×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Piektdiena, 3. februāris
Šodien sveicam: Aīda, Ida, Vida
Laika ziņas: Sigulda -2.6℃, ZR vējš 1.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-10-13
Mālpils Kultūras centrā skatāma izstāde “KOPĀ. ABI”

Mālpils Kultūras centra Izstāžu zālē līdz 1. decembrim skatāma mākslinieku Rutas Līnītes un Kārļa Siliņa darbu izstāde “KOPĀ. ABI”.

Ruta Linīte mākslinieces gēnu saņēma no savas vecmammas, gleznotājas. Viņas lielizmēra gleznas mazo meiteni iedvesmoja. Lai arī laika gaitā gleznas izklīdušas, tomēr viens pirms 70 gadiem gleznots akvarelis joprojām grezno viesistabu. Labi zīmēja Rutas māte un vecākā māsa, tomēr likteņa rotaļas dēļ par profesionālu mākslinieci un pedagogu kļuva tieši Ruta. Ruta Linīte absolvējusi LMA Tekstilmākslas nodaļu un ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka izstrādājumu dizaina programmas vadītāja. Savukārt Kārlis Siliņš uzskatāms par daudzpusīgu mākslinieku, vairumā gadījumu gleznojis stilizētas figurālas kompozīcijas, klusās dabas, ainavas. Sākumposmā, 80-tajos gados, vērojamas lauztas formas, kas raksturīgas ekspresionisma un kubisma estētikai. Eksperimentējis ar krāsu un faktūru, izmantojot pastas un glezniecības tehnikas.

Abu mākslinieku kopīgā darba suģestija veidojas izstādē – “KOPĀ. ABI”, kura veidota ar īpašu precizitāti un īpašu vērību. Izstādē satiekas gan klasiski austais gobelēns, gan eksperimenti tekstilmākslā ar dažādiem griezumiem – rezultāts ir smalks grafisks zīmējums, kuram pa vidu iegulstas Kārļa Siliņa gleznotās stilizētās figurālas kompozīcijas, klusās dabas un ainavas.

Mākslinieki ir aktīvi izstāžu dalībnieki – Ruta Linīte savu dalību izstādēs sākusi 1989. gadā, savukārt Kārlis Siliņš – 1981. gadā. Ruta Līnīte 2022. gadā saņēmusi Cimzes balvu, kas ir īpašs apbalvojums skolas pedagogam – izcilībai par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību darbā, ko piešķir reizi mūžā. Kā uzsvēra Latvijas Nacionālais Kultūras centrs, 28 darba gadu laikā viņa devusi neatsveramu ieguldījumu radošajā izaugsmē gan kā interjera dizaina pedagogs, gan kā koka izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītāja.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi