×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Svētdiena, 4. decembris
Šodien sveicam: Baiba, Barbara, Barba
Laika ziņas: Sigulda -3.5℃, DA vējš 2.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-11-17
Uzsākts darbs pie pašvaldības Izglītības stratēģijas 2022.–2027. gadam izstrādes

Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvalde un novada izglītības iestādes uzsākušas darbu pie izglītības nākotnes plānošanas – Siguldas novada pašvaldības Izglītības stratēģijas 2022.–2027. gadam. Veikta Siguldas novada izglītības nozares attīstības stratēģijas 2016.–2020. gadam analīze, vērtējot tās sasniegumus, izglītības nozares statistiku, un saskaņā ar Ministru kabinetā apstiprinātajām izglītības attīstības pamatnostādnēm 2021.–2027. gadam “Nākotnes prasmes nākotnes sadarbībai” sagatavots darba materiāls nozares speciālistu plānošanas sanāksmēm.

Lai nodrošinātu fokusgrupu veiksmīgu un radošu koprades procesu – diskusijas un izvirzāmos sasniedzamos mērķus un uzdevumus, reflektētu par tiem –, Siguldas novada pašvaldība sadarbojas ar pieredzējušo pasākumu vadītāju, moderatoru, video projekta “TUESI” autoru un producentu Vili Brūveri. Sadarbībā ar Izglītības pārvaldes darbiniekiem, politiķiem, iestāžu darbiniekiem, izglītojamo vecākiem šo fokusgrupu galvenais uzdevums ir plānot rīcības un rezultātus, lai īstenotu 4 galvenos izglītības attīstības mērķus – augsti kvalificēts personāls, mūsdienīgs izglītības piedāvājums, atbalsts ikviena izaugsmei, kā arī efektīva izglītības sistēmas un resursu pārvaldība. Izglītības iestādes pirms tam sagatavojušas “mājasdarbu” – iestādes SVID (stipro, vājo pušu, iespēju un draudu) analīzi.

Pirmā fokusgrupa par tēmu “Pirmsskolas izglītības attīstība novadā” notika 15. novembrī, kopā pulcējoties 14 pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, bērnu vecākiem, politiķiem un Izglītības pārvaldes darbiniekiem. Ievadā pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa un Izglītības pārvaldes vadītāja Inga Reķe klātesošos iepazīstināja ar pašvaldības un izglītības attīstības vīziju, motivēja radošam darbam, uzsverot ideju, ka ikviena iedzīvotāja darbs un idejas ir ļoti nozīmīgas un nepieciešamas, lai Siguldas novads būtu Latvijas dabas pērle, kultūras un vēstures vērtībām bagāts novads ar vienotu un līdzsvarotu attīstību, savukārt izglītības nozarē – būtu nodrošināta mūsdienīga un pieejama izglītības vide radošas, daudzpusīgas, harmoniskas personības attīstībai.

Vakars bija darbīgs, diskusijās kopumā tika formulētas 266 idejas un priekšlikumi četru galveno izglītības attīstības mērķu sasniegšanai. Priekšlikumi tiks strukturēti un iekļauti Siguldas novada pašvaldības izglītības nozares stratēģijā.

Nākamās fokusgrupu sanāksmes plānotas 21. un 24. novembrī plkst. 18.00 Siguldas Valsts ģimnāzijas 3. stāva zālē. Tikšanās tēmas: “Profesionālās ievirzes, interešu izglītība, pieaugušo izglītība, darbs ar jaunatni” un “Vispārējā izglītība – skolu attīstība”.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi