×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 9. decembris
Šodien sveicam: Tabita, Sarmīte
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2023-05-08
Dinamiskas lielformāta gleznas – Siguldā eksponēta Daigas Krūzes izstāde

Kultūras centrā “Siguldas devons” izstāžu zālē atklāta gleznotājas Daigas Krūzes jaunāko darbu izstāde “Tu esi koks, putns vai kalns”. Daiga Krūze ir viena no nozīmīgākajām un pazīstamākajām Latvijas māksliniecēm, kura savā daiļradē izmanto gan abstrakcijas, gan brīvus krāsu un triepienu salikumus. Mākslinieces jaunākajā izstādē dominē lielformāta gleznas, kas burtiski ievelk skatītāju.

Izstādē iespējams ieraudzīt dažādas Siguldas ainavu motīvu un tēmu interpretācijas, kas ļaus apmeklētājiem iegūt plašāku ieskatu Daigas glezniecības pasaules daudzveidībā. Krūzes glezniecība ir iedvesmojoša un aizraujoša, un tā bieži tiek interpretēta kā refleksija par dabu, cilvēka dzīvi un tās dažādajiem aspektiem.

Daiga Krūze ir laikmetīgās glezniecības pārstāve, kas tiek uzskatīta par vienu no spilgtākajām latviešu māksliniecēm ar izteiktu rokrakstu. 2011. gadā to novērtēja arī starptautiska žūrija, un Krūze tika nominēta Honkongā un Londonā dibinātajai Eiropas Mākslas balvai (The Sovereign European Art Prize, 2011) – no 300 pretendentiem tika izraudzīti 30 finālisti, kuru darbi piedalījās izstādē Stambulā. Mākslas zinātniece Astrīda Rogule savulaik norādījusi, ka Krūze “pārliecinoši izceļ glezniecības spējas raisīt individuālas atklāsmes, nelietojot provokatīvus līdzekļus, bet tieši ar harmoniskiem gleznojumiem uzjundot pārdzīvojumu un līdzpārdzīvojumu”.

Daiga Krūze (1980), glezniecību un restaurāciju apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā (2004). Māksliniece kopš 2004. gada sarīkojusi 29 personālizstādes, piedalījusies nozīmīgās grupu izstādēs daudzviet pasaulē, tostarp ceļojošajā projektā “Nozīmīgākie Latvijas laikmetīgie mākslinieki” Ņujorkā, Vašingtonā, Čikāgā un Rīgā (2012). Vairākkārt nominēta prestižajai Vilhelma Purvīša balvai (2008, 2012, 2016). Mākslinieces darbiem raksturīgs tematisks plašums, ekspresija un laikmetīgs jūtīgums.

Par izstādes jaunākajiem darbiem Daiga stāsta: “Šobrīd, dzīvojot Siguldā, vēlos atklāt izstādes skatītājam glezniecību, kas saistīta ar vietējo ainavu. Jaunākajos darbos Siguldas ainava- kalni un lejas – iedvesmo un rosina skatīties uz notikumiem no dažādiem skatpunktiem. Vai nu tā ir sajūta atrodoties kalnā vai kalna pakājē, vai ejot nezināmas un sen zināmas takas, kalnu var pētīt un skatīt tik daudznozīmīgi. Tāpat gleznojot, nododot šo ainavas pieredzi, var atklāt pat ko negaidītu, kas arī ir interesantākais - ļauties brīvam triepienam, krāsu laukumiem, brīvai plūsmai.”

Daigas Krūzes glezniecība personālizstādē “Tu esi koks, putns vai kalns” apskatāma bez maksas kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” līdz 11. jūnijam. Izstāde tapusi ar AKKA/LA un VKKF atbalstu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi