×

Piektdiena, 19. aprīlis
Šodien sveicam: Vēsma, Fanija

2012-01-16
Siguldietis Riks Kristers Rozītis izcīna Latvijai pirmo medaļu Jaunatnes Olimpiādē

Latvijas jaunais kamaniņu braucējs siguldietis Riks Kristers Rozītis svētdien izcīnīja sudraba medaļu pasaules pirmo Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu sacensībās. Šī Latvijai bija pirmā godalga vēsturē Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu vēsturē. Savukārt vēl viens Latvijas izlases sportists, arī siguldietis, Rihards Lozbers sacensībās ieguva sesto vietu 25 dalībnieku konkurencē.

Pēc pirmā brauciena Rozītis ieņēma otro vietu, 0,101 sekundes zaudējot vācietim Kristianam Pafem. Lozbers pirmā brauciena uzvarētājam zaudēja 0,373 sekundes, un ierindojās septītajā vietā. Otrajā braucienā Rozītim bija ceturtais labākais rezultāts, savukārt Lozbers uzrādīja piekto laiku. Summā Rozītim sudraba medaļa, savukārt Lozbers pakāpās uz sesto vietu. Rozītis sacensību uzvarētājam Pafem zaudēja 0,203 sekundes, savukārt Lozbers 0,510 sekundes. Trešo vietu sacensībās izcīnīja Vācijas jaunais sportists Tonijs Graefe, kurš divos braucienos zaudēja 0,317 sekundes.

Pirmdien, 16.janvārī, I Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs startēs siguldiete kamaniņu braucēja Ulla Zirne. Skeletonists siguldietis Dāvis Dreimanis startēs sestdien, 21.janvārī.

Atgādinām, ka no 13. līdz 22.janvārim Austrijas pilsētā Insbrukā notiek Pasaules Jaunatnes I Ziemas Olimpiskajās spēles. Latviju tajās pārstāvēs 16 sportisti septiņās disciplīnās. Latvijas sportistu vidū arī četri siguldieši – kamaniņu braucēji Ulla Zirne, Riks Kristens Rozītis, Rihards Lozbers un skeletonists Dāvis Dreimanis.