×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Piektdiena, 3. februāris
Šodien sveicam: Aīda, Ida, Vida
Laika ziņas: Sigulda -3.3℃, Z vējš 1.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2012-05-17
Uzsākta projekta „Pasākumu ietekme uz kultūrvēsturisko mantojumu” īstenošana

„Pasākumu ietekme uz kultūrvēsturisko mantojumu” (ZEN) ir projekts, kura mērķis ir apmainīties ar pieredzi un balstoties uz gūtajām atziņām izstrādāt kopīgu metodoloģiju, lai samazinātu festivālu un kultūras notikumu ietekmi uz vēsturiskajiem centriem un vidi.   

Līdz šim esam akcentējuši notikumu un festivālu pozitīvo ietekmi uz tūrismu, kultūru daudzveidību un vietējo ekonomiku, bet mazāk esam vērtējuši ietekmi uz vidi. Galvenā vērtība  šajā projektā ir iespēja strādāt kopīgi speciālistiem ar dažādām zināšanām un pieredzi, lai sniegtu risinājumus ES līmenī un samazinātu brīvdabas pasākumu negatīvo ietekmi uz pilsētvidi un kultūras mantojumu.        

Projekta ietvaros partnerību veido gan pašvaldību, gan valsts un privātā sektora ieinteresētās personas, universitāšu un uzņēmējdarbības atbalsta centri, kas ir saistīti ar pasākumiem un festivāliem dažādos veidos. 12 projektā iesaistītie partneri no Itālijas, Spānijas, Grieķijas, Bulgārijas, Slovēnijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Nīderlandes apmainās ar labo praksi un gūst pieredzi apmeklējot dažādus festivālus Eiropā.

Aprīļa nogalē notika pirmā pieredzes vizīte pie projekta vadošā partnera Itālijā Perudžas (Perugia) pilsētā. „Organizējot daudzos festivālus Siguldā, mums jādomā  gan par to ietekmi uz vidi globālā līmenī, gan attiecībā uz atkritumu, satiksmes mobilitātes un resursu izmantošanu. Šī projekta ietvaros plānots izstrādāt pašiem savu metodoloģiju un ieviest „nulles ietekmes” politiku. Noteikti svarīga ir arī pieredze,  ko gūstam apmeklējot dažādus festivālus. Projekta partneru starpā ir šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Mariboras partnerpilsēta Murska Subota Slovēnijā un 2019.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas kandidāte Perudža. Šis projekts sniedz vērtīgu iespēju sadarboties  Eiropas dimensijas ietvaros  un bez šaubām arī celt Siguldas, Rīgas un Latvijas atpazīstamību – pastāstīt par sevi kā nozīmīgu kultūras pasākumu norises vietu” , pastāstīja Siguldas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte.  © www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi