×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Trešdiena, 6. jūlijs
Šodien sveicam: Anrijs, Arkādijs
Laika ziņas: Sigulda +12.9℃, DR vējš 2.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2012-07-12
Siguldas novada golferu starts Latvijas III olimpiādē

Latvijas III olimpiādē golfa disciplīnā Siguldas novada komandā piedalījās Siguldas golfa kluba pārstāvji Juris Jonaitis, Māris Zaķītis, Santa Brauere, kā arī golfere Anda Sproģe. Sacensības golfā notika divas dienas – 6. un 7.jūlijā pļavu golfa laukumā „Usma”.

Katru dienu katrs dalībnieks izspēlēja 18 bedrītes. Sacensību formāts – sitienu spēle, tas nozīmē, ka neatkarīgi no dalībnieka handikapa tika ņemti vērā reāli veiktie sitieni. Šajā gadā golfs kā olimpiskā disciplīna sacensību kalendārā tika iekļauts pirmo reizi.

Pļavu golfa laukumā „Usma” ir deviņas bedrītes, tādēļ katru dienu tika spēlētas divas reizes pa deviņām bedrītēm. Lai gan „Usma” ietilpst pļavu golfa laukumu kategorijā, to par vienkāršu nevar nosaukt. Gar salīdzinoši šauro, labi izpļauto fērveju malām atrodas rafi ar biezu, garu zāli, kuros iesitot bumbiņu, to gandrīz nav iespējams atrast. Tādēļ labākas izredzes izspēlēt bedrīti ar mazāku punktu skaitu ir tiem spēlētājiem, kuru izsistās bumbiņas lido taisni bez hukiem un slaisiem (sitieni, kuri lidojuma laikā nogriežas pa labi vai kreisi). Ar interesantiem šķēršļiem izveidotas 4., 5., 6. un 7.bedrīte. 4. bedrīte atrodas uz saliņas upē, 5. bedrītē kā šķērslis ir aizaudzis grāvis ar ūdeni, bet 6. bedrīte apliecas ap mežu „u” formā, kā arī tajā vēl izveidots neliels dīķis – ūdensšķērslis, 7.bedrītē vīriešu izsitiena vieta ierīkota mežā un bumbiņa uz fērveja vai grīna izsitama pa salīdzinoši šauru koridoru, blakus grīnam izveidots dīķis. Laukuma kopējais PAR ir 68. Tas nozīmē, ka prasmīgam spēlētājam būtu jāiziet laukums ar 68 sitieniem. Attiecīgi PAR sadalot pa bedrītēm tas ir sekojošs:
1.    bedrīte 4
2.    bedrīte 4
3.    bedrīte 3
4.    bedrīte 3
5.    bedrīte 4
6.    bedrīte 5
7.    bedrīte 3
8.    bedrīte 4
9.    bedrīte 4

Abu dienu izspēlētos rezultātus saskaitot kopā kungu konkurencē 1.vietu ar 152 sitieniem (pirmajā dienā – 79, otrajā – 73) ieņēma Roberts Vanags (Carnikavas novads), 2.vietu ar 153 sitieniem (84; 89) - Harijs Bariss (Ikšķiles novads) un 3.vietu ar 162 sitieniem (84; 78) Edgars Bariss - ( Ikšķiles novads). Olimpiskie laureāti ir Latvijas junioru izlases golferi, kuri savas prasmes apguvuši un apgūst golfa skolā. Kopā vīriešu grupā startēja 44 spēlētāji (pēc nolikuma iespēja bija 72 spēlētājiem).

Siguldas novada pārstāvis Juris Jonaitis ierindojās 17.vietā ar 185 sitieniem (95; 90), Māris Zaķītis – 30.vietā ar 207 sitieniem (103; 104). Jāatzīmē, ka nepierastais laukums un olimpisko sacensību spriedze ieviesa korekcijas gaidītajos rezultātos un tie nebija tik labi, kā cerēts. Informācijai – Reiņa trases laukumā abi spēlētāji 9 bedrītes vidēji izspēlē ar 33-37 sitieniem. Atzinīgi jāatzīmē J.Jonaiša sasniegumi, it sevišķi otrajā dienā, kad laukums tika iziets ar 90 sitieniem. Varētu teikt, ka viņš nospēlēja atbilstoši savam handikapam un praktiskajai pieredzei uz golfa laukuma.

Kopā abās dienās ar PAR J.Jonaitis izspēlēja piecas bedrītes. M.Zaķīša sitienu skaitu vairoja rafā pazaudētās bumbiņas, jo par katru pazaudēto bumbiņu tiek pieskaitīts viens soda sitiens. Kopā abās dienās M.Zaķītis ar PAR izspēlēja sešas bedrītes.

Dāmu grupā startēja 14 dalībnieces. Sacensībās 1.vietu ieguva Krista Čače (Vecpiebalgas novads) ar 161 sitienu (84; 77), 2.vieta Ievai Čačei 163 (83; 80) (Rīgas pilsēta), 3.vieta – Danai Zālītei ar 167 sitieniem (85; 82) (Rīgas pilsēta). Visas trīs laureātes ir junioru izlases pārstāves. Siguldas novada pārstāve Anda Sproģe ieņēma 11.vietu ar 234 sitieniem (120; 114). Santa Brauere ierindojās 13.vietā ar 266 sitieniem (140; 126). Daudzo sitienu skaits šajā olimpiādē abām spēlētājām izskaidrojams satraukumu, kura dēļ bija mazinātas spēlei tik ļoti nepieciešamās koncentrēšanās spējas.

Neatkarīgi no sacensību rīkotājiem, laika apstākļi ieviesa savas korekcijas. Otrajā dienā sakarā ar negaisu sacensības tika pārtrauktas uz trim stundām.

Kopumā par dalību Latvijas III olimpiādē visi dalībnieki ir ļoti gandarīti. Spēle „Usmas” laukumā deva nepārvērtējamu pieredzi. Latvijas mērogā – iepriecina tas, ka junioru izlases spēlētāji spēja uzrādīt tik labus rezultātus.

Siguldas pusē iespējas nodarboties ar golfu radās 2008.gadā, kad tika atklātas pirmās trīs bedrītes Reiņa trasē. Nu jau tajā ir deviņas bedrītes un cerams, ka to skaits tiks papildināts vēl ar dažām. Siguldas golfa pārstāvju prasmei un pieredzei vēl ir iespējas, kur attīstīties, jo pirmās golfa prasmes tika apgūtas salīdzinoši nesen - 2008., 2009.gadā.

Liels paldies Siguldas novada pašvaldībai par iespēju piedalīties olimpiādē, kā arī pateicamies par labajām naktsmītnēm viesnīcā „Usma”, kas tika rezervētas golfa spēlētājiem.

Informāciju sagatavoja:
Māris Zaķītis
Siguldas golfa kluba prezidents


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi