×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Trešdiena, 6. jūlijs
Šodien sveicam: Anrijs, Arkādijs
Laika ziņas: Sigulda +12.2℃, DR vējš 2.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2012-12-12
Kalnu slēpotāja Lelde Gasūna izcīna uzvaru un 2.vietu FIS sacensībās Somijā

Ar ļoti labiem rezultātiem, pēc pagājušās sezonas vidusdaļā gūtās kājas traumas, sacensību apritē atgriezusies Latvijas izlases kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, kas šajā nedēļas nogalē Rovaniemi (Somijā) notikušajās FIS sacensībās slalomā izcīnīja uzvaru un otro vietu, bet labākais vīriešu konkurencē bija Miks Zvejnieks, kuram 11. un 14.vieta. Tikmēr Itālijā FIS sacensībās slalomā 12.vietu izcīnīja Mārtiņš Onskulis.

Nedēļas nogalē Rovaniemi divas dienas notika FIS sacensības slalomā - sestdien 41 dalībnieces konkurencē 22 gadus vecā siguldiete izcīnīja otro vietu, uzrādot laiku 1:33,28 un divu braucienu summā par 0,06 sekundēm piekāpjoties savai vienaudzei no Somijas Emmai Haponenai. Pēc pirmā brauciena Lelde bija līdere, par 0,28 sekundēm priekšā Haponenai, bet otrajā braucienā nepilnu gadu sacensību pārtraukums ietekmēja, radot nelielu uztraukumu, un viņa uzrādīja otro laiku, somietei zaudējot 0,34 sekundes, un līdz ar to līderpozīcijas nācās atdot, iegūstot otro vietu un 40,82 FIS punktus. Trešajā vietā bija 16 gadus jaunā somiete Emīlija Niemi, kura divu braucienu summā bija par sekundi lēnāka nekā Gasūna. 28.vietā no 28 finišējušajām bija Anna Bondare, kas divu braucienu summā uzvarētājai piekāpās par gandrīz pusminūti – 27,44 sekundēm. Svētdien Lelde konkurentēm neatstāja nekādas cerības un izcīnīja pārliecinošu uzvaru, otrās vietas ieguvēju divu braucienu summā apsteidzot par pusotru sekundi. Lielāko darbu SK „Ziemeļpols” pārstāve izdarīja pirmajā braucienā, uzrādot laiku 44,45 sekundes un otra ātrākā rezultāta uzrādītāju apsteidzot par 1,4 sekundēm. Tādējādi bez lieka riska varēja veikt otro braucienu, ko Lelde arī izdarīja, trasi veicot 46,57 sekundēs un atkal uzrādot ātrāko laiku. Kaut arī pašai un izlases trenerim šķitis, ka arī otrajā braucienā vajadzēja būt vismaz sekundes pārsvaram, tomēr tas bija tikai 0,2 sekundes. Abu braucienu summā viņa par 1,6 sekundēm apsteidza otrās vietas ieguvēju Mintu Sinkonenu no Somijas, bet trešā atkal bija Emīlija Niemi. Otrajā dienā Lelde Gasūna nopelnīja 39,01 FIS punktus, kas par 14 punktiem atpaliek no viņas rekorda. Tā Gasūnai bija otrā uzvara šogad un piektā visā karjerā FIS sacensībās. 24,82 sekundes lēnāka divu braucienu summā par Leldi bija Anna Bondare, kurai 23.vieta. Sacensībās piedalījās sportistes no četrām valstīm – Somija, Norvēģija, Zviedrija un Latvija.

Šīs sacensības Leldei bija svarīgas tieši psiholoģiskā ziņā, lai atgūtu pārliecību pēc traumas sadziedēšanas, un tas arī ir izdevies, kaut arī pati atzīst, ka nav nostartējusi tā, kā varējusi, un ka sanācis nobraukt par kādiem 60%. „Pirmajā dienā esot vadībā pirms otrā brauciena, nedaudz uztraucos, un tas ietekmēja braucienu, tāpēc arī pazaudēju savai sīvākajai konkurentei, ar kuru cīnāmies jau vairākus gadus,” stāsta Lelde. „Temperatūra bija kādi -5 līdz -8 grādi, trases segums ļoti ciets, ledains, jo trase tika lieta,” trases apstākļus raksturo Lelde, piebilstot, ka šajās FIS sacensībās trases stāvoklis gandrīz esot līdzinājies Pasaules kausa posmam. Jūnijā viņa divas nedēļas trenējas Austrijas ledājos, bet pirms sacensībām divas nedēļas kopā ar izlasi Somijā. Tagad viņa brauks mājās, un tad tiks lemts par nākamā gada sacensību plāniem. Šobrīd jau zināms, ka decembra beigās apredzēta treniņnometne Somijā.

Puišu konkurencē, kur piedalījās pāri par 60 dalībniekiem, no pieciem Latvijas pārstāvjiem vislabāk veicās visjaunākajam – septiņpadsmitgadīgajam Mikam Zvejniekam, kurš pirmajā dienā slalomā bija 14.vietā (+4,29) un ieguva 65,24 FIS punktus, bet otrajā dienā nobrauca vēl labāk un pakāpās par trim vietām augstāk – 11.vieta (+3,62) un 59,75 FIS punkti. Pirmajā sacensību dienā Kaspars Daugulis bija 17.vietā (+7,06 un 84,54 FIS punkti), Roberts Briška 27.vietā (+14,32). Ģirts Zīle nefinišēja otrajā braucienā, bet Toms Sarkanis izstājās jau pirmajā trasē. Savukārt otrajā dienā Sarkanais, Zīle un Briška secīga sarindojās no 22. līdz 24.vietai, Zvejniekam zaudējot vairāk nekā astoņas sekundes, bet uzvarētājam jau 12 sekundes un nopelnot attiecīgi 119, 127 un 132 FIS punktus. Kasparam Daugulim neveiksmīgs sanāca otrais brauciens un piedzīvota izstāšanās. Uzvaru abas dienas izcīnīja somu juniors Maks Lukko.

Tikmēr Itālijā FIS sacensībās slalomā veiksmīgi nostartējis 18 gadus jaunais Mārtiņš Onskulis, kurš pāri par 100 dalībnieku konkurencē pirmajā dienā izcīnīja 12.vietu, uzvarētājam Istokam Rodes no Horvātijas zaudējot 2,09 sekundes un iegūstot 54,49 FIS punktus, kas ir viņa jaunais rekords. Otrajā dienā Mārtiņam 15.vieta un 56 FIS punkti.


Informācija no www.infoski.lv


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi