Trešdiena, 21. oktobris
Šodien sveicam: Urzula, Severīns
Laika ziņas: Sigulda +5.5℃, D vējš 4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-03-17
Siguldas novada pašvaldība atbalstīs akciju Zemes stunda

Katru gadu martā norisinās starptautiskais pasākums „Zemes stunda”, kurā cilvēki tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgas elektriskās iekārtas uz vienu stundu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību globālajām klimata izmaiņām.

Siguldas novada pašvaldība, jau trešo gadu, 29.martā plkst.20.30 pievienosies akcijai „Zemes stunda”, un uz vienu stundu izslēgs apgaismojumu Siguldas novada pašvaldības ēkas fasādei, Livonijas ordeņa Siguldas pils fasādei un daļēji Siguldas dzelzceļa stacijas ēkas fasādei.

„Zemes stunda” ir lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. 2007.gadā „Zemes stunda” aizsākās kā vienas pilsētas – Sidnejas iniciatīva. Slavenajā Austrālijas pilsētā akcijā piedalījās 2,2 miljoni mājsaimniecību un uzņēmumu. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojās, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Kristaps
- 2014-03-28 09:50

Kāpēc tāda liekulība? Katru gadu domes sabiedrisko attiecību speciālisti izplata šādu pašu ziņu, ar "atbalstu akcijai", taču ar to arī viss beidzas, un nekas vairāk par vienu stundu gadā te nenotiek.
Akcijas mērķis ir kaut ko darīt praktiski, ne tikai izplatīt relīzes. Ja sabiedrība "pieprasa izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai", kā minēts tekstā, kāda ir domes rīcība realitātē? Kas paveikts trīs gadu laikā, kādi ir turpmākie plāni?
Atgādināšu, ka dome joprojām turpina uzstādīt ielu apgaismojumam nederīgas laternas tikai tādēļ vien, ka "tas atbilst pilsētas stilam".

Pasākumi