Pirmdiena, 26. oktobris
Šodien sveicam: Amanda, Kaiva, Amanta
Laika ziņas: Sigulda +9.1℃, D vējš 5.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-04-17
Siguldā notiek Eiropas mazo pilsētu sadraudzības tīkla „Douzelage” konference

Laikā no 24. līdz 27.aprīlim Siguldā norisinās Eiropas mazo pilsētu sadraudzības tīkla „Douzelage” konference, kuru apmeklē dalībnieki no 23 Eiropas Savienības valstīm. „Douzelage” sadraudzības tīkls tika dibināts jau 1991.gadā, apvienojot pilsētas no pirmajām 12 Eiropas Savienības valstīm. Paplašinoties Eiropas Savienībai, auga arī „Douzelage” sadraudzības tīkls, un šobrīd tā tīklā ir pārstāvētas jau 26 Eiropas Savienības valstis. „Douzelage” ir vienīgais šāda mēroga mazo pilsētu sadraudzības tīkls Eiropā, un tā mērķis ir veicināt savstarpēju sadarbību un kultūras apmaiņu Eiropas Savienības dalībvalstu starpā. Sigulda pievienojās „Douzelage” sadraudzības tīklam 2004.gadā.

Katru gadu viena no „Douzelage” pilsētām organizē ikgadējo konferenci, kurā piedalās pašvaldību pārstāvji, izglītības speciālisti un aktīvi jaunieši no visām „Douzelage” pilsētām. Šogad 39. „Douzelage” konference risinās Siguldā un, ņemot vērā Siguldas kultūrvēsturisko mantojumu un tradicionālās kultūras daudzveidību, tās tēma ir „Tradīcijas. Tas ir stilīgi!”.

Konferences laikā pašvaldību pārstāvji tiksies, lai pārrunātu „Douzelage” tīkla administrēšanu, iepazītos ar pērn realizētajiem projektiem „Douzelage” ietvaros, kā arī apspriestu jaunu sadarbības projektu iespējas un apzinātu iespējamos finansējuma avotus.

Sigulda rādīs Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta ietvaros realizētos pilsētvides labiekārtošanas un infrastruktūras attīstības projektus - Livonijas ordeņa Siguldas pils rekonstrukcija, 11 km veloceliņu izbūve, Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra izveide, kurā 1,25 km garā, apgaismotā distanču slēpošanas trase ir vienīgā tāda veida saldētā trase Austrumeiropā. Siguldas pils kompleksā tiek attīstīta radošā uzņēmējdarbība un uzsākta ēku rekonstrukcija, lai pavisam drīz varētu sākt darboties amatu meistari.

Skolotāji un izglītības speciālisti iepazīsies ar tradicionālās kultūras lomu Latvijas izglītības sistēmā, pozitīvajiem piemēriem Eiropas fondu apguvei izglītības projektu realizācijai Siguldas Pilsētas vidusskolā, Jauniešu iniciatīvu centrā „Mērķis” un Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”. Savukārt jauniešu delegāti piedalīsies radošajās darbnīcās: „Fotogrāfijas darbnīcā” veidos kopīgu fotoizstādi, balstītu uz Siguldas pilsētvides ainavām un latviešu sakāmvārdiem, „Rotu darbnīcā” izmēģinās roku baltu rotu kalšanā, „Pīņu darbnīcā” pīs tradicionālās pīnes kopā ar tautas lietišķās mākslas studiju „Vīgrieze” un „Dejas darbnīcā” mācīsies latviskus deju soļus, lai noslēguma vakarā laistos kopīgā dejā.

Konferences ietvaros Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā tiks eksponēta fotoizstāde „Douzelage” pasaule. Viedokļa paušanai  fotogrāfijās izmantots attiecīgās valsts sakāmvārds un Loesje tehnika (Loesje ideoloģija iekļauj sevī rūpes par apkārtējo vidi, cilvēktiesību un demokrātijas pamatvērtību aizstāvēšanu, pacifismu, indivīda iekšēju pilnveidošanos un attīstību).

„Douzelage” konferences dalībniekiem būs iespēja ne tikai tikties, lai veicinātu sadraudzības tīkla attīstību un piedalīties radošajās darbnīcās, bet arī iepazīties ar latviešu Lieldienu tradīcijām kopā ar folkloras kopām „Senleja”, „Senlejiņa” un „Putni”, apmeklēt Turaidas muzejrezervātu un baudīt tautas deju priekšnesumu visu Siguldas dejotāju paaudžu izpildījumā.

Eiropas mazo pilsētu sadraudzības tīkla „Douzelage” konference ir viena no projekta „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” aktivitātēm, ar ko Sigulda veicina starptautisko sadarbību un kultūras apmaiņu

Informāciju sagatavoja:
Uldis Elksnītis

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Administrācija
- 2014-04-28 11:55

Labdien!
Siguldas novada pašvaldība atvainojas par sagādātajām neērtībām, aplūkojot izstādi, un informē, ka izstāde bija atvērta no 24. līdz 27.aprīlim un šodien tā tiks noņemta.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Laurinjsh
- 2014-04-28 11:27

piekrītu :) Ir smuki, bet par zemu. Vīrs arī atsita pieri :)

Dacite
- 2014-04-26 15:39

Viss ir jauki un skaisti, tikai lūgums pacelt tos plakātus nedaudz augstāk, kas ir izvietoti pie dzelzceļstacijas, jo tur tiešām var ne pa jokam apdauzīt galvu.

Pasākumi