×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Pirmdiena, 4. jūlijs
Šodien sveicam: Ulvis, Uldis, Sandis, Sandijs
Laika ziņas: Sigulda +14.4℃, A vējš 1.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2014-05-14
Siguldietis piedalās Eiropas U-19 čempionātā regbijā

Aizvadītās nedēļas nogalē Portugāles pilsētā Lisabonā norisinājās Eiropas čempionāts „Regbijā 7” U-19 vecuma grupā. Tajā piedalījās arī Latvijas izlase, ko pārstāvēja Siguldas regbija audzēknis Oskars Baltais.

Latviešus apakšgrupā gaidīja rangā augstāk esoši pretinieki: nākamie un jau esošie regbija profesionāļi krievi, regbija lielvalsts Rumānija un mūsu kaimiņi no Lietuvas. Diemžēl visās apakšgrupas spēlēs mūsu valstsvienība piedzīvoja zaudējumus. Izlases trenerim Arvim Pileniekam pēc turnīra visvairāk bija žēl par zaudējumu lietuviešiem (7:29), pret kuriem netika izpildīts spēles plāns.

Spēlēs par 9.–16 vietu Latvijas izlases pirmie pretinieki bija Vācija. Arī šajā spēlē latvieši nebija favorīti, ko vēlāk apstiprināja rezultāts uz tablo – 0:33. Tomēr divās atlikušajās spēlēs Latvijas U-19 izlase izcīnīja divas pārliecinošas uzvaras pār Monako (47:5) un Dāniju (41:0), izcīnot 13.vietu turnīrā.

Komandas treneris Arvis Pilenieks kā galveno mūsu komandas klupšanas akmeni izcēla mazo starptautisku turnīru pieredzi. Līdzīgās domās pēc turnīrā ir arī regbija kluba „Sigulda” spēlētājs Oskars Baltais. „Manuprāt, lielākai daļai valstsvienību gatavošanās process pirms turnīra bija ilgāks, tādā veidā viņi bija labāk saspēlējušies, kā arī fiziski un tehniski labāk sagatavoti. Varēja just, ka pretinieku komandās, piemēram, Krievijas un Rumānijas izlasēs, bija spēlētāji ar lielāku spēļu praksi,” norāda regbists.

Siguldietis ir pārliecināts, ka komanda varēja turnīrā nospēlēt veiksmīgāk. „Ja mēs pirmajā dienā pret lietuviešiem nospēlētu ar tādu apņēmību un sadarbību kā pret vāciešiem, tad būtu viņus uzvarējuši. Taču morāli komanda pēc zaudējumiem krieviem un rumāņiem bija nosēdusies. Spēlē pret vāciešiem daži no mūsējiem izskatījās nepārliecināti un mazliet nobijušies, taču pēc spēles radās iespaids, ka varējām arī viņus uzvarēt, ja būtu bijuši mazliet agresīvāki,” uz turnīru atskatās Oskars Baltais.

Viņam šis turnīrs nebija viegls, jo tika aizvadīts ar ceļgala savainojumu, kas tika gūts izlases koptreniņos Rīgā. „Es varēju nospēlēt labāk, bet kājas savainojuma dēļ daudz laika nācās pavadīt uz rezervistu soliņa ar ledu pie ceļgala. Centos komandu atbalstīt arī pienesot ūdeni, taču, kad tiku spēlēt, darīju to ar pilnu atdevi.” Oskaru uzteic arī Latvijas izlases treneris, vērtējot kā spēlētāju, kas vienmēr centās precīzi izpildīt trenera noteikto spēles plānu.

Latvijas U-19 izlasei došanās uz Lisabonu pavisam noteikti bija piedzīvojums. Ne katram savas dzīves laikā izdodas nonākt Portugālē. „Iespaidi par Portugāli ir visnotaļ pozitīvi. Bija iespēja pāris dienas izbaudīt citu kultūru, cilvēkus un klimata joslu, kā arī apskatīt okeānu, Lisabonas vecpilsētu un tās arhitektūru.” Turnīrs komandai sniedza vērtīgu regbija pieredzi, ko novērtē arī Oskars: „Redzēju, cik labi manā vecumā ir iespējams spēlēt, tāpēc tagad ir lielāka motivācija trenēties, ko es atsākšu, tiklīdz kāja būs vesela. Sanāca spēlēt pret spēcīgākiem pretiniekiem, kas vienmēr ir noderīgi. Radās cita veida izpratne par regbiju, komandas vērtībām un pienākumiem, atrodoties tajā.”

Jāatzīmē, ka U-19 vecuma grupā Eiropas čempionāts notika pirmo reizi. Tas nozīmē, ka siguldietis ir iegājis vēsturē, būdams viens no pašas pirmās Latvijas U-19 izlases dalībniekiem.

Informāciju sagatavoja:
RK „Sigulda”


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi