Otrdiena, 20. oktobris
Šodien sveicam: Leonīds, Leonīda
Laika ziņas: Sigulda +3.2℃, ZR vējš 1.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-05-20
Zaļās jostas „Izlaidums Brīnumskapī”

Īpaši vērienīgi Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā tiks svinēts bērnu mūzikas festivāls „Izlaidums Brīnumskapī”, kad 1.jūnijā, no plkst.12.00, visas dienas garumā Siguldas pilsdrupu estrādē ar dažādiem pasākumiem tiks sagaidīts vasaras sākums, noslēgsies konkurss "Tīrai Latvijai " un sumināti čaklākie makulatūras un bateriju vācēji. Festivāla programma iekļauj daudz radošu un skanošu  pasākumu, tostarp  Brīnumskapja laboratoiju, koncertu  un Siguldas novada bērnu radošo kolektīvu sveicienu.

"Zaļās jostas izlaidums Brīnumskapī" šogad notiks zaļākas dzīves zīmē. Tas būs muzikāls uzvedums - izlaidums, kuru vadīs un ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies „Brīnumskapja ”grupa ar Kaķīti Laķīti priekšgalā un daudziem viesiem. Starp tiem būs Ezītis Jostiņš no "Zaļā josta" un grupa "Musiqq", suminot absolventus - konkursu dalībniekus.

Par īpašām skanīgām un kustīgām lustēm gādās Siguldas novada bērnu radošie kolektīvi no pirmskolas izglītības iestādēm „Ābelīte”, „Ieviņa”, „Saulīte „ un „Pīlādzītis”, Mākslu skolas „Baltais Flīģelis”, Siguldas 1.pamatskolas, Mores un Allažu pamatskolām un Laurenču sākumskolas.

Visas dienas garumā paralēli pasākumam Siguldas pilsdrupu estrādē apmeklētājus gaidīs dažādas radošās un izglītojošās darbnīcas, orientēšanās spēles un citas interesantas, aizraujošas aktivitātes.

Pareizi šķirot atkritumus mācīs "Zaļā josta" un "ZAAO", savukārt "Vides pakalpojumu grupa" gādās par atkritumu šķirošanas iespējām pasākumā un piedāvās izzināt šķiroto atkritumu savācēja ikdienas darbu. "Zaļā josta" stendā bērni varēs tikties ar Šķiromānu Zigi un kopā ar Ezīti Jostiņu pārbaudīt iemaņas PET pudeļu šķirošanas veiklībā.

Pasaules dabas fonda Pandas "Dabas laboratorijā" būs ko darīt lieliem un maziem – kā atšķirt dažādas putnu balsis? Kuras zivis ir labi ēst un kuras nē? Kā noteikt jūras sāļumu un, kāpēc Baltijas jūra ir tik īpaša? Kopā ar Pandu varēsiet arī ar īpaša kalkulatora palīdzību izmērīt sava dzīvesveida ietekmi uz vidi un daudz ko citu.

Pasākuma laikā iepazīt pašmāju EKO produktus varēsiet kopā ar "Larua studija", "Orgamint" un "Graenn". "Larua studijas" darbnīcā būs iespējams gatavot ekoloģiskas vannas bumbas un mācīties liet smaržīgas ziepes. "Graenn" stendā varēsiet iepazīties ar hidrolātiem, kā arī turpat notiks Latvijas populārāko ārstniecības augu demonstrēšana un stāstījumi par to pielietojuma un iedarbības iespējām mājas aptieciņā vai ķermeņa kopšanas līdzekļos. Savukārt dabīgās ekoloģiskās kokvilnas gultasveļas ražotāja "Orgamint Home" darbnīcā varēsiet iepazīties ar organiskās kokvilnas priekšrocībām, kā arī piedalīties konkursā par savas sapņu gultasveļas dizainu.

Pasākumā īpašs uzsvars tiks likts uz aktīvu atpūtu un veselīgu pārvietošanos. "Blue shock bike" iepazīstinās ar elektrovelosipēdiem, ļaujot tos izmēģināt, izbraucot nelielu trasīti. Ar auto hibrīdtehnoloģijām iepazīstinās "Wess Motors" un "Toyota". Ar velosipēdiem, elektro skuteri un monociklu iepazīstinās pārstāvji no "Mobilus". Savukārt "Ponicikls" stendā bērni varēs doties izjādē ar mehanizētiem zvēriņiem – ponijiem, žirafēm utt.

Brīnumu pasaulē ievedīs "Smilšu Lampas", aicinot darboties radošajā darbnīcā, kur uz speciāli izgaismotām lampu virsmām varēs izjust smilšu burvīgo un terapeitisko iedarbību.  Ar savām rokām, virkni dažādu otu un citu palīglīdzekļu palīdzību smiltīs būs iespēja zīmēt dažādus videi draudzīgus mākslas darbus. Smilšu burvību varēs izjust arī smilšu mākslinieka Elmāra Gaigalnieka radošajā darbnīcā, kur notiks eksperimenti ar smiltīm un dabas materiāliem.

Aizrautīgākie grāmatu fani aicināti apmeklēt "Zvaigzne ABC" stendu, kurā varēs iegādāties sen kārotu lasāmvielu par draudzīgām cenām.

Spilgtākās pasākuma emocijas būs iespējams iemūžināt "Berga foto pakalpojumi" fotostūrītī, iejūtoties dažādos tēlos.

Gardus eko našķus pasākumā piedāvās maizes ceptuve "Lāči", saldējumu bez E-vielām un glutēna varēs baudīt "Rīgas Saldējums" tirgotavās, savukārt "Ilgezeem" gardos kvasus un dzērienus varēs nogaršot kafejnīcā "Elizabete", kurā arī tiks piedāvātas kompleksās pusdienas skolēniem par īpaši izdevīgu cenu.

Dažādas radošās un vides izziņas darbnīcas piedāvās Latvijas "zaļākās" organizācijas: Latvijas Valsts meži un Cūkmens, Latvijas Dabas muzejs, Latvijas Dabas fonds, Vides izglītības fonds, Latvijas Mazpulku organizācija un Ekoskolu programma, un Dabas Vides estētikas studija. Īpašu papīra darbnīcu sarūpējusi Papīrfabrika "Līgatne". Atraktīvās spēlēs un radošajās darbnīcās mazākos pasākuma apmeklētājus iesaistīs žurnāls "Zīlīte", savukārt palauzīt prātu kā liels, tā arī mazs varēs "Domātāja" spēļu darbnīcās.

Dabas aizsardzības pārvalde priecēs apmeklētājus ar vides izziņas darbnīcām par apkārtējās dabas un vides bagātībām.

Pasākumā būs padomāts arī par aktīvu izklaidi svaigā gaisā. Biedrība "Dabas draugi" apmeklētājus iesaistīs radošās un vides orientēšanās aktivitātes. Siguldas novada Jaunrades centrs "Sajūtu pētnieku laboratorijā" rīkos kreatīvas nodarbības, sajūtu eksperimentus un ekspedīcijas svaigā gaisā, kuru laikā pedagogi kopā ar bērniem pētīs apkārtējās vides parādības un izzinās pasauli ar visām maņām – redzi, tausti, ožu, dzirdi un garšu.

Lai apmeklētāji atcerētos, ka šī diena pavadīta Siguldā, ikviens varēs piedalīties individuālu tradicionālo Siguldas koka spieķīšu izgatavošanā kopā ar vietējiem amatniekiem un izspēlēt Dabas aizsardzības pārvaldes sarūpētas spēles. Kad Tu pēdējoreiz esi spēlējies smilšu kastēs? Elmāra Smilšu galerijā Tu varēsi gan paspēlēties, gan aplūkot jauno smilšu gleznu ekspozīciju. Radoši darboties varēs arī Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” un Siguldas Jaunrades centra darbnīcās. Īpašu vēstuli savam draugam vai savai ģimenei varēs nosūtīt apmeklējot papīra darbnīcu „Viktora vēstules”.

Īpašs pārsteigums sarūpēts zinātkārajiem – pasākumā viesosies zinātnes centrs AHHA (Igaunija) ar dažādām zinātniski pētnieciskām un atraktīvām nodarbībām.

Un protams, tā kā šis būs svinīgs un mīļu paldies vārdu piepildīts pasākums, neiztiksim bez balvām un pārsteigumiem no "Zaļā josta" draugiem. Par īpašām dāvaniņām un pozitīviem pārsteigumiem gādās Rīgas Zooloģiskais dārzs, Dabas aizsardzības pārvalde, Turaidas muzejrezervāts, Līgatnes Dabas takas un Līgatnes Vienkoču parks.

Ieeja pasākumā – bez maksas.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Zane_Lauka
- 2014-05-25 09:32

Tiešām! Ļoti laba ziņa, ka vecāki ar bērniem Siguldā šāda mēroga pasākumu var apmeklēt bez maksas.

aim
- 2014-05-22 08:40

Oho! Ļoti patīkami!!

aim
- 2014-05-21 09:51

Sveiki! Kāda būs ieejas maksa un vai ar Siguldieša ID karti būs atlaides kā pagājušā gadā?

Atbilde: aim
Administrācija
- 2014-05-21 10:01

Labdien, ieeja pasākumā šogad ir bez maksas.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Atbilde: aim
cirliitis
- 2014-05-23 14:51

Paldies Administrācija, ļoti patīkama ziņa.

Pasākumi