Pirmdiena, 13. jūlijs
Šodien sveicam: Margrieta, Margarita
Laika ziņas: Sigulda +18.7℃, R vējš 3.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-06-09
Aicina apmeklēt „Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014” pasākumus Siguldā (VIDEO)

Sigulda, gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas programmai, strādājusi divos virzienos: viens no tiem redzamāks – plaša un daudzveidīga kultūras programma, otrs – kultūras infrastruktūras sakārtošana. No kultūrvēsturiskiem objektiem rekonstrukcija notikusi Siguldas Livonijas ordeņa pilsdrupās, šobrīd turpinās rekonstrukcijas darbi vairākās Siguldas pils kompleksa ēkās, tās apkaimē sākta radošo industriju darbības attīstīšana, atsevišķas aktivitātes jau ir notikušas – 11 kilometru garumā ir izbūvēti veloceliņi, atjaunota dzelzceļa stacija, izveidots aktīvās atpūtas centrs ar distanču slēpošanas trasi, atvērts Baltijā augstākais alpīnisma tornis.

Savukārt 2014.gada vasaras kultūras notikumu programmā plānoti vairāki vērienīgi pasākumi, sākot no ģimenēm un bērniem domātiem sarīkojumiem un beidzot ar augstākās raudzes opermūzikas, blūza un eksperimentālās mūzikas koncertiem.

Vasaras saulgrieži

Turaidas muzejrezervāts, 21. jūnijs

„Rīga 2014” vērienīgā Līgo svētku programma iesāksies Siguldā, svinot tradicionālo Saulgriežu nakti. Eiropas nozīmes kultūras piemineklis un pasaules mēroga tūrisma objekts – Turaidas muzejrezervāts – ar vairāk nekā tūkstoš gadu vēsturi gada īsākajā naktī piedāvās sajust saulgriežu burvību, izdzīvojot latviešu senās tradīcijas, esot dabā. Apmeklētāji varēs izbaudīt un piedalīties senās tradīcijās – vīrišķā un sievišķā spēka vairošanā, sētas pušķošanā, vainagu vīšanā, siera siešanā, tautasdziesmu dziedāšanā, saules pavadīšanas un uguns rituālos, senajos dančos, raganu dzīšanā, spēka dziesmu dziedāšanā, rasas vākšanā un saules sagaidīšanas rituālā rīta pusē.

XI festivāls „Kremerata Baltica”

Koncertzāle „Baltais flīģelis”, 3.–6. jūlijs

Festivālā vairākus koncertus sniegs lielu popularitāti un „Grammy” balvu ieguvušais kamerorķestris „Kremerata Baltica” un tā vadītājs Gidons Krēmers. Orķestra sniegumu papildinās pazīstamā pianiste Lauma Skride, akordeoniste Ksenija Sidorova, vijolnieks Daniils Bulajevs, vibrofonu spēlēs Andrejs Puškarevs un citi. Festivāls Gidona Krēmera iemīļotajā Siguldā notiks jau 11. gadu.  

Muzikālās brokastis

Siguldas pils komplekss, katru svētdienu no 6.–27. jūlijam

Turpinot mūzikā stāstīt aizraujošu stāstu par L. van Bēthovena saistību ar Siguldu, jūlija svētdienas rītos no plkst. 11.00 līdz 12.00 Siguldas Jaunās pils dārzā skanēs kamermūzikas koncerti „Bēthovens un Sigulda”. Koncertos tiks atskaņota Bēthovena un viņa laikabiedru – Vīnes klasiķu – mūzika. 6. jūlijā „Muzikālajās brokastīs” uzstāsies Norvēģijas Bruņoto spēku štāba orķestris, 13. jūlijā – LNSO un „Trio NYX” koncerts „No menueta līdz tango”, 20. jūlijā – „Vīne. Pilsētas un meža stāsti”, bet 27. jūlijā „Sinfonietta Rīga” mūziķi koncertā „Muzikālā galerija”.

V Blūza svētki

Siguldas pilsdrupu estrāde, 26. jūlijs

Siguldas kultūras programmā iekļauts arī Starptautiskais blūza festivāls, vienīgais šāds brīvdabas blūza festivāls Latvijā, kas reizi gadā pulcina gan visus labākos Latvijas blūza izpildītājus, gan arī ārzemju viesus. Festivāla programmu papildina Nacionālā blūza konkursa fināls, kura uzvarētāji pārstāv Latviju Eiropas galvenajā blūza notikumā – „European Blues Challenge”. Festivāla neatņemama sastāvdaļa ir blūzam veltīta brīvdabas fotoizstāde. Savukārt blūza kinozālē visu dienu tiek demonstrētas dokumentālās filmas.

Turaidas mūra pils 800. jubileja

Turaidas muzejrezervāts, 1. augusts

Arheoloģijas un arhitektūras piemineklis – Turaidas pils – ir viena no senākajām mūsdienās apskatāmajām viduslaiku pilīm Latvijā. No Turaidas pils Galvenā torņa paveras gleznainās Gaujas senleja. Turaidas pils ir arheoloģiski visplašāk pētītā pils Baltijas valstīs, mūsdienās tā iekļauta Turaidas muzejrezervāta sastāvā. Tā kļuvusi par Latvijas tūrisma simbolu. Turaidas mūra pils celtniecība uzsākta 1214. gadā.

XXII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki

Siguldas pils komplekss, 1.–3. augusts

Jau 22. reizi krāšņā Siguldas pils kļūs par greznu ietvaru izcilam mūzikas notikumam – Siguldas Opermūzikas svētkiem. Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki ikreiz uz Latviju atved daudzus Eiropā un pasaulē plaši pazīstamus operas māksliniekus. Svētku galvenais notikums līdzās bērnu izrādei un galā koncertam ir unikāls brīvdabas operas oriģināliestudējums, īpaši pielāgots Siguldas pilsdrupu estrādei.

„Pa dzintara ceļu”

Citroen autosalonā Siguldā, 8. augusts

Koncerts „Pa dzintara ceļu” aizvedīs klausītājus aizraujošā klejojumā pa leģendām apvīto dzintara tirdzniecības ceļu cauri gadu simteņiem no Baltijas jūras līdz Senajai Ēģiptei. Koncertā piedalīsies ansamblis „TālaMana” – Laila Saliņa (Latvija/ASV, balss, ģitāra, kokles), Džims Matuss (Jim Matus, Polija/ASV, grieķu lauta, ģitāra), Šeins Šenehens (Shane Shanahan, Īrija/ASV, sitaminstrumenti, „Silk Road Ensemble”), un Timo Vēnenens (Timo Väänänen, Somija, kanteles). Programmā: senas teikas un leģendas, dzeja, dažādu tautu melodijas un mūsdienīgi aranžējumi – no liriskām baltu dziesmām līdz Vidusjūras ritmiem un orientālām noskaņām.

„Dabas koncertzāle”

Gaujas senieleja Siguldā, Gaujas Nacionālais parks, 9. augusts

„Dabas koncertzāle” cienītājus šogad aicinās uz Siguldas senleju, lai pārsteigtu ar tās unikālajām dabas vērtībām izziņas pārgājienos, pētniecības un radošās darbnīcās un vakara koncertā. Galvenā „Dabas koncertzāles” varone šogad – bruņuzivs. Tā ir vairāk nekā 400 miljonu gadu veco Gaujas senielejas krastus veidojošo smilšakmens iežu „vienaudze”.

Arī šogad „Dabas koncertzāle” nojauc robežas starp zinātni un kultūru, integrē tradicionālo un mūsdienīgo, meklējot dažādas muzikālas un videomākslas izpausmes, un inovatīvā un atraktīvā veidā skaidro dabas vērtības, izglīto sabiedrību par tām.

 © www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi

       Jūlijs 2020