Ceturtdiena, 29. oktobris
Šodien sveicam: Laimonis, Elvijs, Elva, Elvis, Laimis
Laika ziņas: Sigulda +8.7℃, D vējš 3.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-06-13
Zemju īpašniekus aicina iznīcināt latvāni, pirms tā izziedēšanas

Siguldas novada pašvaldība aicina zemju īpašniekus vai tiesiskos valdītājus, kuru teritorijas invadētas ar latvāni (Heracleum sosnowskyi Manden), iesaistīties latvāņu izplatības ierobežošanas pasākumu veikšanā, lai nepieļautu latvāņu izziedēšanu, sēklu nogatavošanos, un pateicas visiem, kuri veic latvāņu ierobežošanas pasākumus, jo tikai kopīgi iespējams ierobežot to tālāku izplatību.

Siguldas novada Pašvaldības policija informē, ka arī šogad, tāpat kā 2013.gadā, tiks veikta ar latvāni invadēto teritoriju apsekošana un administratīvo pārkāpumu protokolu sastādīšana gadījumos, ja tiks konstatēti ziedoši latvāņi. 2013.gadā Pašvaldības policija apsekoja 86 ar latvāni invadētas zemes vienības, sastādīja 78 administratīvos pārkāpumu protokolus.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par invazīvo augu sugu izplatības ierobežošanas pasākumu neveikšanu tiek izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods fiziskajām personām no 100 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro. Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 350 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 570 līdz 2900 eiro.

Sīkāka informācija pieejama Siguldas novada pašvaldības informatīvajā interneta vietnē www.sigulda.lv.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Laurinjsh
- 2014-06-28 18:50

Zemes gabals aiz Sigudas Celtnieka - Ventas ielā. Vienu posmu kāds apsaimnieko, bet daļā jau zied latvāņi. Nezinu precīzas adreses un saimniekus. Bet gar lauka malu steidzami nepieciešams nopļaut! Lūgums sazināties ar īpašniekiem, lai nepaspēj sēklas izsēties! Liels paldies!

Atbilde: Laurinjsh
Administrācija
- 2014-07-02 11:33

Labdien!
Siguldas novada pašvaldības lauku attīstības speciāliste informē, ka Ventas ielā 4 un Ventas ielā 6C, zemes vienības „Hollanderi-Ķirši” zemes īpašnieki ir informēti par nepieciešamību veikt latvāņu ierobežošanas pasākumus, un viņi ir solījuši veikt šos pasākumus.
Gadījumā, ja latvāņu ierobežošanas pasākumi netiks veikti, zemes īpašnieki tiks saukti pie administratīvās atbildības.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Atbilde: Laurinjsh
Laurinjsh
- 2014-07-02 20:58

Liela paldies!

zin51
- 2014-06-24 10:27

Jauki, ka Siguldas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iznīcināt savās teritorijās latvāņus. Iesaku domes darbiniekiem brīvā brīdī paskatīties laukā pa logu pilsdrupu virzienā. Tur gravas ielokā zied vientuļš latvānis. Varbūt vispirms iznīcināt to, pirms zieds nav nesis sēklas?

Atbilde: zin51
Administrācija
- 2014-06-25 10:04

Labdien!
Siguldas novada pašvaldības lauku attīstības speciāliste pateicas par informāciju acīgajiem iedzīvotājiem un lūdz arī turpmāk informēt par ikvienu latvāni, kas atrodas pašvaldības teritorijā, pēc iespējas precīzāk norādot tā atrašanās vietu. Aicinām ziņot pa tālruni 67800955 vai e-pastu ineta.eriksone@sigulda.lv.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Pasākumi