Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 28. maijs
Šodien sveicam: Vilis, Vilhelms
Laika ziņas: Sigulda +10.8℃, R vējš 4.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2008-05-22
Siguldieši piedalās maratonskrējienā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā noritēja „Nordea” Rīgas maratons, kurā kopumā piedalījušies skrējēji no 34 valstīm. Dalībnieki varēja pieteikties 3 dažādām distancēm – minimaratonam (5 km), pusmaratonam ( 21 km) un maratonam (42 km).

 Maratona skrējienā dažādās distancēs piedalījušies arī siguldieši – Siguldas novada pašvaldības sporta metodiķi fiksējuši ap 20 novadnieku, kas atbalstījuši skrējienu un izcīnījuši dažādas godalgas. Vislielāko pārsteigumu sagādāja siguldietis Uģis Mitrevics, kurš, pirmoreiz piedaloties maratonā, pieveica visgarāko distanci – 42 kilometri 195 metri un ieguva 12.vietu kopvērtējumā 440 dalībnieku konkurencē. Viņš uzrādīja labāko laiku no Latvijas pārstāvjiem V 40 grupā.
 Vietu sadalījums veidots pēc AIMS (Starptautiskās maratona un distanču skriešanas asociācijas) standartiem. Reālais laiks ir distancē reāli pavadītais laiks.

Maratonam pieteikušies bija vairāk nekā 5300 dalībnieku, bet finišēja 4600 dalībnieki. Tajā vienlaicīgi piedalījās visi skrējēji neatkarīgi no vecuma grupas.

"Pirms nepilna gada izvirzījām mērķi piesaistīt 2500 dalībniekus. Daudzi šo mērķi sauca par utopisku un smīnēja, bet, kā zinām, šoreiz maratonā piedalījās vairāk nekā 4500 dalībnieku. Esmu pārliecināts, ka tie skaistākie un sportiski intriģējošākie Rīgas maratoni ir tikai priekšā. Tas liek pamatoti domāt par nākamajiem izaicinājumiem 2009.gadā, 2010.gadā un turpmākajos gados. Masveidība ir svarīga, bet būtiski ir arī sportiskie rezultāti," atzina "Nordea" bankas prezidents Valdis Siksnis

"Nordea" Rīgas maratonā tika sasniegts arī jauns rekords vīriešiem - divas stundas 16 minūtes un 42 sekunde. Rekordu uzstādīja Rotičs Semi Kibets no Kenijas, kurš balvā saņēma čeku 10 000 eiro (7028 latu) apmērā.

Maratons Rīgas pilsētā notiek kopš 1991.gada. Pērn kopā ar jauno ģenerālsponsoru maratons ieguva nosaukumu "Nordea" Rīgas maratons. Pašreizējā maratona trase pagājušā gada aprīlī oficiāli sertificēta Starptautiskajā maratonu un garo distanču skriešanas asociācijā AIMS.

 
Fotogalerija pieejama šeit (tuvāko dienu laikā tā tiks papildināta)
Fotogalerijā izmantoti www.f64 un www.sonyalpha.lv  resursi

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi