×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Pirmdiena, 4. jūlijs
Šodien sveicam: Ulvis, Uldis, Sandis, Sandijs
Laika ziņas: Sigulda +13.4℃, ZA vējš 1.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2014-07-15
Turaidas pilij – 800, skrējiens „Ātrākais ziņnesis” pils Galvenajā tornī

Šogad Turaidas mūra pilij tiek atzīmēta 800gade, kopš uzsākta pils būvniecība. Nozīmīgais notikums ir svarīgs arī sportisko aktivitāšu cienītājiem, tāpēc 27.jūlijā plkst.13.00 notiks tradicionālais sprinta skrējiens „Ātrākais ziņnesis” Turaidas pils Galvenajā tornī, kurā piedalīties aicināts ikviens, kas gatavs skrienot uzveikt vairāk nekā 120 Turaidas pils Galvenā torņa pakāpienus.

Skrējiena ideja ir sabiedrībai atgādināt seno stāstu par ziņnešiem, kas viduslaikos steigušies pie bīskapa Turaidā vēstīt par svarīgākajiem notikumiem Rīgā un tās apkārtnē. Sacensību laikā dalībniekiem jānokļūst Turaidas pils skatu laukumā, pārvarot 30 metru distanci un pils 38 m augstā torņa piecus stāvus.

Skrējiena „Ātrākais ziņnesis” dalībnieki startē vecuma grupās, un katrā grupā tiek noskaidroti trīs labākie ziņneši. Tad notiek fināla skrējiens, kurā tiek noskaidrots ātrākais „ziņnesis”. Reģistrācija sacensībām notiek mājaslapā www.ba2.lv vai pa tālruni 29184203. Reģistrācija sacensību dienā, 27.jūlijā, sākas no plkst.11.30 Turaidas pils pagalmā. Dalības maksa 1 – 3 eiro, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāju identifikācijas karti, atlaide 50%. 

Skrējiens iekļauts skrējienu seriālā „Sigulda Up Cup”. Skriešanas seriālā „Sigulda Up Cup” šogad ir četri posmi – Serpentīnceļa skrējiens, Pakāpienu skrējiens, skrējiens „Ātrākais ziņnesis” Turaidas pils Galvenajā tornī un skrējiens Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē, kas notiks 30.augustā. Katrs posms dalībniekiem dod ieskaites punktus kopvērtējumam.

Sacensības „Ātrākais ziņnesis” organizē Siguldas novada pašvaldības Sporta pārvalde sadarbībā ar biedrību „A2” un Turaidas muzejrezervātu.

Sprinta skrējiena „Ātrākā ziņneša” tituls vēl joprojām pieder Aināram Rukkalnam, kas 2010.gadā Turaidas pils Galvenajā tornī uzskrēja 31 sekundē. Šogad ikvienam ir iespēja mēģināt pārspēt rekordu un saņemt Turaidas pils 800gades ātrākā ziņneša titulu, kā arī īpašas balvas.


Informāciju sagatavoja:
Anda Skuja
TMR Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi