Sestdiena, 5. decembris
Šodien sveicam: Sabīne, Sarma, Klaudijs
Laika ziņas: Sigulda +3℃, D vējš 7.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-07-21
Kultūras piedāvājums Siguldas pils kompleksā Opermūzikas svētku laikā

Siguldas XXII Opermūzikas svētku laikā, no 1. līdz 3.augustam, apmeklētājiem un viesiem būs iespēja baudīt plašu un interesantu kultūras programmas piedāvājumu Siguldas pils kompleksā.

MĀKSLA

Siguldas Jaunās pils zālē visu nedēļas nogali būs skatāma izstāde par Karmenas tēmu latviešu gleznotāju daiļradē. Vairāki mākslinieki gan Spānijas, gan Karmenas tēmai pievērsušies jau 20.gadsimta 20. un 30.gados, un šī tēma joprojām ir aktuāla, jo iemieso atraktivitāti un kaislību. Izstādē piedalīsies mākslinieks Ivars Heinrihsons, Inta Celmiņa, Irēna Lūse, Alise Mediņa un latviešu māksliniece Ieva Sāra Breikša, kura jau vairākus gadus dzīvo Itālijā. Viņas daiļradē dominējošā ir Spānijas un Karmenas tēma, un viņa piekritusi izstādē izvietot savus darbus.
Siguldas pils kompleksa teritorijā būs skatāma īpaši šiem svētkiem radīta instalācija, kas tapusi Starptautiskā Emaljas mākslas simpozija ietvaros un tās autori būs Nikolajs Kuzmičs un Petro Kuzmičs (Baltkrievija), Natalija Pilisides (Grieķija), Evgeniušs Molsky un Margaret Mizia (Polija), Marita Donelaite un Imantas Ludavičius (Lietuva) un latviešu mākslinieki Indulis Urbāns, Andris Smilga, Aivars Riekstiņš, Dina Dubiņa un Aldis Kaugars.

KINO

Visu nedēļas nogali Siguldas pils kompleksā interesenti varēs ļauties absolūti spāniskām noskaņām, baudot vīnu „Carmen” un īstu spāņu kino.

TEĀTRIS

2.augustā plkst.20.00 skatītājus sagaidīs un spānisku atmosfēru pils dārzā uzburs „cita Karmena” – Rīgas Leļļu teātra izrādes „Karmena” aktieri un marionetes.

MŪZIKA

Opermūzikas svētkus krāšņākus darīs vairākas muzikālas performances.
2.augustā
pēc izrādes „Karmena” vakaru varēs turpināt trio „Kafija” radītajā atmosfērā – argentīnas tango, franču musette, salonmūzikas hitu un klasiskās vijoļmūzikas noskaņās. Trio „Kafija” ir apvienojušās trīs lieliskas mākslinieces un viņu instrumeni – vijole, akordeons un kontrabass.

3.augustā pirms grandiozā Galā koncerta siguldieši un svētku viesi varēs iepazīties ar Muzikālajām klavierēm jeb Velo orķestri un piedzīvot Latvijas radošākā trombonista Vaira Nartiša neticami atraktīvo performanci.
Savukārt pēc Galā koncerta grupas „Tango sin Quinto” apburošā dīva Amber šoreiz duetā ar grupas taustiņinstrumentālistu Romānu Vendiņu uzburs samtaini romantisku svētku izskaņu pils dārzā.

Opermūzikas papildu kultūras piedāvājuma apmeklējums Siguldas pils kompleksā ir bez maksas.

Plašāka informācija par Opermūzikas svētku koncertpiedāvājumu

Informāciju sagatavoja:
Kultūras pārvaldes vadītāja
Jolanta Borīte

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi