Sestdiena, 11. jūlijs
Šodien sveicam: Leonora, Svens
Laika ziņas: Sigulda +14.5℃, D vējš 5.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-08-03
Sestdien Gaujas senielejā projekta "Dabas koncertzāle" ietvaros skanēs bruņuzivs stāsti

Nedēļas nogalē - 9.augustā, Balonu pļavā notiks Dabas koncertzāle, kuras laikā ikviens aicināts doties pārgājienos, iesaistīties izziņas laboratoriju un radošo darbnīcu aktivitātēs, bet, iestājoties tumsai, kļūt par dabas, mūzikas un videomākslas izrādes dalībniekiem, sajūtot dabu sevī un personisko saikni ar dabas skaistumu, varenību un laika plūdumu.

Dabas koncertzāles galvenais varonis, kas palīdzēs izdzīvot šo stāstu, šogad būs bruņuzivs Asterolepis ornata jeb Zvaigžņotās zvīņās tērptā. Tā ir „vienaudze” vairāk nekā 400 miljonu gadu vecajiem Gaujas senielejas krastus veidojošajiem smilšakmeņiem. Šie ieži radušies izgulsnējoties un sacementējoties smiltīm un māliem Devona jūras seklūdenī un milzīgu upju deltās, kas senajos laikos bija mūsdienu Latvijas cietzemes vietā. Gaujas smilšainajās sērēs bruņuzivju kaula bruņu fragmenti rūpīgam dabas vērotājam un pētniekam atrodami vēl mūsdienās.

9.augustā laikā no plkst.18.00 līdz 21.00, apmeklētājiem vairāk nekā 20 dažādās laboratorijās un darbnīcās būs plašas iespējas tuvāk iepazīt bruņuzivi un tās evolūcijas izaicinājumus, Zemes ģeoloģisko attīstību Gaujas senielejas teritorijā no laika, kad tur dzīvoja bruņuzivs līdz mūsdienām, kā arī apskatīt dabas vērtības, kas sastopamas un vērojamas šodien.

Šogad Dabas koncertzāles nelielo ierasto mūziķu sastāvu papildinās „Devona orķestris”. Tā pamatā ir akadēmiskais simfoniskā orķestra kamersastāvs 20 profesionālu mūziķu sastāvā. Šī orķestra galvenais uzdevums būs ar skaņu simfoniju aizvest klausītājus 400 miljonu gadu tālā pagātnē un savienot to kopējā skanējumā ar mūsdienu Dabas koncertzāli.

Uzmanību!
Pasākuma veiksmīgai un drošai norisei no 9.augusta plkst.16.00 līdz 10.augusta plkst.5.00 tiks slēgts autoceļš P8 (Inciems – Sigulda – Ķegums) posmā no Cēsu ielas un Raiņa ielas krustojuma (Siguldā) virzienā uz Inciemu līdz autoceļu P8 un P7 krustojumam – Turaidas muzejrezervātam. Satiksmes ierobežojumi paredz, ka šajā laikā tiks slēgta satiksme pār Gaujas tiltu.

Iespējas nokļūšanai uz Balonu pļavu.

Satiksmes organizācija un pieejamās automašīnu stāvvietas Siguldā un Krimuldā.

Informācija par nokļūšanas iespējām uz Dabas koncertzāles norises vietu - Balonu pļavu - izdrukā karti!


Pasākuma dalībniekus aicina ņemt līdzi lukturīšus, lai tumsā izgaismotu ceļu no pasākuma teritorijas līdz izgaismotajam autoceļam. Pasākuma organizatori aicina arī apmeklētājus ņemt līdzi tūrisma krēslus un segas, lai nakts koncerta baudīšana būtu ērta.

Projektu īsteno biedrība „Dabas koncertzāle” sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, Siguldas novada pašvaldību un dabas pētniekiem. Pasākums nebūtu iespējams bez Latvijas vides aizsardzības fonda atbalsta.
Mākslas un zinātnes projekts „Dabas koncertzāle” ir dabas, mūzikas, zinātnes, video mākslas, dramaturģijas simbioze, kas aktualizē un spēcina mijiedarbību starp cilvēku un dabu.

Dabas koncertzāles pasākums ir viena no projekta „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” aktivitātēm.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi

       Jūlijs 2020