Sestdiena, 5. decembris
Šodien sveicam: Sabīne, Sarma, Klaudijs
Laika ziņas: Sigulda +3℃, D vējš 7.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-08-04
JIC "Mērķis" īstenos projektu "Tehniskais radošums"

Jauniešu iniciatīvu centrs „Mērķis” Jaunrades centrā īsteno projektu „Tehniskais radošums”, kas apstiprināts projekta „Atbalsts jauniešu centru darbības nodrošināšanai pašvaldībās ar mērķi īstenot neformālās mācīšanās aktivitātes visiem jauniešiem” ietvaros.

Projekta mērķis ir veicināt jauniešu interesi par nākotnes tehniskajām profesijām un izveidot jaunu neformālo jauniešu iniciatīvu grupu Siguldas novadā, kā arī popularizēt inženierzinātnes un tehnisko jaunradi jauniešu vidū. Galvenie pasākumi projekta laikā būs: tehniski radošās darbnīcas, neformālas apmācības un nodarbības, kā arī Jauniešu dienas pasākuma organizēšanā un īstenošanā Siguldas pilsētā. Projekta tiešā mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem – pasākumu organizatori un pasākuma apmeklētāji. Rezultātā tiks veicināta jauniešu neformālā izglītība, attīstītas un pilnveidotas zināšanas un prasmes, kā arī realizētas piecas radošās darbnīcas, divu dienu nodarbības un jauniešu nedēļa.

Projekts veicinās neformālā veidā jauniešiem jaunu zināšanu un prasmju apgūšanu tehnoloģiju jomā ārpus formālās un interešu izglītības. Jaunieši jauniešiem nodos teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas robotikā, metālapstrādē, elektronikā un programmēšanā, tādējādi veicināta jauniešu interese par tehniskajām jomām, kas varētu veicināt jauniešu nodarbinātību.Jauniešiem būs iespēja radoši un tehniski pilnveidot savas zināšanas, kā arī tiks dots impulss jaunai iniciatīvu grupu izveidei, nodrošinot lietderīga brīvā laika izmantošanas iespējas, un sekmēta novada jauniešu iesaistīšanās vietējā mēroga pasākumos.

Projekts sekmēs līdzdalību un brīvprātīgo darbu jauniešu iniciatīvu grupā, kā arī mazinās šķēršļus sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu iekļaušanu vienaudžu vidē.

Projekts īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros „Atbalsts jauniešu centru darbības nodrošināšanai pašvaldībās ar mērķi īstenot neformālās mācīšanās aktivitātes visiem jauniešiem”, līguma Nr. 4-33/10.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas novada Jaunrades centra
direktores vietniece darbā ar jauniešiem
Ilze Vilciņa


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi