Otrdiena, 14. jūlijs
Šodien sveicam: Oskars, Ritvars, Anvars
Laika ziņas: Sigulda +10.4℃, D vējš 1.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-08-13
Trīs nedēļas siguldieši ID kartes varēs saņemt Rīgā

Jau ziņots, ka no 15.augusta līdz 6.septembrim ar oranžo paklāju, divām izstādēm un mēra izbraukuma kabinetu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), Siguldas novada pašvaldība aicinās rīdziniekus apmeklēt aizraujošākās Latvijas pilsētas – Siguldas – mazo vēstniecību Gaismas pilī.

Šajā laikā Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji, kas savu ikdienu pavada Rīgā, varēs ne tikai apskatīt siguldiešu izstādes un Latvijas Nacionālo bibliotēku, bet arī saņemt Siguldas novada iedzīvotāju ID kartes, kuras sniedz iespēju saņemt dažādas priekšrocības, apmeklējot kultūras un sporta pasākumus, izmantot pašvaldības iestāžu pakalpojums, savukārt, pateicoties novada uzņēmēju atbalstam, kartes īpašniekiem ir iespēja izdevīgāk iegādāties dažādas preces un saņemt pakalpojumus.

Šajā laikā tehnisku iemeslu dēļ ID kartes Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā novadnieki varēs saņemt vai apmainīt ar vienas dienas intervālu.

Aicinām arī Jūs no 15.augusta līdz 8.septembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā apmeklēt izstādes „Sigulda. Aizrautības vektors” un „Dzimuši Siguldā”. Izstādes „Sigulda. Aizrautības vektors” tiks atspoguļotas pēdējo četru gadu izmaiņas Siguldas formā un saturā. Apmeklētāji aicināti aplūkot vērienīgākos būvniecības projektus nevis caur arhitektūras, bet aizrautības prizmu, ar kādu iespējams kopīgi veidot vietu, kurā dzīvojam, par labāko pasaulē. Visu izstādes laiku apmeklētāji klātienē varēs satikt pašvaldības pārstāvjus, kuri darbojušies pie dažādu projektu īstenošanas. Tāpat šī būs vienīgā iespēja izstādes apmeklētājiem saņemt personalizētas, ierobežota izlaiduma Siguldiešu ID kartes „Šodien es esmu s!guldietis”, ar kuru rudenī, zelta lapu laikā, Siguldā būs iespēja saņemt dažādas priekšrocības. Savukārt izstādē „Dzimuši Siguldā” apvienojušies četri mākslinieki, kuri dzimuši un joprojām dzīvo Siguldā – Solveiga Vasiļjeva, Una Leitāne, Dainis Gudovskis un Jānis Purcens. Paši mākslinieki apgalvo, ka Sigulda, milzīgais, pirms miljoniem gadu veidojušais Gaujas kanjons, unikāli ģeoloģiski veidojumi un Siguldas krāšņā daba ietekmējusi viņu rokrakstus, radot īpašu Siguldas kodu, kuru varēs apskatīt dažādajos mākslinieku darbos.

Septembra sākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks izvietots arī Siguldas novada Domes priekšsēdētāja Uģa Mitrevica kabinets.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Administrācija
- 2014-08-14 14:48

Labdien!
Kultūras pārvaldes vadītāja informē: uzsākot darbu pie izstādes koncepcijas izstrādes, tika izvēlēta mākslinieku grupa, kas sniedza idejas un patlaban strādā pie idejas realizācijas. Izstādes nosaukums ir mākslinieku ideja, kura tika akceptēta, balstoties uz izstādes koncepciju.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

cirliitis
- 2014-08-14 10:23

Kāpēc uzkrītoši bieži ir jāizceļ "dzimuši"? Kāda tam nozīme? Varbūt tieši citur dzimušo, bet patiesi iemīlējušo un tāpēc nu te dzīvojošo, ieguldījums novada sasniegumos ir ne mazāks, bet iespējams lielāks.
Varbūt dalīšanu īstenajos un nicināmajos ienācējos vajadzētu atstāt kašķīgu klaču tantiņu ziņā, bet vismaz te portālā ļaut mums visiem justies vienlīdz cienītiem, novērtētiem un varbūt pat reizēm mīlētiem? :)

Atbilde: cirliitis
Gaida
- 2014-08-14 13:35

Laba diena! Es domāju, ka šīs tēmas aktualizācija ir mazliet pārspīlēta, jo zināms, ka cilvēka piedzimšana konkrētā vietā, neko nenozīmē tā morālajā aspektā. Svarīgākais par visu ir tas, ka mēs šajā vietā dzīvojam un uzskatām, ka esam dzimuši šeit, mūsu idejas ir dzimušas šeit, mūsu iedvesma jaunu darbu veikšanai ir dzimusi šeit. Vismaz es to tā uztveru. Cilvēki gados, kas dzimuši izsūtījumā nesaka, ka viņi dzimuši TUR, viņi vienalga uzskata, ka ir īsteni siguldieši, patrioti utt. Jums būtu cits ieteikums, kas būtu precīzāks minētajam pasākumam?

Atbilde: cirliitis
Gaida
- 2014-08-14 13:37

Tātad, turpinot: vai Jums būtu cits ieteikums? No sniegtās informācijas redzams, ka domāts par piederību Siguldai, tās dabai, mūzai un mākslai. Tas viss arī dzimis šeit – Siguldā!
Arī es neesmu dzimusi siguldiete, bet mani netraucē būt lepnai par šo vietu.

Pasākumi

       Jūlijs 2020