Svētdiena, 25. oktobris
Šodien sveicam: Beāte, Beatrise
Laika ziņas: Sigulda +8.4℃, R vējš 3.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-09-10
Novada kultūras speciālisti apgūst pasākumu organizēšanas labo praksi

Projekta „Pasākumu ietekme uz kultūrvēsturisko mantojumu (ZEN)” ietvaros aizvadītās nedēļas nogalē notika komunikācijas seminārs „Labās prakses diena”, kura kultūras speciālisti un pasākumu organizatori no Siguldas novada, Mālpils, Salaspils, Ādažiem un Rīgas tika iepazīstināti ar ilgtspējīgu pasākumu organizēšanas pamatprincipiem, ZEN projekta laikā apkopotajiem labās prakses piemēriem, un pasākumu ilgtspējības un vides ietekmes izvērtēšanas metodoloģiju. Labās prakses dienā piedalījās arī Nacionālā kultūras centra un Latvijas kultūras centru asociācijas kolēģi.

Labās prakses semināra pirmajā daļā kultūras speciālisti viesojās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kurā, semināra ietvaros, prezentācijas sniedza biedrības “Homo Ecos” vadītāja Santa Krastiņa, Vidzemes augstskolas pētniece Ingūna Kucina un ZEN projekta vadītāja asistents Uldis Elksnītis. Savukārt dienas otrajā pusē semināra dalībnieki devās iepazīties ar abās prakses piemēriem ZEN projekta partnerpilsētā Viļņā, kurā laikā no 5. līdz 7.septembrim norisinājās Viļņas pilsētas svētki. Viesojoties Viļņā, kultūras speciālisti tikās ar Viļņas festivālu biedrības direktoru, kurš iepazīstināja semināra dalībniekus ar Viļņas festivālu pārvaldības modeli un viņu īstenotajiem ilgtspējīgu pasākumu piemēriem. Semināra dalībniekiem bija iespēja tikties arī ar ZEN projekta dalībniekiem no Viļņas pašvaldības un padziļināti iepazīties ar projekta mērķiem un vadmotīviem.

Semināra trešajā daļā, kultūras speciālisti pieredzēja Viļnas festivāla programmu ar uzdevumu iepazīties ar biedrības īstenotajiem labās prakses piemēriem festivāla laikā, festivāla organizāciju un teritorijas plānojumu, veiksmīgākai un ilgtspējīgākai festivāla norisei. Šajā seminārā lielākais uzsvars tika likts uz labās prakses apzināšanu un identificēšanu pasākuma norises laikā un pasākumu nozīmi ilgtspējīgas pilsētvides attīstības jomā.

Labās prakses semināru projekta „Pasākumu ietekme uz kultūrvēsturisko mantojumu (ZEN)” ietvaros organizēja Siguldas novada Domes Kultūras pārvalde.

Jau ziņots, ka Siguldas novada pašvaldības dalība pārrobežu programmas INTERREG IVC projektā „Pasākumu ietekme uz kultūrvēsturisko mantojumu (ZEN)” ir ar mērķi apkopot un analizēt Eiropas festivālu un kultūras notikumu organizatoru pieredzi ilgtspējīgā un videi draudzīgā festivālu un kultūras notikumu organizēšanā, kā arī izstrādāt labās prakses rokasgrāmatu, ko varētu izmantot gan pašvaldības, gan festivālu rīkotāji, lai veicinātu ilgtspējīgu un videi draudzīgu nozares attīstību.Informāciju sagatavoja:
Uldis Elksnītis


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi