Piektdiena, 19. aprīlis
Šodien sveicam: Vēsma, Fanija

2014-09-26
Skrituļslidošanas 3.posma sacensības noslēdzas ar jaunu ātruma rekordu

24.septembrī Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā tika aizvadīts „S! – Powerslide kausa izcīņas” 3.posms, uz kuru dalībnieki bija ieradušies agrāk, lai uzstādītu maksimālā ātruma rekordu ar skrituļslidām. Šī bija iespēja ne tikai uzstādīt savu personīgo rekordu, bet arī uzstādīt Latvijas rekordu, jo līdz šim tas vēl nekur nebija fiksēts.

Maksimālā ātruma rekords tika fiksēts ar 5 metru attālumā izvietotām laika mērīšanas ierīcēm. Ātruma rekordu uzstādīja šī gada Latvijas čempions skrituļslidošanā Reinis Znotiņš (Powerslide Latvija/Laimīte), kurš spēja attīstīt 44,683 km/h lielu ātrumu, tādējādi uzstādot augstu latiņu nākamajiem, kuri mēģinās šo rekordu pārspēt.

„S! – Powerslide kausa izcīņas” 3.posms norisinājās 200 metru treka distancē, kura ir ļoti labi pārredzama skatītājiem un interesanta dalībniekiem. Jau ierasts – pirmā distance, kura bija jāveic visiem dalībniekiem, bija 200 metru sprints, pēc kura rezultātiem dalībnieki iegūst savu starta pozīciju garajai distancei. Ātrākie dalībnieki savā vecuma grupā šoreiz bija:

• V-OPEN, Miezītis Arvis, 24.02

Pēc 200 metru sprinta tika apbalvoti labākie 3.posma dalībnieki, kuri saņēma goda diplomus un saldumus no Rāmkalnu ražojumiem.

Pamatdistancē, kur dalībniekiem atkarībā no vecuma grupas, bija jāveic no 200 līdz 1400 metriem. Uz starta kopā stājās 58 dalībnieki dažādās vecuma un dzimuma grupās. Jāatzīmē, ka pamatdistancē ir kopējais starts katrai vecuma un dzimuma grupai.

Pašu jaunāko dalībnieku (S6) grupā pirmo vietu 200 metru pamatdistancē izcīnīja Ozola Eva (35.11), kurai sīvu konkurenci sastādīja Ceriņa Sabīne (35.59), finišējot nepilnu sekundi vēlāk. Trešajā vietā ierindojās Terlanova Alesija ar pavadīto laiku distancē 1:23.31. Vēl sīvāka cīņa notika V6 grupas zēniem, kur līdz pat finiša taisnei cīnījās Ulmanis Dāvids (41.03) un Pušņins Arno (41.25), trešajā vietā atstājot Pētersonu Gustavu (53.03).

S8 un V8 grupas dalībniekiem bija jāveic 400 metri jeb divi apļi. Pirmās divas dalībnieces ar ievērojamu pārsvaru apsteidza savu komandas biedri Eihmani Amandu (59.29), attiecīgi pirmo vietu izcīnīja Krūmiņa Anna (54.65) un viņai nedaudz piekāpās Jurēvica Loreta Luīze (55.45). Pieminēšanas vērts ir tas, ka S8 grupā ir vislielākā dalībnieču konkurence. V8 grupas pārliecinoši ātrākais skrituļslidotājs bija Turauskis Krists (1:00.38), kurš savus tuvākos sekotājus Beķeri Rūdolfu (1:02.48) un Prancānu Paulu Pēteri (1:03.57) apsteidza par vairāk nekā divām sekundēm.

S10 grupā pirmo vietu līdz pat finišam noturēja Priedīte Agate (50.17), taču Sniķere Patrīcija Elizabete (50.48) neļāva atslābt ne brīdi un finiša sprintā tikai nedaudz piekāpās uzvarētājai. Turpat Agatei un Patrīcijai sekoja arī Ceriņa Marta, kuras distances laiks finišā bija 51.59. V10 grupas zēniem nepārspēts palika Ļaščenko Ņikita (52.93), kurš tuvāko sekotāju Ozolu Uldi (1:02.52) apsteidza par teju 10 sekundēm, un trešās vietas ieguvēju Jeguru Artūru (1:05.51) par teju trīspadsmit sekundēm.

S12 grupas dalībniecēm ar pārliecinošu un estētiski skaistu slidojumu uzvaru izcīnīja Kreitāle Līva (47.89), aiz sevis atstājot Pētersoni Santu (49.13) un Savrucku Alīnu (49.15), kuras cīnījās spraigi līdz pat finiša līnijai, kur dalībnieces šķīra nieka divas sekundes simtdaļas. V12 grupā uz starta stājās tikai divi dalībnieki – abi regulārie cīņu biedri Kokins Viktors un Reinsons Sandis. Šoreiz Viktors distancē uzņēmās iniciatīvu līdz pat finišam, turpretī Sandis ar nelielu atstarpi sekoja viņam un mēģināja apdraudēt finiša sprintā. Tomēr Viktors spēja nosargāt pirmo pozīciju un izcīnīja uzvaru ar laiku 44.64, bet Sandis finišēja ar distances laiku 44.80.

S14 un V14 grupas dalībnieki veica četrus apļus jeb 800 metrus. Tur meiteņu konkurencē uz starta izgāja tikai viena dalībniece (Galkina Grieta), tādēļ viņai tika dots kopējs starts ar zēniem. Grietas distancē pavadītais laiks bija 2:22.64. Zēnu konkurencē bez variantiem savus sāncenšus atstāja Jurdžs Jānis, kurš ar katru apli palielināja distanci pār sekotājiem un finišēja ar 15 sekunžu pārsvaru, uzrādot 1:28.46. Otro vietu izcīnīja Lazdāns Kristaps (1:43.51) un nedaudz vairāk kā trīs sekundes vēlāk finišēja arī Burtnieks Reinis (1:47.13).

Pārējo grupu dalībniekiem (SJ, VJ, VE, V40, S-OPEN, V-OPEN) bija jāveic garākā dienas distance – 1400 metri trekā. SJ grupas vienīgā dalībniece Kreitāle Laine startēja kopā ar S-OPEN grupu. Bez īpašiem pārsteigumiem Laine finišēja pirmā ar distancē pavadīto laiku 3:14.19. Otro vietu ar nelielu pārsvaru distancē nosargāja Turauska Gunita (3:20.46). Jau uz brīdi šķita, ka Liepiņa Santa pēdējos apļos pietuvojās, tomēr Gunita spēja pielikt nepieciešamo ātrumu, lai nosargātu uzvaru. Liepiņa Santa finišā uzrādīja laiku 3:29.66. Līdzīga situācija bija VJ (vīrieši juniori) grupā, kuri startēja kopā ar VE (vīriešu elite), lai būtu interesantāka cīņa distancē. Jau pirmajos apļos no pārējiem dalībniekiem aizbēga Znotiņš Reinis, Bitenieks Lauris un Pundurs Oskars, kuri faktiski šādā secībā slidoja lielāko daļu distances. Pirmais VJ grupā finišēja Znotiņš Reinis (2:25.80), otrais teju 20 sekundes vēlāk ieslidoja Makarenoko Vadims (2:45.36), savukārt trešo vietu izcīnīja Nežborts Kristaps (2:48.23). Elites grupā pirmais – Bitenieks Lauris (2:26.02), turpat aiz muguras otrais palika Pundurs Oskars (2:26.66), savukārt trešo vietu izcīnīja Pētersons Pēteris (2:45.75), kuram finišā konkurenci sastādīja Lapiņš Dzintars (2:45.83). V40 grupas vienīgais dalībnieks Pētersons Didzis startēja kopā ar V-OPEN grupu. Viņš finišā uzrādīja laiku 3:07.14. Pārliecinošu sniegumu rādīja V-OPEN grupas dalībnieks Miezītis Arvis, kurš lielāko daļu distances veica solo slidojumā un atpalicējus apdzina par apli. Cīņā par otro un trešo vietu iesaistījās Meždreijs Ralfs un Pušņins Iva, kuru gaitā ātrāks izrādījās Ralfs. Rezultātā pirmo vietu izcīnīja Miezītis Arvis (2:41.78), otro Meždreijs Ralfs (3:02.21), bet trešo Pušņins Iva (3:06.80).

S! – Powerslide kausa izcīņas 2.posma rezultāti – garā distance (200 – 1700m)
S! – Powerslide kausa izcīņas 2.posms rezultāti – 200m sprinta vērtējums pa vecuma grupām
S! – Powerslide kausa izcīņas 2.posma rezultāti – 200m sprinta absolūtais vērtējums

Paldies skrituļslidu zīmolam „Powerslide”, skrituļslidu veikalam „Taktika.lv” un Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centram. Tiekamies „S! – Powerslide kausa izcīņas” 4. posmā, kurš norisināsies jau 2.oktobrī.