Sestdiena, 26. septembris
Šodien sveicam: Gundars, Kurts, Knuts
Laika ziņas: Sigulda +20.2℃, DA vējš 6.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-11-04
Novadniekus aicina piedalīties Lāčplēša dienas lāpu gājienos

Otrdien, 11.novembrī, godinot Brīvības cīnītāju piemiņu, Siguldas novadā norisināsies Lāčplēša dienai veltīti pasākumi.

Plkst.16.00 Allažu pagastā notiks lāpu gājiens no Allažu pamatskolas līdz Allažu pagasta pārvaldei, kam sekos svinīgais pasākums pie pagasta pārvaldes ēkas.

Savukārt plkst.17.30 ar Latvijas karoga maiņu Jaunās pils tornī sāksies Lāčplēša dienai veltītais pasākums Siguldā. Plkst.17.45 novada iedzīvotāji aicināti doties piemiņas uguns lāpu gājienā no Siguldas Jaunās pils dārza līdz Siguldas novada Kultūras centram, kurā plkst.18.30 ikviens varēs vērot filmas, kas stāsta par mūsdienu Lāčplēšiem – “Bronzas komanda” un “Dukuru mezgls”. Pirms filmas skatītājiem ievadvārdus teiks Andris un Juris Šici.

11.novembrī plkst.18.00 Morē notiks Dzīvās vēstures stunda
kopā ar Siguldas pilsētas vidusskolas vēstures skolotāju Edgaru Bajarunu, kurš Mores pamatskolas skolēniem un citiem pasākuma dalībniekiem stāstīs par vēsturiskiem notikumiem Latvijā. Pasākums aizsāksies pie Mores pagasta Tautas nama, no kura nelielā lāpu gājienā pasākuma dalībnieki dosies uz Mores kauju piemiņas parku, kurā pie tējas tases varēs ieklausīties vēstures faktu stāstījumos.

"Novembris ir patriotisma mēnesis, kurš vienmēr atgādina par mūsu tautas varoņiem. Tādi ir bijuši un būs visos laikos – gan smagākos, gan vieglākos. Arī šodien mūsu vidū ir šodienas Lāčplēši, kuri ar savu piemēru vislabāk var iemācīt jaunatnei no sirds mīlēt un cienīt šo vietu uz pasaules, kuru saucam par savu Tēvzemi. Šis gads bija Olimpiskais gads, kurā Goda medaļas Latvijai izcīnīja arī mūsējie – siguldieši, tāpēc varoņu dienā pēc piemiņas gājiena Siguldas novada Kultūras centra kinozālē aicinām uz filmām “Bronzas komanda” un “Dukuru mezgls”, kuras stāsta par atbildīgiem, aktīviem un patiesiem šodienas Lāčplēšiem – brāļiem Šiciem un brāļiem Dukuriem, kuri visai pasaulei pierādīja, ka Latvija ir sīkstu un spēcīgu vīru zeme”, uz pasākumu aicina pasākuma organizatori.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Jakubovska
Siguldas novada Kultūras centra
pasākumu režisore un producente


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Rita
- 2014-11-11 15:38

Es ar netieku jau kuro gadu, jo sākas tik agri. Ja būtu vēlāk, būtu stipri vairāk dalībnieku. Jāgaida atkal, kad iekritīs sestdien vai svētdien.

Atbilde: Rita
Gaida
- 2014-11-12 11:17

Man šķiet, ka šis ir ļoti piemērots laiks Lāpu gājienam, jo daudzi skolēni beidz savas papildu nodarbības un viņiem nav pārāk ilgs gaidīšanas laiks. Ap šo laiku tiek izņemti bērni no bērnudārza. Vecāki, ņemot vērā pasākuma specifiku, var mazliet atprasīties no darba, lai piedalītos lāpu gājienā. Savukārt nav zināms, vai iepriekšminētās grupas piedalītos, ja pasākums sāktos vēlāk un attiecīgi vēlāk arī beigtos. Personīgi man šis laiks ir izcils un arī maniem paziņām, ar kuriem satikos gājienā, pretenziju nebija! Priecāsimies par to, kas mums ir, nevis burkšķēsim!

Atbilde: Rita
Rita
- 2014-11-13 22:44

Gaidai.Nu tev šis laiks liekas piemērots,jo tu tiec un piedalies! Šeit nav nekāda buršķēšana, bet gan priekšlikums ielikt laiku nedaudz vēlāk,lai strādājošiem arī būtu iespēja piedalīties. Jo pašlaik tas vairāk sanāk pasākums priekš skolēniem, skolotājiem un nestrādājošiem Bet es zinu ļoti daudz cilvēku, tāpat arī studentu, kas mācās un strādā Rīgā, kas nekādi tik ātri nevar paspēt ierasties Siguldā. Un ne jau simtiem cilvēku atprasīsies uz lāpu gājienu. Vienkāršāk būtu laiku atlikt uz nedaudz vēlāku un dod iespēju piedalīties gan skolniekiem, gan bērnudārzniekiem, gan strādājošiem cilvēkiem.

cirliitis
- 2014-11-10 09:04

Kāpēc lāpu gājiens notiek tik agri 17:45?
Tā tomēr ir darba diena, tie kas strādā un vēl vairāk tie kas patālāk strādā arī var gribēt piedalīties, bet paspēt nevarēs.

Atbilde: cirliitis
Administrācija
- 2014-11-11 10:25

Labdien!
Siguldas novada pasākumu organizatori norāda, ka Lāpu gājieni ir tradicionāli pasākumi, kuri vienmēr sākušies minētajos laikos: Allažos plkst.16.00, bet Siguldā plkst.17.30, kas saistīts ar skolēnu plūsmu un arī pielāgots autobusu kustības sarakstam.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Pasākumi