Otrdiena, 19. novembris
Šodien sveicam: Elizabete, Liza, Līze, Betija
Laika ziņas: Sigulda +5.9℃, D vējš 3.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-11-13
Apstiprināti novadnieki, kuru sasniegumus godinās Valsts svētku pasākumā

18.novembrī plkst.18.00 Siguldas novada Kultūras centrā notiks svinīgais pasākums Goda diena „Zeme. Mājas. Dzimtene. Latvija”, kas veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai. Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics sveiks nomināciju „Goda novadnieks”, „Siguldas novada Gada cilvēks” un „Gada uzņēmums” ieguvējus, kā arī vairākiem novadniekiem pasniegs Domes Atzinības rakstus un Pateicības par sasniegumiem izglītībā, kultūrā, veselības aprūpē un citās jomās. Kopumā pasākumā „Zeme. Mājas. Dzimtene. Latvija” tiks godināti vairāk nekā 100 novadnieki.

Augstāko Siguldas novada Domes apbalvojumu – nomināciju „Siguldas novada Goda novadnieks 2014”, saņems divi siguldieši – Māris Ansis Mitrevics par mūža ieguldījumu dabas aizsardzībā un novada attīstībā, jaunās paaudzes izglītošanā un patriotisma veicināšanā un Anna Jurkāne par mūža ieguldījumu Turaidas muzejrezervāta kā Eiropas nozīmes kultūras un pasaules mēroga tūrisma objekta izveidošanā, par izciliem nopelniem Latvijas un Siguldas novada vēstures izpētē un muzeoloģijas attīstībā.

Saņemot Siguldas novada Domes Atzinības rakstu, kas ir augstākais pašvaldības apbalvojums, un Siguldas novada ģerboņa sudraba piespraudi, nominācijā „Siguldas novada Gada cilvēks 2014” par laureātiem kļuvuši:

  • „Siguldas novada Gada cilvēks izglītībā 2014” – Siguldas pirmsskolas izglītības iestādes „Ieviņa” vadītāja Maira Gavare par iniciatīvu, mērķtiecīgu un veiksmīgu darbu pirmsskolas izglītības iestādes Ekoskolas statusa saņemšanai, vides izglītības veicināšanu un popularizēšanu;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks kultūrā 2014” – Siguldas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte par projekta „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” pasākumu realizāciju Siguldas novadā un ieguldījumu Siguldas novada kultūras dzīves veidošanā un attīstībā;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks sportā 2014” – Siguldas novada olimpieši: skeletonisti – Martins un Tomass Dukuri, Lelde Priedulēna, kamaniņu braucēji – Juris un Andris Šici, Ulla Zirne, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, bobslejists Jānis Strenga un kalnu slēpotāja Lelde Gasūna par izcilu sniegumu XXII Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks tūrismā 2014” – Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis Turaidas muzejrezervāts, direktore Anna Jurkāne par ieguldījumu Latvijas un Siguldas novada kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā un popularizēšanā Turaidas pils 800 gadu jubilejas gadā;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks labdarībā 2014” – Dukuru ģimene par atbalstu sporta inventāra iegādei novada izglītības iestādēs, par finansiālu atbalstu biedrībai „Cerību spārni” un atbalstu labdarības pasākuma „Kalniešu spēles” organizēšanā;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks Siguldas novada attīstībā 2014” – SIA „Kokpārstrāde 98” valdes loceklis Gunārs Dzenis par veiksmīgu uzņēmējdarbību, jaunas ražošanas līnijas atklāšanu un darbavietu saglabāšanu;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks lauksaimniecības attīstībā 2014” – zemnieku saimniecības „Jurbrenči” īpašnieki Vāveru ģimene par mērķtiecīgu, nesavtīgu darbu un veiksmīgu Eiropas Savienības finansējuma piesaisti saimniecības kapacitātes stiprināšanā;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks sabiedriskajā dzīvē 2014” – Siguldas 1.pamatskolas atbalsta biedrības priekšsēdētāja Vineta Arnicāne par Siguldas 1.pamatskolas atbalsta biedrības organizētajām aktivitātēm un piesaistīto finansējumu izglītības iestādes attīstībai.


Pārējiem nominācijas „Siguldas novada Gada cilvēks 2014” kandidātiem tiks pasniegtas Siguldas novada Domes Pateicības
:
 

  • Kasparam Riekstiņam par jaunas tradīcijas – Siguldas karatē turnīra – ieviešanu;
  • Gintam Biedrim par jaunas tradīcijas izveidošanu, organizējot sacensības „Showel Race” nobraucienos ar lāpstu pa Bobsleja un kamaniņu trasi „Sigulda”;
  • kora „Atvars” diriģentam Jānim Baltiņam par izcilu sniegumu Pasaules koru olimpiādē un ieguldījumu kordziedāšanas tradīciju stiprināšanā Siguldas novadā;
  • deju kolektīva „Vizbulīte” ilggadējai vadītājai Dainai Štālai par mūža ieguldījumu dejas tradīciju stiprināšanā un deju kolektīva „Vizbulīte” 50 gadu jubilejas koncertuzveduma sagatavošanu;
  • Siguldas pilsētas vidusskolas pedagogam Edgaram Bajarunam par veiksmīgu tehnoloģiju ieviešanu Siguldas pilsētas vidusskolā un Siguldas novada pašvaldības iesaistīšanu „Microsoft Latvia” projektā „Gatavi rītdienai!”;
  • Siguldas Sporta skolas pedagoģei Guntai Blūmiņai par ieguldījumu Siguldas novada sporta aktivitāšu organizēšanā un bērnu un jauniešu iesaistīšanā;
  • SIA ILY” īpašniekiem Inetai un Uģim Godīgiem par jauna tūrisma produkta – sveču darbnīcas izveidošanu un tūrisma piedāvājuma bagātināšanu Siguldas novadā;
  • viesnīcas un restorāna „Aparjods” īpašniekiem Edmundam un Gintai Siksnēm par ieguldījumu Siguldas novada tūrisma nozares attīstībā un augstu pakalpojumu kvalitāti vairāk nekā 20 gadu garumā;
  • SIA „R.D.A.” īpašniekiem Andai un Raimondam Dižkalpiem par ilgtermiņa sadarbību un finansiālu atbalstu biedrībai „Cerību spārni”;
  • Atim un Anitai Zakatistoviem par ilggadēju atbalstu biedrībai „Cerību spārni” un atbalstu labdarības pasākuma „Kalniešu spēles” organizēšanā;
  • AS „Siguldas Būvmeistars” valdes priekšsēdētājam Jānim Libkovskim par ieguldījumu Siguldas novada uzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vides attīstību;
  • SIA „Radio Sigulda” īpašniekiem Eināram un Egonam Reiteriem par radiostacijas “RADIO 7” izveidi un atbalstu Siguldas novada notikumu norisē;
  • zemnieku saimniecības „Druvas” īpašniekiem Bišu ģimenei par uzņēmīgu darbu lauksaimniecībā un liellopu novietnes paplašināšanu 2014.gadā;
  • zemnieku saimniecības „Jaunveltiņi” īpašniekiem Krūmkalnu ģimenei par godprātīgu sava darba veikšanu un jaunas tehnoloģijas – skābbarības tuneļu – ieviešanu saimniecībā;
  • Siguldas Romas katoļu draudzes priesterim Ronaldam Melkeram par ilggadēju kristīgo vērtību iedzīvināšanu Siguldas novadā;
  • mēnešraksta „Siguldas Avīze” direktoram Ivaram Raudziņam par ieguldījumu Siguldas novada iedzīvotāju informēšanā un sabiedrisko aktivitāti.


Lai apkopotu informāciju par uzņēmējdarbības sasniegumiem Siguldas novadā reģistrētiem uzņēmumiem, tika analizēti SIA „Lursoft” un Valsts ieņēmuma dienesta dati. Apbalvojumus „Gada uzņēmums 2014” vairākās nominācijās saņems:
 

  • Lielākais darba devējs Allažu pagastā – SIA „Kokpārstrāde 98”;
  • Lielākais darba devējs Mores pagastā – SIA „Husvik”;
  • Lielākais darba devējs Siguldas pagastā – SIA „Lāma”;
  • Lielākais darba devējs Siguldas pilsētā – SIA „Vita Mārkets”;
  • Lielākais ārvalstu investors novada uzņēmējdarbībā – SIA WorldFarm Management;
  • Lielākais pašmāju investors novada uzņēmējdarbībā – SIA „SC Koks”;
  • Straujāk augošais ražošanas uzņēmums mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā – SIA „Baltu Rotas”;
  • Straujāk augošais pakalpojumu uzņēmums mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā – SIA „Frīda”;
  • SIA „Dzirnavu taka” par jaunas kafejnīcas „DOMA” izveidi Siguldā;
  • Lielākais darba devējs apstrādes rūpniecības nozarē – SIA „Kokpārstrāde 98”;
  • Lielākais darba devējs tirdzniecības nozarē – SIA „Segevolde”;
  • Lielākais darba devējs tūrisma nozarē – SIA „CSSAlpine”;
  • Lielākais darba devējs lauksaimniecības nozarē – ZS „Ķikši”;
  • Lielākais darba devējs transporta un loģistikas nozarē – SIA „ATU1021”.


Izglītība

Atzinības rakstus par sasniegumiem izglītības jomā pasniegs pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte” skolotājai Sandrai Eihvaldei par augstu profesionālo meistarību, radošumu un „Montessori” pedagoģijas principu ieviešanu pedagoģiskajā procesā; pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” skolotājai Daigai Jaunzemai par pašaizliedzīgu un radošu pedagoģisko darbu; pirmsskolas izglītības iestādes „Ābelīte” skolotājai Anitai Petrikai par pašaizliedzīgu un radošu pedagoģisko darbu; pirmsskolas izglītības iestādes „Ieviņa” skolotājai Lindai Dzedulei par atbildīgu un radošu pedagoģisko darbu; pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa” skolotājai Ingrīdai Šerstai par mērķtiecīgu pedagoģisko darbu, par ieguldījumu drošas, attīstību veicinošas un estētiskas vides veidošanā; Allažu pamatskolas skolotājām Vinetai Skutelei par atbildīgu un radošu pedagoģisko darbu un Indrai Puķei par pašaizliedzīgu un radošu pedagoģisko darbu; Mores pamatskolas skolotājai Mārai Matvejai par ieguldījumu klases audzināšanas darbā speciālajā izglītībā; Laurenču sākumskolas skolotājai Anitai Zambarei par pašaizliedzīgu un radošu pedagoģisko darbu; Siguldas 1.pamatskolas skolotājai Lailai Adzilčai par augstiem pedagoģiskā darba rezultātiem, skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un aktīvu sabiedrisko darbību; Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājām Mārai Taimiņai par mērķtiecīgu, ilggadēju un radošu pedagoģisko darbu, ieguldījumu skolēnu personības veidošanā un aktīvu sadarbību ar vecākiem, Inārai Zdanovskai par profesionālu un radošu darbu skolas mācību procesa organizēšanā un Egitai Gaigalniecei par profesionālu, radošu un mērķtiecīgu ilggadēju pedagoģisko darbu un ieguldījumu skolēnu personības veidošanā; Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotājām Intai Romanovskai par profesionālo meistarību un ieguldījumu darbā ar talantīgajiem skolēniem, Inesei Bergai par profesionālo meistarību un ieguldījumu darbā ar talantīgajiem skolēniem un Andai Vīksnai par ieguldīto darbu, pašaizliedzību un ieguldījumu darbā ar talantīgajiem skolēniem; Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” skolotājām Ilzei Eglītei par teicamu un pašaizliedzīgu darbu un inovatīvas klavierspēles metodes izstrādi un Dainai Samtai par teicamu un pašaizliedzīgu darbu un inovatīvas klavierspēles metodes izstrādi; Siguldas Sporta skolas sporta trenerei Ainai Lonijai Ziediņai par pašaizliedzīgu un mērķtiecīgu darbu, augstiem audzēkņu sasniegumiem Latvijas un Baltijas jauniešu vieglatlētikas čempionātos; Siguldas novada Jaunrades centra „Ideju namiņa” skolotājai Solveigai Barutinai par mērķtiecīgu un radošu darbu.

Par labām sekmēm, panākumiem mācību olimpiādēs un sasniegumiem sportā, kā arī par aktīvu iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē Atzinības raksti tiks pasniegti Allažu pamatskolas 9.klases skolniecei Karīnai Sīmansonei par labu mācību darbu, radošu dalību interešu izglītības pulciņos un sabiedrisko aktivitāti; Mores pamatskolas 7.klases skolniecei Agnesei Cīrulei par labiem un teicamiem mācību sasniegumiem un aktīvu darbību skolēnu pašpārvaldē; Siguldas 1.pamatskolas 9.klases skolniecei Justīnei Timermanei par augstiem mācību darba rezultātiem, sasniegumiem olimpiādēs un aktīvu sabiedrisko darbu; Siguldas pilsētas vidusskolas 12.klases skolniecei Alisei Čanderei par aktīvu un radošu darbu skolas sabiedriskās dzīves organizēšanā, skolas tēla popularizēšanu un dalību starptautiskos projektos; Siguldas pilsētas vidusskolas 9.klases skolniekam Leonardam Zaltānam par labiem un teicamiem mācību rezultātiem un aktīvu sabiedrisko darbu; Siguldas pilsētas vidusskolas 8.klases skolniekam Valteram Kroičam par labiem un teicamiem mācību rezultātiem un sasniegumiem novada matemātikas olimpiādē; Siguldas Valsts ģimnāzijas 11.klases skolēnam Valtam Krūmiņam par Siguldas Valsts ģimnāzijas goda aizstāvēšanu un augstiem rezultātiem olimpiādēs; Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniekam Jurģim Kalniņam par Siguldas Valsts ģimnāzijas goda aizstāvēšanu, augstiem rezultātiem zinātniskajā konferencē un aktīvu darbu skolas parlamentā; Siguldas Valsts ģimnāzijas 10.klases skolniekam un Siguldas Sporta skolas vieglatlētikas nodaļas audzēknim Edgaram Daugulim par Siguldas Valsts ģimnāzijas goda aizstāvēšanu, augstiem rezultātiem olimpiādēs un sasniegumiem sportā; Siguldas novada Jaunrades centra jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis” aktīvajai jaunietei Gintai Bērziņai par mērķtiecīgu brīvprātīgo darbu un aktīvu dalību jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis” organizētajos pasākumos; Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēknei Evitai Grantiņai par panākumiem konkursos un aktīvu koncertdarbību; Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēknei Elzai Alberiņai par panākumiem konkursos un aktīvu māksliniecisko darbību; Laurenču sākumskolas 6.klases skolniecei Līvai Oliņai par teicamu mācību darbu un sabiedrisko aktivitāti.


Kultūra

Siguldas novada Domes Atzinības raksti par sasniegumiem kultūrā tiks piešķirti Dainai Štālai par mūža ieguldījumu dejas tradīciju stiprināšanā un nozīmīgu ieguldījumu Siguldas novada kultūrvides attīstībā un pilnveidošanā; kora „Atvars” diriģentam Jānim Baltiņam par izcilu sasniegumu Pasaules koru olimpiādes skatē un ieguldījumu kordziedāšanas tradīciju stiprināšanā; rakstniecei Luīzei Pastorei par izcilu sasniegumu literatūrā un „Latvijas Literatūras gada balvu 2013” kategorijā Labākais Latvijas autora darbs bērniem”; mūziķim Kasparam Tobim par individuālu, izcilu sasniegumu, radot elektroniskās mūzikas albumu „Koncerts septiņiem sintezatoriem” un Mūzikas ierakstu gada balvu nominācijā „Labākais elektroniskās mūzikas albums”; projekta „Elkupe” radošajai grupai par izcilu sasniegumu alternatīvajā mūzikā un Mūzikas ierakstu gada balvu nominācijā Labākais alternatīvās mūzikas albums”; tēlniecei Solveigai Vasiļjevai par spilgtu, inovatīvu mākslas notikumu un ieguldījumu Siguldas novadam nozīmīgu kultūras procesu veidošanā un popularizēšanā; pūtēju orķestra „Sudrabskaņa” diriģentam Elmāram Rudzītim par augstiem sasniegumiem, piedaloties orķestru konkursos un organizējot I Baltijas valstu jauniešu pūtēju orķestru akadēmiju; grupai „Dzelzs vilks” par ilggadēju un neatkārtojamu fenomenu latviešu rokmūzikā, inovatīvu devumu Eiropas kultūras galvaspilsētas projektiem. Savukārt Domes Pateicības tiks piešķirtas Edgaram Stučkam par ieguldījumu nemateriālā mantojuma popularizēšanā, aktīvu līdzdalību kultūras procesos un ilggadēju darbību Siguldas Tautas teātrī; bigbenda „Sigulda” vadītājam Pēterim Goldbergam par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu bigbenda un džeza mūzikas žanra popularizēšanā un bigbenda „Sigulda” vadīšanā; kora „Spārni” diriģentei Līgai Ādamsonei par nozīmīgu sasniegumu Pasaules koru olimpiādes skatē un ieguldījumu kordziedāšanas tradīciju stiprināšanā; Turaidas muzejrezervāta Krājuma un ekspozīciju daļas vadītājai Vijai Stikānei par nozīmīgu ieguldījumu novadpētniecības jomā, veidojot grāmatu „Turaida 13.16.gadsimta dokumentos”; Edgaram Arājam par nozīmīgu kultūrvēsturisku pētījumu Baltijas lielākās smilšakmens grotas – Gūtmaņalas – iegravējumi, uzrakstu autori un viņu dzīvesstāsti”; Ģirtam Veģim par ilggadēju ieguldījumu nemateriālā mantojuma popularizēšanā, aktīvu līdzdalību kultūras procesos un darbību senioru korī „Gāle”; dāmu klubam „Madaras” par ieguldījumu nemateriālā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā, tradicionālās „Rokdarbu dienas” organizēšanu uninovatīvu devumu Eiropas kultūras galvaspilsētas projektiem.


Veselības aprūpe

Par ieguldījumu veselības aprūpē Domes Pateicības pasniegs Siguldas slimnīcas speciālistiem: pneimonoloģei, primārās veselības aprūpes ārstei Intai Locānei par Uzņemšanas nodaļas un Rehabilitācijas stacionāra darba organizēšanu; Uzņemšanas nodaļas vecākajai māsai Nadeždai Ivanovai par Steidzamās medicīniskās palīdzības punkta vidējā personāla un mājas aprūpes darba organizēšanu; fizioterapeitam Mārim Klaučam par jaunu fizioterapijas metožu ieviešanu Siguldas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā; ūdensdziedniecības māsai Līgai Rudzinskai par nozīmīgu ieguldījumu klientu piesaistē Siguldas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļai; intensīvās terapijas un anestezioloģijas vecākajai māsai Ditai Raslavai par Intensīvās terapijas un Anestezioloģijas nodaļas vidējā personāla darba organizēšanu; vecmātei Marinai Babičevai par Dzemdību nodaļas īpašo pakalpojumu veiksmīgu attīstīšanu.

Uz pasākumu laipni aicināti visi novadnieki. Koncertā piedalīsies jauktais koris „Atvars” un apvienība „Dzelzs Vilka Jauno Jāņu orķestris”. Ieeja – bez maksas.


© www.sigulda.lv




KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi