×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 25. aprīlis
Šodien sveicam: Līksma, Bārbala
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2014-11-19
Svinīgā Valsts svētku pasākumā godināti novadnieki

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svētkos 18.novembrī Siguldas novada Kultūras centrā notika svinīgais pasākums – Goda diena „Zeme. Mājas. Dzimtene. Latvija”, kurā Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics sveica nomināciju „Goda novadnieks”, „Siguldas novada Gada cilvēks” un „Gada uzņēmums” ieguvējus, kā arī vairākiem novadniekiem pasniedza Domes Atzinības rakstu un Pateicību par sasniegumiem izglītībā, kultūrā, veselības aprūpē un citās jomās. Kopumā pasākumā tika godināti vairāk nekā 100 novadnieki.

„Esiet sveicināti Latvijas valsts dzimšanas dienā! Esiet sveicināti brīvā Latvijā! Mūsu valsts dzima 1918.gada 18.novemrī pasaules tā brīža lielo valstu ietekmju un pasaules kartes pārdalīšanas, karadarbības laikā. Kaut arī mūsu tautas karavīrus ar izcīnītām kaujām zem svešu valstu karogiem citu valstu karavadoņi sauca par spožām zvaigznēm Rīgas frontē, Latvijas valsts piedzima bez naudas, bez armijas, ar izpostītu rūpniecību, tirdzniecību un lauksaimniecību, bet tajā pašā laikā ar aktīvu politisko pašaktivizēšanos, mūsu sabiedrisko darbinieku gan Latvijā, gan ārpus tās robežām, paveiktajiem priekšdarbiem un diplomātiskajiem panākumiem.
Pagāja vēl gads līdz 1919.gada 11.novembrim, kas Latvijai bija sen gaidītā uzvaras diena. Diena, kad Latvijas armija padzina no Rīgas svešu karaspēku, pierādot, ka ar daudz mazākiem spēkiem, bet ar daudz lielāku ticību savai tautai, savai zemei, savai valstij, var paveikt šķietami neiespējamo, – paveikt varoņdarbu. Tā radās Lāčplēša diena.
Līdz šai dienai mūsu tautai bija jānoiet garš ceļš – gadu simteņiem, gadu tūkstošiem Latvijas tautai, senajām Latvijas ciltīm, plecu pie pleca cīnoties par savu zemi, ar kaimiņu lielajām tautām, kas darījušas pāri mūsu tautai.
Tas bija garš ceļš, lai mūsu tauta garīgi izaugtu līdz apziņai par brīvu valsti.
Šobrīd mēs dzīvojam brīvā valstī! Un tomēr, cīņa par Latviju ir mūžīga: kara gados šī cīņa mums jāizcīna ar kaujas ieročiem, miera gados – miera laika ieročiem, kuru lietošanā mums jābūt tikpat spēcīgiem, kādi esam bijuši kauju laukos.
No vēstures lasām, ka katrs varonis, kaut arī viņš viens cīnās pret deviņiem ienaidniekiem, atspiedis muguru pret koku, reiz krīt, ievainots no mugurpuses. Mums atkal jāmācās cīnīties mugurām kopā, lai Latvijas atklātie un slepenie ienaidnieki, vienalga, vai tiem būtu mūsu asinis vai svešas, vienmēr sastaptos ar mūsu sejām.
Ir svarīgi, ka mēs katrs apziņā, zemapziņā esam gatavi atkal celties, piecelties, augšāmcelties – dzīvot un izdzīvot ik minūti sev tuvajiem, sev, cilvēkiem ap mums, kas mums tic...!
Par varoņiem mēs nepiedzimstam. Par varoņiem mēs ikkatrs varam kļūt savas dzīves laikā – cīnoties par savu tautu, savu zemi, savu valsti – ar ticības vārdiem uz lūpām – Dievs, svētī Latviju!” svinīgā pasākuma atklāšanā sacīja Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

 

„Siguldas novada Goda novadnieks 2014”

Augstāko Siguldas novada Domes apbalvojumu – nomināciju „Siguldas novada Goda novadnieks 2014” – saņēma divi siguldieši – Māris Ansis Mitrevics par mūža ieguldījumu dabas aizsardzībā un novada attīstībā, jaunās paaudzes izglītošanā un patriotisma veicināšanā un Anna Jurkāne par mūža ieguldījumu Turaidas muzejrezervāta kā Eiropas nozīmes kultūras tūrisma objekta izveidošanā, par izciliem nopelniem Latvijas un Siguldas novada vēstures izpētē un muzeoloģijas attīstībā.
Māris Ansis Mitrevics (dzimis 1940.gada 20.maijā, Rīgā) – mežkopis, ilggadējs dabas aizsardzības inspektors. 1964.gadā absolvēja Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Mežsaimniecības un mežtehnikas fakultāti kā inženieris mežkopis. Bijis pludināšanas meistars uz Gaujas Latvijas pludināšanas kantorī un Inčukalna mežrūpniecības saimniecības Siguldas mežniecības mežziņa vietnieks (1964.–1974.gads). Gaujas nacionālā parka administrācijas dabas aizsardzības inspektors (1974.–1998.gads), Gaujas nacionālā parka administrācijas Vides inspekcijas vadītājs (1998.–2001.gads), Gaujas nacionālā parka administrācijas direktora vietnieks vides aizsardzības jautājumos (2001.–2003.gads), Gaujas nacionālā parka administrācijas Valsts vides vecākais inspektors (2003.–2009.gads). No 2009.gada nodibinājuma „Gaujas NP fonds” valdes loceklis. 2002.gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.
2013.gadā režisors Dainis Kļava filmā „Mitrais" (VFS Films) portretēja M.A.Mitrevicu kā vienu no pirmajiem Latvijas profesionālajiem dabas inspektoriem, kurš savu darba mūžu veltījis Gaujas nacionālajam parkam un ar savu entuziasmu nosargājis daudzas Latvijas skaistākās vietas, kļūstot par piemēru ikviena Latvijas iedzīvotāja gribasspēkam un mērķtiecībai.
Anna Jurkāne – (dzimusi 1944.gada 30.jūnijā, Madonas rajona Barkavas pagastā) Turaidas muzejrezervāta izveidotāja un direktore, Turaidas Dainu kalna un Dziesmu dārza idejas autore un realizētāja.
Pēc Madonas vidusskolas absolvēšanas A.Jurkāne 1967.gadā absolvē Latvijas Valsts Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti. 1989.gadā, uz Siguldas novadpētniecības muzeja bāzes, A.Jurkānes vadībā tiek izveidots Turaidas muzejrezervāts kā vienots dabas un kultūras mantojuma komplekss – īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis. Pateicoties Annas Jurkānes iniciatīvai, Turaidas muzejrezervāts ir viena no visvairāk arheoloģiski pētītajām viduslaiku pilīm Latvijā.
Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda locekle Anna Jurkāne darbam Turaidas muzejrezervātā ir veltījusi vairāk nekā 40 savas dzīves gadus, sekmējot Turaidas muzejrezervāta kā Eiropas nozīmes kultūras pieminekļa un pasaules mēroga tūrisma objekta izveidošanos.
2001.gadā apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta Goda zīmi par nopelniem Latvijas labā.
2013.gadā Letonikas V kongresa noslēguma ietvaros Turaidas muzejrezervātā notika Eiropas zinātņu un mākslas akadēmijas (EZMA) izbraukuma sēde, kuras laikā Turaidas muzejrezervāta direktorei Annai Jurkānei tika pasniegta lielā Fēliksa balva par izciliem nopelniem Latvijas vēstures izpētē un muzeoloģijas attīstīšanā.
2012.gadā apbalvota ar Ministru kabineta Atzinības rakstu par unikāla Eiropas nozīmes kultūras pieminekļa – Turaidas muzejrezervāta izveidošanu un attīstību par pasaules mēroga tūrisma objektu. 2014.gadā Turaidas pils nosvinēja 800gadi, arī Annai Jurkānei 2014.gadā bija nozīmīga dzīves jubileja.

 

„Siguldas novada Gada cilvēks 2014”

Saņemot Siguldas novada Domes Atzinības rakstu, kas ir augstākais pašvaldības apbalvojums, un Siguldas novada ģerboņa sudraba piespraudi, nominācijā „Siguldas novada Gada cilvēks 2014” par laureātiem kļuva:

  • „Siguldas novada Gada cilvēks izglītībā 2014” – Siguldas pirmsskolas izglītības iestādes „Ieviņa” vadītāja Maira Gavare par iniciatīvu, mērķtiecīgu un veiksmīgu darbu pirmsskolas izglītības iestādes ekoskolas statusa saņemšanai, vides izglītības veicināšanu un popularizēšanu;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks kultūrā 2014” – Siguldas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte par projekta „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” pasākumu īstenošanu Siguldas novadā un ieguldījumu Siguldas novada kultūras dzīves veidošanā un attīstībā;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks sportā 2014” – Siguldas novada olimpieši: skeletonisti – Martins un Tomass Dukuri, Lelde Priedulēna, kamaniņu braucēji – Juris un Andris Šici, Ulla Zirne, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, bobslejists Jānis Strenga un kalnu slēpotāja Lelde Gasūna par izcilu sniegumu XXII Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks tūrismā 2014” – īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis – Turaidas muzejrezervāts, direktore Anna Jurkāne par ieguldījumu Latvijas un Siguldas novada kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā un popularizēšanā Turaidas pils 800 gadu jubilejas gadā;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks labdarībā 2014” – Dukuru ģimene par atbalstu sporta inventāra iegādei novada izglītības iestādēs, par finansiālu atbalstu biedrībai „Cerību spārni” un atbalstu labdarības pasākuma „Kalniešu spēles” organizēšanā;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks Siguldas novada attīstībā 2014” – SIA „Kokpārstrāde 98” valdes loceklis Gunārs Dzenis par veiksmīgu uzņēmējdarbību, jaunas ražošanas līnijas atklāšanu un darbavietu saglabāšanu;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks lauksaimniecības attīstībā 2014” – zemnieku saimniecības „Jurbrenči” īpašnieki Vāveru ģimene par mērķtiecīgu, nesavtīgu darbu un veiksmīgu Eiropas Savienības finansējuma piesaisti saimniecības kapacitātes stiprināšanā;
  • „Siguldas novada Gada cilvēks sabiedriskajā dzīvē 2014” – Siguldas 1.pamatskolas atbalsta biedrības priekšsēdētāja Vineta Arnicāne par Siguldas 1.pamatskolas atbalsta biedrības organizētajām aktivitātēm un piesaistīto finansējumu izglītības iestādes attīstībai.
 

Pateicības „Siguldas novada Gada cilvēks 2014”

Pārējiem nominācijas „Siguldas novada Gada cilvēks 2014” kandidātiem tika pasniegtas Siguldas novada Domes Pateicības:

  • Kasparam Riekstiņam par jaunas tradīcijas – Siguldas karatē turnīra – ieviešanu;
  • Gintam Biedrim par jaunas tradīcijas izveidošanu, organizējot sacensības „Showel Race” nobraucienos ar lāpstu pa Bobsleja un kamaniņu trasi „Sigulda”;
  • kora „Atvars” diriģentam Jānim Baltiņam par izcilu sniegumu Pasaules koru olimpiādē un ieguldījumu kordziedāšanas tradīciju stiprināšanā Siguldas novadā;
  • deju kolektīva „Vizbulīte” ilggadējai vadītājai Dainai Štālai par mūža ieguldījumu dejas tradīciju stiprināšanā un deju kolektīva „Vizbulīte” 50 gadu jubilejas koncertuzveduma sagatavošanu;
  • Siguldas pilsētas vidusskolas pedagogam Edgaram Bajarunam par veiksmīgu tehnoloģiju ieviešanu Siguldas pilsētas vidusskolā un Siguldas novada pašvaldības iesaistīšanu „Microsoft Latvia” projektā „Gatavi rītdienai!”;
  • Siguldas Sporta skolas pedagoģei Guntai Blūmiņai par ieguldījumu Siguldas novada sporta aktivitāšu organizēšanā un bērnu un jauniešu iesaistīšanā;
  • SIA „ILY”īpašniekiem Inetai un Uģim Godīgiem par jauna tūrisma produkta – sveču darbnīcas – izveidošanu un tūrisma piedāvājuma bagātināšanu Siguldas novadā;
  • viesnīcas un restorāna „Aparjods” īpašniekiem Edmundam un Gintai Siksnēm par ieguldījumu Siguldas novada tūrisma nozares attīstībā un augstu pakalpojumu kvalitāti vairāk nekā 20 gadu garumā;
  • SIA „R.D.A.” īpašniekiem Andai un Raimondam Dižkalpiem par ilgtermiņa sadarbību un finansiālu atbalstu biedrībai „Cerību spārni”;
  • Atim un Anitai Zakatistoviem par ilggadēju atbalstu biedrībai „Cerību spārni” un atbalstu labdarības pasākuma „Kalniešu spēles” organizēšanā;
  • AS „Siguldas Būvmeistars” valdes priekšsēdētājam Jānim Libkovskim par ieguldījumu Siguldas novada uzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vides attīstību;
  • SIA „Radio Sigulda” īpašniekiem Eināram un Egonam Reiteriem par radiostacijas „RADIO 7” izveidi un atbalstu Siguldas novada notikumu norisē;
  • zemnieku saimniecības „Druvas” īpašniekiem Bišuģimenei par uzņēmīgu darbu lauksaimniecībā un liellopu novietnes paplašināšanu 2014.gadā;
  • zemnieku saimniecības „Jaunveltiņi” īpašniekiem Krūmkalnu ģimenei par godprātīgu sava darba veikšanu un jaunas tehnoloģijas – skābbarības tuneļu – ieviešanu saimniecībā;
  • Siguldas Romas katoļu draudzes priesterim Ronaldam Melkeram par ilggadēju kristīgo vērtību iedzīvināšanu Siguldas novadā;
  • mēnešraksta „Siguldas Avīze” direktoram Ivaram Raudziņam par ieguldījumu Siguldas novada iedzīvotāju informēšanā un sabiedrisko aktivitāti.
 

„Gada uzņēmums 2014”

Lai apkopotu informāciju par uzņēmējdarbības sasniegumiem Siguldas novadā reģistrētiem uzņēmumiem, tika analizēti SIA „Lursoft” un Valsts ieņēmuma dienesta dati. Apbalvojumus „Gada uzņēmums 2014” vairākās nominācijās saņēma:

  • lielākais darba devējs Allažu pagastā – SIA „Kokpārstrāde 98”;
  • lielākais darba devējs Mores pagastā – SIA „Husvik”;
  • lielākais darba devējs Siguldas pagastā – SIA „Lāma”;
  • lielākais darba devējs Siguldas pilsētā – SIA „VITA Mārkets”;
  • lielākais ārvalstu investors novada uzņēmējdarbībā – SIA „WorldFarm Management”;
  • lielākais pašmāju investors novada uzņēmējdarbībā – SIA „SC Koks”;
  • straujāk augošais ražošanas uzņēmums mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā – SIA „Baltu Rotas”;
  • straujāk augošais pakalpojumu uzņēmums mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā – SIA „Frīda”;
  • SIA „Dzirnavu taka” par jaunas kafejnīcas „DOMA” izveidi Siguldā;
  • lielākais darba devējs apstrādes rūpniecības nozarē – SIA „Kokpārstrāde 98”;
  • lielākais darba devējs tirdzniecības nozarē – SIA „Segevolde”;
  • lielākais darba devējs tūrisma nozarē – SIA „CSS–Alpine”;
  • lielākais darba devējs lauksaimniecības nozarē – ZS „Ķikši”;
  • lielākais darba devējs transporta un loģistikas nozarē – SIA „ATU–1021”.
 

Atzinības raksti izglītībā

Atzinības rakstus par sasniegumiem izglītības jomā pasniedza pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte” skolotājai Sandrai Eihvaldei par augstu profesionālo meistarību, radošumu un „Montessori” pedagoģijas principu ieviešanu pedagoģiskajā procesā; pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” skolotājai Daigai Jaunzemai par pašaizliedzīgu un radošu pedagoģisko darbu; pirmsskolas izglītības iestādes „Ābelīte” skolotājai Anitai Petrikai par pašaizliedzīgu un radošu pedagoģisko darbu; pirmsskolas izglītības iestādes „Ieviņa” skolotājai Lindai Dzedulei par atbildīgu un radošu pedagoģisko darbu; pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa” skolotājai Ingrīdai Šerstai par mērķtiecīgu pedagoģisko darbu, par ieguldījumu drošas, attīstību veicinošas un estētiskas vides veidošanā; Allažu pamatskolas skolotājām Vinetai Skutelei par atbildīgu un radošu pedagoģisko darbu un Indrai Puķei par pašaizliedzīgu un radošu pedagoģisko darbu; Mores pamatskolas skolotājai Mārai Matvejai par ieguldījumu klases audzināšanas darbā speciālajā izglītībā; Laurenču sākumskolas skolotājai Anitai Zambarei par pašaizliedzīgu un radošu pedagoģisko darbu; Siguldas 1.pamatskolas skolotājai Lailai Adzilčai par augstiem pedagoģiskā darba rezultātiem, skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un aktīvu sabiedrisko darbību; Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājām Mārai Taimiņai par mērķtiecīgu, ilggadēju un radošu pedagoģisko darbu, ieguldījumu skolēnu personības veidošanā un aktīvu sadarbību ar vecākiem, Inārai Zdanovskai par profesionālu un radošu darbu skolas mācību procesa organizēšanā un Egitai Gaigalniecei par profesionālu, radošu un mērķtiecīgu ilggadēju pedagoģisko darbu un ieguldījumu skolēnu personības veidošanā; Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotājām Intai Romanovskai par profesionālo meistarību un ieguldījumu darbā ar talantīgajiem skolēniem, Inesei Bergai par profesionālo meistarību un ieguldījumu darbā ar talantīgajiem skolēniem un Andai Vīksnai par ieguldīto darbu, pašaizliedzību un ieguldījumu darbā ar talantīgajiem skolēniem; Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” skolotājām Ilzei Eglītei par teicamu un pašaizliedzīgu darbu un inovatīvas klavierspēles metodes izstrādi un Dainai Samtai par teicamu un pašaizliedzīgu darbu un inovatīvas klavierspēles metodes izstrādi; Siguldas Sporta skolas sporta trenerei Ainai Lonijai Ziediņai par pašaizliedzīgu un mērķtiecīgu darbu, augstiem audzēkņu sasniegumiem Latvijas un Baltijas jauniešu vieglatlētikas čempionātos; Siguldas novada Jaunrades centra „Ideju namiņa” skolotājai Solveigai Barutinai par mērķtiecīgu un radošu darbu.

Par labām sekmēm, panākumiem mācību olimpiādēs un sasniegumiem sportā, kā arī par aktīvu iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē Atzinības raksti tika pasniegti Allažu pamatskolas 9.klases skolniecei Karīnai Sīmansonei par labu mācību darbu, radošu dalību interešu izglītības pulciņos un sabiedrisko aktivitāti; Mores pamatskolas 7.klases skolniecei Agnesei Cīrulei par labiem un teicamiem mācību sasniegumiem un aktīvu darbību skolēnu pašpārvaldē; Siguldas 1.pamatskolas 9.klases skolniecei Justīnei Timermanei par augstiem mācību darba rezultātiem, sasniegumiem olimpiādēs un aktīvu sabiedrisko darbu; Siguldas pilsētas vidusskolas 12.klases skolniecei Alisei Čanderei par aktīvu un radošu darbu skolas sabiedriskās dzīves organizēšanā, skolas tēla popularizēšanu un dalību starptautiskos projektos; Siguldas pilsētas vidusskolas 9.klases skolniekam Leonardam Zaltānam par labiem un teicamiem mācību rezultātiem un aktīvu sabiedrisko darbu; Siguldas pilsētas vidusskolas 8.klases skolniekam Valteram Kroičam par labiem un teicamiem mācību rezultātiem un sasniegumiem novada matemātikas olimpiādē; Siguldas Valsts ģimnāzijas 11.klases skolēnam Valtam Krūmiņam par Siguldas Valsts ģimnāzijas goda aizstāvēšanu un augstiem rezultātiem olimpiādēs; Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniekam Jurģim Kalniņam par Siguldas Valsts ģimnāzijas goda aizstāvēšanu, augstiem rezultātiem zinātniskajā konferencē un aktīvu darbu skolas parlamentā; Siguldas Valsts ģimnāzijas 10.klases skolniekam un Siguldas Sporta skolas vieglatlētikas nodaļas audzēknim Edgaram Daugulim par Siguldas Valsts ģimnāzijas goda aizstāvēšanu, augstiem rezultātiem olimpiādēs un sasniegumiem sportā; Siguldas novada Jaunrades centra jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis” aktīvajai jaunietei Gintai Bērziņai par mērķtiecīgu brīvprātīgo darbu un aktīvu dalību jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis” organizētajos pasākumos; Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēknei Evitai Grantiņai par panākumiem konkursos un aktīvu koncertdarbību; Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēknei Elzai Alberiņai par panākumiem konkursos un aktīvu māksliniecisko darbību; Laurenču sākumskolas 6.klases skolniecei Līvai Oliņai par teicamu mācību darbu un sabiedrisko aktivitāti.

AS „Swedbank” Siguldas filiāles vadītāja Līga Linde pasniedza diplomu un „Galactico” dāvanu karti 50 eiro vērtībā Siguldas Mākslu skolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotājam Elmāram Rudzītim par pūtēju orķestra „Sudrabskaņa” sasniegumiem 2013./2014.mācību gadā (I pakāpes diplomiem Pierīgas un Vidzemes reģiona skatēs) un Siguldas Valsts ģimnāzijas pedagoģei Intai Romanovskai par profesionālo meistarību, gatavojot skolēnus un gūstot augstus sasniegumus valsts pārbaudes darbos vēsturē, par ieguldījumu darbā ar talantīgajiem skolēniem, gatavojot valsts olimpiādei vēsturē, kā arī par valsts zinātniski pētniecisko darbu konferenci.

 

Atzinības raksti un Pateicības kultūrā

Siguldas novada Domes Atzinības raksti par sasniegumiem kultūrā tika piešķirti Dainai Štālai par mūža ieguldījumu dejas tradīciju stiprināšanā un nozīmīgu ieguldījumu Siguldas novada kultūrvides attīstībā un pilnveidošanā; kora „Atvars” diriģentam Jānim Baltiņam par izcilu sasniegumu Pasaules koru olimpiādes skatē un ieguldījumu kordziedāšanas tradīciju stiprināšanā; rakstniecei Luīzei Pastorei par izcilu sasniegumu literatūrā un „Latvijas Literatūras gada balvu 2013” kategorijā „Labākais Latvijas autora darbs bērniem”; mūziķim Kasparam Tobim par individuālu, izcilu sasniegumu, radot elektroniskās mūzikas albumu „Koncerts septiņiem sintezatoriem” un Mūzikas ierakstu gada balvu nominācijā „Labākais elektroniskās mūzikas albums”; projekta „Elkupe” radošajai grupai par izcilu sasniegumu alternatīvajā mūzikā un Mūzikas ierakstu gada balvu nominācijā „Labākais alternatīvās mūzikas albums”; tēlniecei Solveigai Vasiļjevai par spilgtu, inovatīvu mākslas notikumu un ieguldījumu Siguldas novadam nozīmīgu kultūras procesu veidošanā un popularizēšanā; pūtēju orķestra „Sudrabskaņa” diriģentam Elmāram Rudzītim par augstiem sasniegumiem, piedaloties orķestru konkursos un organizējot I Baltijas valstu jauniešu pūtēju orķestru akadēmiju; grupai „Dzelzs Vilks” par ilggadēju un neatkārtojamu fenomenu latviešu rokmūzikā, inovatīvu devumu Eiropas kultūras galvaspilsētas projektiem.

Savukārt Domes Pateicība tika piešķirta Edgaram Stučkam par ieguldījumu nemateriālā mantojuma popularizēšanā, aktīvu līdzdalību kultūras procesos un ilggadēju darbību Siguldas Tautas teātrī; bigbenda „Sigulda” vadītājam Pēterim Goldbergam par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu bigbenda un džeza mūzikas žanra popularizēšanā un bigbenda „Sigulda” vadīšanā; kora „Spārni” diriģentei Līgai Ādamsonei par nozīmīgu sasniegumu Pasaules koru olimpiādes skatē un ieguldījumu kordziedāšanas tradīciju stiprināšanā; Turaidas muzejrezervāta Krājuma un ekspozīciju daļas vadītājai Vijai Stikānei par nozīmīgu ieguldījumu novadpētniecības jomā, veidojot grāmatu „Turaida 13.–16.gadsimta dokumentos”; Edgaram Arājam par nozīmīgu kultūrvēsturisku pētījumu „Baltijas lielākās smilšakmens grotas – Gūtmaņalas – iegravējumi, uzrakstu autori un viņu dzīvesstāsti”; Ģirtam Veģim par ilggadēju ieguldījumu nemateriālā mantojuma popularizēšanā, aktīvu līdzdalību kultūras procesos un darbību senioru korī „Gāle”; dāmu klubam „Madaras” par ieguldījumu nemateriālā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā, tradicionālās „Rokdarbu dienas” organizēšanu un inovatīvu devumu Eiropas kultūras galvaspilsētas projektiem.

 

Pateicības veselības aprūpē

Par ieguldījumu veselības aprūpē Domes Pateicība pasniegta Siguldas slimnīcas speciālistiem: pneimonoloģei, primārās veselības aprūpes ārstei Intai Locānei par Uzņemšanas nodaļas un Rehabilitācijas stacionāra darba organizēšanu; Uzņemšanas nodaļas vecākajai māsai Nadeždai Ivanovai par Neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta vidējā personāla un mājas aprūpes darba organizēšanu; fizioterapeitam Mārim Klaučam par jaunu fizioterapijas metožu ieviešanu Siguldas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā; ūdensdziedniecības māsai Līgai Rudzinskai par nozīmīgu ieguldījumu klientu piesaistē Siguldas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļai; intensīvās terapijas un anestezioloģijas vecākajai māsai Ditai Raslavai par Intensīvās terapijas un Anestezioloģijas nodaļas vidējā personāla darba organizēšanu; vecmātei Marinai Babičevai par Dzemdību nodaļas īpašo pakalpojumu veiksmīgu attīstīšanu.

Siguldas novada pašvaldība pateicas par ikviena novadnieka ieguldījumu Siguldas novada attīstībā!


© www.sigulda.lv




KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi