Svētdiena, 29. novembris
Šodien sveicam: Ignats, Virgīnija
Laika ziņas: Sigulda +0.3℃, ZA vējš 4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-12-08
Siguldas novadā dzimstības rādītāji atkal sasniedz jaunu rekordu

Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļā ir sasniegts jauns jaundzimušo novadnieku rekords – 2014.gadā Siguldas novadā reģistrēti 250 jaundzimušie Siguldas novada iedzīvotāji – 120 zēni un 130 meitenes. Jau vairākus gadus – kopš 2006.gada, Siguldas novadā dzimstības un demogrāfiskie rādītāji ir ar pozitīvu tendenci. 2013.gadā Siguldas novadā tikai reģistrēti 247 jaundzimušie novadnieki, savukārt 2012.gadā – 221 mazulis.

„Siguldas novadā jau vairākus gadus pēc kārtas pieaug dzimstības rādītāji. Dzimstības pieaugums un tas, ka aizvien vairāk jaunās ģimenes izvēlas Siguldu par savu dzīvesvietu, liek arī pašvaldībai nopietni domāt par kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu jaunajiem iedzīvotājiem – pērn atvērām jaunu sākumskolu, šī gada sākumā durvis vēra vēl viens jauns bērnudārzs, savukārt Siguldas Valsts ģimnāzijai un Allažu pamatskolai tiek gatavoti renovācijas tehniskie projekti. Jaunās novadnieku ģimenes atbalstām ar vienu no lielākajiem jaundzimušo pabalstiem Latvijā 320 eiro apmērā, arvien plašāku pašvaldības atbalstu var saņemt arī ģimenes, kas iesaistījušās daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmā,” stāsta Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Kopš 2012.gada Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics svinīgā pasākumā „Esmu dzimis Siguldas novadā” sveic novadā dzimušos novadniekus un viņu ģimenes. Mazie novadnieki kā dāvinājumu no pašvaldības saņem īpaši veidotas monētas, kurās iegravēts novada ģerbonis un mazuļa dzimšanas gads. 2014.gada otrajā pusgadā dzimušie mazuļi un viņu ģimenes tiks godinātas 2015.gada 7.februārī.

Jāatzīmē, ka portāla NeoGeo.lv pētījums liecina, ka Sigulda ir vienīgā no 20 pēc iedzīvotāju skaita lielākajām Latvijas pilsētām, kurā kopš 1990.gada, lai arī neliels (+1%), bet ir iedzīvotāju pieaugums.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Kristīne Gaponova
- 2014-12-08 10:44

Šādam notikumam par godu, derētu Siguldas slimnīcā ierīkot - bērnu nodaļu. Bērnu veselība ir prioritāte.

Atbilde: Kristīne Gaponova
Administrācija
- 2014-12-08 11:09

Labdien!
Siguldas novada pašvaldība jau iepriekš skaidrojusi, ka veselības aprūpi bērniem nodrošina valsts. Piedāvājot centralizētos pakalpojumus veselības aprūpē bērniem, Rīgā (BKUS) var saņemt kvalitatīvus un plašus pakalpojumus no dažādu profilu mediķiem, kuri specializējušies tieši bērnu ārstēšanā. Siguldas slimnīca to nevar piedāvāt telpu un speciālistu trūkuma dēļ. Neliela bērnu nodaļa Siguldā nebūtu problēmas risinājums, jo vienā nodaļā nevar izvietot bērnus ar dažādām akūtām saslimšanām, īpaši ar lipīgām slimībām.
Veselības aprūpe tuvāk dzīvesvietai notiek preventīvi vai ambulatori pie pediatra un ģimenes ārsta, ko iespējams saņemt poliklīnikā vai mājas vizītē.
Siguldas slimnīcā ir pieejams diennakts traumpunkts, nopietnākos gadījumos jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, kas nodrošinās nepieciešamo ārstēšanu un manipulācijas pie konkrēta speciālista tuvākajā slimnīcā, kurā piedāvā valsts apmaksātos pakalpojumus.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Atbilde: Kristīne Gaponova
lakshmi
- 2014-12-20 22:33

Tā kā bērnu veselība ir prioritāte, tad jāveicina profilaktiski pasākumi. Radīsim, audzināsim bērnus ar domu, ka tie ir veseli. Ar darbiem uzturēsim savu - bērnu vecāku - veselību - nesmēķēsim, ēdīsim veselīgu pārtiku, pavadīsim brīvo laiku dabā.Tad slimnīcā bērnu nodaļu nevajadzēs.
Siguldā, paldies dievam, ir daudz jaunu ģimeņu, kuri to saprot un dzīvo veselīgu dzīvesveidu.

Pasākumi