Sestdiena, 23. septembris
Šodien sveicam: Vanda, Veneranda, Venija
Laika ziņas: Sigulda +15.4℃, A vējš 4.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Festivālu mērķprogramma

Siguldas novada festivālu mērķprogrammas līdzfinansēšanas konkursā, kas noslēdzās novembra beigās, tika saņemti astoņi pieteikumi. Festivālu mērķprogrammas komisija par 2017.gadā atbalstāmiem atzina vairākus pieteikumus, paredzot līdzfinansējumu līdz 50% no attiecīgā festivāla kopējām izmaksām.

Kopējais pašvaldības līdzfinansējuma apmērs festivāliem 2017.gadā būs 40 200 eiro.

Pašvaldības atbalstu saņēma:

  • Skaņu un garšu festivāls, ko organizē biedrība „Primavera Sound”. Plānots, ka festivāls norisināsies 12.augustā Siguldas Jaunās pils dārzā. Festivāls piedāvās Latvijas un ārvalstu mūziķu programmas un šefpavāru gatavotas delikateses;
  • nodibinājuma „Māras loks” organizētās vasaras saulgriežu svinības, kas jau vienpadsmito reizi notiks Turaidas muzejrezervātā. Tās plānotas kā starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” noslēguma pasākuma modelēšana, visas nakts garumā piedāvājot izdzīvot senās vasaras saulgriežu tradīcijas;
  • biedrības „SK NUKI” organizētais mūzikas festivāls „Pagalms”, kas norisināsies no 16. līdz 18.jūnijam Siguldas pagasta „Sviestkalnos”. Festivāls pulcēs latviešu un ārvalstu jaunos mūziķus, kuri muzicē dažādos žanros;
  • „Sunset Festival”, ko organizē biedrība „Pasaules mūzika” sadarbībā ar SIA „L-Tips agency”. Plānots, ka festivāla ietvaros Siguldā notiks četri līdz pieci pasaulē atzītu mūziķu koncerti.

____________________________ 

 
Aicina pieteikties festivālu mērķprogrammas līdzfinansēšanas konkursam (17.10.2016)

Siguldas novada pašvaldība aicina pieteikties Siguldas novada festivālu mērķprogrammas līdzfinansēšanas konkursam. Konkursu vienu reizi gadā organizē pašvaldība un tā mērķis ir atlasīt un finansiāli atbalstīt mākslinieciski kvalitatīvu un publiski pieejamu festivālu rīkošanu Siguldas novadā.

Nolikuma izpratnē festivāls ir konceptuāli pārdomāta, atlasīta un producēta kultūras pasākumu programma, kas tiek piedāvāta kā vienots veselums un kuras mērķis ir akcentēt kādas konkrētas kultūras jomas, starpkultūru, vienas vai vairāku mākslas jomu prezentāciju un attīstību, veidojot īpašu sabiedrības tikšanās platformu noteiktai mērķauditorijai; uzdevums ir radīt īpašus mākslas darbus un notikumus, kas tiecas sasniegt augstu kvalitāti un savā formā atšķiras no regulāra kultūras procesa.

Konkursa ietvaros ir iespējams saņemt līdzfinansējumu, kas nepārsniedz 50% no attiecīgā festivāla kopējām izmaksām.

Interesenti aicināti iepazīties ar mērķprogrammas nolikumu un vērtēšanas protokolu un aizpildīto pieteikuma veidlapu, aprakstu, apliecinājumu, un tāmi iesniegt personīgi Siguldas novada Kultūras pārvaldē, Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā ēkā Raiņa ielā 3 vai, sūtot uz e-pasta adresi kultura@sigulda.lv, līdz 30.novembrim.

Pasākumi