Sestdiena, 31. oktobris
Šodien sveicam: Valts, Rinalds, Rinalda
Laika ziņas: Sigulda +6.1℃, ZA vējš 2.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Kultūras projektu konkurss

2020. gada kultūras projektu finansēšanas konkursa rezultāti

Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursam tika pieteikts 21 projekts, no kuriem atbalstīti 13 projekti, piešķirot finansējumu 22 294 eiro apmērā.

Projektu konkursa mērķis ir atbalstīt neatkarīgu kultūras projektu realizēšanu novadā, īpašu uzmanību veltot gan kultūrvēsturiskajām vērtībām un dabai, gan ģimenēm veltītiem projektiem un inovatīvu kultūras ideju realizēšanai. Šajā gadā atbalstītas gan jaunas iniciatīvas, gan sevi jau apliecinājuši projekti.

Fotogrāfs Mareks Gaļinovskis turpinās tvert iespaidīgus kadrus, iemūžinot daudzveidīgās Siguldā notiekošās sporta un aktīvās atpūtas norises. Rudens pusē šīs lielformāta fotogrāfijas tiks apkopotas izstādē “Sports. Daba. Pilsēta.” Fotogrāfijai veltīts arī projekts “Padomju rēgi Siguldā”, kas jauniešiem un pilsētas ārvalstu viesiem mēģinās radīt priekšstatu par padomju laika arhitektūras iezīmēm un ēkām ar šī brīža foto palīdzību.

Jau vairāku gada garumā ar pašvaldības finansiālu atbalstu entuziastu grupa rūpējas par Akenstakas muižas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, organizējot talkas ar vietējo iedzīvotāju piedalīšanos. Šoreiz tiks atjaunots Akenstakas muižas vēsturei veltīts vides stends un gada izskaņā ceļu pie lasītājiem sāks jau otrā Akenstakas barona Blankenhagena atmiņu grāmata par Latvijā pavadīto laiku.

Morē norisināsies projekts “Mums ir sava valsts. 1920. gads Morē”, kuram pateicoties, muzeju nakts jau tradicionāli tiks pavadīta gan izzinot apkaimes vēsturi un spilgtas personības, kas to ietekmējušas, gan muzicējot un visiem kopā baudot zāļu tēju pie ugunskura.

Projekts “Skaties un klausies Gauju Siguldā 2020” ne vien turpinās vēsturisko muzicēšanu pie Gaujas, bet piešķirs tai pavisam citu jaudu, jūlija vidū pie Velnalas klintīm visus aicinot baudīt mūziķu saspēli abos Gaujas krastos. Šī projekta laikā tiks pulcināti arī visi ekspedīciju dalībnieki, kas desmit gadu garumā sekojuši Gaujas tecējumam uz jūru, par ko liecina arī nupat izdotais ceļvedis – albums “No Elkas kalna līdz jūrai”.

Mūzikas cienītājus gada pirmajā pusē iepriecinās arī Kamermūzikas vakari Krimuldas muižā, kas turpinās muižas kādreizējā īpašnieka – firsta Līvena – savulaik iedibināto tradīciju.

Izstāžu cikls Zaļās Villas kvartāla Kafijas galerijā visa gada garumā bagātinās Siguldas kultūras piedāvājumu, sniedzot arī iespēju tikties ar māksliniekiem. Savukārt dejas mākslas cienītājiem šī kultūrvieta piedāvās laikmetīgās dejas izrāde “Labrys”, kas paplašinās ierasto skatījumu uz skatītāja un mākslinieka mijiedarbību.

Savukārt mākslu skolā “Baltais Flīģelis” pavasarī notiks gadskārtējais Latvijas Jauniešu teātra festivāls “Laimes lācis”, kas jau kopš 2013. gada Siguldā pulcē jaunos teātra entuziastus no tuvienes un tālienes.

Patricija Brekte un “Siguldas pastkartes” novada iecienītākajiem tūrisma objektiem veltīs gan jaunāko savu gleznu kolekciju, gan krāsojamās pastkartītes, kas īpaši iepriecinās jaunākos mākslas baudītājus un godinās ar roku rakstīto un zīmēto lietu vērtību.

Vasaras izskaņā afiša ar nosaukumu “Jubileja. Retrospekcija. Sveiks lai dzīvo!” mākslas cienītājus aicinās apmeklēt Dinas Dubiņas jubilejas izstādi Turaidas muzejrezervātā. Ar pašvaldības atbalstu taps arī mākslinieces darbu katalogs, notiks arī radošās darbnīcas, kurās māksliniece dalīsies ar stāstiem par savu rotu un īpašajās tehnikās radīto gleznu tapšanu.

Siguldā skatāmo izstāžu klāstam novembrī pievienosies tekstilmāksliniekam Viesturam Bērziņam veltītā piemiņas izstāde “Viesturam Bērziņam 66”. Lai arī Siguldā dzimušais mākslinieks pārstāv latviešu tekstilmākslas aktīvāko periodu, viņa darbi pēdējo gadu laikā tikuši maz eksponēti, tāpēc izstāde kultūras centrā “Siguldas devons” būs unikāla iespēja iepazīties ar viņa daiļradi.

Ne vien baudīt, bet arī radīt mākslu būs iespējams, pateicoties projektam “Atvērtās keramikas darbnīcas ģimenēm”, kas piedāvās lieliem un maziem piedāvās iespēju apgūt māla priekšmetu veidošanas iemaņas. Vasaras izskaņā meistardarbnīcās izgatavotos traukus vienkopus būs iespējams aplūkot izstādē.

Kultūras projektu finansēšanas konkursā 2020. gadā atbalstītie projekti:

Nr.

Projekta nosaukums

Projekta pieteicējs

Piešķirtais finansējums eiro

1.

Keramikas darbnīca

Elizabete Cāna

1 700

2.

“Jubileja. Retrospekcija. Sveiks lai dzīvo!”

Dina Dubiņa

1 850

3.

Akenstakas muižas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana – 6. kārta

Artis Celms

1 820

4.

Kamermūzikas vakari Krimuldas muižā

SIA Rehabilitācijas centrs “Sigulda”

1 500

5.

Latvijas Jauniešu teātra festivāls “Laimes lācis”

Siguldas mākslas skolas “Baltais flīģelis” atbalsta biedrība

1 424

6.

“Skaties un klausies Gauju Siguldā 2020”

Biedrība “Ozollīči”

 

2 000

7.

“Padomju rēgi Siguldā”

Niklāvs Kadiķis

2 000

8.

“Siguldas pastkarte”

Biedrība “Peahen”

1 700

9.

Izstāžu cikls 2020. gadā Kafijas Galerijā, Zaļās Villas kvartālā

SIA “Neiepakots”

1 760

10.

“Labrys” izrādes

SIA “Neiepakots”

1 050

11.

“Mums ir sava valsts. 1920. gads Morē”

Biedrība “Mores muzejs”

1 690

12.

“Sports. Daba. Pilsēta”

Mareks Gaļinovskis

1 800

13.

“Viesturam Bērziņam 66”

Juris Leitāns

2 000

 

__________________________

Aicina pieteikt projektus novada kultūras projektu finansēšanas konkursam

Siguldas novada pašvaldība līdz 15. decembrim aicina pieteikties Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursam. Lai iegūtu plašāku informāciju par kultūras projektu finansēšanas konkursa nosacījumiem, 19. novembrī kultūras centrā “Siguldas devons” tika rīkots informatīvais seminārs.

Konkursa mērķis ir veidot labvēlīgus nosacījumus iedzīvotāju iniciatīvām un vietējās kopienas iesaistīšanai kultūras piedāvājumu radīšanā un patēriņā.

Par 2020. gada Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursa prioritātēm noteiktas:

 • jaunu kultūras produktu veidošana bērnu un ģimeņu auditorijai Siguldas novada piederības stiprināšanai;
 • Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma, tai skaitā, sporta un kultūrtūrisma attīstības apzināšana, dokumentēšana un popularizēšana;
 • Siguldas novada kultūrvidei un dabas videi atbilstošu, unikālu kultūras aktivitāšu veidošana;
 • jaunu un inovatīvu kultūras ideju realizēšana Siguldas novadā, kas spēj radīt rezonansi un būt nozīmīgas Latvijas mērogā.

Konkursā var piedalīties jebkura fiziska persona, kura normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir reģistrēta kā individuālais komersants vai saimnieciskās darbības veicējs, kā arī juridiska persona. Katrs pretendents konkursā var iesniegt ne vairāk kā divus projektus. Piešķirtā finansējuma apmērs vienam projektam ir no 70 līdz 2 000 eiro, konkursā pieejamais kopējā finansējuma apjoms ir 24 000 eiro.

Interesenti aicināti iepazīties ar projekta konkursa nolikumu, kā arī tajā iekļautajiem vērtēšanas kritērijiem. Aizpildīta pieteikuma veidlapaprojekta aprakststāme jāiesniedz līdz 15. decembrim personīgi Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā tā darba laikā vai jānosūta elektroniski uz e-pasta adresi kultura@sigulda.lv.

__________________________

2019. gada kultūras projektu finansēšanas konkursa rezultāti

Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursam tika iesniegti 24 pieteikumi. Atbalstu finansējumam saņēmuši 11 projekti par kopējo summu 18 700 eiro.

Siguldas novada pašvaldības domes Izglītības un kultūras komitejas 2018. gada 17. janvāra lēmums “Par finansējuma piešķiršanu kultūras projektiem” paredz 2019. gadā piešķirt finansējumu 2000 eiro apmērā arī Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” atbalsta biedrībai projekta “Latviešu komponistu dueti no klasikas līdz mūsdienām” otrās kārtas īstenošanai, kura laikā tiks radīs kompaktdisks ar klavieru skaņdarbu duetiem. Tāpat Solveigas Vasiļjevas projektam “Personālizstāde “Jaunās eksistences formas” Siguldā un Birštonā”” 2019. gadā tiks piešķirts finansējums 200 eiro apmērā trešās kārtas īstenošanai.

Atbalstītie projekti

Projekta nosaukums

Projekta saturs

Projekta pieteicējs

Piešķirtais finansējums eiro

Grafikas vasaras skola

Vasaras skola un meistarklases

Biedrība “Peahen”

2000

Saules akmens

Gleznu un rotuizstāde

Dina Dubiņa

2000

Pavasara tradīciju radošās darbnīcas “Koks un ūdens”

Radošo darbnīcu programma ģimenēm ar bērniem

IK “AVENES”

1000

Māmiņdienas gājiens Siguldā

Tradicionālais Māmiņdienas gājiens un performances stacijas laukumā

Biedrība “Sajūtu Dimanti”

2000

Kokļu diena “Kalnu Vaizuļos”

Nemateriālā kultūras mantojumu veicinošs pasākums.

Margarita Poriete

1000

Vidzemes Šveices vērtības

Pētījums

SIA “Vietu lietas”

1800

Pop – Up Kultūrkrogs

Trīs nekomerciāli pasākumi -koncerti un kino

SIA “FREERAM”

1700

Mareka Gaļinovska un Gunāra Dukštes fotoizstāde “Siguldas ainavas un faktūras”

Izstāde

Mareks Gaļinovskis

2000

Fanijas Šitcas dzejas un fotogrāfiju grāmata

Grāmatas izdošana

SIA “Walking Fox”

2000

Cīņā par Latvijas valsti, 1919.gads Morē

Muzeju nakts pasākums Mores kauju muzejā

Biedrība “Mores muzejs”

1200

Siguldas pilsmuižas dzīvā vēsture

Piecas radošas “Vēstures sajūtu darbnīcas”

Zinaīda Ceske

2000

______________________

2018. gada kultūras projektu finansēšanas konkursa rezultāti

Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursam tika iesniegti 37 pieteikumi. Atbalstu finansējumam saņēmuši 20 projekti par kopējo summu 30 789 eiro, tai skaitā 2018. gadam – par 28 789 eiro. Ar konkursā atbalstīto projektu realizētājiem Siguldas novada pašvaldība par finansējuma piešķiršanu slēgs līgumus. Pašvaldība turpinās finansēt piecus 2017. gadā uzsāktos projektus par kopējo summu 2018. gadā 7180 eiro.

Atbalstītie projekti

Projekta nosaukums un finansējuma saņēmējs

Projekta realizācijas laiks

Piešķirtais finansējums 2018. gadā/2019. gadā

Grāmata “ParaPops jeb rozā brilles Siguldā”
SIA “ParaPops”

2018. gads

1500 eiro

Muzeju nakts pasākums “​Mores kauju muzejā 2016”
Biedrība “Mores muzejs”

2018. gads

1050 eiro

Latviešu komponistu dueti no klasikas līdz mūsdienām
Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība

2018. un 2019. gads

1280 eiro/2000 eiro

Koncertlekcija “Alfrēda Kalniņa vasarnīca”
Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība

2018. gads

680 eiro

Latvijas Jauniešu teātra festivāls “​Laimes lācis”
Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība

2018. gads

1864 eiro

Fanijas Šitcas dzejas un fotogrāfiju grāmatas izdošana
SIA “Walking Fox”

2018. gads

2000 eiro

Mana daba
Zinaīda Ceske

2018. gads

1500 eiro

Atvērtā darbnīca “​Radošums Aizrauj”
Biedrība “Radītava Zaļā villa”

2018. un 2019. gads

1500 eiro

Pavasara un vasaras tradīciju radošās darbnīcas
Rīgas Latviešu biedrība

2018. gads

1500 eiro

Skolas laika stāsti (Sigulda 1943–1955)
Pensionāru biedrība “Sigulda”

2018. gads

1000 eiro

Šodien pils pieder bērniem! Nauda viduslaikos un mūsdienās
Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis – Turaidas muzejrezervāts

2018. gads

1800 eiro

Siguldas Tornis
Biedrība “LiLī”

2018. gads

2000 eiro

“​In darkness let me dwell” Meer kolektīva koncerts sadarbībā ar video mākslinieci Lieni Straupi
SIA “Baltu Rotas”

2018. gads

1545 eiro

Siguldas mākslinieku izstādes Siguldā, Valkā un Birštonas
SIA “Agitas Zālītes portretu studija”

2018. gads

2000 eiro

Siguldas sajūtas
Dina Dubiņa

2018. un 2019. gads

1000 eiro

Mazo bundzinieku samits
SIA “Andžeja Grauda bungu skola”

2018. gads

600 eiro

Māmiņdienas gājiens Siguldā
Edīte Kurtiņa

2018. gads

1800 eiro

Tēva diena Siguldā
Edīte Kurtiņa

2018. gads

1400 eiro

Siguldas Ratu rallijs
Edīte Kurtiņa

2018. gads

770 eiro

Grupas “Jauno Jāņu orķestris” studijas albuma skaņas ieraksts un producēšana
Biedrība “Dzelzs vilks”

2018. gads

2000 eiro

 

2018. gada Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursa prioritātes

Jaunu kultūras produktu veidošanu bērnu un ģimeņu auditorijai Siguldas novada piederības stiprināšanai:

 • īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis – Turaidas muzejrezervāts projekta “​Šodien pils pieder bērniem! Nauda viduslaikos un mūsdienās” laikā 5. augustā Turaidas pilī un tās pagalmā organizēs bērnu spēles “Kļūsti par valdnieku!” prezentāciju, izstādi “Turaidas valstiskais veidojums cauri gadsimtiem”, radošās darbnīcas bērniem, interaktīvas ekskursijas bērniem un vecākiem pils ekspozīcijās, pasaku brīdi “Stāsti un pasakas par valdniekiem” un mākslinieciskus priekšnesumus;
 • SIA “Andžeja Grauda bungu skola” maija beigās projektā “​Mazo bundzinieku samits” vienuviet aicinās piedalīties gan vietējos bundziniekus, gan interesentus no citām Latvijas vietām kopīgam Siguldā vēl nebijušam jauno bundzinieku koncertam;
 • Edīte Kurtiņa sadarbībā ar SIA „Bērnu centrs “KĀ MĀJĀS”” organizēs“Māmiņdienas gājienu Siguldā”, “​Siguldas Ratu ralliju” un “​Tēva dienu Siguldā”, kas turpinās 2017. gadā enerģisko jauno siguldiešu ģimeņu uzsāktās aktivitātes, papildinot un pilnveidojot tās;
 • projektā “Latvijas Jauniešu teātra festivāls“Laimes lācis”” Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība marta beigās piedāvās ģimenēm ar bērniem un jauniešiem aptuveni 20 Latvijā veidotu bērnu un jauniešu teātru izrādes.

 

Jaunradi Siguldas novada četru gadalaiku popularizēšanai mākslā, mūzikā, literatūrā, skatuves mākslās:

 • iepazīsim projektā tapušo grāmatu “​Fanijas Šitcas dzejas un fotogrāfiju grāmatas izdošana”;
 • SIA “Baltu Rotas” veidots projekts “​In darkness let me dwell” Meer kolektīva koncerts sadarbībā ar video mākslinieci Lieni Straupi”, kurā piedalās beļģu mākslinieki komponists Gillis Sacré, dejotāja Lien Van Den Elsen un soprāns Esther Kouwenhoven. Siguldietes Lienes Straupes veidota video filma par dejotāju ziemas gadalaikā Gaujas Nacionālajā parkā ļaus uz mums ierasto ainavu paskatīties citām acīm;
 • projektā “​Siguldas sajūtas” māksliniece Dina Dubiņa veidos četras emaljas gleznas “Siguldas gadalaiki”;
 • biedrība “LiLi” projekta “​Siguldas Tornis” ietvaros rīkos sešas izstādes kultūras un mākslas telpā “Siguldas Tornis”, iekļaujot tās divu siguldiešu jubileju personālizstādēs – Dainim Gudovskim 60 gadu jubilejā (stikls, akvarelis) un Agitai Zālītei 50 gadu jubilejā (akrils, jaukta tehnika);
 • māksliniece Zinaīda Ceske projekta“​Mana daba” aktivitātes Siguldas novada iedzīvotāju ģimenēm ar bērniem, organizējot četras netradicionālas, radošas “Sajūtu darbnīcas” unikālajā Siguldas senlejas dabā visos gadalaikos, kā arī projektā tapušo mākslas darbu un Zinaīdas pašas autordarbu kopizstādē oktobrī;
 • Siguldas novada mākslinieku kopizstāde Siguldā, Valkā un novada sadraudzības pašvaldībā Birštonas (Lietuva) veidos SIA “Agitas Zālītes portretu studija” projekts “​Siguldas mākslinieku izstādes Siguldā, Valkā un Birštonas”;
 • biedrības “Dzelzs vilks” projekts “​Grupas “​Jauno Jāņu orķestris” studijas albuma skaņas ieraksts un producēšana”mūsdienu tautas mūzikas grupa “Jauno Jāņu orķestris” (Juris Kaukulis, Artis Orubs, Kaspars Tobis, Ieva Strode, Andris Veinbergs, Valērijs Cīrulis) otrajā mūsdienu tautas mūzikas albumā “Ieviņa”;
 • biedrības “Radītava Zaļā Villa” projekts “​Atvērtā darbnīca “Radošums Aizrauj””, kurā apvienota iespēja jaunradīt un reizē arī izglītoties pieaicināto dažādu mākslas nozaru un tehniku mākslinieku un vieslektoru darbnīcās.

 

Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma, tai skaitā, sporta un kultūrtūrisma attīstības apzināšanu, dokumentēšanu un popularizēšanu Latvijas simtgades aktivitāšu nodrošināšanai Siguldas novadā:

 • iepazīsim biedrības “Mores muzejs” projekta“​Muzeju nakts pasākums Mores kauju muzejā 2016” ietvaros izveidotajā izstādē “1. pasaules karš Mores pagastā”;
 • pensionāru biedrības “Sigulda” projekts “Skolas laika stāsti (Sigulda 1943–1955)” tapušajā materiālā;
 • SIA “ParaPops” projekts “​Grāmata “ParaPops jeb rozā brilles Siguldā” tapušajā grāmatā, kurā viegli literārā veidā dokumentēti notikumi pagājušā gadsimta 90. gados Siguldā, tai skaitā, radiostacijas “Radio Sigulda” izveidošanos.

 

Ar valstiskuma veidošanos Latvijā saistītu siguldiešu un siguldiešu dzimtu, personību cildināšanu kultūras un mākslas produktos un aktivitātēs:

 • kā savu prioritāti izvēlējusies un attīstīs “Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība” savos projektos “​Latviešu komponistu klavieru dueti no klasikas līdz mūsdienām”, kura rezultātā ilggadējie Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” klavieru pedagogi Agra un Arnolds Dimanti, kopā muzicējot duetā, izveidos CD ar latviešu komponistu, tai skaitā novadnieka Alfrēda Kalniņa skaņdarbiem, un “​Koncertlekcija “​Alfrēda Kalniņa vasarnīca””, kurā saistošā veidā Mores un Allažu pamatskolu skolēnus iepazīstinās ar Alfrēda Kalniņa dzīvi un daiļradi.

 

Vietējās sabiedrības iesaistīšana kopienu lokālajās iniciatīvās Latvijas simtgades norišu veidošanai Siguldas novadā:

 • Rīgas Latviešu biedrība Mores pagasta “Kalna Vaizuļos” ar Folkloras komisijas atbalstu piedāvās morēniešiem un novada iedzīvotājiem tradicionālās lauku dzīvesveida norises pavasara talkā un vasaras saulgriežu laikā projektā “Pavasara un vasaras tradīciju radošās darbnīcas”, kuru vadītājas būs mūsu novadnieces ainavu arhitekte Anita Neilande, folkloriste Indra Čekstere (iepazīstinās ar topošo grāmatu par 100 Jāņu vainagiem Latvijas simtgadei), viesu nama “Mauriņi” saimniece Māra Zemdega, tradicionālo rotaļu un deju muzikante Aiga Auziņa.

 

Otrajam periodam atbalstītie projekti

Projekta nosaukums un finansējuma saņēmējs

Projekta realizācijas laiks

Piešķirtais finansējums 2018. gadā

Pēckara burtnīca
Pensionāru biedrība

2017.–2018. gads

1230 eiro

Akenstakas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana. 3. un 4. kārta
Artis Celms

2017.–2018. gads

2000 eiro

Personālizstāde “​Jaunās eksistences formas” Birštonā un Siguldā
Solveiga Vasiļjeva

2017.–2019. gads

1200 eiro

Grāmata “​Bēthovens un Sigulda”
Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība

2017.–2018. gads

2000 eiro

Krimuldas sanatorijas vēsture
SIA “Rehabilitācijas centrs „Krimulda””

2017.–2018. gads

750 eiro


______________________

Aicina pieteikt projektus 2018. gada Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursam

Siguldas novada pašvaldība līdz 15. decembrim aicina pieteikties Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursam, kura mērķis ir atbalstīt kultūras pasākumu, kultūrvēsturiskā mantojuma izpētes un popularizēšanas procesu, kultūrizglītības, iespieddarbu un mūzikas ierakstu izdošanas projektus, kuru realizācija notiek Siguldas novadā un kuru rezultāti ir nozīmīgi novada kultūrvides pilnveidošanā un kultūras aktivitāšu veicināšanā.

Konkursā ar neierobežotu projektu skaitu var piedalīties jebkura fiziska persona, kura normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir reģistrēta kā individuālais komersants vai saimnieciskās darbības veicējs, vai juridiska persona.

Par 2018. gada Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursa prioritātēm noteiktas:

 • jaunu kultūras produktu veidošana bērnu un ģimeņu auditorijai Siguldas novada piederības stiprināšanai;
 • jaunrade Siguldas novada četru gadalaiku popularizēšanai mākslā, mūzikā, literatūrā, skatuves mākslās;
 • Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma, tai skaitā sporta un kultūrtūrisma attīstības apzināšana, dokumentēšana un popularizēšana Latvijas simtgades aktivitāšu nodrošināšanai Siguldas novadā (var būt realizējams līdz 2019. gada 31. decembrim);
 • ar valstiskuma veidošanos Latvijā saistītu siguldiešu un siguldiešu dzimtu, personību cildināšana kultūras un mākslas produktos un aktivitātēs (var būt realizējams līdz 2019. gada 31. decembrim);
 • vietējās sabiedrības iesaistīšana kopienu lokālajās iniciatīvās Latvijas simtgades norišu veidošanai Siguldas novadā (var būt realizējams līdz 2019. gada 31. decembrim).

Piešķirtā finansējuma apmērs ir no 70 līdz 2000 eiro, nenosakot procentuālo apjomu no kopējām projekta izmaksām. Ar Latvijas simtgadi saistīto projektu pieteikumus var iesniegt finansējuma saņemšanai līdz divu gadu periodam, katrā no realizācijas kārtām paredzot finansējumu līdz 2000 eiro.

Interesenti aicināti iepazīties ar projekta konkursa nolikumu un vērtēšanas kritērijiem. Aizpildīto pieteikuma veidlapu, projekta aprakstu, un tāmi lūdzam iesniegt personīgi Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā tā darba laikā vai nosūtīt pa pastu Siguldas novada Kultūras pārvaldei Raiņa ielā 3, Siguldā, LV-2150, kā arī elektroniski uz e-pastu kultura@sigulda.lv līdz 15. decembrim.

Tuvāk par Kultūras projektu finansēšanas konkursa nosacījumiem aicinām uzzināt informatīvā seminārā, kas notiks 31. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Valsts ģimnāzijas Deputātu zālē (2. stāvā) Krišjāņa Barona ielā 10.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ______________________

2017. gada kultūras projektu līdzfinansēšanas konkursa rezultāti

Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursam tika iesniegti 23 pieteikumi.

Par 2017. gada Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursa prioritātēm tika noteiktas: Siguldas apkārtnes ainavisko vērtību popularizēšana, radot jaunus kultūras produktus vai tos pilnveidojot; jaunrade Siguldas novada četru gadalaiku popularizēšanai mākslā, mūzikā, literatūrā, skatuves mākslās; Siguldas vēstures notikumu pētniecība un popularizēšana Siguldas 810 gadu norišu veidošanai Siguldas novadā un ar Latvijas simtgades sagaidīšanu saistītas tēmas – Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma, tai skaitā sporta un kultūrtūrisma attīstības apzināšana, dokumentēšana un popularizēšana Latvijas simtgades aktivitāšu nodrošināšanai Siguldas novadā; ar valstiskuma veidošanos Latvijā saistītu siguldiešu un siguldiešu dzimtu, personību cildināšana kultūras un mākslas produktos un aktivitātēs; vietējās sabiedrības iesaistīšana kopienu lokālajās iniciatīvās Latvijas simtgades norišu veidošanai Siguldas novadā.

Ar Latvijas simtgadi saistīto projektu pieteikumus varēja iesniegt līdzfinansējuma saņemšanai līdz trīs gadu periodam.

Atbalstu finansējumam saņēmuši 18 projekti, 2017. gadam šim mērķim tiks atvēlēti 27 259 eiro. Ar konkursā atbalstīto projektu realizētājiem Siguldas novada pašvaldība par līdzfinansējuma piešķiršanu slēgs līgumus.

Nr.

Projekta nosaukums

Līdz-finansējuma saņēmējs

Projekta realizācijas laiks

Piešķirtais līdz-
finansējums 2017. gadā (EUR)

Pieprasītais līdz-
finansējums
2018. gadā
(EUR)

Pieprasītais līdz-finansējums
2019. gadā
(EUR)

1.

“Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšana” (Muzeju nakts pasākums Mores kauju muzejā 2017)

Biedrība “Mores muzejs”

2017. gads

1000,00

 

 

2.

“Rokdarbu meistarklase Mores muzejā”

Biedrība “Mores muzejs”

2017. gads

420,00

 

 

3.

“Pēckara burtnīca”

Biedrība “Pensionāru biedrība “Sigulda””

2017.–2018. gads

0

1850,00

 

4.

“Siguldas ainava”

Biedrība “Totaldobže”

2017. gads

2000,00

 

 

5.

“Krimuldas sanatorijai – 95”

SIA “Rehabilitācijas centrs “Krimulda””

2017. gads

2000,00

 

 

 

6.

“Krimuldas sanatorijas vēsture”

SIA “Rehabilitācijas centrs “Krimulda””

2017.–2018. gads

1250,00

750,00

 

7.

“Spricis Paegle un Sigulda”

Biedrība “Krimuldas novada vēstures draugu biedrība”

2017. gads

2000,00

 

 

8.

“Kultūras un mākslas telpa “Siguldas tornis””

Biedrība “LiLī”

 

2017. gads

1996,50

 

 

9.“

Siguldas kultūras vēsture

SIA “Jumava”

2017.–2019. gads

1312,50

 

 

10.

“Grāmatas “IZVĒLE.GAUJA” sagatavošana un izdošana”

Biedrība “Ozollīči”

 

2017. gads

2000,00

 

 

11.

“Akenstakas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana. 3. kārta

Akenstakas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana. 4.kārta”

Atis Celms

2017.–2018. gads

1980,00

 

2000,00

 

 

12.

“Pļavu puķu radošās darbnīcas “Kalna Vaizuļos””

Margita Poriete

2017. gads

1000,00

 

 

13.

“100 rotas Siguldai un Latvijai”

SIA “Baltu rotas”

2017. gads

2000,00

 

 

14.

“Skaistas rakstīšanas māksla”

Zinaīda Ceske

2017. gads

1150,00

 

 

15.

“Personālizstāde “Jaunās eksistences formas” Siguldā un Birštonā””

Solveiga Vasiļjeva

2017.–2019. gads

1700,00

1200,00

200,00

16.

“Grāmata “Bēthovens un Sigulda””

Biedrība “Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība”

2017.–2018. gads

2000,00

2000,00

 

17.

“Sveicieni no Siguldas”

Biedrība “Siguldas Mākslu Serpentīns”

2017. gads

1450,00

 

 

18.

“Teātra sporta festivāls”

Nodibinājums “Fonds “INITIUM””

2017. gads

2000,00

 

 

 

 

 

KOPĀ

27259

7800,00

200,00

 

Projektu apraksti

Mores pusē šogad tiks realizēti četri projekti, no tiem divi – Mores kauju muzejā. Biedrība “Mores muzejs” 20. maijā Muzeju naktī realizēs projektu “​Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšana”, kurā tiks atvērta jaunā ekspozīcija – dabas materiālu izmantošana karavīru maskēšanās procesā. Būs iespēja tikties ar militārā moto kluba “Patrioti” biedriem, neizpaliks arī morēniešu priekšnesumi, kulināri labumi u.c. iesaistes. Savukārt 5. augustā projekta “​Rokdarbu meistarklase Mores muzejā” laikā rokdarbu meistarklasi novada un apkārtnes iedzīvotajiem Mores muzeja Amatniecības darbnīcā vadīs rokdarbu meistares Ineta Krastiņa un Baiba Balode, notiks rokdarbnieču savstarpēja dalīšanās pieredzē un darbu izstāde.

Projekta “​Akenstakas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana. 3. kārta un 4. kārta” ietvaros turpinās Akenstakas muižas un parka izziņa un atjaunošana, pētot Akenstakas muižas pēdējo īpašnieku – barona Blankenhāgena dzimtu, tulkojot un izdodot Herberta fon Blankenhāgena grāmatu “Pasaules vēstures malā: Atmiņas no vecās Vidzemes, 1913–1923”.

Margita Poriete projektā “Pļavu puķu radošās darbnīcas “Kalna Vaizuļos”” Mores pagasta “Kalna Vaizuļos” 20. un 22. jūnijā piedāvās izglītojošu un radošu darbnīcu programmu ģimenēm ar bērniem tradicionālās lauku sētas un vasaras saulgriežu dabas izzināšanai – ziedu ievākšanu tējai, vainagu vīšanu, smaržīgu pļavu augu leļļu darināšanu,  tradicionālās mūzikas un spēļu programmu ar Mores folkloras materiāliem un ielīgošanas dziesmām, teikas un nostāstus par “Kalna Vaizuļu” apkārtni.

Pensionāru biedrība “Sigulda” 2017. gadā gatavos un 2018. gadā izdos grāmatu “Pēckara burtnīca”, kurā tiks apkopoti pēckara Siguldas notikumu apraksti tā laika skolēnu atmiņās. Notiks paaudžu pēcpusdienas pēckara aculieciniekiem ar šodienas skolniekiem un tiks izveidota ceļojoša izstāde.

Mārtiņa Buclera laika tehnoloģijās veidotu divdesmit mūsdienu – Siguldas 810. gadā – fiksētu Siguldas ainavu fotomākslas izstādi un procesa videofiksāciju piedāvās biedrība “Totaldobže” projektā “Siguldas ainava”.

Divus projektus realizēs Rehabilitācijas centrs “Krimulda” – “​Krimuldas sanatorijas vēsture”, kura rezultātā 1928. gadā izbūvētajā sauļošanās lieveņa dubulthallē tiks iekārtota Krimuldas sanatorijas vēstures pop-up ekspozīcija, bet projektā “Krimuldas sanatorijai – 95” tiks izveidots informatīvs stends par Krimuldas sanatoriju kā joprojām darbojošos medicīnas iestādi 95 gadu garumā, ar savu stāstu spilgti raksturojot Latvijas vēsturi. Tiks atjaunota vēsturiskā svētku kliņģera un orķestra muzicēšana sanatorijas dzimšanas dienā, pulcināti bijušie darbinieki un pacienti, kā arī Latvijas Sarkanā krusta biedri. Krimuldas sanatorija dzimšanas dienu svinēs 26.augustā.

Videofilmas par Sprici Paegli (Latvijas valsts dibinātājs, pirmais valsts tirdzniecības un rūpniecības ministrs, siguldietis) sagatavošanu un pabeigšanu, filmas demonstrēšanu izglītojošos pasākumos Siguldas novada skolās savā projektā “Spricis Paegle un Sigulda” realizēs Krimuldas novada vēstures draugu biedrība.

Biedrība “LiLī” projektā “​Kultūras un mākslas telpa “​Siguldas tornis”” organizēs sešas profesionālās mākslas un kolekciju izstādes – Andas Munkevicas stikla mākslas izstādi, franču mākslas izstādi, operdziedātāja Romāna Poļisadova akvareļu un zīmējumu izstādi un muzikālos vakarus, Luīzes un Mārtiņa Lindes glezniecības un tēlniecības darbu izstādi, Ivetas Vēveres leļļu izstādi un izstādi “Ripo auto”.

SIA “Jumava” triju gadu garumā projektā “​Siguldas kultūras vēsture” strādās pie grāmatas “Siguldas kultūras vēsture” sagatavošanas un izdošanas.

Biedrība “Ozollīči” projektā “​Grāmatas “​IZVĒLE.GAUJA” sagatavošana un izdošana” izdos Māra Anša Mitrevica kultūrvēsturisku liecību un atmiņu dokumentāciju grāmatā “IZVĒLE.GAUJA”, atspoguļojot Gaujas koku pludinātāju darbību, Gaujas Nacionālā parka izveidi un 35 gadu darbību Gaujas Nacionālajā parkā.

Projektā “100 rotas Siguldai un Latvijai” SIA “Baltu rotas” laikā no 25. maija līdz 31. augustam Siguldas pils kompleksā piedāvās meistarklases seno, Latvijā atrasto rotu kopiju darināšanā un šo meistarklašu rezultātā radīto darinājumu izstādi.

Arī Zinaīdas Ceskes projekts “Skaistas rakstīšanas māksla” laikā no maija līdz oktobrim Siguldas pils kompleksā piedāvās radošās darbnīcas – kaligrāfiskās rakstīšanas darbnīcas un siguldiešu dzimtkoku izstādes veidošanu.

Tēlniece Solveiga Vasiļjeva triju gadu laikā projekta “Jaunās eksistences formas” ietvaros veidos piecas lielizmēra skulptūras no mūsdienu materiāliem kā bioloģiski tehniski būtnes – dabas neizzināto mīklu un prāta radītā apvienojumu, kuras Latvijas simtgadē 2018. gadā izstādīs Siguldā un 2019. gadā – Siguldas novada sadraudzības pašvaldībā Birštonā Lietuvā.

Siguldas mākslu skolas “Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība līdz 2018. gada oktobrim realizēs siguldietes, muzikoloģes Dainas Samtas grāmatas “Bēthovens un Sigulda” sagatavošanu, izdošanu un prezentēšanu. Grāmata vēstīs par Siguldai nozīmīgo grāfu fon Braunu dzimtas dzīvi un tās likteņiem 18.–19. gadsimtā, apliecinot šīs dzimtas īpašo saikni ar diženo komponistu Ludvigu van Bēthovenu. Ģeniālais komponists tieši Johanu fon Braunu skaņdarba veltījumā nosaucis par savas mūzas pirmo atbalstītāju un veltīja viņam trīspadsmit skaņdarbus.

Sadarbībā ar akciju sabiedrību “Latvijas Pasts”, biedrība “Mākslu serpentīns” projektā “​Sveicieni no Siguldas” izveidos desmit mūsdienīgas pastkartes, sintezējot Siguldas novada ainavisko vietu fotofiksāciju 2017. gadā un 2016. gadā īstenotā projekta “Ex-libri art voyage” laikā radīto zemes skaņu grafiskos attēlus, kā arī organizēs konkursu “Mana pastkarte un pastmarka” Siguldas novada skolās, motivējot pastkaršu vēstures pētniecību.

Fonds “INITIUM” laikā no 28. līdz 30. jūnijam Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” organizēs Latvijas Teātra sporta festivālu, kurā ikvienam siguldietim un Latvijas Teātra sporta komandām piedāvās meistarklases pie Latvijas vadošajiem speciālistiem un teātra sporta ekspertiem no Lielbritānijas – Vanessas Hammick (Improvizācijas teātra garā forma – caur stāstu uz izrādi) un Annas Malzy (stāsts un valoda, no Šekspīra līdz teātra sportam mūsdienās). Notiks Teātra sporta komandu turnīrs un būs iespēja skatīt improvizācijas izrādi.

______________________

Izsludināta pieteikšanās Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursam

Siguldas novada pašvaldība aicina pieteikties Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursam. Konkursa mērķis ir atbalstīt kultūras pasākumu, kultūrvēsturiskā mantojuma izpētes un popularizēšanas procesu, kultūrizglītības, iespieddarbu un mūzikas ierakstu izdošanas projektus, kuru realizācija notiek Siguldas novadā un kuru rezultāti ir nozīmīgi novada kultūrvides pilnveidošanā un kultūras aktivitāšu veicināšanā. Pieteikumi iesniedzami līdz 16.decembrim.


Konkursā var piedalīties jebkura fiziska persona, kura normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir reģistrēta kā individuālais komersants vai saimnieciskās darbības veicējs, vai juridiska persona . Konkursā var piedalīties ar neierobežotu projektu skaitu.

Par 2017 .gada Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursa prioritātēm noteiktas:

 • Siguldas apkārtnes ainavisko vērtību popularizēšana, radot jaunus kultūras produktus vai tos pilnveidojot;
 • jaunrade Siguldas novada četru gadalaiku popularizēšanai mākslā, mūzikā, literatūrā, skatuves mākslās;
 • Siguldas vēstures notikumu pētniecība un popularizēšana Siguldas 810 gadu norišu veidošanai Siguldas novadā;
 • Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma, tai skaitā, sporta un kultūrtūrisma attīstības apzināšana, dokumentēšana un popularizēšana Latvijas simtgades aktivitāšu nodrošināšanai Siguldas novadā;
 • ar valstiskuma veidošanos Latvijā saistītu siguldiešu un siguldiešu dzimtu, personību cildināšana kultūras un mākslas produktos un aktivitātēs;
 • vietējās sabiedrības iesaistīšana kopienu lokālajās iniciatīvās Latvijas simtgades norišu veidošanai Siguldas novadā.

Pašvaldības līdzfinansējumu piešķir līdz 75% no iesniegtā projekta kopējās budžeta summas. Piešķirtā līdzfinansējuma apmērs nav mazāks par 70 eiro un nav lielāks par 2000 eiro. Ar Latvijas simtgadi saistīto projektu pieteikumus var iesniegt līdzfinansējuma saņemšanai līdz trīs gadu periodam, katrā no realizācijas kārtām paredzot finansējumu līdz 2000 eiro.

Interesenti aicināti iepazīties ar projekta konkursa nolikumu un vērtēšanas kritērijiem, un aizpildīto pieteikuma veidlapuprojekta aprakstu un tāmi iesniegt personīgi Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā tā darba laikā, vai, nosūtot pa pastu Siguldas novada Kultūras pārvaldei Raiņa ielā 3, Siguldā, LV-2150, kā arī elektroniski uz e-pastu kultura@sigulda.lv līdz 16. decembrim.

15. novembra Kultūras projektu finansēšanas konkursa informatīvā semināra prezentāciju iespējams lejuplādēt šeit.


______________________

Siguldas novada 2016. gada kultūras projektu finansēšanas konkursa rezultāti (21.01.2016.)

Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursā tika iesniegti 28 pieteikumi. Par 2016. gada Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursa prioritātēm tika noteiktas: Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšana un popularizēšanu, veidojot jaunus kultūras produktus; jaunrade, akcentējot Siguldas novada četru gadalaiku ainavisko vērtību; Siguldas novada iedzīvotāju iniciatīvas lokālo apkaimju identitātes un kopienu aktivitātes veicināšanai, kas ir nozīmīgas saliedētas sabiedrības un Latvijas simtgades norišu veidošanai Siguldas novadā.

Atbalstu finansējumam saņēmuši 13 projekti, kas atbilst Siguldas novadakultūras projektu finansēšanas konkursa nolikuma prasībām un ieguvuši augstāko vērtējumu, par kopējo summu 18775,50 eiro. Ar konkursā atbalstīto projektu realizētājiem Siguldas novada pašvaldība par līdzfinansējuma piešķiršanu slēgs līgumus.

Atbalstītie projekti

Nr.

Projekta nosaukums

Projekta iesniedzējs

Piešķirtais finansējums (EUR)

1.

Muzeju nakts pasākums Mores kauju muzejā 2016

Biedrība “Mores muzejs”

1000

2.

Brīnišķīgo mākslu festivāls

Biedrība “Cerību spārni”

676,5

3.

PAPĪRS&EKSPERIMENTS

SIA “Vietu lietas”

1270

4.

Izdevums “Siguldas gidu stāsti”

Starpnozaru mākslas grupa “SERDE”

2000

5.

Akenstakas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana. 2. kārta

Marika Celma

1779

6.

Šodien pils pieder bērniem! Nauda viduslaikos un mūsdienās

Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis – Turaidas muzejrezervāts

1380

7.

Upe, upe, Gauja, Gauja

SIA “AGMG”

2000

8.

Siguldas Tornis

Biedrība “LiLī”

2000

9.

Medības

Biedrība “Siguldas Mākslu Serpentīns”

2000

10.

EX – libri ART VOYAGE

Biedrība “Siguldas Mākslu Serpentīns”

1080

11.

Siguldas kultūrvēsture un personības. Itālijas akordi Siguldā.

Raimonda Strode

1410

12.

Satikšanās Mores stāstos 2016

Margita Poriete

980

13.

““Sprīdīša skolas” liepziedu laika radošās darbnīcas “Kalna Vaizuļos””

Rīgas Latviešu biedrība

1200

Apraksts

Biedrība “Siguldas Mākslu Serpentīns” realizēs 2 projektus “Medības” un “EX – libri ART VOYAGE”, kuros turpinās Siguldas novada kultūrvides pētniecību, pētījumu un to rezultātā tapušus mākslas produktu tēmas – medības un vietas, kuras mūsu novadā kopš seniem laikiem iedvesmojušas māksliniekus.

Biedrība “Cerību spārni” jau otro gadu veidos “Brīnišķīgo mākslu festivālu”, kur savas mākslinieciskās prasmes un sasniegumus rādīs cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem, un, iesaistot sabiedrību, veidos Mīlestības rozīšu skulptūru.

Šopavasar Muzeju nakts Mores kauju muzejā “Zaļumballe Morē” papildinās ekspozīciju ar projekta gaitā savāktā Mores pūtēju orķestra vēstures liecībām. Savukārt morēniešu iniciatīvas grupa Marikas Celmas vadībā turpinās Akenstakas muižas atjaunošanu un vēstures izpēti projektā “Akenstakas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana. 2. kārta”.

Biedrība “LiLī” ar pašvaldības finansējuma atbalstu realizēs 6 profesionālās mākslas izstādes kultūras un mākslas telpā “​Siguldas Tornis”. Savukārt bijušais ūdenstornis Siguldā, Lakstīgalu ielā, projekta “​Upe, upe, Gauja, Gauja” laikā pārtaps mulitmediālā mākslas objektā brīvdabas koncertā, kura idejas un mūzikas autors ir siguldietis Artis Gāga, projekta pieteicējs SIA “AGMG”.

Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis – Turaidas muzejrezervāts realizēs projektu “​Šodien pils pieder bērniem! Nauda viduslaikos un mūsdienās” ar interaktīvu vēstījumu jaunākajai paaudzei par naudas lomu viduslaikos un mūsdienās.

Starpnozaru mākslas grupa “SERDE” sērijā “Tradīciju burtnīca” izdos “​Siguldas gidu stāstus”, kas būs pētnieces Ievas Vītolas iepriekšējā gada pierakstīto Siguldas novada gidu, ekskursiju vadītāju un tūrisma instruktoru pieredzes stāstu un atmiņu apkopojums.

Rīgas Latviešu biedrība saņēmusi atbalstu projektam ““​Sprīdīša skolas” liepziedu laika radošās darbnīcas “​Kalna Vaizuļos”” – programmai ģimenēm ar bērniem tradicionālās lauku sētas un vasaras pilnbrieda dabas izzināšanai, vācot liepziedu tēju, to apdziedot, darinot smaržīgas salmu lelles, spēlējot improvizētu salmu leļļu teātri.

Dantes Aligjēri biedrības Latvijas nodaļa realizēs projektu “​Siguldas kultūrvēsture un personības. Itālijas akordi Siguldā.” Itāļu valodas nedēļas pasaulē ietvaros – konferenci par Siguldas kultūrvēsturi un personībām ar referātiem “​Itāļu operas uzvedumi Siguldas pilsdrupās”, “​Latvijas 30. gadu Art Deco interjera pērles Siguldas Rakstnieku pilī”, “​Pilsdrupu estētika Gaujas senlejas kultūrainavā”, “​Mārtiņa Buclera vertikāle fotogrāfijas vēsturē un Siguldā” un citām.

Margita Poriete realizēs projektu “​​Satikšanās Mores stāstos 2016”, kas turpinās uzsākto Siguldas novada domes atbalstītajā projektā “​Atcerēties, saprast, veidot nākotni” un sarīkojumā “​Satikšanās Mores stāstos 2013”, veiks vēstures dokumentēšanu, uzklausot teicējus, organizēs noslēguma pasākumu 8.oktobrī Morē UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma nedēļas ietvaros, veidos digitālu Mores vēstures arhīvu.

SIA “​Vietu lietas” projekta “​​PAPĪRS&EKSPERIMENTS” ietvaros iecerētas piecas eksperimentālas rokas lējuma papīra izgatavošanas meistardarbnīcas, papīra liešanā no koku mizām, ziediem un augiem, zālēdāju mēsliem, vecām grāmatām, nošu papīra, atkritumiem u.c. Projekts noslēgsies ar meistardarbnīcās tapušo darbu izstādi “​EXP+Papīrs” papīrmākslas darbnīcā “Viktora vēstules” rudens zelta lapu laikā Siguldā.

Pasākumi