Svētdiena, 20. oktobris
Šodien sveicam: Leonīds, Leonīda
Laika ziņas: Sigulda +14.1℃, DA vējš 3.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Pasākumu mērķprogramma

Izsludināts kultūras un izklaides pasākumu mērķprogrammas finansēšanas konkurss

Lai atbalstītu mākslinieciski kvalitatīvu un publiski pieejamu kultūras un izklaides pasākumu rīkošanu, Siguldas novada pašvaldība līdz 5.decembrim aicina pieteikties novada kultūras un izklaides pasākumu finansēšanas konkursam.

Kultūras un izklaides pasākumu finansēšanas mērķprogramma dod iespēju pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu ar konceptuāli pārdomātu, atlasītu un producētu izklaides un kultūras pasākumu programmu, kas tiek piedāvāta kā vienots veselums un kuras mērķis ir:

 • akcentēt kādas konkrētas kultūras jomas, starpkultūru, mākslas jomu prezentāciju un attīstību, veidojot īpašu sabiedrības tikšanās platformu plašai un daudzveidīgai mērķauditorijai;
 • radīt īpašus notikumus, kam raksturīga augsta mākslinieciskā kvalitāte, plaša sabiedrības iesaiste un kuri savā formā atšķiras no regulāra kultūras procesa;
 • nodrošināt Siguldas novada iedzīvotājiem un novada viesiem daudzveidīgas kultūras un izklaides aktivitātes, izmantojot unikālās Siguldas novada dabas un kultūrvides iespējas.

 

Piedalīties konkursā un pieteikties finansējumam var biedrība vai nodibinājums, kuras pamatdarbības veids ir ar kultūru, izklaidi un/vai mākslu saistīta darbība. Atbalsta gadījumā ir iespējams saņemt finansējumu, kas nepārsniedz 50% no kopējām pasākumu izmaksām.

Interesenti aicināti iepazīties ar mērķprogrammas nolikumu un vērtēšanas kritērijiem, un aizpildīto pieteikuma veidlapuaprakstuapliecinājumu un tāmi iesniegt līdz 5.decembrim Siguldas novada Kultūras centrā (Pils ielā 10) un nosūtīt elektroniski uz e-pasta adresi pasts@sigulda.lv vai nosūtīt elektroniski parakstītus dokumentus uz e-pasta adresi pasts@sigulda.lv.

Siguldas novada kultūras un izklaides pasākumu mērķprogrammas finansēšanas konkurss tiek izsludināts vienu reizi gadā.

____________________________

Kultūras un izklaides pasākumu mērķprogrammā atbalstīti pieci projekti

Lai atbalstītu mākslinieciski kvalitatīvu un publiski pieejamu kultūras un izklaides pasākumu rīkošanu, Siguldas novada pašvaldība 2018.gada kultūras un izklaides pasākumu finansēšanas programmā piešķīrusi atbalstu pieciem projektiem vairāk nekā 81 880 eiro apmērā.
Pašvaldības līdzfinansējumu saņems:

 • Latvijas Stādu parāde, ko organizē Stādu un kūdras inovāciju fonds. Plānots, ka pasākums norisināsies 4. un 5.maijā Siguldā, Svētku laukumā;
 • Turaidas muzejrezervāta atbalsta biedrības organizētās vasaras saulgriežu svinības, kas divpadsmito reizi notiks Turaidas muzejrezervātā. Tās plānotas 21.jūnijā kā starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” noslēguma pasākums, visas nakts garumā piedāvājot izdzīvot senās vasaras saulgriežu tradīcijas;
 • biedrības „Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” organizētie grupas „Instrumenti“ koncerti „Atkala”, kas norisināsies 15. un 16.jūnijā Livonijas ordeņa Siguldas pilī;
 • „Sunset Festival”, ko organizē Mūsdienu mūzikas un mākslas atbalsta biedrība sadarbībā ar SIA „L-Tips Agency”. Plānots, ka festivāla ietvaros Siguldā notiks četri vai pieci pasaulē atzītu mūziķu koncerti;
 • biedrības „Baltijas skaņas” organizētais TV3 20 gadu jubilejas sezonas atklāšanas pasākums, kas notiks 31.augustā Siguldas pils kompleksā.

Siguldas novada kultūras un izklaides pasākumu mērķprogrammas finansēšanas konkurss tiek izsludināts vienu reizi gadā, dodot iespēju pretendēt pašvaldības atbalstam līdz 50% no kopējām izmaksām daudzveidīga satura kultūras un izklaides pasākumiem.

____________________________

Izsludināts kultūras un izklaides pasākumu mērķprogrammas finansēšanas konkurss

Lai atbalstītu mākslinieciski kvalitatīvu un publiski pieejamu kultūras un izklaides pasākumu rīkošanu, Siguldas novada pašvaldība aicina pieteikties novada kultūras un izklaides pasākumu finansēšanas konkursam.

Festivālu finansēšanas mērķprogramma šogad paplašināta, dodot iespēju pretendēt pašvaldības atbalstam daudzveidīgāka satura kultūras un izklaides pasākumiem. Atbalsta gadījumā ir iespējams saņemt finansējumu, kas nepārsniedz 50% no kopējām pasākumu izmaksām.

Interesenti aicināti iepazīties ar mērķprogrammas nolikumu un vērtēšanas kritērijiem, un aizpildīto pieteikuma veidlapu, aprakstu, apliecinājumu un tāmi iesniegt līdz 15.decembrim Siguldas novada Kultūras pārvaldē (Raiņa ielā 3) un nosūtīt elektroniski uz e-pasta adresi pasvaldiba@sigulda.lv vai nosūtīt elektroniski parakstītus dokumentus uz e-pasta adresi pasvaldiba@sigulda.lv.

Siguldas novada kultūras un izklaides pasākumu mērķprogrammas finansēšanas konkurss tiek izsludināts vienu reizi gadā. 

____________________________

Siguldas novada festivālu mērķprogrammas līdzfinansēšanas konkursā, kas noslēdzās novembra beigās, tika saņemti astoņi pieteikumi. Festivālu mērķprogrammas komisija par 2017.gadā atbalstāmiem atzina vairākus pieteikumus, paredzot līdzfinansējumu līdz 50% no attiecīgā festivāla kopējām izmaksām.

Kopējais pašvaldības līdzfinansējuma apmērs festivāliem 2017.gadā būs 40 200 eiro.

Pašvaldības atbalstu saņēma:

 • Skaņu un garšu festivāls, ko organizē biedrība „Primavera Sound”. Plānots, ka festivāls norisināsies 12.augustā Siguldas Jaunās pils dārzā. Festivāls piedāvās Latvijas un ārvalstu mūziķu programmas un šefpavāru gatavotas delikateses;
 • nodibinājuma „Māras loks” organizētās vasaras saulgriežu svinības, kas jau vienpadsmito reizi notiks Turaidas muzejrezervātā. Tās plānotas kā starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” noslēguma pasākuma modelēšana, visas nakts garumā piedāvājot izdzīvot senās vasaras saulgriežu tradīcijas;
 • biedrības „SK NUKI” organizētais mūzikas festivāls „Pagalms”, kas norisināsies no 16. līdz 18.jūnijam Siguldas pagasta „Sviestkalnos”. Festivāls pulcēs latviešu un ārvalstu jaunos mūziķus, kuri muzicē dažādos žanros;
 • „Sunset Festival”, ko organizē biedrība „Pasaules mūzika” sadarbībā ar SIA „L-Tips agency”. Plānots, ka festivāla ietvaros Siguldā notiks četri līdz pieci pasaulē atzītu mūziķu koncerti.

____________________________ 

 
Aicina pieteikties festivālu mērķprogrammas līdzfinansēšanas konkursam (17.10.2016)

Siguldas novada pašvaldība aicina pieteikties Siguldas novada festivālu mērķprogrammas līdzfinansēšanas konkursam. Konkursu vienu reizi gadā organizē pašvaldība un tā mērķis ir atlasīt un finansiāli atbalstīt mākslinieciski kvalitatīvu un publiski pieejamu festivālu rīkošanu Siguldas novadā.

Nolikuma izpratnē festivāls ir konceptuāli pārdomāta, atlasīta un producēta kultūras pasākumu programma, kas tiek piedāvāta kā vienots veselums un kuras mērķis ir akcentēt kādas konkrētas kultūras jomas, starpkultūru, vienas vai vairāku mākslas jomu prezentāciju un attīstību, veidojot īpašu sabiedrības tikšanās platformu noteiktai mērķauditorijai; uzdevums ir radīt īpašus mākslas darbus un notikumus, kas tiecas sasniegt augstu kvalitāti un savā formā atšķiras no regulāra kultūras procesa.

Konkursa ietvaros ir iespējams saņemt līdzfinansējumu, kas nepārsniedz 50% no attiecīgā festivāla kopējām izmaksām.

Interesenti aicināti iepazīties ar mērķprogrammas nolikumu un vērtēšanas protokolu un aizpildīto pieteikuma veidlapu, aprakstu, apliecinājumu, un tāmi iesniegt personīgi Siguldas novada Kultūras pārvaldē, Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā ēkā Raiņa ielā 3 vai, sūtot uz e-pasta adresi kultura@sigulda.lv, līdz 30.novembrim.

Pasākumi