Piektdiena, 19. oktobris
Šodien sveicam: Elīna, Drosma, Drosmis
Laika ziņas: Sigulda +5.9℃, D vējš 1.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Latvijas simtgade Siguldā

Siguldas novada dāvanas Latvijai simtgadē

Siguldas novadā Latvijas simtgadi sagaidīsim ar astoņām dāvanām, vēlot mūsu valstij turpināties bezgalības zīmē – atjaunotni piedzīvojot senajam Siguldas centram tagadējā Siguldas pils kompleksā un Siguldas novada Kultūras centram, kā arī turpinot, nostiprinot un cildinot esošās novada vērtības.

 

 

Rudens sezonu uzsāksim ar vēl vienu dāvanu novadniekiem – atjaunotā Siguldas novada Kultūras centra atklāšanu. Plašāka informācija sekos!

30.septembrī tradicionālā akcija „Glezno visi” plānota vēl plašāka, aptverot ne tikai Siguldu, bet arī Krimuldu, Turaidu, Allažus, Mori un Jūdažus. Plašāka informācija sekos!

18.novembrī kā ik gadu, bet šogad simtgades zīmē, svinēsim valsts dzimšanas dienu, Goda dienā cildinot savus novadniekus par izcilību visdažādākajās dzīves jomās. Plašāka informācija par 18.novembra svinībām Latvijā pieejama šeit.

Bet pasaules elpu sajutīsim pirmoreiz mūspusē notiekošajos Pasaules čempionātos orientēšanās sportā augustā un Pasaules kausa posma sacensības skeletonā un bobslejā decembrī.

Latvijas simtgadi svinēt iesākām jau pagājušajā gadā, kad kultūrvēstures pētniece Ieva Vītola sadarbībā ar novadnieci Māru Baltkaulu plašākai sabiedrībai darīja zināmu arī vienu siguldieti, kurš bija 1918.gada 18.novembra liecinieks un valsts pirmais rūpniecības ministrs – Spricis Paegle. Ir filmā dokumentēts pētījums par šo personību. Plašāka informācija pieejama šeit.

Plašāka informācija par simtgades norisēm Latvijā pieejama šeit.

LV100 komunikācijas aktualitātes pieejamas šeit. Tu vari kļūt par Latvijas simtgades vēstnieku un iesūtīt savas ziņas un notikumus, kas veltītas šiem nozīmīgajiem svētkiem!

_________________________________________________

ARHĪVS

No 31.marta līdz 2.aprīlim notika trešais Šūpoļu festivāls „Latvija šūpojas Siguldā!”. Plašāka informācija pieejama šeit.

Fotogalerijas:

 

4.maijā Baltā galdauta svētki Siguldas novadā. Vairāk par Baltā galdauta svētkiem Latvijā lasi šeit
Siguldiešus kūku meistarus aicina piedalīties konkursā „Brīvības svētku kūka”
Latvijas dzimšanas dienu Siguldā svinēs ar īstu zaļumballi.

Fotogalerijas:

 

21.jūnijā Vasaras saulgriežu svētki Turaidas Jāņkalnā, starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” noslēgums Turaidas muzejrezervātā, kas savienosies ar akciju plkst.22.00, lai pie ugunskuriem visā Latvijā kopīgi dziedātu valsts himnu. Plašāka informācija pieejama šeit.

Fotogalerijas:

Šis gads ir īpašs arī ar simtgades Dziesmu un deju svētkiem, kuriem no mūsu novada gatavojās 20 kolektīvi ar 571 dalībnieku – seši kori, septiņi deju kolektīvi, trīs pūtēju orķestri, trīs lietišķās mākslas studijas un folkloras kopa „Senleja”. Plašāka informācija pieejama šeit.

Fotogalerijas:

Vasarā tiks atklāts rekonstruētais bijušais Siguldas muižas dārzs Siguldas pils kompleksā.

Fotogalerija: Atjaunotā Siguldas pils kompleksa atklāšana (19.06.2018.)(foto: G.Zīverte)

11.augustā visā Latvijā notika Latvijas valsts simtgadei veltīta Vislatvijas zaļumballe, kurā piedalīties aicināts ikviens interesents, izvēloties pasākumu sev tuvākajā apkaimē. Arī Allažu pagasta Tautas nama parkā norisinājās simtgades zaļumballe „Lecam pa vecam tenisčībās”. Plašāka informācija pieejama šeit.

Pasākumi