Otrdiena, 18. decembris
Šodien sveicam: Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta, Kristers
Laika ziņas: Sigulda -5.6℃, D vējš 1.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Latvijas simtgade Siguldā

Siguldas novada dāvanas Latvijai simtgadē

Siguldas novadā Latvijas simtgadi sagaidīsim ar astoņām dāvanām, vēlot mūsu valstij turpināties bezgalības zīmē – atjaunotni piedzīvojot senajam Siguldas centram tagadējā Siguldas pils kompleksā un Siguldas novada Kultūras centram, kā arī turpinot, nostiprinot un cildinot esošās novada vērtības.

 

 

 

18.novembrī, plkst.17.00 kultūras centrā „Siguldas devons” norisināsies Latvijas valsts proklamēšanas 100.gadadienai veltīts svinīgais pasākums „Tā mana daļa gadsimta”. Pasākuma laikā tiks godināti iedzīvotāju izvirzītie supervaroņi – apbalvojumu „Siguldas novada Goda novadnieks” un „Siguldas novada Gada novadnieks” ieguvēji. Koncertā piedalīsies Dailes teātra un Valmieras Drāmas teātra dziedošie aktieri – Ieva Segliņa, Gints Andžāns, Ģirts Rāviņš un Rūta Dišlere, Siguldas jauktais koris „Atvars” un mūziķu apvienība Emīla Zilberta vadībā.
Svinīgajā pasākumā godinās Siguldas novada pašvaldības domes augstākā apbalvojuma „Goda novadnieks” ieguvēju 2018.gadā muzikoloģi Dainu Samtu par mūža ieguldījumu mūzikas pedagoga darbā un kultūrvēsturiskā mantojuma apkopošanā un popularizēšanā. Papildu informācija par pasākumu aplūkojama šeit.
Plašāka informācija par 18.novembra svinībām Latvijā pieejama šeit.

Bet pasaules elpu sajutīsim pirmoreiz mūspusē notiekošajos Pasaules čempionātos orientēšanās sportā augustā un Pasaules kausa posma sacensības skeletonā un bobslejā decembrī.

Latvijas simtgadi svinēt iesākām jau pagājušajā gadā, kad kultūrvēstures pētniece Ieva Vītola sadarbībā ar novadnieci Māru Baltkaulu plašākai sabiedrībai darīja zināmu arī vienu siguldieti, kurš bija 1918.gada 18.novembra liecinieks un valsts pirmais rūpniecības ministrs – Spricis Paegle. Ir filmā dokumentēts pētījums par šo personību. Plašāka informācija pieejama šeit.

Plašāka informācija par simtgades norisēm Latvijā pieejama šeit.

LV100 komunikācijas aktualitātes pieejamas šeit. Tu vari kļūt par Latvijas simtgades vēstnieku un iesūtīt savas ziņas un notikumus, kas veltītas šiem nozīmīgajiem svētkiem!

_________________________________________________

ARHĪVS

No 31.marta līdz 2.aprīlim notika trešais Šūpoļu festivāls „Latvija šūpojas Siguldā!”. Plašāka informācija pieejama šeit.

Fotogalerijas:

 

4.maijā Baltā galdauta svētki Siguldas novadā. Vairāk par Baltā galdauta svētkiem Latvijā lasi šeit
Siguldiešus kūku meistarus aicina piedalīties konkursā „Brīvības svētku kūka”
Latvijas dzimšanas dienu Siguldā svinēs ar īstu zaļumballi.

Fotogalerijas:

 

21.jūnijā Vasaras saulgriežu svētki Turaidas Jāņkalnā, starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” noslēgums Turaidas muzejrezervātā, kas savienosies ar akciju plkst.22.00, lai pie ugunskuriem visā Latvijā kopīgi dziedātu valsts himnu. Plašāka informācija pieejama šeit.

Fotogalerijas:

 

Šis gads ir īpašs arī ar simtgades Dziesmu un deju svētkiem! No mūsu novada gatavojās 20 kolektīvi ar 571 dalībnieku – seši kori, septiņi deju kolektīvi, trīs pūtēju orķestri, trīs lietišķās mākslas studijas un folkloras kopa „Senleja”. Plašāka informācija pieejama šeit.

Fotogalerijas:

 

Vasarā atklāts rekonstruētais bijušais Siguldas muižas dārzs Siguldas pils kompleksā.

Fotogalerija: Atjaunotā Siguldas pils kompleksa atklāšana (19.06.2018.)(foto: G.Zīverte)

11.augustā visā Latvijā notika Latvijas valsts simtgadei veltīta Vislatvijas zaļumballe, kurā piedalīties aicināts ikviens interesents, izvēloties pasākumu sev tuvākajā apkaimē. Arī Allažu pagasta Tautas nama parkā norisinājās simtgades zaļumballe „Lecam pa vecam tenisčībās”. Plašāka informācija pieejama šeit.

 

Ar stāstu par devona laikmetu un multimākslinieka Arta Dzērves videoprojekcijām, kas atdzīvināja ēkas sienas, kā arī grupas „Tautumeitas” un „DaGamba” koncertu 14.septembrī atklāts kultūras centrs „Siguldas devons”. Ēka nosaukta par godu periodam, kas Gaujas smilšakmens slāņos uz laiku laikiem ierakstījis maģisku kodu no laika, kad Siguldas apkaimi klāja ūdeņi. „Siguldas devona” fasādes dizainā izmantoti dekoratīvi paneļi, kuru apdrukā redzams smilšakmens atsegumu raksts no Velnalas klintīm, kur visbagātīgāk saglabājušās devona zivju un floras fosīlijas.
15.septembrī pie kultūras centra „Siguldas devons” atklāts allažnieka, viena no latviešu profesionālās tēlniecības pamatlicējiem Teodora Zaļkalna skulpturālais portrets, kura autors, Teodora Zaļkalna skolnieks, Ojārs Siliņš veidojis 1986.gadā.

Fotogalerijas:

 

Septembra nogalē Siguldas novadā norisinājās jau par tradīciju kļuvusī akcija „Glezno visi”. Siguldas pils kompleksā bija iespēja gleznot mākslinieces Zinaīdas Ceskes vadībā, Svētku laukumā gleznotājus gaidīja māksliniece Patrīcija Brekte un māksliniece Kristīne Kligina, Gleznotājkalnā (Paradīzes kalns) ainavu palīdzēja uzburt māksliniece Agita Zālīte, Turaidas muzejrezervāta apmeklētājiem bija iespēja gleznot kopā ar mākslinieku Elmāru Gaigalnieku jeb Smilšu Elmāru pie viņa darbnīcas. Elmārs ir arī akcijas „Glezno visi” aizsācējs un idejas autors. Allažos un Morē akcija norisinājās skolās.

Fotogalerija: Akcija „Glezno visi” Siguldā (30.09.2018.)(foto: A.Jenerts)

Pasākumi