Pirmdiena, 28. maijs
Šodien sveicam: Vilis, Vilhelms
Laika ziņas: Sigulda +12.1℃, A vējš 3.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Siguldas pilsētas svētki

Tradicionāli ap ievziedu laiku, maija pēdējā nedēļas nogalē, Sigulda svin savus pilsētas svētkus. Šogad svētki norisināsies trīs dienu garumā no 25. līdz 27.maijam. Aicinām novadniekus iesaistīties Siguldas pilsētas svētku aktivitātēs, baudīt plašo programmu un uzgavilēt svētku gājiena dalībniekiem.

Ievu ziedēšanas laiks ir kā robežšķirtne starp pavasara pumpuriem un vasaras ziedoni, tāpēc svētku devīze „Pieslēdzies vasarai!” aicinās visus svinētājus atvērt sevī saulainā gadalaika durvis un pielaikot vasaras notikumus un sajūtas. Svētku programma būs aizrautīgs un vērienīgs vasaras piedzīvojums.

Svētki ļaus piedzīvot katram savu pirmo šīs vasaras festivālu, jo Siguldā atgriežas gaisa baloni – visu svētku garumā varēs baudīt mākoņu kuģu rīta un vakara lidojumus, īpašos nakts gaismošanās un degļu uguņošanas šovus.

Vasara ir vienīgais gadalaiks, kad varam apmeklēt brīvdabas koncertus un zaļumballes, tāpēc Siguldas svētki piešķils dzirksti gan jaudīgu mūziķu, grupu un diskžokeju koncertiem, gan zaļumballes šarmam Svētku laukumā, kā arī Dziesmu un dejas dienas kopības sajūtai Siguldas pilsdrupu estrādē. Neaizmirstot mazos svētku svinētājus, ar krāšņu muzikālo izrādi „Karlsons” iepriecinās Latvijas Operetes teātris, bet „Pepijas Garzeķes” aizrautīgo stāstu stāstīs Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Teātra nodaļas audzēkņi.

Piektdien un sestdien, 25. un 26.maijā, Svētku laukumā ikviens varēs iepazīties ar plašo aktivitāšu klāstu, apmeklējot Siguldas aktīvās atpūtas parku un uzņēmumu vasaras piedāvājuma prezentācijas. Noraut jumtu vārda tiešā nozīmē svētku apmeklētājiem palīdzēs vasarīgo kabrioletu auto parāde, bet ierībināt sevī svētku ritmu ļaus enerģiskais bungu samits.

Lai svinību karstumā neviens nenogulētu svētku aktīvāko dienu, kā katru gadu, sestdienas rītā pilsētu modinās mobilais modināšanas orķestris.

Par svētku kulmināciju noteikti kļūs lielais svētku gājiens, kurā ar saukli „Ceļojums uz vasaru!” apvienosies Siguldas novada amatiermākslas kolektīvi, izglītības un kultūras iestādes, novada uzņēmēji, sabiedriskās organizācijas, mākslinieki, mūziķi, pašvaldības darbinieki un svētku viesi.

Vasara ir dārza svētku laiks – ar lampiņu virtenēm, draugu smiekliem un ugunskura smaržu matos. Izgaršot vasaru aicinās īpašais Siguldas svētku „Vasaras garšu dārzs” Svētku laukumā, kurā, apvienojot dažādu restorānu meistarību un novadnieku mīlestību uz ēdiena baudīšanu, svētkus nosvinēt varēs arī nesteidzīgā dārza romantikas atmosfērā, baudot Gaujas senlejas gleznainos skatus.

Pieslēdzies, uzlādējies, uzgavilē, jo vasara ir gaisā!

Uzmanību! Svētku laikā plānoti satiksmes ierobežojumi.
 

Siguldas pilsētas svētku „Pieslēdzies vasarai!” programma

Ceturtdien, 24.maijā, Siguldā
Plkst.18.00 Siguldas novada mākslinieku darbu izstādes „Zaļš, vēl zaļāks” atklāšana Zaļās Villas kvartālā. Plašāka informācija

Piektdien, 25.maijā, Svētku laukumā
Plkst.13.00–18.00 Uzņēmēju un mājražotāju izstāde. Plašāka informācija
Plkst.18.00–1.00 „Vasaras garšu dārzs”. Plašāka informācija
Plkst.18.00 Siguldas pilsētas svētku atklāšana. Mazais bundzinieku samits Siguldā. Plašāka informācija
Plkst.18.00–22.00 „KasteKust” GIF kustīgo bilžu studija
Plkst.18.30–1.00 Latvijas mūziķu un diskžokeju ballīte:

  • plkst.18.30–18.40 DJ Alvis Still
  • plkst.18.40–19.30 „Neon Saturdays”
  • plkst.19.30–20.00 „Viņa”
  • plkst.20.00–20.15 akcijas „Siguldieši balso, siguldieši svin!” uzvarētāju apbalvošana
  • plkst.20.15–20.35 „Viņa”
  • plkst.20.35–21.35 Ozols
  • plkst.21.35–22.15 „Sudden Lights”
  • plkst.22.15–23.15 „Bermudu Divstūris”
  • plkst.23.15–00.30 DJ [Ex] da Bass

Gaisa balonu festivāla aktivitātes – vakara lidojumi, balonu gaismošanās un degļu uguņošana.

Sestdien, 26.maijā, Siguldā
Plkst.9.30–10.30 Pilsētas svētku modināšana
Plkst.10.30–12.30 Skolu audzēkņu mākslas un jaunrades darbu gadatirgus Maija parkā. Plašāka informācija par mākslas darbu labdarības gadatirguPlašāka informācija par skolēnu izstādes atklāšanu
Plkst.12.00 Latvijas Slēpošanas savienības 2017./2018.gada sezonas noslēguma pasākums Siguldas pilsētas trasē
Plkst.17.30–18.30 Viesu kolektīvu koncerts pie Vēja zvaniem. Plašāka informācija

Svētku laukumā
Plkst.11.00–16.00 Uzņēmēju un mājražotāju izstāde. Plašāka informācija
Plkst.12.00–16.00 „KasteKust” GIF kustīgo bilžu salons
Plkst.12.00–1.00 „Vasaras garšu dārzs”. Plašāka informācija
Plkst.12.30–13.00 Siguldas uzņēmumu prezentācija „Pielaiko vasaru”. Plašāka informācija
Plkst.13.00–14.30 Latvijas Operetes teātra muzikālā izrāde bērniem „Karlsons”. Plašāka informācija
Plkst.14.30 Pecolli burbuļu laboratorija ar zemūdens draugiem. Plašāka informācija
Plkst.15.30 Kabrioletu sezonas atklāšanas parāde. Plašāka informācija

Koncertzālē „Baltais Flīģelis” 
Plkst.16.00 Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Teātra nodaļas pirmizrāde „Pepija Garzeķe”. Plašāka informācija

Dzelzceļa stacijas laukumā
Plkst.19.00 Svētku gājiens uz Svētku laukumu „Ceļojums uz vasaru”. No plkst.18.00 notiek gājiena dalībnieku pulcēšanās dzelzceļa stacijas laukumā. Gājiens virzīsies pa šādu maršrutu: Pils iela – Raiņa iela – Cēsu iela – Svētku laukums. 

Svētku laukums
Plkst.19.30 Svētku gājiena „Ceļojums uz vasaru” dalībnieku sagaidīšana, novadnieku aerofoto „Svētki ir gaisā!”
Plkst.20.00 Koncerts „Dzelzs Vilka vasarnīca”, kurā piedalās grupa „Dzelzs Vilks”, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ģirts Ķesteris, Lauris Dzelzītis, Arturs Krūzkops, Arturs Gruzdiņš, Anita Intaite, Ira Krauja-Dūduma, vokālā studija „Siguldiņa”, kā arī „Jasmīnas koris”. Plašāka informācija
Plkst.22.00–3.00 Svētku balle kopā ar grupu „CoCo Orchestra”, Valteru Frīdenbergu, Flame un Dj Edgaru Berci. Darbosies arī „KasteKust” GIF kustīgo bilžu salons, Vasaras garšu dārzs, kā arī būs vērojamas Gaisa balonu festivāla aktivitātes – plkst.6.00 rīta lidojumi, plkst.19.00 vakara lidojumi un no plkst.23.00 balonu gaismošanās un degļu uguņošana Svētku laukumā

Svētdien, 27.maijā, Siguldā
Plkst.10.00 un 13.00 Siguldas pilsētas svētku maršruta „Fatbike” piedzīvojumu izbrauciens gida pavadībā. Ar Siguldas novada iedzīvotāja ID kartēm – bez maksas, citiem – 14,50 eiro. Plašaka informācija

Siguldas pilsdrupu estrādē
Plkst.16.00–18.00 Dziesmu un deju dienas bērnu un jauniešu koncerts „Zaļā pļavā”. Plašāka informācija

 

Siguldas pilsētas svētku publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā Pašvaldība” – Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi