×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Svētdiena, 25. septembris
Šodien sveicam: Rodrigo, Rauls
Laika ziņas: Sigulda +11.8℃, ZR vējš 3.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

23. aprīlis - 31. oktobris
Brīvdabas izstāde “Acīs krītoši burti” Turaidas muzejrezervātā

Turaidas muzejrezervātā pie Klaušinieku mājas apskatāma brīvdabas izstāde “Acīs krītoši burti”. Ekspozīcija ir veltījums rakstniekam un fabulistam Pērsietim, viņa 160. jubilejā. Izstāde Turaidas muzejrezervāta apmeklētājiem būs pieejama līdz 31. oktobrim.

Ar Turaidu Pērsietis, īstajā vārdā Kārlis Zemītis (1862–1901), bija cieši saistīts astoņus gadus, esot Turaidas pagasta rakstvedis laikā no 1893. līdz 1901. gadam. Darba uzdevumā Pērsietis bieži brauca uz Rīgu un kājām nāca no Siguldas stacijas uz Turaidu. Šo gājienu vizuālā stāstā parāda fotogrāfs Armands Andže analogās, melnbaltās fotogrāfijās.

Ārpus darba Pērsieša sirdslieta bija rakstīšana. Pērsieša daiļradei raksturīga humoristiska un tieša valoda ar sižetiem, kas noskatīti no dzīves. Izstādes nosaukums “Acīs krītoši burti” ņemts no tāda paša nosaukuma stāsta.

Visvairāk par Pērsieti varam uzzināt no viņa draugu atmiņām. Laikabiedri norāda, ka viņš ir reālists caur un cauri un ļoti vispusīgs dzīves un visdažādāko ļaužu kārtu un grupu pazinējs un tēlotājs. Pērsietis bijis kluss un pieticīgs cilvēks, lielisks novērotājs un saviem darbiem smēlies iedvesmu no apkārtējiem cilvēkiem un notikumiem. Pērsieša simpātijas veltītas dzīves pabērniem. Latviešu literatūras vēsturnieks Teodors Zeiferts raksta: “Viņa stāsti ir mazas traģēdijas, ietvertas aukstas lietišķības nekrāsotos rāmjos.”

Pērsieša dzīves noslēgums bija traģisks, viņš saslima ar bakām un nomira vientulībā 39 gadu vecumā. Viņa draugs K. Jirgens raksta: “Kas palicis no Persieša tautā: daiļš mākslinieks-dzejnieks. Persieša rakstu valoda tautiska, domās un stilā stipra, humoristiska. Sižeti ņemti no plašas tautas dzīves. Persietis ir mūsu lielākais un labākais fabulu dzejnieks. Fabulu talants ir viņa stiprums. Fabula ar humoru (smiedama-raudādama) atver mūsu acis, lai redzam savus trūkumus, un tāpēc viņa ir audzinoša. Maz ko vajadzēja Persietim un maz ko viņš vēlējās sev. Savu prātu, daiļumu, mazās vajadzības un mazās vēlēšanās viņš novēl tautai visā pilnībā.”

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, kuras cena ir no 0,70 līdz 3 eiro.

1. maijs - 30. septembris
Akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” Siguldas novada pilīs un muižās

Līdz 30. septembrim norisinās Latvijas Piļu un muižu asociācijas akcija, kurā interesenti aicināti apceļot mūsu Latvijas pagātnes mantojumu – pilis un muižas, kuras ar lielu rūpību tiek lolotas un saglabātas ne tikai mūsu, bet arī nākamajām paaudzēm. Šogad akcijā piedalās 60 pilis un muižas, tostarp Siguldas Jaunā pils, Livonijas ordeņa Siguldas pils, Krimuldas muiža, Mālpils muiža un Turaidas muzejrezervāts.

Apmeklējot pilis un muižas, kas piedalās akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, būs iespēja saņemt pils zīmogu, izpildot jautājumu un fotoorientēšanās uzdevumus. Apmeklētāji aicināti reģistrēt savu ierašanos vēsturiski nozīmīgajā vietā, aizpildot apceļotāju karti, kuru iespējams lejupielādēt un izdrukāt tīmekļa vietnē www.pilis.lv, kā arī sociālo tīklu vietnē Facebook vai dodoties uz jebkuru no akcijas pilīm un muižām, kur būs iespēja saņemt jau izdrukātu dalībnieka karti.

Apceļojot vairāk nekā pusi akcijas piļu, muižu, pēc akcijas noslēguma dalībnieks varēs iesūtīt reģistrācijas dalībnieka lapu ar atzīmēm un piedalīties kā viens no uzaicinātajiem viesiem akcijas noslēguma ballē un paralēli katra derīgā, iesūtītā apceļotāja dalībnieka lapa piedalīsies akcijas noslēguma balvu izlozē. Balvu fondu veido katras pils, muižas sarūpētais pārsteigums un sponsoru atbalsta dāvanas. Vairāk par akcijas noteikumiem uzzināt tīmekļa vietnē www.pilis.lv.

Akcijas organizatori atgādina, ka lūgums sekot līdzi katras pils un muižas apmeklējuma kārtībai un darba laikiem, ņemot vērā, ka vasaras sezonā notiek slēgtie pasākumi.

Šogad akcija norisinās jau 10. reizi un pirmo reizi šāda akcija notika 2000. gadā. Šajā reizē akcijā piedalās 60 pilis un muižas.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

1. maijs - 31. oktobris
Ekspozīcija “Pārvaldnieka vecā dzīvojamā māja” Turaidas muzejrezervātā

Paplašinoties Turaidas muižas saimnieciskā centra apbūvei, 19. gadsimta sākumā (ap 1810. gadu) muižas pārvaldniekam un kalpotājiem tika uzbūvēta dzīvojamā māja – aptēstu guļbaļķu ēka ar gludo pakšu savienojumu. Ēkai ir divslīpju jumts ar nošļauptiem galiem, kas klāts ar holandiešu tipa māla dakstiņiem. Ieejas mājā atrodas ziemeļu un dienvidu pusē, zem mājas – divi velvēti pagrabi.

Telpās iekārtotā interjera ekspozīcija “Turaidas muižas pārvaldnieka dzīvojamā māja” vēsta par muižas pārvaldnieka – 19. gadsimta pirmās puses lauku vidusšķiras pārstāvja – dzīvesveidu un vērtību sistēmu lielo saimniecisko un sociālo pārmaiņu laikā Vidzemē. Ēkas austrumu puses pagrabā iekārtota ekspozīcija “Turaidas muižas pārvaldnieka vecās mājas izpēte un restaurācija” par ēkas izpēti un restaurāciju.

Ēkas otrajā stāvā atrodas ekspozīcija “Muižas kalpones Līzes istaba”. Turaidas muižas kalpotāji 19. gadsimta. otrajā pusē dzīvojuši dažādās vietās – kalpotāju mājā, dārznieka mājā, pārvaldnieka mājā un, iespējams, muižas īpašnieku dzīvojamās mājas bēniņstāvā. Telpa pārvaldnieka bēniņstāva rietumu galā iekārtota kā Turaidas muižas istabmeitas Līzes Vītolas istaba. Līzes istabas iekārtojumā redzama jau 19. gadsimta pēdējā ceturkšņa stilistika.

Ar ekspozīciju var iepazīties gan individuāli, gan kopā ar muzejrezervāta gidu, iepriekš zvanot uz tālruņa numuru 67971402 vai rakstot epasta adresi: turaida.muzejs@apollo.lv .

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, kuras cena ir no 0,70 līdz 3 eiro.

1. maijs - 31. oktobris
Ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” Turaidas muzejrezervātā

Ekspozīcija atspoguļo 19. un 20. gadsimta sākuma norises Latvijas teritorijā, galvenokārt Vidzemē. Ceļš no klaušinieka līdz Latvijas Republikas pilsonim ilgst vairākas paaudzes. Šo vēstures posmu raksturo gan klaušu laiku ekonomiskā un sociālā stagnācija 19. gadsimta sākumā, gan strauja tehniskā modernizācija, kultūras un saimnieciskais uzplaukums gadsimta otrajā pusē, gan arī nozīmīgas sociālas izmaiņas, revolūcijas un kari 20. gadsimta sākumā.
Ekspozīcijas telpisko struktūru veido 3 daļas – Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis. Ekspozīcijas vēstījums izstāstīts 35 stāstos.

Ar ekspozīciju var iepazīties gan individuāli, gan kopā ar muzejrezervāta gidu, iepriekš zvanot uz tālruņa numuru 67971402 vai rakstot epasta adresi turaida.muzejs@apollo.lv .

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, kuras cena ir no 0,70 līdz 3 eiro.

7. jūlijs - 31. oktobris
Brīvdabas izstāde “Tautasdziesma Dainu kalnā” Turaidas muzejrezervātā

Turaidas muzejrezervātā skatāma brīvdabas izstāde “Tautasdziesma Dainu kalnā”, kas veltīta starptautiskajam folkloras festivālam BALTICA. Izstādē sniegts ieskats Dainu kalna izveidē un atklāšanā, kā arī atspoguļotas starptautiskā folkloras festivāla norises Turaidā, kas notikušas ik reizi, kad Latvija uzņēmusi festivālu jau kopš 1988. gada.

Šogad, sagaidot Dainu kalna 37. dzimšanas dienu un starptautisko folkloras festivālu “Baltica 2022”, Turaidas muzejrezervāta skatāma jauna brīvdabas izstāde “Tautasdziesma Dainu kalnā”. Izstādes autore ir Anna Jurkāne.

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, kuras cena ir no 0,70 līdz 3 eiro.

7. augusts - 1. oktobris
Inčukalna mākslinieku kopas mākslinieka Paula Putniņa jubilejas izstāde Inčukalna Tautas namā

Inčukalna Tautas nams sniedz iespēju iepazīties ar gleznotāja un Inčukalna mākslinieku kopas dalībnieka Paula Putniņa jubilejas izstādi.

Pauls Putniņš dzimis 1962. gada 7. augustā  Balvos, bet līdz pat 90. gadu sākumam dzīvojis Rīgā, kur mācījies 1. vidusskolā, paralēli apmeklējot Rīgas pionieru pils zīmēšanas un tēlotājas mākslas pulciņu pie māksliniekiem Jura Ģērmaņa un Lūcijas Kleines. Vidusskolā turpinājis izglītību Rīgas Lietišķajā mākslas vidusskolā dekoratoru nodaļā. Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas interjera nodaļu. Glezniecību Pauls apguvis pie pasniedzējiem Alekseja Naumova, Pētera Postaža un citiem gleznotājiem. Ilgus gadus darba gaitas saistījušās ar AS “Latvenergo” kā māksliniekam. 90. gadu vidū Pauls atgūst vectēva mājas “Rāmavas” Inčukalnā un kopā ar ģimeni tās atjaunojis. Mājā ir izveidota radoša vide mākslas tapšanai.

2002. gadā Pauls atsaucies Jāņa Zvirbuļa uzaicinājumam darboties Inčukalna Mākslinieku kopā, kas jau divdesmit gadus regulāri piedalās Inčukalna Mākslas dienu izstādēs un citos projektos. Paulam Putniņam ir izveidojies savs glezniecības rokraksts, viņa dabas ainavu gleznas piesaista ar savu lakonismu un krāsu niansētību.

Paula Putniņa jubilejas izstāde būs apskatāma Inčukalna Tautas namā līdz 1. oktobrim.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. augusts - 30. septembris
Mālpils Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu mācību darbu izstāde “Burtu spēles” Mālpils bibliotēkā

Turpinot veiksmīgo sadarbību ar Mālpils bibliotēku un gatavojoties jaunajam mācību gadam, Mālpils bibliotēkā līdz septembra beigām bibliotēkā būs skatāma Mālpils Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu mācību darbu izstāde “Burtu spēles”.

Izstādē aplūkojami skolotājas Lienes Mackus audzēkņu radītie keramikas un veidošanas darbi – mazāko bērnu radoši apspēlētie vārda pirmie burti un vecāko klašu telpiskās kompozīcijas, izmantojot savus iniciāļus. Zīmējumos burtveidoli veidoti, spēlējoties ar vārda saturu. Vārds “zars” rakstīts, zīmējot zariņus, savukārt “spageti” – izzīmējot makaronu lokus. Darbi zīmēti zīmēšanas stundās pie skolotājas Ērikas Zuteres.

25. augusts - 31. oktobris
Elīzas Kleines-Šablinskas izstāde “Ēdene” Allažu Tautas namā

Allažu Tautas nama foajē būs apskatāma arī Elīzas Kleines-Šablinskas izstāde “Ēdene”. Izstādē “Ēdene” būs aplūkojama gan glezniecība tekstilā, gan tradicionālā formā – uz audekla.

Darbus vieno izteiksmīgs kolorīts un dabai raksturīgie organiskie ritmi un formas. Daudzslāņaini, noslēpumaini un sapņaini – gluži kā Ēdenē. Interesenti ar ekspozīciju varēs iepazīties līdz 31. oktobrim.

1. septembris - 30. septembris
Dzejas dienām veltīta izstāde “Kabatas formāts” Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
1. septembris - 30. septembris
Dzejas dienām veltīta izstāde “Dzeja vieno” Siguldas pagasta bibliotēkā
1. septembris - 30. septembris
Literārā izstāde “Uz skolu!” Siguldas novada bibliotēkā
1. septembris - 30. septembris
Literārā izstāde “Dzīvi izjūtu kā gaismas mirkli” Siguldas novada bibliotēkā
1. septembris - 30. septembris
Tematiskā izstāde par ceļojumiem “Iepazīsti! Sapņo! Atklāj!” Inčukalna bibliotēkā
1. septembris - 30. septembris
Literārā izstāde “Atstāt pēdas... Dzejniecei, rakstniecei Lijai Brīdakai – 90” Inčukalna bibliotēkā
1. septembris - 30. septembris
Inčukalna pagasta iedzīvotāju foto izstāde “Inčukalna kaķis” Inčukalna bibliotēkā
2. septembris - 27. septembris
Mākslinieces Inetas Freidenfeldes personālizstāde “Pilsētas eņģeļi vol. X” mākslu skolā “Baltais flīģelis”

Līdz 27. septembrim mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā apskatāma mākslinieces Inetas Freidenfeldes personālizstāde “Pilsētas eņģeļi vol. X”.

Ineta Freidenfelde savā radošajā darbā vērš uzmanību uz mazā un neievērotā lielumu, nozīmību, vēlas padarīt redzamu “mazo radību”, kas mīt mums līdzās un bez kurām pasaule nebūtu pilnīga. Ikvienas dzīvās būtnes klātbūtne ir trausluma apdvesta. Tā vietā, lai cildinātu cilvēka unikalitāti, māksliniece piedāvā izjust cieņā balstītu skatījumu uz dzīvo pasauli mums apkārt.

Ineta Freidenfelde 2001. gadā ir beigusi Latvijas Mākslas Akadēmiju Kaspara Zariņa glezniecības meistarklasi. Šobrīd studē restaurāciju. Papildus guvusi pieredzi Nīderlandē un Lielbritānijā. Mākslinieces interesējas par sakrālo mākslā un ikdienišķajā, interpretējot to savā glezniecībā. Izstādēs piedalās no 1997. gada un viņas darbi atrodami kolekcijās – Latvijā, Krievijā, ASV, Nīderlandē, Vācijā, Zviedrijā, Baltkrievijā un citviet.

“Pilsētas eņģeļi” – tās primāri ir viena pagalma, vienas noslēgtas vides kaislības, kuras tiek fiksētas dienu no dienas, lai pamazām iemiesotos mākslas darbos. Šā gada vārnu perējums, kurš izaug acu priekšā no sīka spalvu kamola līdz patstāvīgam un pašapzinīgam putnam. Rīta saules apmirdzēta jumta kore ar baložu saimi... Vērtīgie acu mirkļi, patiesā dzīve bez uzslāņojumiem un manipulācijām. Sīkas pērles ikdienas skrējienā.

Zeltam šajā kontekstā ir duāla nozīme – no vienas puses tas ir kā fons, kas neļauj aizmaldīties sadrumstalotās krāsu detaļās, reizē tas ir pārpasaulīgais elements, kas palīdz atklāt mākslas darba vēstījumu, citādību, garīgumu, palīdz koncentrēties būtiskajā. Zelta fons ir kā gaismas vide, kurā iegrimusī pasaule darbojas tīrā enerģijā un mīlestībā, starptelpa starp sakrālo un profāno.

Izstāde būs apskatāma darbdienās no plkst. 10.00 līdz 19.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

3. septembris - 30. septembris
“Dzejas raža 2022” dzejas grāmatu izstāde Mālpils bibliotēkā
4. septembris - 13. oktobris
Vara Lamstera izstāde “7 jūras” Mālpils Kultūras centrā

Līdz 13. oktobrim Mālpils Kultūras centrā varēs aplūkot Vara Lamstera izstādi “7 jūras”. 

Varis Lamsters dzimis 1974. gadā Rīgā, lībiešu izcelsmes mākslinieku ģimenē. 1993. gadā viņš beidzis Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu, bet 1999. gadā – Latvijas Mākslas akadēmijas monumentālās glezniecības meistardarbnīcu.

Izstādēs Varis piedalās kopš 1996. gada. Viņa darbi eksponēti Latvijā, Lietuvā, Beļģijā un Itālijā. Jau studiju laikā atzīmētas Vara Lamstera izcilās kolorista spējas un zīmētāja dotības. Viņa lielformāta kompozīcijām piemīt lakonisms un skaidrība. Neuzkrītošas, it kā pakārtotas detaļas atklāj psiholoģiski smalkus zemtekstus (“Lielais klusais”, 1997, “Suns uz jumta”, 1998, “Metropole”, 1999).

ID karšu piedāvājums
8. septembris - 9. oktobris
Ērikas Zuteres izstāde “Klusējošie stāsti” Siguldas Jaunās pils salonā

Māksliniece stāsta savus stāstus, vārdus neizmantojot, – par to, kas priecē, sajūsmina, sāp un biedē. Dod iespēju skatītājam palikt pie vizuālo kvalitāšu baudīšanas, veidot savu stāstu, paņemot to, kas viņam nepieciešams. Darbos dominē dabas motīvi un dabas materiāli – augļu un dārzeņu papiruss, papīrs no dabīgām šķiedrām, lins un kokvilna. Daba ir izcilākais mākslinieks, skolotājs, ārsts un psihoterapeits, ar to nav vērts konkurēt, labāk piedalīties un iesaistīties.

Ērika Zutere beigusi Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu.
Tekstilmākslinieku asociācijas un IAPMA (The International Association of Hand Papermakers and Paper Artists) biedre. Šķiedru mākslas izstādēs piedalās no 1995. gada, sākotnēji dominējošos tekstilmateriālus arvien vairāk nomaina dabīgo šķiedru rokassmēluma papīrs un augļu un dārzeņu papirusi, no tekstila saglabājot šūšanu un izšūšanu. Dod priekšroku mazajām formām un miniatūrām.

Izstāde Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma līdz 9. oktobrim. Izstādes atklāšanā ieeja bez maksas, vēlāk ieeja izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
9. septembris - 25. septembris
Izstāde “Lāpām zeķes – lāpām pasauli!?” kultūras centrā “Siguldas devons”

Līdz 25. septembrim kultūras centrā “Siguldas devons” būs aplūkojama izstāde “Lāpām zeķes – lāpām pasauli!?”. Tās pamatu veido ekspozīcija, kas šovasar pabijusi starptautiskajā Milānas dizaina mesē, kas ir viena no ietekmīgākajām šāda veida izstādēm pasaulē. Projekts tapa, sadarbojoties Latvijas Mākslas akadēmijai un Siguldas novada Kultūras centram. 

Darbs Latvijas Mākslas akadēmijas profesores Barbaras Ābeles un Ievas Krūmiņas vadībā noritēja teju gada garumā, saucot kopā akadēmijas tekstilmākslas, interjera, grafikas dizaina apakšnozaru studentus un rokdarbnieces no tolaik visām jaunā novada lietišķajām studijām. Tikšanās reizēs daudz laika tika veltīts, lai kopīgi eksperimentētu ar materiāliem un idejām, daudz tika runāts un domāts par to, kas ir vēstījums, kuru vēlamies nodot pasaulei un kā mūsu zelta amata prasmes apvienot ar mūsdienīgu dizaina stāstu.

Milānā izstādīto ekspozīciju, kuras devīze ir “Ja vēlies salāpīt pasauli, sāc lāpīt savas zeķes!”, veido divas daļas. Pirmā no tām ataino zeķes dzīves ciklu – no tās tapšanas līdz pilnībā salāpītai zeķei. Tās ir Latvijas Nacionālā Vēstures muzejā esošo, ar 18. gadsimta otro pusi datēto zeķu kopijas, tās darinājušas Siguldas novada amatnieces no Mālpils Kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijas “Urga”, Mores tautas nama lietišķās mākslas kolektīva “Mores rokdarbnieces” un Siguldas pagasta Kultūras nama tautas lietišķās mākslas studijas “Vīgrieze”.

Savukārt otra daļa ir lielizmēra tekstīlija, kuru veido gandrīz pustūkstotis ar rokām adītu zeķu. Aicinājumam ziedot savas sadilušās vai bez pāra palikušās zeķes atsaucās vairāki simti cilvēku gan Siguldā, gan Rīgā, tāpēc iespējams, ka izstādes apmeklētāji šajā savdabīgajā zeķu paklājā atradīs arī savu reiz mākslas darbam ziedoto zeķi.

Izstādē “Lāpām zeķes – lāpām pasauli!?” skatāmi arī citi darbi, kuri iedvesmojuši tās veidotājus, interesentiem būs iespējams uzzināt vairāk arī par Milānā izstādītās ekspozīcijas tapšanu.

Ar vilnas zeķes palīdzību nestais vēstījums par tradīciju spēku un lietu ilgtspējību “Siguldas devonā” būs skatāms darbdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 11.00 līdz 16.00. Ieeja izstādē ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

15. septembris - 20. oktobris
Rūtas Dimdiņas gleznu izstāde “Starp debesīm un zemi” Siguldas novada bibliotēkā

Līdz 20. oktobrim Siguldas novada bibliotēkā aplūkojama gleznotājas Rūtas Dimdiņas gleznu izstāde “Starp debesīm un zemi”. Tajā māksliniece iemūžinājusi dažādās Latvijas ainavas, gleznojot plenēros Gulbenes, Stāmerienas, Rankas, Mālpils, Vestienas un Jaunpiebalgas apvidos.

Izstādes gleznas tapušas pēdējo divu gadu laikā, kad māksliniece intensīvi iegrima vasaras plenēros, baudot krāšņo Latvijas dabu ar upēm, ezeriem, pakalniem, tālejošām putnu balsīm.

Māksliniece gleznās spēlējās ar dabas un krāsu ritmiem, veidojot gleznieciski grafisku apvienojums. Gleznās debesis tiek attēlotas atstājot audekla tonējumu, radot telpu, kur mākslas darbā atvilkt elpu. Ainavas žanrā māksliniece niansēti attēlo ūdens atspulgus, kur saskata pa visam citādo ainavu, kas jau nedaudz deformējusies, debess un ūdens toņiem saplūstot kopā.

Gleznotāja Rūta Dimdiņa atspoguļo mirkļa iegribu starp tagadni un nākotni, meklējot balansu starp toņiem un realitātes atspoguļošanu. Kā daba satiekas ar otu uz audekla un kā pateikt tik daudz, lai nav par daudz. Glezniecībā viss biežāk pārvalda eļļas un akrila tehnikas. Viss sastopamākie žanri gleznotājas daiļradē ainava, portrets, animāliju.

Rūta Dimdiņa savu gleznošanas procesu raksturo šādi: “Tas ir tāds levitējošs brīdis, tad kad tu sajūti dabu un noķer to uz audekla. Pirms tam ir ļoti liela neziņa, bailes un pat apjukums. Mierīgi plaušās ievelc gaisu, un tad pēkšņi viss ir skaidrs, ko tu gribi gleznot. Nemanāmi prāts un roka apvienojas vienotā kustībā.”

Rūta Dimdiņa ieguvusi Latvijas Mākslas Akadēmijā bakalaura grādu glezniecībā un ir mākslinieku biedrības “Sarkanā akmens” biedre.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. septembris - 13. oktobris
Ilonas Vuškānes gleznu izstāde “Ar putniem” Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās

Rudens tumšākajās dienās aicinām prieku gūt, apskatot un iedvesmojoties no mākslinieces Ilonas Vuškānes radītajām košajām gleznām. Ilonas Vuškānes mākslas darbi Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās būs apskatāmi līdz 13. oktobrim.

Par saviem darbiem māksliniece stāsta: “Esmu kā putns, kas brīvā lidojumā izkaisa sēklas. No sēklām top mani darbi, kuri grib vestīt par skaistumu un krāsām. Redzēt un radīt – tas ir par mani. Nezinu, kā no malas tas izklausās, bet tā es dzīvoju un radu, ar putna skatījumu un brīvību.”

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

25. septembris
Miķeļdienas dižtirgus pie Krimuldas Tautas nama
25. septembris
Miķeļdienas dižrtirgus Raganā

25. septembrī pie Krimuldas Tautas nama, Parka ielā 1, notiks Miķeļdienas dižtirgus.

Tirgotāji aicināti pieteikties aizpildot anketu.

 

25. septembris plkst. 10.00
Bezmaksas Aquafitmat nodarbība Siguldas Sporta centra peldbaseinā

Nodarbība notiek kopā ar treneri Ievu Ozoliņu. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots! Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

25. septembris plkst. 14.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā
25. septembris plkst. 14.00
Indras Čeksteres grāmata “100 vainagi Latvijai” atvēršanas svētki kultūras centrā “Siguldas devons”

Augusta nogalē klajā nākusi etnogrāfes, novadnieces Indras Čeksteres grāmata “100 vainagi Latvijai”. Grāmatas atvēršanas svētki norisināsies 25. septembrī plkst. 14.00 kultūras centrā “Siguldas devons”, piedaloties folkloras kopai “Senleja”.

Bagātīgi ilustrētās grāmatas sākumdaļā vispusīgi aprakstītas dažādas jāņuzāles, pušķošanās un vainaga vīšanas tradīcijas cauri dažādiem laikiem, bet tās apjomīgākajā daļā apkopoti vidzemnieku, zemgaliešu, latgaliešu un kurzemnieku stāsti par vainagu vīšanas un vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijām viņu dzimtās un mājās.

Grāmata tapusi vairāku gadu garumā, un tās lappuses bagātīgi ilustrētas ar fotoattēliem no Indras Čeksteres un stāstu autoru privātajiem arhīviem, kā arī mākslinieces Daigas Segliņas, un Līgas un Daigas Kļaviņu radītajiem zīmējumiem. Grāmatas sākumdaļa tulkota arī angļu un vācu valodās, tādejādi sniedzot iespēju mūsu saulgriežu tradīcijas iepazīt interesentiem arī tālu aiz Latvijas robežām.

Grāmatas autore Indra Čekstere ir Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes doktorante, etnogrāfe, vides gide, folkloras balvas “Austras koks” saņēmēja par mūža ieguldījumu etnogrāfijā, Siguldas folkloras kopas “Senleja” ilggadīga darbiniece un kultūrvides pētniece.

Grāmata tapusi ar Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu un Valsts Kultūrkapitāla fonda, AS “Latvijas valsts meži” un Vidzemes plānošanas reģiona atbalstu.

“100 vainagi Latvijai” pieejami iegādei grāmatnīcās visā Latvijā un www.jumava.lv.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

27. septembris - 29. oktobris
Pedagogu mākslas darbu izstāde mākslu skolā “Baltais flīģelis”
27. septembris plkst. 18.00
Tikšanās ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem kultūras centrā “Siguldas devons”

Lai izprastu lauksaimnieku, uzņēmēju un nevalstiska organizāciju (NVO) vajadzības, izaicinājumus un uzklausītu priekšlikumus, Valsts lauku tīkls organizē tikšanos ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem. Tā notiks 27. septembrī plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”.

Apmeklējot tikšanos, Siguldas novada un apkārtējo kaimiņu novada esošie un potenciālie lauksaimnieki, uzņēmēji un NVO pārstāvji varēs pārrunāt un uzzināt aktuālos nosacījumus un iespējas lauku attīstībā, uzņēmējdarbībā reģionos un lauksaimniecībā periodā no 2023. gada līdz 2027. gadam.

Potenciālie tikšanās dalībnieki aicināti iesūtīt jautājumus vai ierosinājumus diskusijai, rakstot uz e-pasta adresi sigulda@llkc.lv.

Papildu informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi sigulda@llkc.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 26307940.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

27. septembris plkst. 19.00
Bezmaksas skolēnu peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā
29. septembris plkst. 17.00
Pedagogu mākslas darbu izstādes atklāšana un koncerts mākslu skolā “Baltais flīģelis”

 

Ceturtdien, 29. septembrī, plkst. 17.00 mākslu skolā “Baltais flīģelis” notiks Skolotāju dienai veltītas izstādes atklāšana un koncerts “Pedagogs tuvplānā”.

Pasākumā piedalīsies mākslu skolas “Baltais flīģelis”, Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas, Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas, Mālpils Mūzikas un mākslas skolas, Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas skolas, Līgatnes Mūzikas un mākslas skolas un Sējas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi.

Izstādē tiks eksponēti jaunākie mākslas darbi dažādās tehnikās, kuros atklāsies katra pedagoga individuālais mākslinieciskais rokraksts. Koncertā būs iespējams dzirdēt visdažādāko laikmetu un stila mūziku.

Izstāde būs apskatāma līdz 29. oktobrim darbdienās no plkst. 10.00 līdz 19.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Ieeja bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

29. septembris plkst. 18.00
Miķeļdienas Ražas svētki Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
29. septembris plkst. 19.30
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā
30. septembris plkst. 20.00
Dzejas dienas – Knuts Skujenieks Mālpils Kultūras centrā

30. septembrī plkst. 20.00 Mālpils Kultūras centrā notiks Dzejas dienas – “Knuts Skujenieks”.

Šogad Mālpils Kultūras centrs Dzejas dienās piedāvās ielūkoties dzejas meistara un atdzejas lielmeistara Knuta Skujenieka daiļradē, kuru ar dzejas lasījumiem pieminēs Mālpils Kultūras centra amatierteātris “Vēji”.

Knuts Skujenieks bija dzejnieks un atdzejotājs, vienmēr ļoti gaišs un silts cilvēks. Knuta Skujenieka darbi ir atdzejoti zviedru, ukraiņu, armēņu, lietuviešu, angļu, krievu un citās valodās. Skujenieka dzejoļu krājumi ir izdoti Zviedrijā, Ukrainā un Armēnijā.

 

1. oktobris
Latvijas Republikas 14. Saeimas vēlēšanas

Sestdien, 1. oktobrī, Latvijā notiks Latvijas Republikas 14. Saeimas vēlēšanas, kurās uz nākamajiem 4 gadiem tiks ievēlēti 100 parlamenta deputāti. Saeimas vēlēšanās Siguldas novadā darbosies 12 vēlēšanu iecirkņi. Atgādinām, ka Saeimas vēlēšanās balsot var jebkurā vēlēšanu iecirknī. Informācija par tiem pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļa vietnē šeit.

Siguldas novadā darbosies šādi vēlēšanu iecirkņi:

► Nr. 614 Lēdurgas Kultūras nams Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga, Lēdurgas pagasts;
► Nr. 707 dienas centrs “Gauja” Centra iela 6, Inčukalna pagasts;
► Nr. 770 kultūras centrs “Siguldas devons” Pils iela 10, Sigulda;
► Nr. 771 kultūras centrs “Siguldas devons” Pils iela 10, Sigulda;
► Nr. 772 Siguldas 1. pamatskola Pulkveža Brieža iela 105, Sigulda;
► Nr. 773 Siguldas pagasta Kultūras nams Zinātnes iela 7B, Sigulda;
► Nr. 774 Mores Tautas nams Siguldas iela 13, More, Mores pagasts;
► Nr. 776 Allažu Sporta centrs Skolas iela 5, Allaži, Allažu pagasts;
► Nr. 782 Inčukalna Tautas nams Atmodas iela 1A, Inčukalna pagasts;
► Nr. 783 Krimuldas Tautas nams Parka iela 1, Ragana, Krimuldas pagasts;
► Nr. 784 sporta un atpūtas centrs “Namiņš” Zvaigžņu iela 7, Inciems, Krimuldas pagasts;
► Nr. 788 Mālpils Kultūras centrs Nākotnes iela 5, Mālpils.

Vēlētāji, kuriem nebūs iespēju nobalsot vēlēšanu dienā, varēs nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas, taču tikai 66 vēlēšanu iecirkņos Latvijā, Siguldas novadā – iecirknī Nr. 770 Siguldas novada Kultūras centrā Pils ielā 10, Siguldā. Pirms vēlēšanu dienas varēs nodot balsi pirmdien, 26. septembrī, no plkst. 17.00 līdz 20.00, ceturtdien, 29. septembrī, no plkst. 9.00 līdz 12.00, piektdien, 30. septembrī, no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadiem. Balsošanas dokuments ir derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID karte). 14. Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs un par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts.

Ja veselības stāvokļa dēļ nav iespējas nokļūt vēlēšanu iecirknī, vēlētāji varēs pieteikt balsošanu arī savā atrašanās vietā. Lai pieteiktu balsošanu savā atrašanās vietā, ir jāuzraksta iesniegums, kuru var nosūtīt arī pašvaldības vēlēšanu komisijai pa pastu uz adresi Pils iela 16, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150 vai e-pasta adresi pasts@sigulda.lv. Pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā var arī slimojošu personu aprūpētāji un vēlētāji īslaicīgās aizturēšanas vietās. Pieteikumu vēlētāja vārdā var aizpildīt un iesniegt arī uzticības persona.

Deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vēlēšanām iesniegušas 19 partijas. Uz 100 parlamenta deputātu vietām pretendē pavisam 1832 jeb 18 cilvēki uz 1 vietu.

Latvijā Saeimas vēlēšanās nodotās balsis skaita vēlēšanu iecirkņos vakarā un naktī pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas. Rezultāti būs redzami tīmekļa vietnē www.sv2022.cvk.lv.

2. oktobris plkst. 14.00
Deju nodarbības Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas namā 2. oktobrī plkst. 14.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

2. oktobris plkst. 18.00
Deju nodarbības Lēdurgas Kultūras namā

Lēdurgas Kultūras namā 2. oktobrī plkst. 18.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Lēdurgā” vai “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

7. oktobris plkst. 11.45
Praktisko ideju ģenerēšanas darbnīca “Mūsu idejas labākai dzīvei Siguldas novadā!” Mālpils Kultūras centrā

7. oktobrī plkst. 12.00 Mālpils Kultūras centrā norisināsies praktisko ideju ģenerēšanas darbnīca “Mūsu idejas labākai dzīvei Siguldas novadā!”. Pieteikties tai aicināts ikviens, kurš ieinteresēts piedalīties darbnīcā, biedrību un nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi, aizpildot veidlapu šeit.

Atminoties Imanta Ziedoņa teikto par skaisto, kam jāpalīdz parādīties, arī iedzīvotājiem jāliek lietā sev pieejamo nemateriālo resursu vieda kombinācija, kas sekmē kultūras aktivitāšu jēgpilnāku ietekmi uz Siguldas novada kopienas ikdienu un dzīves kvalitāti kopumā. Ne tikai kultūras aktivitāšu daudzveidība, bet arī sabiedrības aktīva līdzdalība var transformēt tradicionālo dzīves ritmu un piedāvāt iespējas jaunos, laikmeta garam atbilstošos kultūras norišu formātos.

Kā praktiski gūt labumu no jaunās Siguldas novada Kultūras nozares stratēģijas un iesaistīties tās īstenošanā? Kuri jaunās Kultūras nozares attīstības stratēģijas virzieni visvairāk ietekmēs manu labsajūtu manā kopienā un Siguldas novadā kopumā? Kādas manas idejas varētu kļūt par jauno kultūras aktivitāšu vadmotīvu? Varbūt jēdziens “sabiedrības līdzdalība” ir kas vairāk kā socializēšanās, kopības sajūta un jaunu prasmju attīstība? Kā varu kļūt par nozīmīgu sabiedroto kultūras stratēģijas ieviešanas komandai? Šo atbilžu praktisko pusi iepazīsiet praktiskā ideju ģenerēšanas darbnīcā, kurā notiks dinamisks un izzinošs darbs komandās arī savu prasmju pilnveidei un pielietojumam nākotnē.

Darbnīcu vadīs Vita Brakovska (Maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā), biedrība “ZINIS”. Vitai ir vairāk nekā 13 gadu darba pieredze kapacitātes stiprināšanas pasākumu vadīšanā, 10 gadu starptautiska pieredze radošās domāšanas rosināšanā Baltijā un Neatkarīgo Valstu Sadraudzībā (NVS), vairāk nekā 15 gadu praktiska pieredze darbā ar cilvēkresursu attīstību. Vitai ir pieredze vairāk nekā 1400 pasākumu vadīšanā indivīda uzņēmējspēju aktivizēšanai. Saņēmusi Eiropas Komisijas atzinību par nacionālā konkursa “Ideju kauss” (LIAA) ieviešanu, ir Britu padomes radošās domāšanas metodes “Nākotnes pilsētas spēle” vadītāja.

Darbnīcas programma:

  • plkst. 11.45–12.00 ierašanās, reģistrācija;
  • plkst. 12.00–12.20 apsveicināšanās, iepazīšanās un tikšanās mērķis;
  • plkst. 12.20–12.50 pārskats par stratēģiskajiem virzieniem topošajā kultūras stratēģijā;
  • plkst. 12.50–14.10 ideju un vērtību darbnīca “Kultūras ieguldījums manas dzīves kvalitātes uzlabošanai”;
  • plkst. 14.10–14.30 pauze;
  • plkst. 14.30–15.50 ideju un vērtību darbnīca (turpinājums);
  • plkst. 15.50–16.20 pasākuma izvērtējums un noslēgums.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

7. oktobris plkst. 19.00
Mūzikas orķestra “Ducele” koncerts “Monika” Mālpils Kultūras centrā

Mālpils Kultūras centrā 7. oktobrī plkst. 19.00 izskanēs ekoloģiskās mūzikas orķestra “Ducele” piecgades pastāvēšanas iedvesmots koncertuzvedums “Monika”.

Savos piecos pastāvēšanas gados “Ducele” ar sponsoru un izdevēja “Mic Rec” atbalstu ir laidusi klajā jau trīs studijas mūzikas albumus: “Tā Viš I”, “Tā Viš I 2”, “Ducele – Trīs no Pārdaugavas dziesmas”.

Koncerta apmeklētāji varēs dzirdēt latviešu trimdas mūziķu grupas “Trīs no pārdaugavas” dziesmas, kas priecēja vai satrauca trimdas latviešus 20. gadsimta 70. un 80. gados jaunās skaņās. Dziesmu teksti, muzikālais materiāls un “Duceles” vīru dziesmu pieteikumi ir īpaši aktuāli un nozīmīgi pašreizējo ģeopolitisko norišu kontekstā Latvijā un ārpus tās robežām.

Koncertuzvedumā “Monika” piedalās grupas “Ducele” mūziķi Arnis Veibārdis (balss, ģitāra), Andris Alviķis (balss, kontrabass, perkusijas), Artūrs Uškāns (balss, akordeons, kokle, stabules, mutes ermoņikas) un Mārcis Kalniņš (bandžo, buzuki, ģitāra). Scenārijs un režija – Viktors Runtulis.

Biļetes cena – no 12 līdz 18 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

9. oktobris plkst. 14.00
Deju nodarbības Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas namā 9. oktobrī plkst. 14.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

9. oktobris plkst. 18.00
Deju nodarbības Lēdurgas Kultūras namā

Lēdurgas Kultūras namā 9. oktobrī plkst. 18.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Lēdurgā” vai “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

12. oktobris plkst. 17.30
Sarunu vakars ar Aneti Bāriņu, mūsdienīgā adīšanas grāmatžurnāla “Radam Magazine” izveidotāju Siguldas novada bibliotēkā
15. oktobris
Koncerts “Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas” Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tika atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

15. oktobrī norisināsies koncerts “Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas”, kurā uzstāsies Baiba Renerte, Mārcis Kuplais, Rūta Īzāka-Mača un Ilze Kundziņa.

Biļešu cenas no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

16. oktobris plkst. 10.00
Siguldas novada atklātā čempionāta novusā 6. posms Mālpils Sporta centrā
16. oktobris plkst. 14.00
Deju nodarbības Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas namā 16. oktobrī plkst. 14.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

16. oktobris plkst. 18.00
Deju nodarbības Lēdurgas Kultūras namā

Lēdurgas Kultūras namā 16. oktobrī plkst. 18.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Lēdurgā” vai “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

17. oktobris plkst. 17.10
Radošā darbnīca “EBRU krāsu virpulī” Siguldas pagasta bibliotēkā
21. oktobris
Mobilais mamogrāfs pie tirdzniecības centra “Raibais Suns” Siguldā

21. oktobrī pie tirdzniecības centra “Raibais Suns” Siguldā būs pieejams “Veselības Centrs 4” mobilais mamogrāfs.

Mamogrāfa pārbaude pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga programmas ietvaros, izmeklējums ir bez maksas (uzaicinājuma vēstule ir derīga divus gadus kopš iesūtīšanas datuma). Ar ģimenes ārsta vai ārstējoša ārsta norīkojumu, kuram nav līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu, – par maksu.

Nepieciešams iepriekšējs pieraksts, zvanot uz tālruņa numuru 27866655, iedzīvotāji ir aicināti iepriekš sagatavot personas kodu un tālruņa numuru.

23. oktobris plkst. 14.00
Deju nodarbības Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas namā 23. oktobrī plkst. 14.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

23. oktobris plkst. 18.00
Deju nodarbības Lēdurgas Kultūras namā

Lēdurgas Kultūras namā 23. oktobrī plkst. 18.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Lēdurgā” vai “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

26. oktobris plkst. 17.30
Digitālās komunikācijas apmācības “Kritiskā domāšana un informācijas izpētes prasmes” platformā Google Meet

Lai Siguldas novada iedzīvotājiem būtu iespēja uzlabot mūsdienās tik svarīgās digitālās komunikācijas prasmes, aicina piedalīties bezmaksas nodarbībā, piedāvājot ikvienam interesantam neatkarīgi no vecuma, izglītības vai sociālā stāvokļa apgūt jaunas zināšanas un prasmes digitālajā komunikācijā. Nodarbības pasniegs komunikācijas eksperte Inese Pabērza.

Nodarbības notiks no plkst. 17.30 līdz 20.00 platformā Google Meet: 26. oktobrī “Kritiskā domāšana un informācijas izpētes prasmes”.

Nodarbības norisināsies darbdienu vakaros, tādējādi nodrošinot iespēju tajās piedalīties arī strādājošajiem. Pēc katras nodarbības apmācību dalībnieki saņems mācību materiālu e-veidā.

Lai piedalītos apmācībās, nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās, aizpildot pieteikuma anketu šeit. Interesenti var reģistrēties un piedalīties atsevišķās nodarbībās, taču dalībnieki, kuri apmeklēs visas piecas nodarbības, noslēgumā saņems apliecinājumu par visa kursa apguvi.

Apmācības tiek organizētas ar Siguldas novada pašvaldības finansiālu atbalstu mūžizglītības projektā “Digitālās komunikācijas prasmju pilnveide Siguldas novada iedzīvotājiem”. Dalība nodarbībās ir bez maksas.

 

6. novembris plkst. 14.00
Deju nodarbības Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas namā 6. novembrī plkst. 14.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

6. novembris plkst. 18.00
Deju nodarbības Lēdurgas Kultūras namā

Lēdurgas Kultūras namā 6. novembrī plkst. 18.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Lēdurgā” vai “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

13. novembris plkst. 14.00
Deju nodarbības Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas namā 13. novembrī plkst. 14.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

13. novembris plkst. 18.00
Deju nodarbības Lēdurgas Kultūras namā

Lēdurgas Kultūras namā 13. novembrī plkst. 18.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Lēdurgā” vai “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

20. novembris plkst. 10.00
Siguldas novada atklātā čempionāta novusā 7. posms Mālpils Sporta centrā
26. novembris
Koncerts “Svētku mozaīka” Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tika atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

26. novembrī izskanēs koncerts “Svētku mozaīka” 2. daļās ar Ditas Krenbergas, Raimonda Ozola, Venta Zilberta un Evitas Teterovskas dalību tajā.

Biļešu cenas no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

Pasākumi