×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Svētdiena, 4. decembris
Šodien sveicam: Baiba, Barbara, Barba
Laika ziņas: Sigulda -1.7℃, DA vējš 3.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

0. - 30. decembris
Literārā izstāde “Domātājai un rakstniecei Zentai Mauriņai – 125” Inciema bibliotēkā
8. oktobris - 11. decembris
Izstāde “50 foto stāsti” Inčukalna Tautas namā

Līdz 11. decembrim Inčukalna Tautas namā skatāma izstāde “50 foto stāsti”, kurā izstādītas iedzīvotāju iesūtītās fotogrāfijas ar Inčukalna pagasta atainojumu.

ID karšu piedāvājums
20. oktobris - 20. decembris
Anetes Kalniņas izstāde “Laimes koks” Siguldas Jaunās pils salonā

Līdz 20. decembrim Siguldas Jaunās pils salonā aplūkojama mākslinieces Anetes Kalniņas izstāde “Laimes kods”. Jūtot, vērojot un ieklausoties cilvēku stāstos, meklējot cilvēka laimes kodu, māksliniece ir radījusi 12 sajūtu portretus. Katram portretam piemeklējot izteiksmes tehniku, kas vizuāli labāk to atklāj. Anete Kalniņa savās gleznās ienes dabas motīvus, lai stāstītu personīgus stāstus, tos izceļot no tieša realitātes atspoguļojuma un pārceļot jau abstraktā mākslas izteiksmē. Daba, koki kā autonomi tēli kalpo notikumu, sajūtu atspoguļošanai.

Uzsākot darbu pie gatavošanās izstādei, māksliniece iecerēja portretēt 12 personības, kuras iemieso laimes kodu un kuru dzīve saistīta ar Siguldas novadu. Tāpēc Siguldas novada iedzīvotāji tika aicināti dalīties ar stāstiem par sev svarīgiem cilvēkiem, kas iedvesmojuši, palīdzējuši un būtu pelnījuši tikt iemūžinātiem gleznā.

Māksliniece daudz runājusi gan ar pieaugušajiem, gan jauniešiem un bērniem, un izstādes tapšanas laiks ir bijis kā ceļš – jaunas pieredzas un atziņām bagāts. Tas sniedzis atklāsmi par to, ka laimes kods nav tik daudz sasniegtais, cik cilvēka esība pati par sevi un mūsu spēja izjust gan sāpes, gan prieku. Laimes kods ir meklējams tajā, kā cilvēks apzinās sevi attiecībās ar tuviniekiem, tas ir gan nemanāmā ikdienas līdzās būšanā, gan dzīves svarīgajos mirkļos. Laimes koda meklējumos izdarītās izvēles nereti nav vieglas un atteikšanās lielāka mērķa vārdā dažkārt liek upurēt sev tuvākos, tomēr nepieciešamība būt godīgam pret sevi iet roku rokā ar cilvēka spēju būt laimīgam.

Portretos redzami gan bērni, gan pieaugušie – gan tie, kuri bijuši sirdsstāstu centrā, gan stāstu stāstītāji. Mums ir sava Mona Lisa ar apgaroti noslēpumainu acu skatienu, ir vieds vīrs, kas piepildījumu radis misijas aicinājumā. Un makšķernieks, kura būtība pārlīst viņa upē. Lielākā daļa no šiem cilvēkiem nav zināmi plašākai sabiedrībai, bet kādam viņi ir ļoti īpaši un iemieso laimi dažādākajās tās izpausmēs.

Cilvēka laimes kods ir ierakstīts viņa dvēseles spogulī – acīs. Tās lūkojas tālumā, caur mūžībai un laikiem, liekot skatītājam caur sirdi pieskarties pārlaicīgajam.

Anete Kalniņa dzimusi 1985. gada 12. jūnijā Rīgā. Mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā (2001–2005). Latvijas Mākslas akadēmijā apguvusi Restaurācijas nozari, ieguvusi humanitāro zinātņu bakalaura grādu (2009) un maģistra grādu mākslā (2011). Mācījusies Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas nodaļas maģistrantūrā (2015–2016). Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā (2018). No 2018. gada ir Latvijas Mākslas akadēmijas Doktorantūras studente. Latvijas Mākslinieku savienības biedre (2017). Ir starptautiskā pieredze, kas gūta līdzdarbojoties 9. Baltijas valstu restauratoru triennālē (Viļņa, 2011), 7. Pekinas Starptautiskajā Mākslas Biennālē (Ķīna, 2017) un 1. Dafen Starptautiskā eļļas glezniecības biennālē (Ķīna, 2018). Strādā restaurācijā un glezniecībā, ir darinājusi sienu un griestu gleznojumus. Grupu izstādēs piedalās no 2005. gada. Ir sarīkojusi 13 personālizstādes. Saņēmusi Paula Puzinas stipendiju (2013), ir biennāles “Marina 2017” starptautiskās jūras tematikai veltītās glezniecības konkursizstādes kategorijā “Mākslas studenti” galvenās balvas laureāte (2017), izstādes “Latvijas Valsts mežu stipendija mākslā” galvenās balvas laureāte (2018), izstādes “Jaunie talanti Latvijas valsts simtgadei” galvenās balvas laureāte (2018). Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Somijā, Igaunijā, Krievijā, Vācijā un Zviedrijā.

Izstāde “Laimes kods” ir pirmā mākslinieces Anetes Kalniņas personālizstāde Siguldā, tā tapusi ar Siguldas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Ieejas maksa izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

15. novembris - 15. decembris
Ceļojošā lielformāta izstāde “Detaļu spēks II” Siguldas stacijas laukumā

Arhitektūras, būvniecības un restaurācijas izcilībām veltītā gada garumā ceļojošā lielformāta izstāde “Detaļu spēks II” līdz 15. decembrim skatāma Siguldā, pilsētvidē uz konstrukcijām pie Siguldas stacijas, kas atrodas gan pilsētniekiem gan viesiem svarīgu ceļamērķu krustcelēs. Izstāde tika atklāta pērnā gada nogalē un pabijusi publikai labi pieejamās vietās Ogrē, Saulkrastos, Daugavpilī, Valmierā un Rīgā.

Izstādes mērķis ir atraktīvā formā aicināt publiku iepazīt interesantāko Latvijas arhitektūrā, veltīt laiku ēku estētikas iepazīšanai, tādējādi paaugstinot zināšanu un kompetences līmeni.

Lielformāta objektu un to detaļu fotogrāfijas papildinātas ar stāstiem latviešu un angļu valodā, vēstot par ēkām, inženierbūvēm, restaurācijas objektiem un labiekārtojumu, kas izpildījuma augstās kvalitātes dēļ visi ir parauga vērti funkcionālā un radošā līmenī. Vairāki objekti ir ieguvuši balvas lielākajā būvju konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva, kā arī konkursā Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā. Daļa izstādei izvēlēto objektu ieguvuši starptautisku atzinību. Papildu informācija iegūstama, skenējot QR kodu uz katras planšetes.

Izstādē skatāmie objekti un tajos iesaistītie uzņēmumi:

 • Jāņa Daliņa stadions Valmierā. Pasūtītājs: Valmieras novada pašvaldība, projekts: “Ivara Šļivkas birojs”, būvnieks: “YIT INFRA”, būvuzraugs: “Būvuzraugi LV”;
 • Rēzeknes Olimpiskais centrs. Pasūtītājs: Rēzeknes pilsētas dome, projekts: “REM PRO”;
 • “Byko-Lat” ražotne Kocēnos. Pasūtītājs: “Byko-Lat”, projekts: “Pils M”, būvnieks: “Aimasa”;
 • Daugavpils Pulvera pagrabs. Projekts: “Rem Pro”, arhitekte: Ilze Ratniece, būvnieks: “Lagron”. Rūdītā stikla konstrukcijas ēkā un labiekārtojumā “Real Windows”;
 • Dzīvokļu māja Valmierā. Pasūtītājs un būvnieks: “Aimasa”, projekta autore: Ija Rudzīte;
 • Latvijas Valsts mežu ēka Jelgavā. Pasūtītājs: Latvijas Valsts meži, projekta vadītājs Uģis Perševics. Projekts: “arhitektu birojs 5. iela”, arhitekts: Ints Pujāts, arhitekte: Ija Rudzīte. Būvnieks: “Selva Būve”;
 • Stropu apkaime Daugavpilī. Pasūtītājs: Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālās saimniecības pārvalde. Projektētājs: “Arhis”, būvuzņēmējs: “Latgales Ceļdaris”;
 • Tērvetes pilsdrupas. Pasūtītājs: Dobeles novada dome, Tērvetes administrācija. Projekts: “AB Studio”. Restaurācija: “Kaskāde 19”;
 • Promenāde gar Daugavpils cietoksni. Pasūtītājs: Daugavpils dome, būvnieks: “Rīgas tilti”;
 • Saulkrastu estrāde un Neibādes parks. Pasūtītājs: Saulkrastu novada pašvaldība. Projekts un būvniecība: “Tilts”. Būvuzraudzība: pilnsabiedrība “L4 & Mūsu uzraugs”;
 • Mežaparka estrādes pārbūve B2 posms. Pasūtītājs: Rīgas dome. Būvdarbi: AS “LNK Industries”. Projekts: Austris Mailītis, Juris Poga;
 • T/C “ORIGO” un biznesa centra “ORIGO ONE” jaunbūve. Attīstītājs: SIA “Linstow Baltic”. Būvprojekta autori: “PS ARCADE” (SIA “DEPO” projekts un SIA “Jensen Consult” un “Arhis inženieri”). Galvenais būvuzņēmējs: SIA “Skonto Būve”. Būvuzraudzība: SIA “CMB”. Ainavu (labiekārtojuma) arhitekti jaunbūvei: SIA “ALPS ainavu darbnīca”. Interjera dizains: SIA “Xcelsior”;
 • Privātmāja no koka – nākotnes dzīvestelpas standarts. Projekts, būvniecība Edgars Bredovskis.
16. novembris - 30. decembris
Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstāde “Filca anatomija” kultūras centrā “Siguldas devons”

Izstādes atklāšana notiks 16. novembrī plkst. 19.30.

29. novembris - 7. decembris
Kristīnes Kliginas personālizstāde “Skiču bloka piezīmes” mākslu skolā “Baltais flīģelis”

Līdz 7. janvārim mākslu skola “Baltais flīģelis” aicina apmeklēt mākslinieces Kristīnes Kliginas, “Siguldas novada Gada balvas kultūrā 2022” saņēmējas, personālizstādi “Skiču bloka piezīmes”. Izstāde apvieno pēdējos gados tapušos zīmējumus no autores skiču blokiem.

Zīmīgi, ka izstāde ir aplūkojama mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā ne vien tāpēc, ka Kristīne Kligina ir šīs skolas skolotāja, bet arī tādēļ, ka pats pirmais šīs darbu sērijas zīmējums tapa pavisam nejauši, piedaloties vasaras plenērā kopā ar mākslu skolas audzēkņiem.

Sākotnēji māksliniecei šis nelielais skiču bloka formāts bija liels izaicinājums, bet tam sekoja azarts. Tā viens pēc otra tapa zīmējumi, kuros bija vērojami autores dzimtās pilsētas ievērojamākie objekti. Tāpat darbos fiksēti vasaras koncerti, kas mūsu Siguldā ir tik daudzveidīgi un krāšņi. Zīmējumu mērķis nav laikmeta dokumentācija, tie ir mirkļa fiksēšana laikā.

Zīmējumi veidoti autores iecienītā tehnikā, kas raisa asociācijas ar nebeidzama diega pavedienu. Kam par iedvesmu varētu būt mākslinieces īpašā aizrautība ar tekstilmateriālu. Zīmējumu rokraksts vēl aizvien tiek attīstīts un meklēts, tādēļ vērīgāks skatītājs tajos varēs novērot rokraksta mainību.

Šie mākslas darbi tika pamanīti arī ārpus autores skiču bloka, kā rezultātā tapa darbu sērija Latvijas televīzijas kultūras raidījumam “Priekšvārds. Dzejnieks Linards Tauns”. Daļa šo zīmējumu ir iekļauti izstādē.

Kristīne Kligina ir beigusi Latvijas Mākslas Akadēmiju, kur ieguvusi maģistra grādu Glezniecības nodaļā, izstrādājot diplomdarbu pie gleznotājas Ievas Iltneres. Bakalaura grādu ieguvusi tekstilmākslas nodaļā.

Kopš 2018. gada māksliniece ir rīkojusi 9 personālizstādes, bet kopš 2014. gada piedalījusies ap 50 dažādās grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Darbi pabijuši izstādēs Japānā, Dienvidāfrikā, Francijā, Slovākijā, Lietuvā, Igaunijā un Vācijā. Mākslinieces darbi ir atrodami privātkolekcijās Latvijā, Japānā, Austrālijā, Saūda Arābijā, ASV, Dienvidāfrikā, Vācijā, kā arī Francijas pilsētas Anžēras Mākslas muzeja fondos.

Paralēli ikdienas mākslas darbībai savā studijā “Vieta Nr. 6” Siguldā, māksliniece nodod savas zināšanas audzēkņiem gan mākslu skolā “Baltais flīģelis”, gan Rīgā “Alises Rozes dizaina un mācību centrā”. Kristīne Kligina aktīvi piedalījusies dažādos mākslas projektos Siguldas novadā. Ir autore Siguldas Gaujas senielejas vides skulptūrai “Lācis”, kas aplūkojams no Siguldas Gaisa vagoniņa.

Izstāde “Skiču bloka piezīmes” mākslu skolā būs apskatāma līdz 7. janvārim darbdienās no plkst. 10.00 līdz 19.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

1. decembris - 31. decembris
Izstāde “Tik nedaudz nojausma…” Lēdurgas Kultūras namā

Visu decembri Lēdurgas Kultūras namā būs aplūkojama izstāde “Tik nedaudz nojausma…”. Ekspozīcijā skatāmas Ainas Tobes gleznas un biedrības “9 arodi” tekstilijas un pinumi. 

Tekstiliju autores ir Inga Krūmiņa, Māra Eglīte, Guna Eglīte, Aija Rozīte, Ruta Legzdiņa, Dimatere Reklaite, Ingūna Kalniņa, Zoja Kucenko, Inga Blauberga un Sarma Legzdiņa. Savukārt pinumus darinājis Gatis Runcis.

Izstāde būs apskatāma visu decembri no plkst. 9.00 līdz 17.00 vai citā laikā, piesakot apmeklējumu, zvanot tālruņa numuru 29166140.

Tāpat Lēdurgas Kultūras nama apmeklētājiem Sarunu telpā pieejama ekspozīcija, kurā skatāmi Lēdurgas mājražotāju darbiņi.

1. decembris - 30. decembris
Literārā izstāde “Prieks ir izstarot. Rakstniecei, esejistei Zentai Mauriņai – 125” Siguldas novada bibliotēkā
1. decembris - 30. decembris
Tematiskā izstāde “Ziemassvētkus gaidot” Siguldas novada bibliotēkā
1. decembris - 30. decembris
Tematiskā izstāde “Siguldas novada bibliotēkai – 95” Siguldas novada bibliotēkā
1. decembris - 30. decembris
Irēnas Krastiņas izšūto Ziemassvētku kartīšu izstāde Siguldas novada bibliotēkā
1. decembris - 30. decembris
Literārā izstāde “Sirds mozaīka” Inčukalna bibliotēkā
1. decembris - 30. decembris
Literārā izstāde “Latviešu rakstniecei, tulkotājai un domātājai Zentai Mauriņai – 125” Inčukalna bibliotēkā
1. decembris - 30. decembris
Tematiskā izstāde “Ziemassvētku kartītes” Inčukalna bibliotēkā
1. decembris - 30. decembris
Jāņa Zilvera fotoizstāde “Dzīvā daba Siguldā” Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
1. decembris - 30. decembris
Tematiskā izstāde “Piestāj Ziemassvētku sajūtu pieturās” Krimuldas bibliotēkā
1. decembris - 30. decembris
Literārā izstāde “Labs darbs ir gaisma, ko nevar noslēpt. Rakstniecei Zentai Mauriņai – 125” Krimuldas bibliotēkā
2. decembris - 26. decembris
“Rūķu namiņš” – kopīgas aktivitātes un Ziemassvētku pasts pie Mālpils Kultūras centra

No 2. līdz 26. decembrim Mālpils Kultūras centra pagalmā atradīsies Rūķu namiņš, kurā aktīvi rosīsies rūķi, aicinot pievienoties kopīgās aktivitātēs un sagaidīt gada visskaistākos svētkus. Katru decembra sestdienu, no plkst. 11.00 līdz 13.00, ap rūķu namiņu lieliem un maziem būs iespēja kopīgi satikties un doties piedzīvojumos kopā ar jautrajiem rūķiem. Rūķu namiņā darbosies arī Ziemassvētku pasts, kurā līdz 18. decembrim būs iespēja nosūtīt savu apsveikumu, sveicienu vai vēstuli kādam sev tuvam cilvēkam, vai pat Ziemassvētku vecītim.

4. decembris - 6. janvāris
Izstāde “Ziemassvētki senajās pastkartēs” sadarbībā ar Leļļu mākslas muzeju un mākslinieci Ināru un Uldi Liepu Siguldas dzelzceļa stacijas koprades laboratorijās

Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās 4. decembrī plkst. 17.00 līdz ar Ziemassvētku egles iemirdzēšanos, iedegsies arī svētku noskaņa izstādē “Ziemassvētki senajās pastkartēs”.

Kad tuvojas Ziemassvētki un uzsnieg pirmais sniegs, mēs visi kļūstam mazliet sentimentāli. Šajā laikā tik ļoti gribas piedzīvot sajūtu, ko sauc par brīnumu... Un šo svētku gaidīšanas laiku pavadīt, rakstot Ziemassvētku kartītes tuviem un mīļiem draugiem, kaimiņiem, ģimenei un piepildīt pasauli ar labām domām un sirsnību!

Ziemassvētku kartīšu rakstīšanas tradīcija aizsākās jau 15. gadsimtā un mēs to varētu turpināt arī šogad! Šogad krāsainu un neparastu atklātnīšu pilsētiņu koprades laboratorijās uzburs mākslinieki Ināra Liepa un Uldis Liepa, kas ļaus ielūkoties ne tikai savā unikālajā seno laiku leļļu, eglīšu rotājumu un Ziemassvētku atklātnīšu kolekcijā, bet radīs arī ēnu teātri, kurā jautrā karuselī griezīsies atklātnīšu pasaku varoņi. Varbūt uz kādas senās atklātnītes izlasītais novēlējums atsauks atmiņā kādu jūsu sen aizmirstu stāstu.

Izstāde būs apskatāma līdz 6. janvārim.

4. decembris - 31. decembris
Dinas Dubiņas izstāde “Emaljas stāsti” Mālpils Kultūras centrā

4. decembrī plkst. 16.00 notiks arī Dinas Dubiņas izstādes “Emaljas stāsti” atklāšana. Mālpils Kultūras centra Izstāžu zālē būs apskatāma mākslinieces Dinas Dubiņas personālizstāde, kurā varēs aplūkot emaljas gleznas un rotas.

Izstāde “Emaljas stāsti” ir divkārša mākslinieces Dinas Dubiņas jubilejas izstāde – 65 gadi dzīvē un 45 gadi radošajā darbā. 

 

4. decembris plkst. 10.00
Mālpils Adventes tirgus Pirts ielā 6, Mālpilī

Mālpils tirgus laukuma iedzīvināšanas tradīcijai aprit gads un uz adventes laiku ir rasta brīnišķīga iespēja būt visiem kopā un “zem jumta”. Katrā adventes svētdienā kopā tiks uzburtas svētku gaidīšanas noskaņas ar vietējiem ražotājiem, mājražotājiem un amatniekiem.

Plānots, ka Adventes tirgus notiks 4., 11. un 18. decembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00.

4. decembris plkst. 12.00
Siguldas novada Kultūras centra sieviešu kora “Teiksma” ziemas koncerts Krimuldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā
4. decembrī plkst. 12.00 Krimuldas Rvaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Siguldas novada Kultūras centra sieviešu kora “Teiksma” ziemas koncerts. Koncertu vadīs diriģentes Maija Feldmane un Ilona Eglīte.

 Ieeja koncertā ir bez maksas.

4. decembris plkst. 12.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
4. decembris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
4. decembris plkst. 14.00
Siguldas Tautas teātra izrāde – Lelde Stumbre “Tā, lai var redzēt ceļu” kultūras centrā “Siguldas devons”

4. decembrī plkst. 14.00 kultūras centrā “Siguldas devons” būs skatāms Leldes Stumbres lugas “Tā, lai var redzēt ceļu” iestudējums, režisore Ārija Liepiņa-Stūrniece.

Lugas centrā ir divi cilvēki, kas vienā brīdī pamet savu līdzšinējo dzīvi un dodas prom, kur deguns rāda – 50 gadīgais Gustavs un 23 gadīgā Līna. Abus vada vēlēšanās būt brīviem kā putniem, jo “ceļu ir vesels lērums, atliek tikai izvēlēties”.

Izrādes ilgums: 1 stunda 40 minūtes.

Biļetes cena – 2,50 eiro, iepriekšpārdošanā ar Siguldas novada ID karti – 20% atlaide.

ID karšu piedāvājums
4. decembris plkst. 15.00
Spēlfilma “Circenīša Ziemassvētki”, pēc seansa – Ziemassvētku egles iedegšana pie Krimuldas Tautas nama

Decembra pirmajā nedēļas nogalē, no 2. līdz 4. decembrim, Siguldā un novada pagastos iemirdzēsies centrālās svētku egles. Tāpat šajā nedēļas nogalē tiks iedegtas arī gaismiņu rotas un citas dekorācijas.

Pēc spēlfilmas “Circenīša Ziemassvētki” demonstrēšanas ap plkst. 17.00 Krimuldas Tautas nama pagalmā tiks iedegta centrālā egle. Savukārt plkst. 16.00 Lēdurgas Kultūras namā norisināsies Siguldas jauniešu pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” un mākslu skolas “Baltais flīģelis” kora koncerts “Sudraba pieskāriens…”, pēc kura notiks svētku egles iedegšana pie Lēdurgas Kultūras nama.

Biļetes cena spēlfilmas apmeklētjuma – 3 eiro, arSiguldas novada ID karti – 2,50 eiro. 

4. decembris plkst. 15.00
Senioru vokālā ansambļa “Sidgundietes” koncerts “Dziesmu lieku pavardā” Mālpils Kultūras centrā

4. decembrī plkst. 15.00 Mālpils Kultūras centra Mazajā zālē skanēs senioru vokālā ansambļa “Sidgundietes” koncerts “Dziesmu lieku pavardā”.

Koncertā vokālā ansambļa dziedātājas izdziedās vairākas dziesmas, to skaitā arī tautasdziesmas, virzoties cauri visiem lieliskajiem gadalaikiem un izdziedot ziemas burvību.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

4. decembris plkst. 16.00
Dinas Dubiņas izstādes “Emaljas stāsti” atklāšana Mālpils Kultūras centrā

4. decembrī plkst. 16.00 notiks Dinas Dubiņas izstādes “Emaljas stāsti” atklāšana. Mālpils Kultūras centra Izstāžu zālē būs apskatāma mākslinieces Dinas Dubiņas personālizstāde, kurā varēs aplūkot emaljas gleznas un rotas.

Izstāde “Emaljas stāsti” ir divkārša mākslinieces Dinas Dubiņas jubilejas izstāde – 65. gadi dzīvē un 45. gadi radošajā darbā. 

4. decembris plkst. 16.00
Siguldas jauniešu pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” koncerts “Sudraba pieskāriens”, pēc koncerta Ziemassvētku egles iedegšana pie Lēdurgas Kultūras nama

Ieskandinot svētkus, 4. decembrī plkst. 16.00 Lēdurgas Kultūras namā norisināsies Siguldas jauniešu pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” koncerts “Sudraba pieskāriens…”.

Adventes laikam orķestris un koris saviem klausītājiem sagatavojis īpašu Ziemassvētku programmu, kurā ietverta gan mūsdienīga ziemas noskaņu mūzika, gan arī pazīstami latviešu un ārzemju populārās mūzikas skaņdarbi.

Ieeja ir bez maksas.

Pēc koncerta svētku egles iedegšana pie Lēdurgas Kultūras nama.

4. decembris plkst. 17.00
Ziemassvētku egles iedegšana kopā ar Katō un “Ziemassvētku orķestri” Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

Decembra pirmajā nedēļas nogalē, no 2. līdz 4. decembrim, Siguldā un novada pagastos iemirdzēsies centrālās svētku egles. Tāpat šajā nedēļas nogalē tiks iedegtas arī gaismiņu rotas un citas dekorācijas.

4. decembrī plkst. 17.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā iemirdzēsies pilsētas centrālā egle, kura veidota no aptuveni 50 mazākām eglītēm, dekorējot tās ar vairāk nekā 9000 diožu lampiņām. Muzikālu prieka dzirksti pasākumā radīs dziedātāja Katō un “Ziemassvētku orķestris”, bet īpašo svētku tērpu eglītei uzburs “Artistic” rūķi. Līdzās mirdzošai eglei koprades laboratorijās būs skatāma Leļļu Mākslas muzeja un mākslinieku Ināras un Ulda Liepas izstāde “Ziemassvētki senajās pastkartēs”.

Rūpējoties par svētku noskaņas radīšanu, Siguldā un visā novada teritorijā uzsākta Latvijas valsts svētku rotājumu demontāža, kas pamazām tiks aizstāta ar Ziemassvētku dekorācijām. Pa posmiem darbu laikā tiks izmantots pacēlājs, kas var atrasties arī uz ceļa braucamās daļas vai gājēju un velo joslu zonās, līdz ar to iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi.

4. decembris plkst. 17.00
Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums “Brīnumu lāde” pie Mores Tautas nama

Decembra pirmajā nedēļas nogalē, no 2. līdz 4. decembrim, Siguldā un novada pagastos iemirdzēsies centrālās svētku egles. Tāpat šajā nedēļas nogalē tiks iedegtas arī gaismiņu rotas un citas dekorācijas.

4. decembrī plkst. 17.00 pie Mores Tautas nama notiks Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums “Brīnumu lāde”. Kopā ar Ķepu patruļas suņukiem tiks meklēta brīnumlāde, kurā iekšā esot zvaigžņu putekļi no Lapzemes. Tieši šie mirdzošie puteklīši var palīdzēt greznoties Mores eglītei.

5. decembris - 23. decembris
Rokdarbu izstāde ”Cimdi” Mores bibliotēkā

No 5. līdz 23. decembrim Mores bibliotēka aicina apmeklēt izstādi “Cimdi”, kurā būs skatāmi lietišķās mākslas pulciņa “More” dalībnieču adītie cimdiņi.

Latvietis un cimds jau izsenis ir bijuši cieši saistīti dažādās dzīves situācijās – gan ikdienas norisēs, gan godos. Latvietim cimds pat ikdienai ir ticis adīts ar īpašu rūpību un mīlestību, piemeklējot gan rakstu, gan krāsas. Rakstaino cimdu adīšana ir senas amata prasmes, kuras ir svarīgi turpināt, saglabāt un nodot nākamajām paaudzēm. Šodien aizvien retāk ir sastopamas dubulto rakstaino cimdu adīšanas prasmes.

Mores Tautas nama lietišķās mākslas pulciņš “More” aizvadītajā sezonā īpašu vērību ir pievērsis dubulto rakstaino cimdu adīšanas prasmju apgūšanai, pilnveidošanai un saglabāšanai. Šajā tehnikā adītie cimdi ir īpaši silti, kā arī krāšņi savās rakstu iespējās. Pulciņa dalībnieces ir tikai nedaudz apzinājušas šīs īpašās cimdu adīšanas tehnikas iespējas.

5. decembris - 30. decembris
Tematiskā izstāde “Svētku prieks lai katrā mājā” Mālpils bibliotēkā
5. decembris plkst. 16.00
Galda spēļu vakars Inčukalna bibliotēkā

Aktivitātes Inčukalna bibliotēkā norisināsies no plkst. 16.00 līdz 19.00. Citi spēļu vakari gaidāmi 12. un 19. decembrī.

5. decembris plkst. 17.00
Radošā darbnīca “Daiļrakstīšanas māksla jeb kaligrāfija” Siguldas pagasta bibliotēkā

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz e-pasta adresi sigpagasta.biblioteka@sigulda.lv.

6. decembris - 30. decembris
Rokdarbu izstāde “Jaunas prasmes dod jaunas iespējas” Inciema bibliotēkā
6. decembris plkst. 18.30
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Inčukalna Sporta centrā
6. decembris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
6. decembris plkst. 19.15
Bezmaksas nodarbība “Zumba” Krimuldas Sporta centrā
7. decembris plkst. 11.00
Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrāde “Puteklītes Ziemassvētki” Mālpils Kultūras centrā

7. decembrī plkst. 11.00 Mālpils Kultūras centra Lielajā zālē tiks demonstrēta Liepājas Ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrāde “Puteklītes ziemassvētki”.

Biļetes cena – 3 eiro.Biļetes pieejamas Mālpils Kultūras centrā pie klientu apkalpošanas speciālista.

8. decembris plkst. 18.00
Tikšanās ar tautas mūzikas instrumentu meistaru Eduardu Klinti Allažu Tautas namā
8. decembris plkst. 18.00
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Mālpils Sporta centrā
9. decembris plkst. 12.00
Bezmaksas nodarbība Spēka zālē cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā
9. decembris plkst. 16.00
Medijpratības nodarbība senioriem Inčukalna bibliotēkā
9. decembris plkst. 17.00
Amatieru elektrokartinga čempionāts “KLIKK Winter kart” “KLIKK” centrā

Ziemas noskaņās “KLIKK” centrā Lauku ielā 9, Siguldā, ātruma un piedzīvojumu cienītājiem atgriežas amatieru elektrokartinga čempionāts “KLIKK Winter kart”. Neatkarīgi no sagatavotības līmeņa, ikvienam interesentam ir iespējams piedalīties sacensībās un izmantot iespēju iejusties autosportistu lomā. Čempionāts norisināsies 9. decembrī. Arī šoreiz TOP 3 labākie divu posmu braucēji tiks apbalvoti ar dāvanu kartēm 300, 200 un 100 eiro vērtībā.

Amatieru elektrokartinga čempionātā “KLIKK Winter kart” aicināts piedalīties ikviens, kurš vēlas izmēģināt spēkus vēl nebijušā piedzīvojumā, jo šajās sacensībās tiks izmantoti “KLIKK” centra elektrokartingi, rallijkrosa elementi un džokera aplis.

Katra posma maksimālais dalībnieku skaits ir 35, savukārt dalības maksa par katru posmu – 40 eiro.

Informācija par dalību pasākumā un reģistrēšanās kārtība tuvākajā laikā būs pieejama KLIKK centra tīmekļa vietnes sadaļā “Sports”. Pirmo reizi reģistrējoties dalībai čempionātā, aicinām veikt reģistrāciju starptautiskā kartinga tīmekļa vietnē www.sodiwseries.com (šeit) ar kuras palīdzību notiks dalībnieku reģistrācija, reitinga veidošana un rezultātu publicēšana.

Lielākajā iekštelpu atpūtas un izklaides parkā “KLIKK” jau šovasar norisinājās pirmais elektrokartinga čempionāts, kurā lielisku atbalstu sniedza autosporta cienītāji, sabiedrībā zināmas personības – Ģirts Timrots, Edgars Barbaks un Pauls Timrots.

9. decembris plkst. 18.00
Peldēšanas sacensību “S!-Peld 2022” 2. posms Siguldas Sporta centrā

9. decembrī plkst. 18.00 Siguldas Sporta centra peldbaseinā notiks peldēšanas sacensību “S!-Peld 2022” otrais posms, kas pulcēs gan lielus, gan mazus peldētājus. Šoreiz būs arī īpašs jaunums – sacensības mazajā peldbaseinā 2015.–2016. gadā dzimušajiem un jaunākiem bērniem. Peldēšanas sacensību mērķis ir popularizēt peldēšanu visās vecuma grupās, kā arī veicināt lietderīgu un fiziski aktīvu brīvā laika pavadīšanu.

Peldēšanas sacensībās aicināts piedalīties ikviens peldēšanas entuziasts. Sacensības norisināsies brīvajā stilā, un dalībnieki varēs izvēlēties startēt kādā no desmit vecuma grupām.

Sacensību reģistrācija sāksies plkst. 17.00. Paši mazākie SV7 grupu peldētāji ar 10 metru peldējumu startēs plkst. 18.00. SV9 grupu peldētāji ar 25 metru peldējumu un SV11 grupu peldētāji ar 50 metru peldējumu startēs plkst. 18.40. SV13 grupu peldētāji ar 50 metru peldējumu startēs plkst. 19.00, savukārt pārējās grupas no SV15 līdz pat SV50+ 100 metru peldējumu veiks ar startu plkst. 19.20.

Sacensību nolikums lasāms šeit. Anketa anketa dalības reģistrācijai sacensībās pieejama šeit.

Sacensību norisi atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

9. decembris plkst. 19.00
Apsveikuma kartīšu meistarklase “Pastkarte ziemas ainavas rakstiem smalkiem” Allažu Tautas namā

Meistarklases vadītāja – mākslas pieredzējuma kuratore un gleznotāja Adele Bērziņa.

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26545054. Vietu skaits ierobežots!

Biļetes cena – 10 eiro, skolēniem – 7 eiro.

9. decembris plkst. 19.00
Kaspars Zemītis un Elza Rozentāle ziemas noskaņu koncertprogrammā visai ģimenei “Tas vakars” koncertzālē “Baltajā flīģelis”

9. decembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” viesosies Kaspars Zemītis un Elza Rozentāle, lai klātesošo sirdis sildītu ar ziemas noskaņas koncertprogrammu visai ģimenei “Tas vakars”.

Koncertprogrammā “Tas vakars”, kura tiek īpaši gatavota, tuvojoties Ziemassvētkiem, tiks iekļauti šī laika noskaņai un sajūtām atbilstoši skaņdarbi – dažādu tautu Ziemassvētku dziesmas, publikā iemīļotu latviešu komponistu Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa un citu autoru dziesmas, gan arī pašu mākslinieku oriģināldarbi.

Biļetes cena – no 10 līdz 15 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. decembris - 20. decembris
Alīdas Lindes lietišķās mākslas studijas rokdarbu izstāde “Noskaņās” Siguldas Valdorfa bērnudārzā

10. decembrī plkst. 12.00 Siguldas Valdorfa bērnudārzā atklās Alīdas Lindes lietišķās mākslas studijas dalībnieku izstādi. Izstādē būs apskatāmi dažādi adījumi, tamborējumi, izšuvumi, austās segas, sedziņas, galdauti, pašdarināti tērpi kas darināti, lai rotātos, izdaiļotu māju un piedalītos Dziesmu un deju svētku lietišķās mākslas izstādē.

Alīdas Lindes lietišķās mākslas studija darbojas kopš 2013. gada un šobrīd tajā ir 18 dalībnieces. Studijā darbi top uz 6 dažādām stellēm, sākot ar paklājiem un beidzot ar jostiņsegām. Savukārt dažas dalībnieces ir aizrāvušās ar adīšanu un ik pa laikam sevi izaicina interesantu adījumu tapšanā. Lietišķās studijas mērķis ir uzturēt un pilnveidot senās prasmes, darināt dažādu novadu tautas tērpus.

Studiju atbalsta Siguldas novada pašvaldība un biedrība “Siguldas Alternatīvā izglītība”.

Mākslas studijas dalībnieces regulāri piedalās pasākumos “Satiec savu meistaru”, “Radošais nemiers”, kā arī Dziesmu un Deju svētku gājienos, lietišķās mākslas izstādēs, kas veltītas Dziesmu svētkiem.

Izstādi varēs apskatīt līdz 20. decembrim darbdienās plkst. 14.00–18.00 un sestdienās plkst. 10.00–14.00. Interesenti aicināti iepriekš pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 29104207.

10. decembris - 11. janvāris
Annas Vaivares ilustrāciju izstāde “Ineses māja” Siguldas novada bibliotēkā

Līdz 11. janvārim Siguldas novada bibliotēkā būs skatāma Annas Vaivares ilustrāciju izstāde “Ineses māja”. Izstādē būs apskatāmas Annas Vaivares oriģinālilustrācijas bilžu grāmatai ar Guntas Šnipkes tekstu “Ineses māja”.

Šajā bilžu grāmatā satiekas divas arhitektes, kas vienlaikus aktīvi darbojas citā radošā sfērā: ilggadīgā Liepājas arhitekte un dzejniece Gunta Šnipke un arhitekte un grāmatu ilustratore Anna Vaivare. Bilžu grāmata asprātīgā veidā stāsta par sarežģīto arhitekta darbu un māju kā komplicētu cilvēka dzīves paradumu, vērtību un sociālo attiecību kopumu, kas arhitektam jāpārvērš reālā ēkā. Anna Vaivare šo stāstu ietērpusi detalizētās aksonometriskās ilustrācijās, kurās ir ļoti daudz ko pētīt.

10. decembris plkst. 08.30
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Allažu Sporta centrā
10. decembris plkst. 09.00
Siguldas Adventes tirgus Siguldas tirgū

Gatavojoties gada nogales svētkiem, Siguldas tirgus aicina atbalstīt vietējos ražotājus un sarūpēt Ziemassvētku dāvanas mierīgā svētku gaisotnē, izvairoties no lielveikalu burzmas. Tāpēc katru decembra sestdienu Siguldas tirgū laikā no plkst. 9.00 līdz 13.00 norisināsies Siguldas Adventes tirgus.

Visa decembra mēneša garumā tajā būs iespējams iegādāties gan jau iemīļotos siguldiešu radītos un audzētos labumus, gan citviet Latvijā radītās dāvanas. Tāpat iespējams iepriecināt svētkos ar pašdarinātu dāvanu, piedaloties Adventes vainagu, puzuru veidošanas vai Misha Laboratory filcēšanas radošajās darbnīcās.

Iegādājoties Ziemassvētku dāvanas, iespējams atbalstīt vairāk nekā 50 vietējos ražotājus

Zināms, ka Siguldas tirgū ik nedēļas iespējams iegādāties svaigus dārzeņus, augļus, zivis, gaļu, medu un citus labumus.

Informāciju par pieteikšanos un citu aktuālo informāciju atradīsi Siguldas tirgus kontos sociālo tīklu vietnē Facebook un Instagram.

10. decembris plkst. 09.30
Loka šaušanas sacensību “Siguldas spieķis” 3. posms Siguldas 1. pamatskolā
10. decembris plkst. 10.00
Ziemassvētku tirdziņš un Siguldas jauniešu pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” uzstāšanās Mālpils Kultūras centrā

10. decembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 Mālpils Kultūras centra 1. stāva foajē norisināsies Ziemassvētku tirdziņš, kura laikā mālpilieši un Mālpils viesi varēs sagaršot, aplūkot un pieskarties īstai svētku sajūtai.

Būs iespēja iegādāties gardumus savam svētku galdam un jaukas dāvanas kā lieliem, tā maziem. Tirgotāju pieteikšanās dalībai Ziemassvētku tirdziņā norit līdz 4. decembrim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu šeit vai Mālpils Kultūras centra Facebook lapā. Īpaši tiek gaidīti tirgotāji, kuru sortimentā ir Ziemassvētku garšas, svētkiem atbilstošas dāvanas, kā arī dažādi adījumi, sveces un citi gada tumšajam un vēsajam laikam noderīgi produkti.

Papildus sezonas produktu iegādei un svētku sajūtas notveršanai plkst. 12.00 varēs baudīt Siguldas jauniešu pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” koncertu Elmāra Rudzīša un Solveigas Vītoliņas vadībā.

10. decembris plkst. 10.00
Ziemassvētku tirdziņš pie Inčukalna Tautas nama

10. decembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 pie Inčukalna Tautas nama norisināsies Ziemassvētku tirdziņš, plkst. 12.00 tautas namā notiks Ziemassvētku koncerts ar Inčukalna amatiermākslas kolektīvu piedalīšanos un lietišķās mākslas izstādes “Adi, raksti, man’ māsiņa, nu es tev vaļu devu!” atklāšana.

Lai nodrošinātu plašu piedāvājumu, Inčukalna Tautas nams aicina tirgotājus pieteikties dalībai Ziemassvētku tirdziņā. Pieteikties iespējams līdz 4. decembra plkst. 23.59, aizpildot veidlapu tiešsaistē šeit.

Pēc tirdziņa, plkst. 18.00, Inčukalna tautas namā tiks demonstrēta animācijas filma pieaugušajiem “Mans laulību projekts”. Filma ir neticami spēcīgs vēstījums par sievietes dziļākajiem rīcības motīviem. Biļetes cena – 3 eiro, iepriekšpārdošanā ar Siguldas novada ID karti – 2,50 eiro.

10. decembris plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
10. decembris - 13. decembris
Siguldas čempionāts badmintonā “Latvian Junior International” Siguldas Sporta centrā
10. decembris plkst. 10.30
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā
10. decembris plkst. 11.30
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Mores Tautas namā
10. decembris plkst. 12.00
Inčukalna amatiermākslas kolektīvu Ziemassvētku koncerts un lietišķās mākslas izstādes “Adi, raksti, man’ māsiņa, nu es tev vaļu devu!” atklāšana Inčukalna Tautas namā

10. decembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00pie Inčukalna Tautas nama norisināsies Ziemassvētku tirdziņš, plkst. 12.00tautas namā notiks Ziemassvētku koncerts ar Inčukalna amatiermākslas kolektīvu piedalīšanos un lietišķās mākslas izstādes “Adi, raksti, man’ māsiņa, nu es tev vaļu devu!” atklāšana.

Lai nodrošinātu plašu piedāvājumu, Inčukalna Tautas nams aicina tirgotājus pieteikties dalībai Ziemassvētku tirdziņā. Pieteikties iespējams līdz 4. decembra plkst. 23.59, aizpildot veidlapu tiešsaistē šeit.

Pēc tirdziņa, plkst. 18.00, Inčukalna tautas namā tiks demonstrēta animācijas filma pieaugušajiem “Mans laulību projekts”. Filma ir neticami spēcīgs vēstījums par sievietes dziļākajiem rīcības motīviem. Biļetes cena – 3 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 2,50 eiro.

10. decembris plkst. 13.00
Nodarbība Spēka zālē 12–18 gadus veciem jauniešiem ar Sociālā dienesta atzinumu vai izziņu Siguldas Sporta centrā
10. decembris plkst. 14.00
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra studijas izrāde bērniem – Baiba Jukņēviča “Rūķi” kultūras centrā “Siguldas devons”

 

Sestdien, 10. decembrī, plkst. 14.00 kultūras centrā “Siguldas devons” notiks mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra studijas pirmizrāde – Baiba Jukņeviča “Rūķi” viencēliena luga bērniem.

Izrādes režisore ir Ārija Liepiņa-Stūrniece, skatuves kustība/deja – Madara Luīze Muzikante, māksliniece – Zinaīda Ceske. 

Izrādes apraksts: Tuvojas Ziemassvētki. Rūķu darbnīcā tiek darinātas dāvanas bērniem. Kādā brīdī, kad rūķi izgājuši, ierodas ļaunais mājas gariņš Minks. Viņš izložņā visus stūrus, samaina vietām rūķu darbarīkus, beigās atrod cepumu dozi, izēd to un aizmūk. Kāpēc viņš tā dara? Viņam apnicis dzīvot pie cilvēkiem, kur viss ir kārtīgs, pareizs. Garlaicīgi. Bet rūķīši ir pilnīgā nesaprašanā par notikušo viņu darbnīcā. Ierodas rūķu policija. Sākas iztaujāšanas un nedarbnieku meklēšana, jo par sastrādāto ir jāsaņem sods. Bet Minks veikli visu noveļ uz trim čaklākajiem rūķīšiem. Viņaprāt, tā ir jautrāk. Taču jautrība beidzas, kad meli nāk gaismā, Minks atkal paliek viens un bez draugiem. Bet Ziemassvētku laiks ir mīlestības, gaismas un piedošanas laiks. Minka atzīšanos, solījumu vairāk neapmelot citus un lūgumu neatstāt viņu vienu visi uzklausa un piedod. Kā saka Sniegavīrs: “Labi, ka viss labi beidzās! Būs skaisti Ziemassvētki!”

Ieeja pasākumā ir bez maksas

10. decembris plkst. 14.00
Ģimenes diena bibliotēkā. Tikšanās ar grāmatas “Ineses māja” autorēm Guntu Šnipki un Annu Vaivari Siguldas novada bibliotēkā

Siguldas novada bibliotēka aicina bērnus ar vecākiem sestdien, 10. decembrī, apmeklēt Ģimeņu dienu, kurā varēs spēlēt galda spēles, iepazīties ar izstādi, jaunākajām grāmatām un plkst. 14.00 apmeklēt tikšanos un radošo darbnīcu ar grāmatas “Ineses māja” autorēm – Guntu Šnipki un Annu Vaivari.

Tikšanās laikā ar grāmatas autorēm Gunta Šnipke pastāstīs bērniem par arhitekta darba procesu, savukārt darbnīcā ilustratores Annas Vaivares vadībā dalībnieki varēs izmēģināt roku māju iekārtošanā, iejūtoties gan pasūtītāja, gan arhitekta lomā. Darbnīca vislabāk piemērota jaunākā skolas vecuma bērniem.

Vēl šajā dienā Siguldas novada bibliotēkā tiks atklāta Annas Vaivares ilustrāciju izstāde “Ineses māja”, tā būs skatāma līdz 11. janvārim.

Izstādē būs apskatāmas Annas Vaivares oriģinālilustrācijas bilžu grāmatai ar Guntas Šnipkes tekstu “Ineses māja”. Šajā bilžu grāmatā satiekas divas arhitektes, kas vienlaikus aktīvi darbojas citā radošā sfērā: ilggadīgā Liepājas arhitekte un dzejniece Gunta Šnipke un arhitekte un grāmatu ilustratore Anna Vaivare. Bilžu grāmata asprātīgā veidā stāsta par sarežģīto arhitekta darbu un māju kā komplicētu cilvēka dzīves paradumu, vērtību un sociālo attiecību kopumu, kas arhitektam jāpārvērš reālā ēkā. Anna Vaivare šo stāstu ietērpusi detalizētās aksonometriskās ilustrācijās, kurās ir ļoti daudz ko pētīt.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. decembris plkst. 17.00
Ziemassvētku ieskaņas deju koncerts “No sirds uz sirdi” Mālpils Kultūras centrā

10. decembrī plkst. 17.00 Mālpils Kultūras centra Lielajā zālē notiks Ziemassvētku ieskaņas koncerts “No sirds uz sirdi”.

Koncertā Mālpils Kultūras centra dejotāji kopā ar draugiem izdejots skaistākās dejas. Uz skatuves kāps un apmeklētājus priecēs Mālpils Kultūras centra deju kolektīvs “Māra”, “Sidgunda”,“Kniediņš” un viņu draugi.

Ieeja pasākumā ir 3 eiro.

ID karšu piedāvājums
10. decembris plkst. 18.00
Animācijas filma pieaugušajiem “Mans laulību projekts” Inčukalna Tautas namā

10. decembrī plkst. 18.00 Inčukalna Tautas namā tiks demonstrēta ASV dzīvojošās latviešu režisores Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filma –​ mūzikls pieaugušajiem “Mans laulību projekts”. Filma ir neticami spēcīgs vēstījums par sievietes dziļākajiem rīcības motīviem.

Tā vēsta par jaunas sievietes Zelmas Mīlestības meklējumiem, kuros iesaistās Mītiskas Sirēnas, kuras viņu māca tiekties pēc Ideālas Laulības. Tomēr priekšstats par to tiek neglābjami sagrauts, kad sievietes bioloģija, ar tās hormonu un neironu signāliem, iespaido viņas uzvedību un emocijas, satricinot laulību pamatus. 

Filma ir vairāku Starptautisku festivālu laureāte un iekļauta arī nominantu listē Eiropas kinoakadēmijas balvai.

Filmu ieskaņojuši latviešu aktieri: Laura Čaupale, Guna Zariņa, Ģirts Ķesteris, Kaspars Znotiņš, Zane Daudziņa, Regīna Razuma, Madara Botmane, Juris Kalniņš, Katrīna Pasternaka, Edgars Samītis, Dainis Grūbe un citi, savukārt par muzikālo daļu parūpējušies Trio Limonāde un Linda Leen.

Filmas garums: 95 minūtes, vecuma rekomendācija: no 16 gadiem.

Biļetes cena – 3 eiro, iepriekšpārdošanā ar Siguldas novada ID karti – 2,50 eiro.

 

10. decembris plkst. 18.00
Siguldas pagasta Kultūras nama pūtēju orķestra 55. jubilejas koncerts Siguldas pagasta Kultūras namā

Biļetes cena – 2,50 eiro.

11. decembris plkst. 10.00
Mālpils Adventes tirgus Pirts ielā 6, Mālpilī

Mālpils tirgus laukuma iedzīvināšanas tradīcijai aprit gads un uz adventes laiku ir rasta brīnišķīga iespēja būt visiem kopā un “zem jumta”. Katrā adventes svētdienā kopā tiks uzburtas svētku gaidīšanas noskaņas ar vietējiem ražotājiem, mājražotājiem un amatniekiem.

Plānots, ka Adventes tirgus notiks 11. un 18. decembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00.

ID karšu piedāvājums
11. decembris plkst. 12.00
Krimuldas Tautas nama amatierteātra izrāde “Pansija pilī” Mālpils Kultūras centrā

Biļetes cena – 2,50 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 20% atlaide.

11. decembris plkst. 12.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
11. decembris plkst. 12.00
Bezmaksas nodarbība jauniešiem “Funkcionālais fitness” Krimuldas Sporta centrā

 Nodarbībā var piedalīties tikai ar iepriekšēju pierakstu.

11. decembris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
11. decembris plkst. 16.00
Muzikāls svētku stāsts visai ģimenei “Grinča Ziemassvētki” kultūras centrā “Siguldas devons”
Šā gada 11. decembrī plkst. 16.00 kultūras centrā “Siguldas devons” bērnus priecēs krāšņš, muzikāls svētku stāsts visai ģimenei “Grinča Ziemassvētki” – sirsnīga un muzikāla pasaka divās daļās, kurā netrūks jautrības un piedzīvojumu.

Izrāde ir par to, ka labais vienmēr uzvarēs, vajag tikai tam ticēt. Šobrīd pasaulē arī ir daudz negāciju un drūmu domu, bet, ja mēs paši sevī atradīsim to gaišo pusi, kam ticēt un palīdzēsim cits citam gan fiziski, gan emocionāli, mēs varam mainīt savu vidi un kopējo pasauli.

Izrādes režisors ir Imants Strads, galvenajā lomā – Māris Bezmers.

Biļetes cena ir 15–25 eiro, tās var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

11. decembris plkst. 16.00
Allažu Tautas nama amatierteātra “AKA” izrāde “Burvīgie blēži” Allažu Tautas namā

11. decembrī plkst. 16.00 notiks Allažu Tautas nama amatierteātra “AKA” izrāde “Burvīgie blēži”.

Izrādes režisore – Aiva Grundmane. Lomās: Laura Gehtmane, Kristaps Zvilna, Ruta Ramata, Lāsma Teriņa, Rita Teriņa, Inga Dulpe, Aiva Grundmane, Igors Kokars un Miks Bērze. Izrāde 2 cēlienos, tās kopējais garums ir 1 stunda un 40 minūtes. Izrāde norisinās Siguldas novada amatierteātru skates ietvaros.

Biļetes cena – 2 eiro, biļešu tirdzniecība norisināsies Allažu Tautas namā pirms pasākuma.

11. decembris plkst. 16.00
Siguldas novada Kultūras centra kora “Spārni” un Lēdurgas Kultūras nama sieviešu kora “Lettegore” koncerts “Gaisma pa atslēgas caurumiņu” Lēdurgas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

11. decembrī plkst. 16.00 Lēdurgas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs Siguldas novada Kultūras centra kora “Spārni” un Lēdurgas Kultūras nama sieviešu kora “Lettegore” koncerts “Gaisma pa atslēgas caurumiņu...”.

Diriģentes: Līga Ādamsone un Helēna Eniņa un koncertmeistare: Ieva Kikuste.

Ieeja ir bez maksas.

11. decembris plkst. 16.00
Labdarības koncerts “AVE!” Krimuldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

11. decembrī plkst. 16.00 Krimuldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks labdarības koncerts “AVE!”. Koncertā piedalīsies viduslaiku vokālās mūzikas ansamblis “Schola Cantorum Vox Iubilantis”, vadītāja Laine Tabora.

Koncertā izskanēs gan vienbalsīgās gregoriskā korāļa vokāli virtuozās kompozīcijas, kuru izcelsme sniedzas pirmajā tūkstošgadē, gan daudzbalsīgas kompozīcijas no tādiem vēlīno viduslaiku manuskriptiem kā Las Huelgas cisterciešu klostera Spānijas ziemeļos, Llibre Vermell no Monseratas klostera netālu no Barselonas, kā arī manuskriptiem no Anglijas un Austrijas klosteriem.

Labdarības koncerts “AVE!” atgādinās par Bībelē aprakstīto eņģeļa Gabriela sveicienu Marijai, pasludinot, ka viņa kļūs par Dieva Dēla māti. Kristīgajā tradīcijā Marija ir viena no Adventa laika centrālajām figūrām. Tas izteikti parādās plašajā viduslaiku sakrālās mūzikas repertuārā, kur Jaunavas Marijas, Dieva Dēla mātes tēls un sūtība tiek plaši kontemplēts.

“Schola Cantorum Vox Iubilantis” ir sieviešu vokālās mūzikas ansamblis, kas augstā līmenī izpilda gregorisko korāli, tā interpretācijā balstoties uz senajiem neimu rokrakstiem, paleogrāfijas un semioloģijas studijām. 

Ansambļa sastāvā ir profesionālas mūziķes: Laine Tabora, Dārta Treija, Aija Veismane-Garkeviča, Līga Džeriņa, Agnese Abramāne, Undīne Mazjūle un Inga Akmene.

Koncertprogramma “Ave!” izskanēs sveču gaismā, kas zīmīgi izgaismo decembra vakara tumsu un aicina klausītāju uz gaišu Ziemassvētku gaidīšanu. 

Ieeja koncertā par ziedojumiem Ukrainas atbalstam.
 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
11. decembris plkst. 19.00
Mālpils Kultūras centra amatierteātra “Vēji” dzejas izrāde “Čaks. Kļavas lapa” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – 2,50 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 20% atlaide.

12. decembris plkst. 16.00
Galda spēļu vakars Inčukalna bibliotēkā

Aktivitātes Inčukalna bibliotēkā norisināsies no plkst. 16.00 līdz 19.00. Nākamais spēļu vakars norisināsies 19. decembrī.

12. decembris plkst. 17.00
Radošā darbnīca “Smaržu pasaule un ēterisko eļļu valdzinājums” Siguldas pagasta bibliotēkā

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi sigpagasta.biblioteka@sigulda.lv.

13. decembris plkst. 10.00
Allažu bibliotēkas ziemas stāstu rīts “Ceļojuma piezīmes” sociālās aprūpes centrā “Allaži”
13. decembris plkst. 18.30
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Inčukalna Sporta centrā
13. decembris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
14. decembris plkst. 19.00
Siguldas bigbenda koncerts “Adventum. Atnākšana” kultūras centrā “Siguldas devons”

14. decembrī plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” izskanēs Siguldas bigbenda koncerts “Adventum. Atnākšana”. Diriģents Arnis Šmitiņš.

Biļetes cena – 5 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 20% atlaide.

15. decembris plkst. 10.00
Allažu bibliotēkas ziemas stāstu rīts “Ceļojuma piezīmes” sociālās aprūpes centrā “Gaismiņas”
15. decembris plkst. 10.00
Allažu bibliotēkas ziemas stāstu rīts “Ceļojuma piezīmes” sociālās aprūpes centrā “Gaismiņas”
15. decembris plkst. 10.00
Ziemassvētku eglīšu rotājumu veidošanas darbnīca bērniem Siguldas novada bibliotēkā
15. decembris plkst. 15.00
Ziemassvētku eglīšu rotājumu veidošanas darbnīca bērniem Siguldas novada bibliotēkā
16. decembris plkst. 16.00
Ziemassvētku noskaņas koncerts kopā ar grupu “Sestā jūdze” Siguldas pagasta Kultūras namā
16. decembris plkst. 18.00
Ziemassvētku rotājumu veidošanas meistarklase Allažu Tautas namā

Meistarklases vadītāja Anita Piroga. Materiāli tiks nodrošināti, dalībniekiem līdzi jāņem tikai šķēres un lāpāmā adata. Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26545054. Vietu skaits ierobežots!

Biļetes cena – 10 eiro, skolēniem – 7 eiro.

16. decembris plkst. 18.00
Stīgu nodaļas koncerts “Ziemas vakara stāsti” mākslu skolā “Baltais flīģelis”
17. decembris plkst. 09.00
Siguldas Adventes tirgus Siguldas tirgū

Gatavojoties gada nogales svētkiem, Siguldas tirgus aicina atbalstīt vietējos ražotājus un sarūpēt Ziemassvētku dāvanas mierīgā svētku gaisotnē, izvairoties no lielveikalu burzmas. Tāpēc katru decembra sestdienu Siguldas tirgū laikā no plkst. 9.00 līdz 13.00 norisināsies Siguldas Adventes tirgus.

Visa decembra mēneša garumā tajā būs iespējams iegādāties gan jau iemīļotos siguldiešu radītos un audzētos labumus, gan citviet Latvijā radītās dāvanas. Tāpat iespējams iepriecināt svētkos ar pašdarinātu dāvanu, piedaloties Adventes vainagu, puzuru veidošanas vai Misha Laboratory filcēšanas radošajās darbnīcās.

Iegādājoties Ziemassvētku dāvanas, iespējams atbalstīt vairāk nekā 50 vietējos ražotājus

Zināms, ka Siguldas tirgū ik nedēļas iespējams iegādāties svaigus dārzeņus, augļus, zivis, gaļu, medu un citus labumus.

Informāciju par pieteikšanos un citu aktuālo informāciju atradīsi Siguldas tirgus kontos sociālo tīklu vietnē Facebook un Instagram.

17. decembris - 18. decembris
19. Siguldas novada atklātais starptautiskais čempionāts badmintonā Siguldas Sporta centrā
17. decembris plkst. 10.00
“Siguldas Ziemas kauss”, triāla sacensību 2. posms Siguldā
17. decembris plkst. 10.00
“Siguldas Ziemassvētku florbola turnīrs” Siguldas 1. pamatskolā
17. decembris plkst. 10.30
Bezmaksas nodarbība “Pilates” Lēdurgas Sporta centrā
17. decembris plkst. 10.30
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā
17. decembris plkst. 11.00
Ziemassvētku apsveikumu veidošanas darbnīca bērniem Siguldas novada bibliotēkā
17. decembris plkst. 11.00
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra studijas izrāde bērniem – Baiba Jukņēviča “Rūķi” Inčukalna Tautas namā

17. decembrī plkst. 11.00 Inčukalna Tautas namā viesosies Siguldas mākslu skolas “Baltais flīģelis” teātra studijas organizēta izrāde bērniem “Rūķi”.

Autore – Baiba Jukņēviča, režisore – Ārija Liepiņa-Stūrniece, skatuves kustība/deja – Madara Luīze Muzikante, māksliniece – Zinaīda Ceske.

Ieeja pasākumā ir bez maksas

17. decembris plkst. 15.00
Marijas Naumovas Ziemassvētku koncerts “Gavilējiet zvaigznes” Krimuldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

17. decembrī plkst. 15.00 Krimuldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs Marijas Naumovas Ziemassvētku koncerts “Gavilējiet zvaigznes”. Šis pirmssvētku koncerts ir kļuvis par dziedātājas Marijas Naumovas tradīciju, kad ziemīgi dziesmotā un liegā tikšanās ar skatītāju notiek Latvijas kultūras centros un dievnamos. 

Koncertā skanēs gan Raimonda Paula, gan Nika Matvejeva labi zināmas un arī pavisam nedzirdētas kompozīcijas, kā arī Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča un Ingus Feldmaņa dziesmas un dziesmas no mākslinieces Marijas Naumovas pēdējā albuma “Uz ilūziju tilta” un jaunas oriģinālkompozīcijas. Koncertā mūzicēs – Rolands Beļēvičs (taustiņi), Norberts Skraucis (bass), Ingus Feldmanis (ģitāra), Andris Buiķis (bungas), Līga Robežniece (balss), Jegors Kovaikovs (ģitāra).

Koncerta Gavilējiet zvaigznes” ilgums – 90 minūtēs un plānots vienā daļā bez pārtraukumiem.

Biļetes cena – 15 eiro, tās var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

17. decembris plkst. 16.00
Ziemassvētku ieskaņas dziesmu koncerts “No sirds uz sirdi” Mālpils Kultūras centrā

17. decembrī plkst. 16.00 Mālpils Kultūras centra Mazajā zāle saknēs Ziemassvētku ieskaņas koncerts “No sirds uz sirdi” – dziesmu koncerts.

Koncertā jauktais koris “Mergupe”, senioru vokālie ansambļi “Sidgundietes” un “Ŗezēdas un dadzis”, kā arī vokālais ansamblis “Vokālā bilance izdziedās skaistākās dziesmas.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

17. decembris plkst. 17.00
Bluķa vakars kopā ar folkloras kopu “Mālis” pie Mālpils Kultūras centra

17. decembrī plkst. 17.00 Mālpils Kultūras centra pagalmā notiks Bluķa vakars kopā ar folkloras kopu “Mālis”.

Bluķis tiks vilkts no Mālpils Kultūras centra pagalma caur Mālpils parku, līdz pat Saules vārtu kalnam, kurā tas tiks sadedzināts.

18. decembris plkst. 10.00
Mālpils Adventes tirgus Pirts ielā 6, Mālpilī

Mālpils tirgus laukuma iedzīvināšanas tradīcijai aprit gads un uz adventes laiku ir rasta brīnišķīga iespēja būt visiem kopā un “zem jumta”. Katrā adventes svētdienā kopā tiks uzburtas svētku gaidīšanas noskaņas ar vietējiem ražotājiem, mājražotājiem un amatniekiem.

Plānots, ka Adventes tirgus notiks 18. decembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00.

18. decembris plkst. 12.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
18. decembris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
19. decembris plkst. 16.00
Galda spēļu vakars Inčukalna bibliotēkā

Aktivitātes Inčukalna bibliotēkā norisināsies no plkst. 16.00 līdz 19.00.

20. decembris plkst. 19.15
Bezmaksas nodarbība “Zumba” Krimuldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
21. decembris plkst. 19.00
Koncerts “Ziemassvētki pilī – veltījums gaismai” Siguldas Jaunajā pilī

21. decembrī plkst. 19.00 Siguldas Jaunajā pilī īpašu noskaņu radīs koncerts “Ziemassvētki pilī – veltījums gaismai”. Lai spertu soli tuvāk gada sirsnīgākajiem, siltākajiem un cerību pilnākajiem svētkiem, aicinām ikvienu klausītāju būt kopā! Koncertā uzstāsies Santa Šillere (vokāls), Jānis Pastars (ģitāra) un Jānis Rubiks (kontrabass).

“Veltījums Gaismai” ir muzikāls ceļojums, kura laikā ikvienam būs iespēja satikties ar sev sirdij tuvām melodijām, sen dzirdētām intonācijām gan no bērnības, gan svētku ieskautām atmiņām un radīt katram savu unikālo veltījumu gaismai, sperot soli tuvāk gaišajam un īpašajam Ziemassvētku laikam.

Koncertprogrammu radījuši Latvijas džeza jaunās paaudzes talanti – džeza dziedātāja Santa Šillere, ģitārists Jānis Pastars un kontrabasists Jānis Rubiks –, apvienojot visu laiku skaistākās Ziemassvētku melodijas, pašu oriģinālkompozīcijas, kā arī latviešu komponistu – Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna un Ulda Marhileviča – muzikālās pērles jaunā, vēl nedzirdētā skanējumā, pašu radītos aranžējumos un džeza improvizācijas lidojumā.

Biļetes cena ir 20 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti tiek piemērota 20% atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

22. decembris plkst. 18.00
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Mālpils Sporta centrā
23. decembris plkst. 16.00
Aigara Graubas ģimenes filma “Circenīša Ziemassvētki” Anšlava Eglīša ekspozīcijā

Biļetes cena – 2,50 eiro. Biļetes var iegādāties tikai iepriekšpārdošanā.

23. decembris plkst. 18.00
Koncerts “Sajūti Ziemassvētkus” Mālpils Kultūras centrs

23. decembrī plkst. 18.00 Mālpils Kultūras centra Mazajā zālē notiks Ivetas Baumanes un Roberta Pētersona koncerts “Sajūti Ziemassvētkus”.

Grupa “Eridana”, kurā apvienojušies mūziķi Iveta Baumane un Roberts Pētersons, arī šogad ir sagatavojuši svētku koncertprogrammu, ar kuru vēlas nest Ziemassvētku sajūtas. Duetam, kā allaž, pievienosies sitaminstrumentālists Viesturs Samts.

Ieejas maksa koncertā – 10 eiro, iepriekšpārdošanā ar Siguldas novada ID karti – 8 eiro. Biļetes pieejams Mālpils kultūras centrā pie klientu apkalpošanas speciālista un “Biļešu paradīzes” kasēs tiešsaistē.

23. decembris plkst. 19.00
Aigara Graubas ģimenes filma “Circenīša Ziemassvētki” Anšlava Eglīša ekspozīcijā

Biļetes cena – 2,50 eiro. Biļetes var iegādāties tikai iepriekšpārdošanā.

23. decembris plkst. 19.00
Muzikāla izrāde visai ģimenei “Sniegbaltītes skola” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 12 līdz 20 eiro.

24. decembris plkst. 09.00
Siguldas Adventes tirgus Siguldas tirgū

Gatavojoties gada nogales svētkiem, Siguldas tirgus aicina atbalstīt vietējos ražotājus un sarūpēt Ziemassvētku dāvanas mierīgā svētku gaisotnē, izvairoties no lielveikalu burzmas. Tāpēc katru decembra sestdienu Siguldas tirgū laikā no plkst. 9.00 līdz 13.00 norisināsies Siguldas Adventes tirgus.

Visa decembra mēneša garumā tajā būs iespējams iegādāties gan jau iemīļotos siguldiešu radītos un audzētos labumus, gan citviet Latvijā radītās dāvanas. Tāpat iespējams iepriecināt svētkos ar pašdarinātu dāvanu, piedaloties Adventes vainagu, puzuru veidošanas vai Misha Laboratory filcēšanas radošajās darbnīcās.

Iegādājoties Ziemassvētku dāvanas, iespējams atbalstīt vairāk nekā 50 vietējos ražotājus

Zināms, ka Siguldas tirgū ik nedēļas iespējams iegādāties svaigus dārzeņus, augļus, zivis, gaļu, medu un citus labumus.

Informāciju par pieteikšanos un citu aktuālo informāciju atradīsi Siguldas tirgus kontos sociālo tīklu vietnē Facebook un Instagram.

25. decembris plkst. 16.00
Ģimenes filma “Circenīša Ziemassvētki” Lēdurgas Kultūras namā
Biļetes cena – 3 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja – bez maksas.
ID karšu piedāvājums
25. decembris plkst. 22.00
Ziemassvētku balle kopā ar grupu “Smalkais stils” Krimuldas Tautas namā

25. decembrī plkst. 22.00 gaidāma Krimuldas pagasta Ziemassvētku balle. Muzikālais noformējums grupas “Smalkais stils” gaumē.

Biļetes cena ir 25 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID kartēm tiek piemērota 10% atlaide. Dalību pasākumā rezervēt līdz 21. decembrim, tālrunis uzziņām: 27737303.

26. decembris plkst. 10.00
Gadskārtējais volejbola turnīrs Ziemassvētkos Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
26. decembris plkst. 14.00
Ziemassvētku koncertu “Vai zini, kas ir mīlestība…” kultūras centrā "Siguldas devons"

26. decembrī plkst. 14.00 īpašā noskaņā izskanēs koncerts “Vai zini kas ir mīlestība...”. Uz koncertu ielūdz Rēzija Kalniņa, Ainārs Rubiķis un draugi.

Koncerta muzikālo audeklu veido divas senas mūzikas pasaules. Divas garīgas tradīcijas, kuras līdz šodienai nonākušas, pateicoties mūsu senču mutvārdu tradīcijai. Garīgi dziedājumi kristīgajā baznīcas kalendārā un latviešu gadskārtu ieražu tautasdziesmas – divi it kā tālu viens no otra atdalīti stūrakmeņi, bet ar tik daudz kopīgo. Kā divas ceļa malas, kuras koncerta dalībnieki savienos vienā ceļā, skanot arfai un koklei, bungām un zvaniem, stabulēm un balsīm.

Koncerta dalībnieki: Rēzija Kalniņa, Ainārs Rubiķis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ilze Dzenīte, Paula Pērkone, Ieva Šablovska, Ainars Šablovskis, Ernests Mediņš, Kārlis Jirgens un Jēkabs Kalniņš.

Daces Micānes-Zālītes dzejas dramatizējums.

Biļetes cena ir 18–25 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 20% atlaide. Biļetes var iegādāties kultūras centra “Siguldas devons” un “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

27. decembris plkst. 15.00
Ģimeņu jautrās stafetes, peldējumi ar laika kontroli Krimuldas Sporta centra peldbaseinā
ID karšu piedāvājums
27. decembris plkst. 18.00
Ģimenes filma “Polijs” Inčukalna Tautas namā

27. decembrī plkst. 18.00 Inčukalna Tautas namā būs skatāma ģimenes filma “Polijs”.

Filma ir par desmit gadus vecu Sesila, kura kopā ar savu mammu pārvācas no Parīzes uz laukiem. Tā ir sirsnīga ģimenes filma par draudzību un mīlestību pret dzīvniekiem, kuras pamatā ir bērnu iemīļotas Sesilas Obrijas grāmatas.

Biļetes cena ir 3 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 2,50 eiro.

29. decembris plkst. 09.30
“Ziemas pasaku rīts” bērniem Allažu bibliotēkā

29. decembrī plkst. 9.30 Allažu bibliotēkā notika “Ziemas pasaku rīts!”. Allažu pamatskolas pirmskolas izglītības grupu bērni klausīsies, iztēlosies un izsapņos pasakas par ziemu.

ID karšu piedāvājums
30. decembris plkst. 22.00
Vecgada karnevāls Lēdurgas Kultūras namā

Sagaidot 2023. gadu, Lēdurgas Kultūras namā gaidāms Vecgada karnevāls. Dejojošas raganas, milzīga pele un tārps, kas nogūlies kultūras nama deju zāles vidū, – tāda pirms 19 gadiem izskatījās Vecā gada pavadīšana Lēdurgas Kultūras namā tālajā 1996. gada 30. decembrī, kad lēdurdzieši un ļaudis no malu malām pulcējušies Vecgada karnevālā.

Šī tradīcija Lēdurgā ir sena, aicinām būt par daļu no tās un gatavot masku un šogad satikties Lēdurgā!

Vakara laikā būs apskatāma arī masku izstāde.

Vietu pie galdiņa iespējams pieteikt, zvanot uz tālruņa numuru 29166140. Biļetes cena ir 12 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 10 eiro.

ID karšu piedāvājums
31. decembris
Jaungada nakts balle pie galdiņiem ar grupu “HONO” Mores Tautas namā

Galdiņu rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 28646332. Biļetes cena – 8 eiro, iepriekšpārdošanā ar Siguldas novada ID karti – 6 eiro.

ID karšu piedāvājums
31. decembris plkst. 21.00
Jaungada sagaidīšanas balle kopā ar Ati Auzānu, pārsteigumi, arī dāvanu izloze un fotostūrītis Mālpils Kultūras centrs

31. decembrī plkst. 21.00 Mālpils Kultūras centra Mazajā zālē norisināsies Jaungada sagaidīšanas balle. Līdz pat Jaunā gada rītausmai viesus ar lielisku mūziku iepriecinās Atis Auzāns ar mūziķiem.

Balles laikā paredzēti dažādi pārsteigumi, arī dāvanu izloze un fotostūrītis.

Ieejas maksa ir 25 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 20 eiro. Biļetes pieejamas  “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un Mālpils Kultūras centrā pie klientu apkalpošanas speciālista.

31. decembris plkst. 23.30
Jaungada sagaidīšana Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā
3. janvāris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–9. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
3. janvāris plkst. 19.15
Bezmaksas zumbas nodarbība Krimuldas Sporta centrā
7. janvāris plkst. 08.30
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Allažu Sporta centrā
7. janvāris plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Jūdažu sabiedriskājā centrā
7. janvāris plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība peldbaseinā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā
7. janvāris plkst. 10.30
Bezmaksas tabatas nodarbības Lēdurgas Sporta centrā
7. janvāris plkst. 10.30
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarības Fischer slēpošanas centrā
7. janvāris plkst. 11.30
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Mores pagasta Tautas namā
8. janvāris plkst. 11.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
8. janvāris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
10. janvāris plkst. 18.30
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Inčukalna Sporta centrā
10. janvāris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–9. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
12. janvāris plkst. 18.00
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness”’ Mālpils Sporta centrā
13. janvāris plkst. 12.00
Bezmaksas nodarbība Spēka zālē cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā
14. janvāris plkst. 10.30
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarības Fischer slēpošanas centrā
14. janvāris plkst. 13.00
Nodarbība Spēka zālē 12–18 gadus veciem jauniešiem ar Sociālā dienesta atzinumu vai izziņu Siguldas Sporta centrā
15. janvāris plkst. 11.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
15. janvāris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
17. janvāris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–9. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
17. janvāris plkst. 19.15
Bezmaksas zumbas nodarbība Krimuldas Sporta centrā
21. janvāris plkst. 08.30
Bezmaksas nodarbība “Veselības vingrošana’’ Allažu Sporta centrā
21. janvāris plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība “Veselības vingrošana’’ Jūdažu Sabiedriskajā centrā
21. janvāris plkst. 10.30
Bezmaksas pilates nodarbības Lēdurgas Sporta centrā
21. janvāris plkst. 10.30
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarības Fischer slēpošanas centrā
21. janvāris plkst. 11.30
Bezmaksas nodarbība “Veselības vingrošana’’ Mores pagasta Tautas namā
22. janvāris plkst. 11.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
22. janvāris - 22. februāris
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
24. janvāris plkst. 18.30
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Inčukalna Sporta centrā
24. janvāris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–9. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
26. janvāris plkst. 18.00
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness”’ Mālpils Sporta centrā
28. janvāris plkst. 10.30
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarības Fischer slēpošanas centrā
28. janvāris plkst. 13.00
Nodarbība Spēka zālē 12–18 gadus veciem jauniešiem ar Sociālā dienesta atzinumu vai izziņu Siguldas Sporta centrā
29. janvāris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
31. janvāris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–9. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
6. jūnijs plkst. 20.00
Franču indie grupas “Phoenix” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Ar pozitīvām atmiņām atskatoties uz aizvadīto vasaru un jaudīgo Siguldas pilsdrupu estrādes koncertsezonu “Noskaņojies Siguldai!”, jau izziņots pirmais mākslinieks nonākamā gada Siguldas pilsdrupu estrādes koncertsezonas. 6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē ar vērienīgu koncertu uzstāsies indie mūzikas zvaigznes un “Grammy” balvas ieguvēji “Phoenix” no Francijas. Grupa, viesojoties Siguldā, prezentēs savu jaunāko albumu “Alpha Zulu”, ko ierakstīja Luvras muzejā Parīzē.

“Phoenix” ir viena no šā gadsimta ievērojamākajām indie grupām, kas dibināta 2000. gadu sākumā. Grupas dalībnieki: vokālists Tomass Marss, ģitāristi un brāļi Lorāns Brenkovics un Kristians Mazzalai, kā arī basģitārists-taustiņinstrumentālists Deks D’Arsijs. Debijas albums “United”, kas iznāca 2000. gadā, ierindoja grupu nozīmīgāko indie izpildītāju sarakstā. Melodiju kvalitāte, dziesmu noskaņas un skanējums – vislabāk raksturo grupas jauno albumu “Alpha Zulu”. Koncertā izskanēs dziesmas no jaunā albuma, papildinot skaņdarbus ar jau labi zināmiem darbiem.

Biļešu tirdzniecība tiks uzsākta “Biļešu servisa” tīmekļa vietnē šeit no 17. novembra plkst. 10.00. Pirmās biļetes uz koncertu varēs iegādāties lētāk. Lai saņemtu atlaidi, būs nepieciešams īpašs kods, ko varēs iegūt, sazinoties ar “8 Days A Week” sociālo tīklu vietnē Facebook vai tīmekļa vietnē www.8dw.lt. Kods būs derīgs līdz 21. novembra plkst. 10.00. Biļešu skaits ar šo atlaižu kodu ir ierobežots! ArīSiguldas novada ID kartes īpašniekiem būs pieejama 10% atlaide no biļetes standarta cenas.

Turpinot ierasto tradīciju, arī 2023. gadā Siguldas pilsdrupu estrādē norisināsies ievērojamu pašmāju un ārvalstu mākslinieku koncerti, kā arī vērienīgie Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Vasaras vakarus, kā ierasts, papildinās arī Siguldas pils paviljona un citi koncerti. Aicinām sekot līdzi informācijai un ieplānot vasaras muzikālos notikumus jau tagad!

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

7. jūnijs plkst. 20.00
Franču elektroniskās mūzikas grupas “M83” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Turpinot iepazīstināt un sildīt sirdi ar gaidāmās vasaras Siguldas pilsdrupu estrādes koncertmāksliniekiem, paziņojam par iespēju apmeklēt franču elektroniskās mūzikas grupas “M83” koncertu. Nākamvasar grupa uzsāks Eiropas tūri, tajā iekļaujot arī Baltijas valstis, un 7. jūnijā “M83” iesauks klausītājus sen gaidītā mūzikas ceļojumā Siguldas pilsdrupu estrādē.

Grupa “M83”, kas radusies 2001. gadā un nosaukta 1752. gadā atklātās “Messier 83” jeb “M83” – galaktikas vārdā, Latvijā ir uzstājusies 2016. gada festivālā “Positivus”. Nākamvasar grupu atkal ar sajūsmu varēs sagaidīt Latvijas klausītāji.

“M83” starptautisku slavu guva ar dziesmu “Midnight City”, kas iznāca 2011. gadā. Gaidāmajā koncertā varēs dzirdēt gan šo, gan citas iemīļotas un labi zināmas dziesmas.

Biļetes cena – no 45,50 līdz 50,50 eiro. Tās var iegādāties “Biļešu servisa” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit

Jau ziņots, ka 6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē viesosies franču indie grupa “Phoenix”. Tāpat gaidāmi arī citi pārsteigumi un jau tradicionāli notikumi, tostarp Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Lai jau laicīgi ieplānotu vasaras lielos notikumus, aicinām sekot līdzi informācijai.

Pasākumi