×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Otrdiena, 4. oktobris
Šodien sveicam: Modra, Francis, Dmitrijs
Laika ziņas: Sigulda +6.6℃, Z vējš 5.6 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

23. aprīlis - 31. oktobris
Brīvdabas izstāde “Acīs krītoši burti” Turaidas muzejrezervātā

Turaidas muzejrezervātā pie Klaušinieku mājas apskatāma brīvdabas izstāde “Acīs krītoši burti”. Ekspozīcija ir veltījums rakstniekam un fabulistam Pērsietim, viņa 160. jubilejā. Izstāde Turaidas muzejrezervāta apmeklētājiem būs pieejama līdz 31. oktobrim.

Ar Turaidu Pērsietis, īstajā vārdā Kārlis Zemītis (1862–1901), bija cieši saistīts astoņus gadus, esot Turaidas pagasta rakstvedis laikā no 1893. līdz 1901. gadam. Darba uzdevumā Pērsietis bieži brauca uz Rīgu un kājām nāca no Siguldas stacijas uz Turaidu. Šo gājienu vizuālā stāstā parāda fotogrāfs Armands Andže analogās, melnbaltās fotogrāfijās.

Ārpus darba Pērsieša sirdslieta bija rakstīšana. Pērsieša daiļradei raksturīga humoristiska un tieša valoda ar sižetiem, kas noskatīti no dzīves. Izstādes nosaukums “Acīs krītoši burti” ņemts no tāda paša nosaukuma stāsta.

Visvairāk par Pērsieti varam uzzināt no viņa draugu atmiņām. Laikabiedri norāda, ka viņš ir reālists caur un cauri un ļoti vispusīgs dzīves un visdažādāko ļaužu kārtu un grupu pazinējs un tēlotājs. Pērsietis bijis kluss un pieticīgs cilvēks, lielisks novērotājs un saviem darbiem smēlies iedvesmu no apkārtējiem cilvēkiem un notikumiem. Pērsieša simpātijas veltītas dzīves pabērniem. Latviešu literatūras vēsturnieks Teodors Zeiferts raksta: “Viņa stāsti ir mazas traģēdijas, ietvertas aukstas lietišķības nekrāsotos rāmjos.”

Pērsieša dzīves noslēgums bija traģisks, viņš saslima ar bakām un nomira vientulībā 39 gadu vecumā. Viņa draugs K. Jirgens raksta: “Kas palicis no Persieša tautā: daiļš mākslinieks-dzejnieks. Persieša rakstu valoda tautiska, domās un stilā stipra, humoristiska. Sižeti ņemti no plašas tautas dzīves. Persietis ir mūsu lielākais un labākais fabulu dzejnieks. Fabulu talants ir viņa stiprums. Fabula ar humoru (smiedama-raudādama) atver mūsu acis, lai redzam savus trūkumus, un tāpēc viņa ir audzinoša. Maz ko vajadzēja Persietim un maz ko viņš vēlējās sev. Savu prātu, daiļumu, mazās vajadzības un mazās vēlēšanās viņš novēl tautai visā pilnībā.”

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, kuras cena ir no 0,70 līdz 3 eiro.

1. maijs - 31. oktobris
Ekspozīcija “Pārvaldnieka vecā dzīvojamā māja” Turaidas muzejrezervātā

Paplašinoties Turaidas muižas saimnieciskā centra apbūvei, 19. gadsimta sākumā (ap 1810. gadu) muižas pārvaldniekam un kalpotājiem tika uzbūvēta dzīvojamā māja – aptēstu guļbaļķu ēka ar gludo pakšu savienojumu. Ēkai ir divslīpju jumts ar nošļauptiem galiem, kas klāts ar holandiešu tipa māla dakstiņiem. Ieejas mājā atrodas ziemeļu un dienvidu pusē, zem mājas – divi velvēti pagrabi.

Telpās iekārtotā interjera ekspozīcija “Turaidas muižas pārvaldnieka dzīvojamā māja” vēsta par muižas pārvaldnieka – 19. gadsimta pirmās puses lauku vidusšķiras pārstāvja – dzīvesveidu un vērtību sistēmu lielo saimniecisko un sociālo pārmaiņu laikā Vidzemē. Ēkas austrumu puses pagrabā iekārtota ekspozīcija “Turaidas muižas pārvaldnieka vecās mājas izpēte un restaurācija” par ēkas izpēti un restaurāciju.

Ēkas otrajā stāvā atrodas ekspozīcija “Muižas kalpones Līzes istaba”. Turaidas muižas kalpotāji 19. gadsimta. otrajā pusē dzīvojuši dažādās vietās – kalpotāju mājā, dārznieka mājā, pārvaldnieka mājā un, iespējams, muižas īpašnieku dzīvojamās mājas bēniņstāvā. Telpa pārvaldnieka bēniņstāva rietumu galā iekārtota kā Turaidas muižas istabmeitas Līzes Vītolas istaba. Līzes istabas iekārtojumā redzama jau 19. gadsimta pēdējā ceturkšņa stilistika.

Ar ekspozīciju var iepazīties gan individuāli, gan kopā ar muzejrezervāta gidu, iepriekš zvanot uz tālruņa numuru 67971402 vai rakstot epasta adresi: turaida.muzejs@apollo.lv .

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, kuras cena ir no 0,70 līdz 3 eiro.

1. maijs - 31. oktobris
Ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” Turaidas muzejrezervātā

Ekspozīcija atspoguļo 19. un 20. gadsimta sākuma norises Latvijas teritorijā, galvenokārt Vidzemē. Ceļš no klaušinieka līdz Latvijas Republikas pilsonim ilgst vairākas paaudzes. Šo vēstures posmu raksturo gan klaušu laiku ekonomiskā un sociālā stagnācija 19. gadsimta sākumā, gan strauja tehniskā modernizācija, kultūras un saimnieciskais uzplaukums gadsimta otrajā pusē, gan arī nozīmīgas sociālas izmaiņas, revolūcijas un kari 20. gadsimta sākumā.
Ekspozīcijas telpisko struktūru veido 3 daļas – Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis. Ekspozīcijas vēstījums izstāstīts 35 stāstos.

Ar ekspozīciju var iepazīties gan individuāli, gan kopā ar muzejrezervāta gidu, iepriekš zvanot uz tālruņa numuru 67971402 vai rakstot epasta adresi turaida.muzejs@apollo.lv .

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, kuras cena ir no 0,70 līdz 3 eiro.

7. jūlijs - 31. oktobris
Brīvdabas izstāde “Tautasdziesma Dainu kalnā” Turaidas muzejrezervātā

Turaidas muzejrezervātā skatāma brīvdabas izstāde “Tautasdziesma Dainu kalnā”, kas veltīta starptautiskajam folkloras festivālam BALTICA. Izstādē sniegts ieskats Dainu kalna izveidē un atklāšanā, kā arī atspoguļotas starptautiskā folkloras festivāla norises Turaidā, kas notikušas ik reizi, kad Latvija uzņēmusi festivālu jau kopš 1988. gada.

Šogad, sagaidot Dainu kalna 37. dzimšanas dienu un starptautisko folkloras festivālu “Baltica 2022”, Turaidas muzejrezervāta skatāma jauna brīvdabas izstāde “Tautasdziesma Dainu kalnā”. Izstādes autore ir Anna Jurkāne.

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, kuras cena ir no 0,70 līdz 3 eiro.

25. augusts - 31. oktobris
Elīzas Kleines-Šablinskas izstāde “Ēdene” Allažu Tautas namā

Allažu Tautas nama foajē būs apskatāma arī Elīzas Kleines-Šablinskas izstāde “Ēdene”. Izstādē “Ēdene” būs aplūkojama gan glezniecība tekstilā, gan tradicionālā formā – uz audekla.

Darbus vieno izteiksmīgs kolorīts un dabai raksturīgie organiskie ritmi un formas. Daudzslāņaini, noslēpumaini un sapņaini – gluži kā Ēdenē. Interesenti ar ekspozīciju varēs iepazīties līdz 31. oktobrim.

4. septembris - 13. oktobris
Vara Lamstera izstāde “7 jūras” Mālpils Kultūras centrā

Līdz 13. oktobrim Mālpils Kultūras centrā varēs aplūkot Vara Lamstera izstādi “7 jūras”. 

Varis Lamsters dzimis 1974. gadā Rīgā, lībiešu izcelsmes mākslinieku ģimenē. 1993. gadā viņš beidzis Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu, bet 1999. gadā – Latvijas Mākslas akadēmijas monumentālās glezniecības meistardarbnīcu.

Izstādēs Varis piedalās kopš 1996. gada. Viņa darbi eksponēti Latvijā, Lietuvā, Beļģijā un Itālijā. Jau studiju laikā atzīmētas Vara Lamstera izcilās kolorista spējas un zīmētāja dotības. Viņa lielformāta kompozīcijām piemīt lakonisms un skaidrība. Neuzkrītošas, it kā pakārtotas detaļas atklāj psiholoģiski smalkus zemtekstus (“Lielais klusais”, 1997, “Suns uz jumta”, 1998, “Metropole”, 1999).

ID karšu piedāvājums
8. septembris - 9. oktobris
Ērikas Zuteres izstāde “Klusējošie stāsti” Siguldas Jaunās pils salonā

Māksliniece stāsta savus stāstus, vārdus neizmantojot, – par to, kas priecē, sajūsmina, sāp un biedē. Dod iespēju skatītājam palikt pie vizuālo kvalitāšu baudīšanas, veidot savu stāstu, paņemot to, kas viņam nepieciešams. Darbos dominē dabas motīvi un dabas materiāli – augļu un dārzeņu papiruss, papīrs no dabīgām šķiedrām, lins un kokvilna. Daba ir izcilākais mākslinieks, skolotājs, ārsts un psihoterapeits, ar to nav vērts konkurēt, labāk piedalīties un iesaistīties.

Ērika Zutere beigusi Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu.
Tekstilmākslinieku asociācijas un IAPMA (The International Association of Hand Papermakers and Paper Artists) biedre. Šķiedru mākslas izstādēs piedalās no 1995. gada, sākotnēji dominējošos tekstilmateriālus arvien vairāk nomaina dabīgo šķiedru rokassmēluma papīrs un augļu un dārzeņu papirusi, no tekstila saglabājot šūšanu un izšūšanu. Dod priekšroku mazajām formām un miniatūrām.

Izstāde Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma līdz 9. oktobrim. Izstādes atklāšanā ieeja bez maksas, vēlāk ieeja izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
15. septembris - 20. oktobris
Rūtas Dimdiņas gleznu izstāde “Starp debesīm un zemi” Siguldas novada bibliotēkā

Līdz 20. oktobrim Siguldas novada bibliotēkā aplūkojama gleznotājas Rūtas Dimdiņas gleznu izstāde “Starp debesīm un zemi”. Tajā māksliniece iemūžinājusi dažādās Latvijas ainavas, gleznojot plenēros Gulbenes, Stāmerienas, Rankas, Mālpils, Vestienas un Jaunpiebalgas apvidos.

Izstādes gleznas tapušas pēdējo divu gadu laikā, kad māksliniece intensīvi iegrima vasaras plenēros, baudot krāšņo Latvijas dabu ar upēm, ezeriem, pakalniem, tālejošām putnu balsīm.

Māksliniece gleznās spēlējās ar dabas un krāsu ritmiem, veidojot gleznieciski grafisku apvienojums. Gleznās debesis tiek attēlotas atstājot audekla tonējumu, radot telpu, kur mākslas darbā atvilkt elpu. Ainavas žanrā māksliniece niansēti attēlo ūdens atspulgus, kur saskata pa visam citādo ainavu, kas jau nedaudz deformējusies, debess un ūdens toņiem saplūstot kopā.

Gleznotāja Rūta Dimdiņa atspoguļo mirkļa iegribu starp tagadni un nākotni, meklējot balansu starp toņiem un realitātes atspoguļošanu. Kā daba satiekas ar otu uz audekla un kā pateikt tik daudz, lai nav par daudz. Glezniecībā viss biežāk pārvalda eļļas un akrila tehnikas. Viss sastopamākie žanri gleznotājas daiļradē ainava, portrets, animāliju.

Rūta Dimdiņa savu gleznošanas procesu raksturo šādi: “Tas ir tāds levitējošs brīdis, tad kad tu sajūti dabu un noķer to uz audekla. Pirms tam ir ļoti liela neziņa, bailes un pat apjukums. Mierīgi plaušās ievelc gaisu, un tad pēkšņi viss ir skaidrs, ko tu gribi gleznot. Nemanāmi prāts un roka apvienojas vienotā kustībā.”

Rūta Dimdiņa ieguvusi Latvijas Mākslas Akadēmijā bakalaura grādu glezniecībā un ir mākslinieku biedrības “Sarkanā akmens” biedre.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. septembris - 13. oktobris
Ilonas Vuškānes gleznu izstāde “Ar putniem” Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās

Rudens tumšākajās dienās aicinām prieku gūt, apskatot un iedvesmojoties no mākslinieces Ilonas Vuškānes radītajām košajām gleznām. Ilonas Vuškānes mākslas darbi Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās būs apskatāmi līdz 13. oktobrim.

Par saviem darbiem māksliniece stāsta: “Esmu kā putns, kas brīvā lidojumā izkaisa sēklas. No sēklām top mani darbi, kuri grib vestīt par skaistumu un krāsām. Redzēt un radīt – tas ir par mani. Nezinu, kā no malas tas izklausās, bet tā es dzīvoju un radu, ar putna skatījumu un brīvību.”

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

27. septembris - 29. oktobris
Pedagogu mākslas darbu izstāde “Pedagogs tuvplānā” mākslu skolā “Baltais flīģelis”

Izstādē “Pedagogs tuvplānā” eksponēti jaunākie mākslas darbi dažādās tehnikās, kuros atklāsies katra pedagoga individuālais mākslinieciskais rokraksts. Koncertā būs iespējams dzirdēt visdažādāko laikmetu un stila mūziku.

Piedalās: mākslu skolas “Baltais flīģelis”, Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas, Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas, Mālpils Mūzikas un mākslas skolas, Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas skolas, Līgatnes Mūzikas un mākslas skolas, Sējas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi.

Izstāde būs apskatāma līdz 29. oktobrim darbdienās no plkst. 10.00 līdz 19.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Ieeja bez maksas.

1. oktobris - 31. oktobris
Tematiskā izstāde publikācijai “Kam pieder informācija, tam pieder pasaule” Inčukalna bibliotēkā
1. oktobris - 31. oktobris
Literārā izstāde “Zelta lietus aiz priedēm: rakstniecei un dzejniecei Ingai Ābelei – 50” Inčukalna bibliotēkā
1. oktobris - 31. oktobris
Literārā izstāde ““Mozaīka” komponistam Zigmaram Liepiņam – 70” Inčukalna bibliotēkā
3. oktobris - 31. oktobris
Jāņa Zilvera fotoizstāde “Dzīvā daba Siguldā” Mores bibliotēkā

No 3. līdz 31. oktobrim Mores bibliotēkā aplūkojama dabas pētnieka, fotogrāfa un ģeogrāfa Jāņa Zilvera fotogrāfiju izstāde “Dzīvā daba Siguldā”.

Jānis Zilvers ir ģeogrāfs, dabas pētnieks un fotogrāfs, kurš Latvijas dabas skaistumu tver caur fotokameras aci. Jāņa Zilvera mērķis ir parādīt mums dabā to, ko vairs nemākam vai nezinām ieraudzīt. Caur fotogrāfijām un stāstiem Jānis Zilvers rāda dabas skaistumu un tās bagātības. Katrai fotogrāfijai ir savs stāsts, savs skaidrojums – viņš saredz jēgu tieši skaidrojošā darbā. Dabas fotogrāfs fotokameru par savu draugu sauc jau vairāk nekā 15 gadus. Pēc izglītības ģeogrāfs ar padziļinātu interesi dabas procesos un dzīvnieku uzvedībā. Dabas nozarē fotogrāfs darbojas jau kopš bērna kājas, bet profesionāli jau vairākus gadus velta laiku dabas procesu izzināšanai. Jānis Zilvers uzskata, ka tā nav veiksmīga diena, ja nav pabūts dabā un piedzīvots kas jauns.

Jānis Zilvers strādājis Dabas aizsardzības pārvaldē, šobrīd ir “TV24” raidījuma “Dabas tops” vadītājs, līdzdarbojas vecāku stādaudzētavā “Pīlādži” un vīndarītavā “Zilver”, ir viens no orientēšanās kluba “Siguldas takas” rīkotājiem, kā arī liels ceļotājs. Sižetu par dabas fotogrāfu Jāni Zilveru iespējams noskatīties režisora un žurnālista Armanda Tripāna veidotajā raidījumā “Meža stāsti”

3. oktobris - 17. oktobris
“Mēneša jubilārs – rakstniecei Ingai Ābelei – 50” izstāde Mālpils bibliotēkā
3. oktobris - 31. oktobris
Literārā izstāde “Dzejniekam Eduardam Veidenbaumam – 155” Krimuldas bibliotēkā
3. oktobris - 31. oktobris
Literārā izstāde “Rakstniecei Ingai Ābelei – 50” Krimuldas bibliotēkā
3. oktobris - 31. oktobris
Literārā izstāde “Baisākās grāmatas bibliotēkā” Krimuldas bibliotēkā
3. oktobris - 31. oktobris
Literārā izstāde “Dzejniekam Eduardam Veidenbaumam – 155” Inciema bibliotēkā
3. oktobris - 31. oktobris
Literārā izstāde “Latviešu dramaturģe un dzejniece – Inga Ābele” Inciema bibliotēkā
4. oktobris - 29. oktobris
Literārā izstāde “...ir jāpaliek mīlestībā. Rakstniecei, dzejniecei Ingai Ābelei – 50” Siguldas novada bibliotēkā
4. oktobris - 29. oktobris
Literārā izstāde bērniem “Zelta rudens” Siguldas novada bibliotēkā
4. oktobris - 29. oktobris
Izstāde “15. oktobris – Valsts valodas diena” Siguldas novada bibliotēkā
4. oktobris - 29. oktobris
Izstāde bērniem un pusaudžiem “Spocīgas, jocīgas grāmatas” Siguldas novada bibliotēkā
4. oktobris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
7. oktobris plkst. 11.45
Praktisko ideju ģenerēšanas darbnīca “Mūsu idejas labākai dzīvei Siguldas novadā!” Mālpils Kultūras centrā

7. oktobrī plkst. 12.00 Mālpils Kultūras centrā norisināsies praktisko ideju ģenerēšanas darbnīca “Mūsu idejas labākai dzīvei Siguldas novadā!”. Pieteikties tai aicināts ikviens, kurš ieinteresēts piedalīties darbnīcā, biedrību un nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi, aizpildot veidlapu šeit.

Atminoties Imanta Ziedoņa teikto par skaisto, kam jāpalīdz parādīties, arī iedzīvotājiem jāliek lietā sev pieejamo nemateriālo resursu vieda kombinācija, kas sekmē kultūras aktivitāšu jēgpilnāku ietekmi uz Siguldas novada kopienas ikdienu un dzīves kvalitāti kopumā. Ne tikai kultūras aktivitāšu daudzveidība, bet arī sabiedrības aktīva līdzdalība var transformēt tradicionālo dzīves ritmu un piedāvāt iespējas jaunos, laikmeta garam atbilstošos kultūras norišu formātos.

Kā praktiski gūt labumu no jaunās Siguldas novada Kultūras nozares stratēģijas un iesaistīties tās īstenošanā? Kuri jaunās Kultūras nozares attīstības stratēģijas virzieni visvairāk ietekmēs manu labsajūtu manā kopienā un Siguldas novadā kopumā? Kādas manas idejas varētu kļūt par jauno kultūras aktivitāšu vadmotīvu? Varbūt jēdziens “sabiedrības līdzdalība” ir kas vairāk kā socializēšanās, kopības sajūta un jaunu prasmju attīstība? Kā varu kļūt par nozīmīgu sabiedroto kultūras stratēģijas ieviešanas komandai? Šo atbilžu praktisko pusi iepazīsiet praktiskā ideju ģenerēšanas darbnīcā, kurā notiks dinamisks un izzinošs darbs komandās arī savu prasmju pilnveidei un pielietojumam nākotnē.

Darbnīcu vadīs Vita Brakovska (Maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā), biedrība “ZINIS”. Vitai ir vairāk nekā 13 gadu darba pieredze kapacitātes stiprināšanas pasākumu vadīšanā, 10 gadu starptautiska pieredze radošās domāšanas rosināšanā Baltijā un Neatkarīgo Valstu Sadraudzībā (NVS), vairāk nekā 15 gadu praktiska pieredze darbā ar cilvēkresursu attīstību. Vitai ir pieredze vairāk nekā 1400 pasākumu vadīšanā indivīda uzņēmējspēju aktivizēšanai. Saņēmusi Eiropas Komisijas atzinību par nacionālā konkursa “Ideju kauss” (LIAA) ieviešanu, ir Britu padomes radošās domāšanas metodes “Nākotnes pilsētas spēle” vadītāja.

Darbnīcas programma:

  • plkst. 11.45–12.00 ierašanās, reģistrācija;
  • plkst. 12.00–12.20 apsveicināšanās, iepazīšanās un tikšanās mērķis;
  • plkst. 12.20–12.50 pārskats par stratēģiskajiem virzieniem topošajā kultūras stratēģijā;
  • plkst. 12.50–14.10 ideju un vērtību darbnīca “Kultūras ieguldījums manas dzīves kvalitātes uzlabošanai”;
  • plkst. 14.10–14.30 pauze;
  • plkst. 14.30–15.50 ideju un vērtību darbnīca (turpinājums);
  • plkst. 15.50–16.20 pasākuma izvērtējums un noslēgums.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

7. oktobris plkst. 14.00
Daiņa Skuteļa koncerts novada senioriem Inčukalna Tautas namā

Piektdien, 7. oktobrī, plkst. 14.00, Inčukalna Tautas namā notiks Starptautiskajai senioru dienai veltīts Daiņa Skuteļa koncerts novada senioriem.

Dainis Skutelis mācījies Rīgas Mūzikas internātvidusskolā, studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Vairākus gadus bijis Jāņa Zābera piemiņas konkursa “Aiviekstes lakstīgala” uzvarētājs, piedalījies koncertā “Gadsimta skaistākā mūzika”, kur dziedājis kopā ar Inesi Galanti, tāpat dziedājis kopā ar Latvijas Nacionālās operas tenoriem. Pie klavierēm muzicēs pianists Juris Kristons.

Ieeja pasākumā bez maksas.

ID karšu piedāvājums
7. oktobris plkst. 18.30
Animācijas filma bērniem “Ainbo. Amazones sirds” Inčukalna Tautas namā

Inčukalna Tautas namā 7. oktobrī plkst. 18.30 tiks rādīta animācijas filma bērniem “Ainbo, Amazones sirds” par meiteni, vārdā Ainbo, kas dzīvo tāltālā zemē, neaizsniedzamos Amazones džungļos. Ainbo cilts šajā vietā saskaņā ar dabu dzīvo kopš neatminamiem laikiem, un viņus aizstāv vareni un noslēpumaini sargātājgari – milzu bruņurupuči. Taču tad trauslo cilts mieru izjauc bruņoti iebrucēji. Viņi sāk izlaupīt zemi, traucē džungļu mieru un draud izjaukt cilts harmoniju. Cilti sargājošie gari atklāj Ainbo, ka viņa vienīgā var izglābt savas mājas. Drosmīgajai Ainbo neatliek nekas cits, kā doties dēkainā ceļojumā.

Biļetes cena – 3 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 2,50 eiro.

7. oktobris plkst. 19.00
Mūzikas orķestra “Ducele” koncerts “Monika” Mālpils Kultūras centrā

Mālpils Kultūras centrā 7. oktobrī plkst. 19.00 izskanēs ekoloģiskās mūzikas orķestra “Ducele” piecgades pastāvēšanas iedvesmots koncertuzvedums “Monika”.

Savos piecos pastāvēšanas gados “Ducele” ar sponsoru un izdevēja “Mic Rec” atbalstu ir laidusi klajā jau trīs studijas mūzikas albumus: “Tā Viš I”, “Tā Viš I 2”, “Ducele – Trīs no Pārdaugavas dziesmas”.

Koncerta apmeklētāji varēs dzirdēt latviešu trimdas mūziķu grupas “Trīs no pārdaugavas” dziesmas, kas priecēja vai satrauca trimdas latviešus 20. gadsimta 70. un 80. gados jaunās skaņās. Dziesmu teksti, muzikālais materiāls un “Duceles” vīru dziesmu pieteikumi ir īpaši aktuāli un nozīmīgi pašreizējo ģeopolitisko norišu kontekstā Latvijā un ārpus tās robežām.

Koncertuzvedumā “Monika” piedalās grupas “Ducele” mūziķi Arnis Veibārdis (balss, ģitāra), Andris Alviķis (balss, kontrabass, perkusijas), Artūrs Uškāns (balss, akordeons, kokle, stabules, mutes ermoņikas) un Mārcis Kalniņš (bandžo, buzuki, ģitāra). Scenārijs un režija – Viktors Runtulis.

Biļetes cena – no 12 līdz 18 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

7. oktobris plkst. 19.00
Grupas “Big Al & The Jokers” un solista Aļģirda Šuminska koncerts “The Jokers Boogie” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 10 līdz 25 eiro.

8. oktobris - 4. decembris
Izstāde “Foto stāsts” Inčukalna Tautas namā

Līdz 4. decembrim Inčukalna Tautas namā skatāma izstāde “Foto stāsts”, kurā izstādītas iedzīvotāju iesūtītās fotogrāfijas ar Inčukalna pagasta atainojumu.

8. oktobris - 9. novembris
Marīlisas Teinfeldes-Grinsas (Igaunija) izstāde “Mēs tiksimies vēlreiz tur, kur dzeltenais lauks šķērso rozā ceļu” kultūras centrā “Siguldas devons”

Līdz 9. novembrim Siguldā, kultūras centrā “Siguldas devons”, būs skatāma igauņu tekstilmākslinieces un dzejnieces Marīlisas Teinfeldes-Grinsas (Maryliis Teinfeldt-Grins) personālizstāde, kurā aplūkojami krāsaini lielformāta gobelēni. Darbi izšūti, izmantojot cilpošanas adatu (punch needle), un to pamatā ir māksliniecei personīgi ilgošanās stāsti.

Marīlisa Teinfelde-Grinsa (dzimusi 1993. gadā) ir tekstilmāksliniece un dzejniece. Viņa savos darbos pievēršas mūsdienu ciema ainavai, stāstniecībai un Kadrinas dialektam, galvenokārt strādājot ar izšuvumiem, gobelēniem un rakstot dzeju. Vēlākajos darbos māksliniece strādā ar ainavu lasīšanas spējām.

Teinfelde-Grinsa ir studējusi Pallas University of Applied Sciences tekstilmākslā, Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļā, kā arī šobrīd studē Igaunijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā Laikmetīgajā mākslā. Teinfelde-Grinsa ir Igaunijas Kultūras ministrijas piešķirtās Eduard Wiiralt Scholarship stipendijas laureāte un Igaunijas Tekstilmākslinieku asociācijas 2019. gada Jaunais tekstilmākslinieks. Viņa ir arī Ādamsona-Ērika muzeja piešķirtās Ādamsona-Ērika stipendijas laureāte.

8. oktobris plkst. 10.00
Siguldas MTB Granfondo” – velobrauciens ar laika kontroli Fischer slēpošanas centrā
8. oktobris plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība peldbaseinā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā
8. oktobris plkst. 12.00
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas kompass 2022” Spainiekos
8. oktobris plkst. 14.00
Nodarbība Spēka zālē 12–18 gadus veciem jauniešiem ar Sociālā dienesta atzinumu vai izziņu Siguldas Sporta centrā

Lai piedalītos nodarbībās, jāuzrāda Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta atzinums vai izziņa. Obligāta pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

8. oktobris plkst. 14.00
Izstādes “Foto stāsts” atklāšana Inčukalna Tautas namā

8. oktobrī plkst. 14.00 Inčukalna Tautas namā notiks izstādes “Foto stāsts” atklāšana, kurā tiks izstādītas iedzīvotāju iesūtītās fotogrāfijas ar Inčukalna pagasta atainojumu.

Izstāde būs apskatāma līdz 4. decembrim. Ieeja izstādē ir bez maksas. 

8. oktobris plkst. 15.00
Marīlisas Teinfeldes-Grinsas (Igaunija) izstādes “Mēs tiksimies vēlreiz tur, kur dzeltenais lauks šķērso rozā ceļu” atklāšana kultūras centrā “Siguldas devons”

8. oktobrī plkst. 15.00 Siguldā tiks atklāta igauņu tekstilmākslinieces un dzejnieces Marīlisas Teinfeldes-Grinsas (Maryliis Teinfeldt-Grins) personālizstāde, kurā būs apskatāmi krāsaini lielformāta gobelēni. Darbi izšūti, izmantojot cilpošanas adatu (punch needle), un to pamatā ir māksliniecei personīgi ilgošanās stāsti.

Marīlisa Teinfelde-Grinsa (dzimusi 1993. gadā) ir tekstilmāksliniece un dzejniece. Viņa savos darbos pievēršas mūsdienu ciema ainavai, stāstniecībai un Kadrinas dialektam, galvenokārt strādājot ar izšuvumiem, gobelēniem un rakstot dzeju. Vēlākajos darbos māksliniece strādā ar ainavu lasīšanas spējām.

Teinfelde-Grinsa ir studējusi Pallas University of Applied Sciences tekstilmākslā, Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļā, kā arī šobrīd studē Igaunijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā Laikmetīgajā mākslā. Teinfelde-Grinsa ir Igaunijas Kultūras ministrijas piešķirtās Eduard Wiiralt Scholarship stipendijas laureāte un Igaunijas Tekstilmākslinieku asociācijas 2019. gada Jaunais tekstilmākslinieks. Viņa ir arī Ādamsona-Ērika muzeja piešķirtās Ādamsona-Ērika stipendijas laureāte.

Izstādi bez maksas kultūras centrā “Siguldas devons” būs iespējams apskatīt līdz 9. novembrim.

8. oktobris plkst. 18.00
“Soul sisters” koncerts Siguldas pagasta Kultūras namā
8. oktobris plkst. 18.00
Stand-up komēdija ar latviešu komiķi Maksismu Trivaškeviču Krimuldas Tautas namā

 Biļetes cena – 3 eiro.

8. oktobris plkst. 18.00
Allažu amatierteātra “AKA” izrāde “Burvīgie blēži” Allažu Tautas namā

8. oktobrī plkst. 18.00 Allažu Tautas namā būs skatāma Leldes Stumbres luga “Burvīgie blēži”, kas vēsta par patiesiem krāpniecības gadījumiem Francijā 20. gadsimtā. Komēdija Aivas Grundmanes režijā pirmizrādi piedzīvoja šā gada jūnijā.

Pēc skatītāju pieprasījuma Allažu amatierteātris “AKA” nolēmis atkārtoti priecēt skatītājus ar izrādi. Blēžu un apkrāpto lomās iejutīsies amatierteātra “AKA” aktieri Laura Gehtmane, Kristaps Zvilna, Ruta Ramata, Lāsma Teriņa, Rita Teriņa, Inga Dulpe, Aiva Grundmane un Igors Kokars. Stāstnieks – Miks Bērze.

Izrāde “Burvīgie blēži” ir komēdija, kas veidota pēc patiesiem notikumiem pagājušā gadsimta pirmajā pusē. Tajā visā ir kaut kas romantisks, kas šodienas datorizētajā pasaulē, šķiet, ir zudis. Izrāde divos cēlienos. Tās ilgums – 1 stunda un 40 minūtes.

Biļetes cena – 2 eiro, biļešu tirdzniecība norisināsies Allažu Tautas namā pirms pasākuma.

au pēc šīs izrādes atrādīšanas oktobrī amatierteātris būs gatavs savā pulkā uzņemt jaunus dalībniekus. Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29169686.

ID karšu piedāvājums
8. oktobris plkst. 21.00
Rudens balle ar grupu “Pipari” Allažu Tautas namā

8. oktobrī plkst. 21.00 Allažu Tautas nama zālē tiks aizvadīta rudens balle, kurā ikvienam dejot gribētājam būs iespēja izkustēties grupas “Pipari” pavadībā.

Ieejas biļetes cena ballē – 7 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID kartēm – 6 eiro. Galdiņu rezervācija un biļešu iegāde Allažu Tautas namā, zvanot uz tālruņa numuru 26545054. Atgādinām, ka Siguldas novada ID kartes atlaide tiek piemērota, pērkot biļetes uz pasākumiem iepriekšpārdošanā, pasākuma dienā biļetes cenai šī atlaide netiks piemērota!

9. oktobris - 29. novembris
Plenēra “Mergupe krāsās” darbu izstāde Mālpils Kultūras centrā

Līdz 26. novembrim Mālpils Kultūras centra otrā stāva vestibilā būs skatāma mākslinieku plenēra “Mergupes krāsās” darbu izstāde.

Izstādē apskatāmie darbi tapuši plenēra laikā augustā. Izstādē būs skatāmi Baibas Apsītes, Anitras Bērziņas, Maijas Bērziņas, Katrīnas Biksones, Anda Gūtmaņa, Dārtas Hapanionekas, Anetes Kalniņas, Vitas Mercas, Silvijas Meškones, Māra Upzara un Guntas Vēveres darbi.

9. oktobris plkst. 10.00
Bezmaksas Aquafitmat nodarbība Siguldas Sporta centrā
9. oktobris plkst. 11.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
9. oktobris plkst. 12.00
Aizraujoša, interaktīva un pamācoša izrāde bērniem “Multikosmoss!” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 7 līdz 25 eiro.

9. oktobris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
9. oktobris plkst. 14.00
Deju nodarbības Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas namā 9. oktobrī plkst. 14.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

9. oktobris plkst. 14.00
Putras diena 2022 Lēdurgas estrādē

Atzīmējot starptautisko Putras dienu, 9. oktobrī Lēdurgā visas dienas garumā notiks dažādi pasākumi – izstāde, stāsti, koncerts, sadziedāšanās un, protams, putras vārīšana.

Svētku dienas programmā:

  • plkst. 14.00 Lēdurgas estrādē notiks svētku dienas atklāšana, sadziedāšanās kopā ar folkloras kopām “Zeidi”, “Senleja”, “Mālis” un “Putni”;
  • plkst. 15.00 “Puķudruvu” kaltē saimnieka Nikolaja Gridjuško stāsti. Tur pat pagalmā Lietišķo sieviešu kluba “Pīlādzīts” saimnieču priekšautu un dvieļu izstāde un Kārļa Rudras Jirgena radīts ceļojums mūzikā. Pēc tam – “Putras danči”. Spēlē folkloras kopas Zeidi, Leimaņi, Putni, Mālis, danco visi, kam luste;
  • plkst. 16.00 muižas parkā dažādu putru un aizdaru izgaršošana par samaksu.

Ja Tavā īpašumā ir lieta, ko labprāt parādītu Putras dienas apmeklētājiem, tad piesakies, zvanot uz tālruņa numuru 29166140. Pagājušajā gadā lopbarības kombains estrādes stāvlaukumā piesaistīja daudz interesentus. Tās var būt arī lietas, kas atrodamas tavās mājās, noglabātas plauktos vai skapī. Tiekamies svētkos!

Ieeja pasākumā bez maksas.

Informācijai iespējams sekot līdzi Lēdurgas Kultūras nama sociālo tīklu vietnē Facebook vai Instagram, kā arī Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

9. oktobris plkst. 15.00
Orķestru sadraudzības koncerts “Mūzika vieno” mākslu skolā “Baltais flīģelis”

Svētdien, 9. oktobrī, plkst. 15.00 mākslu skolā “Baltais flīģelis” izskanēs orķerstru sadraudzības koncerts “Mūzika vieno”.

Piedalās: Dienvidigaunijas apvienotais kamerorķestris, jauniešu pūtēju orķestris “Sudrabskaņa” un Siguldas jauniešu kamerorķestris.

Ieeja bez maksas.

9. oktobris plkst. 16.00
Plenēra “Mergupe krāsās” darbu izstādes atklāšana Mālpils Kultūras centrā

9. oktobrī plkst. 16.00 Mālpils Kultūras centra otrā stāva vestibilā notiks mākslinieku plenēra “Mergupes krāsās” darbu izstādes atklāšana.

Izstādē apskatāmie darbi tapuši plenēra laikā augustā. Izstādē būs skatāmi Baibas Apsītes, Anitras Bērziņas, Maijas Bērziņas, Katrīnas Biksones, Anda Gūtmaņa, Dārtas Hapanionekas, Anetes Kalniņas, Vitas Mercas, Silvijas Meškones, Māra Upzara un Guntas Vēveres darbi.

Mākslinieku darbu izstāde Mālpils Kultūras centrā būs apskatāma līdz 26. novembrim.

9. oktobris plkst. 18.00
Deju nodarbības Lēdurgas Kultūras namā

Lēdurgas Kultūras namā 9. oktobrī plkst. 18.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Lēdurgā” vai “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

10. oktobris - 16. oktobris
Siguldas novada skolu virtuālais izaicinājums “Rudens 2022”

Siguldas novada skolu izglītojamie aicināti no 10. līdz 16. oktobrim piedalīties aizraujošā izaicinājumā “Rudens 2022”. Sacensības norisināsies starp skolām, klasēm un arī starp klasesbiedriem, kas, individuāli skrienot, ejot vai braucot ar velosipēdu, krās veiktos aktivitāšu kilometrus bezmaksas mobilajā lietotnē “Strava”.

Skriešana, soļošana vai braukšana ar velosipēdu ir jāveic individuāli, bet to var veikt arī kopā ar vecākiem, brāļiem vai māsām, kā arī sporta stundu laikā kopā ar klasi. Izaicinājuma veikšanai nav noteikta konkrēta vieta, un to var darīt gan sporta stundu laikā, gan pēc stundām, gan brīvdienās.

Izaicinājuma norises laikā tiks noskaidrota aktīvākā Siguldas novada skola pēc unikālā cilvēku skaita, dalības biežuma, kā arī vidēji veikto kilometru kopsummas no kopējā skolēnu skaita skolā. Visi dalībnieki, kas piedalīsies izaicinājumā, tiks pie pārsteiguma balvas.

Virtuālā izaicinājuma mērķis ir popularizēt aktīvu dzīvesveidu visiem Siguldas novada skolēniem un veicināt lietderīgu, regulāru un fiziski aktīvu brīvā laika pavadīšanu. Izaicinājumu organizē Siguldas novada pašvaldības Sporta pārvalde.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. oktobris - 31. oktobris
Tematiskā izstāde “Latviešu dramaturģe, prozaiķe un dzejniece Inga Ābele” Allažu bibliotēkā
10. oktobris plkst. 16.00
Radošā darbnīca “Dzejas kolāžas” Inčukalna bibliotēkā
11. oktobris plkst. 17.00
Trio “Toccare” kamermūzikas koncerts mākslu skolā “Baltais flīģelis”

11. oktobrī plkst. 17.00 trio “Toccare” aicina uz kamermūzikas koncerts mākslu skolā “Baltais flīģelis”. Tā sastāvā ir leģendāri mūziķi: Alvils Altmanis (basklarnete), Andris Arnicāns (fagots) un Ventis Zilberts (klavieres). Mūziķi sola klausītājiem augstvērtīgu mūzikas piedzīvojumu, kas atsvaidzinās skatu uz daudziem skaņdarbiem un to interpretācijām.

Trio “Toccare” koncertprogramma iekļauj itāļu, vācu, čehu un latviešu, dažādu laikmetu mūzikas skaņdarbus. Koncertprogrammā izskanēs arī pirmatskaņojums komponista Alvila Altmaņa koncertskaņdarbam basklarnetei, fagotam un klavierēm.

Ieeja bez maksas.

11. oktobris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
12. oktobris plkst. 17.30
Sarunu vakars ar Aneti Bāriņu, mūsdienīgā adīšanas grāmatžurnāla “Radam Magazine” izveidotāju Siguldas novada bibliotēkā
12. oktobris plkst. 18.00
Meistarklase “Laiks Ziemassvētku kūkai” ar LTV raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībnieci Māru Zemdegu Mālpils Kultūras centrā

12. oktobrī plkst. 18.00 Mālpils Kultūras centrā notiks pirmā tautskolas meistarklase “Laiks Ziemassvētku kūkai”, kurā būs iespēja kopā ar vienu no LTV raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībniecēm Māru Zemdegu pagatavot īpašu Ziemassvētku kūku.

Šī kūka būs īpaša ar to, ka tās gatavošana jāsāk jau oktobrī, lai sasniegtu īsto garšu un iepriecinātu viesus pie svētku galda Ziemassvētkos.

Meistarklasei var pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 67925836. Dalība meistarklasē – 6 eiro vienai personai. Biļetes nopērkamas Mālpils Kultūras centrā pie klientu apkalpošanas speciālista.

14. oktobris plkst. 10.00
Rīgas Leļļu teātra izrāde bērniem “Sprīdītis” Inčukalna Tautas namā

14. oktobrī plkst.  10.00 Inčukalna Tautas namā viesosies Latvijas Leļļu teātris ar izrādi “Sprīdītis”. Izrādes garums 1 stunda un 30 minūtes, un uz to aicināti gan lieli, gan mazi skatītāji. 

Annas Brigaderes lugā “Sprīdītis” atklājas cilvēkam nozīmīgas dzīves tēmas – sevis iepazīšana un māju nozīmes apzināšanās. Mazais puika spēj ieinteresēt gan pieaugušos, gan bērnus, kuri iepazīst Sprīdīša garīgo spēku, brīnumlietu nozīmi un pasakas varoņus – Vēja māti, Meža māti, Milzi Lutausi, Nelabo, Sīkstuli, princesi Zeltīti, Lienīti, pamāti un citus. Attapīgais puika parāda, ka fiziski vājākais ar prāta spēku var uzvarēt fiziski stiprāko.

Biļetes cena – 3 eiro.

14. oktobris plkst. 12.00
Bezmaksas nodarbība Spēka zālē cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā
14. oktobris plkst. 17.00
Sarunu pēcpusdiena. Ekspozīcijas aizkulises. Anšlava Eglīša 116. dzimšanas dienā tikšanās ar ekspozīcijas idejas autoriem Anšlava Eglīša ekspozīcijā
15. oktobris plkst. 09.00
“Siguldas spieķis”, loka šaušanas 1. posms Siguldas 1. pamatskolā
15. oktobris plkst. 09.30
Džudo sacensības bērniem “Judo friends”, 2. posms Siguldas 1. pamatskolā
15. oktobris plkst. 12.00
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas kompass 2022” Kārļzemniekos
15. oktobris plkst. 18.00
Koncerts “Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas” Krimuldas muižā

 

15. oktobrī plkst. 18.00 Krimuldas muižā skanēs Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas akustiskā koncertprogrammā “Capriccio!”, ko atskaņos Baiba Renerte, Mārcis Kuplis, Rūta Īzāka-Mača un Ilze Kundziņa.

Kapričo (no itāļu valodas capriccio “kaprīze”) ir žanrs gan mūzikā, gan vizuālajā mākslā. Mūzikā tas ir virtuozs brīvas formas skaņdarbs ar negaidītām noskaņu maiņām. Arī apvienības “Kameransamblis.lv” piedāvātā koncertprogramma “Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas” būs klausītājam dažāda, interesanta, mainīga – gan romantisms, gan impresionisms, gan Spānijas eksotika, gan latviski apcerīgs skanējums būs dzirdams dažādu duetu un trio kombinācijās.

Koncerta pirmā daļa veltīta stilistiski dažādai Rietumeiropas mūzikai – no vācu romantisma ģēnija Roberta Šūmaņa un britu skaņraža Eižena Gūsena impresionistiskajiem skaņdarbiem līdz čehu komponista Jindržiha Felda daiļradei, bet otrajā daļā skanēs latviešu komponistu mūzika – Jāzepa Mediņa, Aivara Kalēja, Imanta Zemzara, Romualda Kalsona un Jāņa Ķepīša darbi.

Rūta Īzāka-Mača un Ilze Kundziņa kopā muzicē jau vairāk nekā 10 gadus, kā ansamblis “DuoRI” mūziķes guvušas godalgotas vietas kamermūzikas konkursos Lietuvā un Itālijā. Vēloties sadarboties ar citiem mūziķiem, 2014. gadā tika izveidota apvienība “Kameransamblis.lv”, un nu jau ir sniegti vairāk nekā 20 koncerti visā Latvijā kopā ar šarmanto operdziedātāju Baibu Renerti un Šveicē dzīvojošo izcilo čellistu Mārci Kuplo.

Pasākums norisināsies no plkst. 18.00 līdz 19.30, ierašanās no plkst. 17.00. Biļetes cena – no 25 līdz 30 eiro. Biļešu rezervācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru 29111619 vai rakstot uz e-pasta adresi info@krimuldasmuiza.lv.

Pirms koncerta klausītājiem būs iespēja bufetē iegādāties uzkodas un dzērienus no muižas kafejnīcas “Milly”.

Turpinot svinēt muižas svētkus, 26. novembrī izskanēs koncerts “Svētku mozaīka” divās daļās ar Ditu Krenbergu, Raimondu Ozolu, Venti Zilbertu un Edīti Teterovsku. Svētku gadu noslēgs Ziemassvētku koncerti ar Jāni Lūsēnu 10. un 11. decembrī.

Pasākumus finansiāli atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
15. oktobris plkst. 18.00
Vokālās grupas “Latvian Voices” koncertprogramma “Jo dziedāju, jo skanēja” koncertzālē “Baltais flīģelis”

15. oktobrī plkst. 18.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” izskanēs vokālās grupas “Latvian Voices” koncertprogramma “Jo dziedāju, jo skanēja”. “Latvian Voices” koncertā galvenais instruments ir cilvēka balss. Grupas dalībnieku – Beātes, Lauras, Ditas, Paulas, Unas un Jāņa – sešbalsīgajās skaņās varēs dzirdēt dažādu stilu kompozīcijas.

Galvenā loma koncerta repertuārā būs latviešu tautasdziesmai, kas ne tikai aranžēta, bet arī ietērpta oriģinālās melodijās. A cappella žanrā nav robežu, tāpēc “Latvian Voices” izaicina sevi un savā repertuārā iekļauj arī kompozīcijas, kas oriģināli rakstītas instrumentāliem sastāviem, pat orķestriem. Viens no spilgtākajiem piemēriem ir Emīla Dārziņa skaņdarbs “Melanholiskais valsis”.

Dalībnieki, muzicējot “Latvian Voices”, izpilda mūziku, kas pašiem vislabāk patīk, tāpēc bieži koncertos var dzirdēt pasaulē populāru melodiju kaverversijas a cappella izpildījumā. Grupas repertuāru pamatā veido visu grupas dalībnieku, īpaši Lauras Jēkabsones, radītie aranžējumi un oriģinālmūzika.

Ieeja koncertā – no 12 līdz 20 eiro, arSiguldas novada ID karti iemērojas 20% atlaide, daudzbērnu ģimenēm un mākslu skolas “Baltais flīģelis” izglītojamajiem – 40%. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasē, tostarp tiešsaistē šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās
.

15. oktobris plkst. 19.00
“Klusais koncerts” Krimuldas baznīcā

Jau otro reizi Siguldas novadā, šoreiz dabas un miera ieskautajā Krimuldas baznīcā, 15. Oktobrī plkst. 19.00 nosirsināsies “Klusais koncerts”. Tajā uzstāsies ansamblis “Trio Metamorfoze”, kas izpildīs slavenā amerikāņu minimālista Filipa Glāsa skaņdarbu “Metamorfozes”, kā arī Madaras Pētersones īpaši šim koncertam radīto skaņdarbu divām flautām, klavierēm un elektronikai.

Koncerta mākslinieki būs ansamblis “Trio Metamorfoze” – Zane Rubesa (klavieres), Zane Jurēvica (flauta), Liene Dobičina (flauta), kā arī Madara Pētersone (elektronika). Par mākslinieciskajām gaismām rūpēsies Jurģis Ozols, savukārt par skaņu režiju – Reinis Ūdris. Programmā izskanēs īpaši šim koncertam piemeklēts repertuārs.

“Klusais koncerts” ir tāds kā klasiskās un ambientās mūzikas savienojums, kas kopā veido gaisotni, muzikālu un vizuālu baudījumu koncerta apmeklētājiem. Ansambļa instrumentālais salikums ir tembrāli pārsteidzoši bagāts un ļoti dinamisks.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

Pasākums notiek ar Siguldas novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

16. oktobris - 1. decembris
Rutas Linītes un Kārļa Siliņa darbu izstāde “Kopābūšana” Mālpils Kultūras centrā
16. oktobris plkst. 10.00
Siguldas novada atklātā čempionāta novusā 6. posms Mālpils Sporta centrā
16. oktobris plkst. 10.00
Siguldas novada kauss novusā Mālpils Sporta centrā
16. oktobris plkst. 10.00
Siguldas novada kauss novusā Mālpils Sporta centrā
16. oktobris plkst. 11.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
16. oktobris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
16. oktobris plkst. 14.00
Deju nodarbības Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas namā 16. oktobrī plkst. 14.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

16. oktobris plkst. 16.00
Rutas Linītes un Kārļa Siliņa darbu izstādes “Kopābūšana” atklāšana Mālpils Kultūras centrā

Izstāde būs apskatāma līdz 1. decembrim.

16. oktobris plkst. 18.00
Deju nodarbības Lēdurgas Kultūras namā

Lēdurgas Kultūras namā 16. oktobrī plkst. 18.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Lēdurgā” vai “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

17. oktobris plkst. 17.10
Radošā darbnīca “EBRU krāsu virpulī” Siguldas pagasta bibliotēkā
18. oktobris plkst. 17.00
Grāmatu kluba tikšanās. Sarunas par “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022” lasītajām grāmatām Siguldas novada bibliotēkā
18. oktobris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
19. oktobris plkst. 10.00
Senioru dienai veltīts pasākums “Bibliotēka senioriem” Siguldas novada bibliotēkā
19. oktobris plkst. 17.00
Tikšanās ar rakstniekiem Maiju Pohodņevu un Modri Pelsi Mālpils bibliotēkā
19. oktobris plkst. 18.00
Sarunu cikls [Ie]nāc literatūrā: Guntars Godiņš un apvienība “Orbīta”. Saruna un filma “Motopoiesis” kultūras centrā “Siguldas devons”

19. oktobrī plkst. 18.00 kultūras centra “Siguldas devons” Digiti zālē notiks sarunu cikla “[Ie]nāc literatūrā” rudens sezonas pirmais pasākums. Tajā dzejnieks Guntars Godiņš uz sarunu aicinājis apvienības “Orbīta” pārstāvjus, kuriem nupat klajā nākusi dzejas koncertfilma “Motopoiesis”. Pēc sarunas notiks filmas seanss.

“Tā izšķiļas un sprakšķ tavā acu priekšā – dzeja, kas dzimusi no skaņas gara. Šīs tekstuālās pasāžas virza un padara izdzirdētas balsis, kuras darbina dažādas elektromehāniskās skaņrades ierīces. Četri tumši dzejnieku tēli – tagad jau arī skaņraži – tās apstrādā ar efektu procesoriem, bet skaņas pavadījuma avots ir dzejoļa ritms un intonācija. Tas viss tavā acu priekšā,” tā filmu piesaka Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kur 17. oktobrī notiks “Motopoiesis” pirmizrāde.

Četri apvienības “Orbīta” dalībnieki – Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un Aleksandrs Zapoļs – pārtop par mūsu dzirdētā un redzētā montāžas režisoriem. Tapusi kā video performance, šajā darbā skaņa tiek radīta uz vietas, izmantojot ūdens sūkņus, ventilatorus, solenoīdus, elektriskos magnētus, atsperes un daudzus citus elementus.

Filma “Motopoiesis” tapusi 2021. gadā, “Orbītai” strādājot Siguldas novada radošajā rezidencē.  

Apvienībā “Orbīta” ir četri mākslinieki, kas kopš 1999. gada aktīvi darbojas gan literatūras nozarē, gan vizuālajā un multimediālajā mākslā.

Sarunu cikls “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

20. oktobris plkst. 12.00
Radoša sarunu klubiņa “Laiks tējai” satikšanās Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
20. oktobris plkst. 16.00
Vakars ar latviešu dramaturģi, prozaiķi un dzejnieci Ingu Ābeli Allažu bibliotēkā

20. oktobrī plkst. 16.00 Allažu bibliotēkā notiks latviešu dramaturģes, prozaiķes un dzejnieces Ingas Ābeles vakars ar grāmatu fragmentu lasījumiem. Aicināts ikviens interesents, lai saņemtu atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar rakstnieces literāro darbību.

Inga Ābele ir latviešu rakstniece, pazīstama galvenokārt kā prozaiķe un dramaturģe. Baltijas Asamblejas balvas laureāte 2009.  gadā. Rakstniece saņēmusi Literatūras gada balvu dramaturģijā par grāmatu “Lugas” (2003) un četras balvas prozā par stāstu krājumu “Sniega laika piezīmes” (2004) un romāniem “Paisums” (2008), “Klūgu mūks” (2014) un “Duna” (2017). 2009. gadā romāns “Paisums” apbalvots arī ar Baltijas Asamblejas balvu. Ingas Ābeles stāsti vairākkārt apbalvoti arī ikgadējā festivālā “Prozas lasījumi”.

No 10. līdz 31. oktobrim Allažu bibliotēkā būs skatāma arī tematiskā izstāde “Latviešu dramaturģe, prozaiķe un dzejniece Inga Ābele”. 

ID karšu piedāvājums
20. oktobris plkst. 19.00
Koncerts “Rudais rudens” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – 2,50 eiro, arSiguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā – 20% atlaide.

21. oktobris
Mobilais mamogrāfs pie tirdzniecības centra “Raibais Suns” Siguldā

21. oktobrī pie tirdzniecības centra “Raibais Suns” Siguldā būs pieejams “Veselības Centrs 4” mobilais mamogrāfs.

Mamogrāfa pārbaude pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga programmas ietvaros, izmeklējums ir bez maksas (uzaicinājuma vēstule ir derīga divus gadus kopš iesūtīšanas datuma). Ar ģimenes ārsta vai ārstējoša ārsta norīkojumu, kuram nav līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu, – par maksu.

Nepieciešams iepriekšējs pieraksts, zvanot uz tālruņa numuru 27866655, iedzīvotāji ir aicināti iepriekš sagatavot personas kodu un tālruņa numuru.

21. oktobris plkst. 18.00
Mores “Zolītes rudens mači” Mores Tautas namā

21. oktobrī plkst. 18.00 Mores Tautas namā notiks “Zolītes rudens mači”, uz kuriem aicināts ikviens interesents, kas māk spēlēt zolīti. Kā katru reizi, arī šoreiz tiks apbalvoti labākie spēlētāji.

Pasākumam var pieteikties iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 28646332 vai sūtot ziņu lietotnē “WhatsApp” Sintijai.

22. oktobris plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība peldbaseinā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā
22. oktobris plkst. 10.00
Latvijas čempionāts triālā Stīveros
22. oktobris plkst. 11.00
Rīts ar literatūrzinātnieku. Ieva Kalniņa. Allaži un allažnieki: atmiņu skicēs, rakstos un arhīvos Allažu Tautas namā

22. oktobrī plkst. 11.00 Allažu Tautas namā aicinām uz šā gada pirmspēdējo cikla “Rīts ar literatūrzinātnieku” pasākumu, kurā literatūrzinātniece Ieva Kalniņa stāstīs Allažiem un allažniekiem  Teodoru Zaļkalnu, brāļiem Stotiem, Hariju Gulbi, Jāni Dreiblatu, Ingu Ābeli un Luīzi Pastori. Kā vienu no stāstījuma avotiem pētniece izmantos dažādas atmiņas, arī savas, kas uzkrājušās, dzīvojot Allažos.

“Allažu ķimelis” un Allažu šūnakmens, no kura veidots Brāļu kapu ansamblis Rīgā, ir Allažu “firmas zīmes”, kas latvietim nāk prātā, domājot par pagastu netālu no Siguldas, taču Allaži atstājuši savus ierakstus arī vairāku izcilu kultūras personību dzīvē. Tēlnieks Teodors Zaļkalns un viņa kanoniskās skulptūras “Sēdošā māmiņa” un “Cūka”, piemineklis Rūdolfam Blaumanim, kapa piemineklis Jānim Porukam un daudzi citi, taču vai zinājāt, ka viņš rakstījis arī dzeju? Dzīvesbiedre Marija Zaļkalne, tēlniece atdusas Allažu kapos, bet kāpēc ne līdzās Teodoram Zaļkalnam Raiņa kapos Rīgā? Starpkaru periodā uz Latvijas Operas skatuves dziedāja Viktors Stots, kas viņu saista ar Allažiem? Viņa brālis Teodors vadījis Allažu kori, un ko par to var uzzināt no arhīva materiāliem? Kāpēc liktenis Liepājas teātra aktieri un kādreizējo teātra direktoru Jāni Dreiblatu bija atvedis uz Allažiem? Allažus par saviem sauc arī rakstnieces Inga Ābele un Luīze Pastore, kāpēc?

Sarunas mērķis ir izcelt no atmiņas, laikrakstu un žurnālu lappusēm piemirsto vai pat nezināmo un atgādināt, cik Allaži ir bagāti.

Dr. philol. Ieva Kalniņa ir Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece. Zinātniskās intereses saistītas ar latviešu dzejas vēsturi 20.–30. gados, atsevišķu dzejnieku dzīves un daiļrades izzināšanu, dzejas tekstu analīzi, tekstoloģiju. Vairāku rakstu krājumu sastādītāja (“Latviešu rakstnieku portreti”, “Poētika tuvplānā: Viena dzejoļa analīzes antoloģija”, “Mūsdienu literatūras teorijas”, kopā ar Kārli Vērdiņu). Sastādījusi Ārijas Elksnes un Veronikas Strēlertes Rakstus.

Cikls “Rīts ar literatūrzinātnieku” norisinās, kultūras centram “Siguldas devons” sadarbojoties ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu. Pasākumu ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” skatāms arī “Siguldas devona” Facebook lapā.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

22. oktobris plkst. 12.00
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas kompass 2022” Bēršās
22. oktobris plkst. 14.00
Nodarbība Spēka zālē 12–18 gadus veciem jauniešiem ar Sociālā dienesta atzinumu vai izziņu Siguldas Sporta centrā

Lai piedalītos nodarbībās, jāuzrāda Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta atzinums vai izziņa. Obligāta pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

22. oktobris plkst. 14.00
Senioru diena Lēdurgas Kultūras namā
22. oktobris plkst. 18.00
Grupas “bet bet” 30 gadu jubilejas koncerts kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro.

23. oktobris plkst. 10.00
Bezmaksas Aquafitmat nodarbība Siguldas Sporta centrā
23. oktobris plkst. 11.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
23. oktobris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
23. oktobris plkst. 14.00
Deju nodarbības Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas namā 23. oktobrī plkst. 14.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

23. oktobris plkst. 18.00
Deju nodarbības Lēdurgas Kultūras namā

Lēdurgas Kultūras namā 23. oktobrī plkst. 18.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Lēdurgā” vai “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

25. oktobris - 30. novembris
Projekta “Daba rada 2022” ietvaros radītā sajūtu grāmatu izstāde “Atvērums” Siguldas novada bibliotēkā

Līdz 30. novembrim Siguldas novada bibliotēkā skatāma sajūtu grāmatu izstāde “Atvērums”, kuras darbi tapuši projekta “Daba rada 2022” laikā. Tikšanās ar māksliniecēm notiks 29. oktobrī plkst. 11.00.

Lai radošās izpausmēs un saskarsmēs atbalstītu māksliniekus un izmantotu pieejamos dabas un otrreizējās pārstrādes materiālus, kā arī lai veicinātu mākslinieku radošo jaunradi, šovasar Dzērbenes radošajā mājā “Memberi” tika realizēts projekts “Daba rada 2022”. Tas jau trešo vasaru piedāvāja iespēju eksperimentēt un radoši ielūkoties daudzveidīgajā dabas iespēju un otrreizējās pārstrādes papīrmākslas pasaulē.

Darbs aizsākās ar Papīrmākslas darbnīcu, kur tika izgatavotas mākslinieciskas dažāda biezuma un dažādu pieejamo augu šķiedru papīrloksnes, savukārt Augu darbnīcā tika pētītas augu izmantošanas iespējas, kā labāk nokrāsot papīru un šķiedru, apgūta batika un dabas druka (ecoprint), kā arī citi paņēmieni.

Projekta dalībnieki iegūtos materiālus tālāk izmantoja savās radošajās izpausmēs – sajūtu grāmatas lapām, starplapām, kolāžām un vākiem. Rezultātā katrs izveidoja savu mākslinieka oriģinālgrāmatu, kas apkopo visas vasaras laikā apgūtās prasmes, ilustrē katra dalībnieka sajūtas un dokumentē laiku, kurā dzīvojam, ko redzam, jūtam un par ko vēlamies runāt.

Projektu realizē grafiķe un dizainere Ērika Māldere un tekstilmāksliniece Ērika Zutere, Starptautiskās papīrizgatavotāju un papīrmākslinieku asociācijas biedres un mākslas pedagoģes.

25. oktobris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
26. oktobris plkst. 13.00
Radoša darbnīca bērniem “Rudens lapu māksla” Siguldas novada bibliotēkā

Darbnīcas būs atvērtas no plkst. 13.00 līdz 17.00.

26. oktobris plkst. 17.30
Digitālās komunikācijas apmācības “Kritiskā domāšana un informācijas izpētes prasmes” platformā Google Meet

Lai Siguldas novada iedzīvotājiem būtu iespēja uzlabot mūsdienās tik svarīgās digitālās komunikācijas prasmes, aicina piedalīties bezmaksas nodarbībā, piedāvājot ikvienam interesantam neatkarīgi no vecuma, izglītības vai sociālā stāvokļa apgūt jaunas zināšanas un prasmes digitālajā komunikācijā. Nodarbības pasniegs komunikācijas eksperte Inese Pabērza.

Nodarbības notiks no plkst. 17.30 līdz 20.00 platformā Google Meet: 26. oktobrī “Kritiskā domāšana un informācijas izpētes prasmes”.

Nodarbības norisināsies darbdienu vakaros, tādējādi nodrošinot iespēju tajās piedalīties arī strādājošajiem. Pēc katras nodarbības apmācību dalībnieki saņems mācību materiālu e-veidā.

Lai piedalītos apmācībās, nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās, aizpildot pieteikuma anketu šeit. Interesenti var reģistrēties un piedalīties atsevišķās nodarbībās, taču dalībnieki, kuri apmeklēs visas piecas nodarbības, noslēgumā saņems apliecinājumu par visa kursa apguvi.

Apmācības tiek organizētas ar Siguldas novada pašvaldības finansiālu atbalstu mūžizglītības projektā “Digitālās komunikācijas prasmju pilnveide Siguldas novada iedzīvotājiem”. Dalība nodarbībās ir bez maksas.

 

ID karšu piedāvājums
26. oktobris plkst. 19.30
Džeza apvienības “Dream Teller” (“Sapņu teicējs”) koncerts Inčukalna Tautas namā

26. oktobrī plkst. 19.30 Inčukalna Tautas namā skanēs džeza apvienības “Dream Teller” (“Sapņu teicējs”) koncerts.

Klausītāji varēs baudīt džeza mūzikai raksturīgu intensitāti, krāšņu harmonisko valodu un spontānu saspēli, kā arī melodijas, kas uzrunā cilvēku tieši. Visi grupas dalībnieki ir aktīvi mūziķi vairākos žanros, tāpēc džeza apvienības “Dream Teller” mūzikas taciņa ir neparedzama un pārsteigumiem pilna.

Šajā koncertā varēs dzirdēt Kristīni Cīruli (balss, perkusijas), Māru Vidiņu (balss, perkusijas), Karlīnu Priedēnu (balss, flauta, perkusijas), Edgaru Cīruli (klavieres, synth bass) un Svenu Vilsonu (ģitāra). 

Biļetes cena – 10 eiro, arSiguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā – 8 eiro.

27. oktobris plkst. 10.00
Galda spēļu diena Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā

Aktivitātes Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā norisināsies no plkst. 10.00 līdz 19.00.

27. oktobris plkst. 13.00
Grāmatzīmju veidošanas darbnīca bērniem “Lasītkārā lapsa” Siguldas novada bibliotēkā

Darbnīca Siguldas novada bibliotēkā atvērta no plkst. 13.00 līdz 17.00.

 

28. oktobris plkst. 12.00
Bezmaksas nodarbība Spēka zālē cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā
28. oktobris plkst. 15.00
Galda spēļu vakars bērniem un jauniešiem “Mistērija”

Aktivitātes Siguldas novada bibliotēkā norisināsies no plkst. 15.00 līdz 17.30.

ID karšu piedāvājums
28. oktobris plkst. 19.00
Ilgvara Ikasa piemiņas koncerts kultūras centrā “Siguldas devons”

Ilgvara Ikasa aranžētos skaņdarbus atskaņos Siguldas Absolventu orķestris diriģenta Andra Muižnieka vadībā.

Biļetes cena – 5 eiro, arSiguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā – 4 eiro.

29. oktobris plkst. 11.00
Projekta “Daba rada 2022” dalībnieku sajūtu grāmatu izstādes “Atvērums” atklāšana un tikšanās ar māksliniecēm Siguldas novada bibliotēkā

Siguldas novada bibliotēkā līdz 30. novembrim apskatāma sajūtu grāmatu izstāde “Atvērums”, kuras darbi tapuši projekta “Daba rada 2022” laikā. 29. oktobrī plkst. 11.00 notiks tikšanās ar māksliniecēm notiks 29. oktobrī plkst. 11.00.

Lai radošās izpausmēs un saskarsmēs atbalstītu māksliniekus un izmantotu pieejamos dabas un otrreizējās pārstrādes materiālus, kā arī lai veicinātu mākslinieku radošo jaunradi, šovasar Dzērbenes radošajā mājā “Memberi” tika realizēts projekts “Daba rada 2022”. Tas jau trešo vasaru piedāvāja iespēju eksperimentēt un radoši ielūkoties daudzveidīgajā dabas iespēju un otrreizējās pārstrādes papīrmākslas pasaulē.

Darbs aizsākās ar Papīrmākslas darbnīcu, kur tika izgatavotas mākslinieciskas dažāda biezuma un dažādu pieejamo augu šķiedru papīrloksnes, savukārt Augu darbnīcā tika pētītas augu izmantošanas iespējas, kā labāk nokrāsot papīru un šķiedru, apgūta batika un dabas druka (ecoprint), kā arī citi paņēmieni.

Projekta dalībnieki iegūtos materiālus tālāk izmantoja savās radošajās izpausmēs – sajūtu grāmatas lapām, starplapām, kolāžām un vākiem. Rezultātā katrs izveidoja savu mākslinieka oriģinālgrāmatu, kas apkopo visas vasaras laikā apgūtās prasmes, ilustrē katra dalībnieka sajūtas un dokumentē laiku, kurā dzīvojam, ko redzam, jūtam un par ko vēlamies runāt.

Projektu realizē grafiķe un dizainere Ērika Māldere un tekstilmāksliniece Ērika Zutere, Starptautiskās papīrizgatavotāju un papīrmākslinieku asociācijas biedres un mākslas pedagoģes.

29. oktobris plkst. 12.00
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas kompass 2022” Satezeles pilskalnā
29. oktobris plkst. 18.00
Kamermūzikas vakars. Franča Šūberta dziesmu cikls “Ziemas ceļojums” kocertzālē “Baltais flīģelis”

29. oktobrī plkst. 18.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” izskanēs Franča Šūberta dziesmu cikls “Ziemas ceļojums”. Kamermūzikas vakarā uz skatuves sastapsies Latvijas Nacionālās Operas solists baritons Rihards Millers un operas solistu koncertmeistare Ērika Millere. Koncertu vadīs un klausītājus iepazīstinās ar dziesmu dramaturģisko saturu Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājs Orests Silabriedis.

Šī dziesmu cikla burvība slēpjas tajā, ka tas veidots kā monologs, kura dziesmās tiek atklāta liriskā varoņa iekšējā pasaule. Klausītājiem būs iespēja doties emocionālā ceļojumā, iepazīstot ceļinieku, kura mīļotā tiek laulāta ar citu, un kurš, bēgot no šīs realitātes, dodas ziemas vētrā, lai aizmirstos vai rastu patvērumu citā eksistences telpā.

Vācu kamermūzikas “Lied” žanrs ir viens no romantisma mūzikas stūrakmeņiem un komponists Francis Šūberts ar saviem opusiem ir viens no spilgtākajiem šī žanra pārstāvjiem. Dziesmu cikli “Die Schöne Müllerin” (Skaistā dzirnavniece) un “Winterreise” (Ziemas ceļojums) komponistu ierakstījuši mūzikas vēsturē kā patiesu šī žanra meistaru.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

 

30. oktobris plkst. 10.00
Skrējiens, nūjošana, pārgājiens Sigulda–Nurmiži–Sigulda pie Siguldas Jaunās pils
30. oktobris plkst. 11.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
30. oktobris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
30. oktobris plkst. 16.00
Koncerts “Imanta Kalniņa klusās dziesmas – smalki un aizraujoši” Krimuldas Tautas namā

Biļetes cena – 5 eiro, arSiguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā – 4 eiro.

31. oktobris plkst. 17.00
Spocīgs vakars Krimuldas bibliotēkā
31. oktobris plkst. 18.00
Pasākums “Vienā spocīgi spocīgā namā…” Lēdurgas Kultūras namā

Pasākums norisināsies no plkst. 18.00 līdz 21.00.

6. novembris plkst. 14.00
Deju nodarbības Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas namā 6. novembrī plkst. 14.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

6. novembris plkst. 18.00
Deju nodarbības Lēdurgas Kultūras namā

Lēdurgas Kultūras namā 6. novembrī plkst. 18.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Lēdurgā” vai “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

13. novembris plkst. 14.00
Deju nodarbības Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas namā 13. novembrī plkst. 14.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

13. novembris plkst. 18.00
Deju nodarbības Lēdurgas Kultūras namā

Lēdurgas Kultūras namā 13. novembrī plkst. 18.00 notiks deju un ritma vingrinājumu nodarbības “Dzīves ritmu daudzveidība”. Nodarbības notiek Siguldas novada mūžizglītības projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” ietvaros un ir bez maksas.

Pieteikties nodarbībām var, rakstot uz e-pasta adresi anita.capkovska@inbox.lv ar norādi “Projekts Lēdurgā” vai “Projekts Krimuldā” vai zvanot, sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26444854.

Projekta “Kustību spēks – izaugsmei, harmonijai, motivācijai, veselībai” īstenošanu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

20. novembris plkst. 10.00
Siguldas novada atklātā čempionāta novusā 7. posms Mālpils Sporta centrā
26. novembris
Koncerts “Svētku mozaīka” Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tika atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

26. novembrī izskanēs koncerts “Svētku mozaīka” 2. daļās ar Ditas Krenbergas, Raimonda Ozola, Venta Zilberta un Evitas Teterovskas dalību tajā.

Biļešu cenas no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

Pasākumi