Ceturtdiena, 4. jūnijs
Šodien sveicam: Elfrīda, Sintija, Sindija
Laika ziņas: Sigulda +10.4℃, A vējš 2.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Pasākumi

Skolēnu novadpētniecisko darbu izstāde “Te varētu tapt muzejs” Siguldas novada bibliotēkā

6. februāris - 29. februāris

Siguldas novada 7.–9. klašu skolēni vairāk nekā 10 gadus piedalās Vēstures skolotāju biedrības organizētajā konkursā “Vēsture ap mums”. Konkurss notiek divās kārtās – 1. kārtā norisinās Siguldas novada skolēnu radoši pētniecisko darbu konkurss, bet 2. kārtā labākie darbi tiek aizstāvēti valsts mēroga konkursā. Konkursa mērķis ir veicināt Siguldas novada un Latvijas vēstures izzināšanu, skolēniem apzinot un analizējot vēstures avotus un izstrādājot radošu vai pētniecisku darbu par vēsturi. Konkursa koordinatore – Siguldas Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Inese Berga.

Šogad radoši pētniecisko darbu konkursa tēma ir “Te varētu tapt muzejs”, rosinot skolēnus pētīt neapgūtas tēmas un neiepazītas vēstures liecības par kādu pilsētu, novadu, dzimtu. Tās kļuvušas par pamatu skolēnu pētījumiem un arī jaunu muzeju izveidošanai skolās, bibliotēkās un citviet, kas stāstītu par vietām un lietām, par leģendām un vēsturiskiem notikumiem, kā arī ievērojamām personībām Latvijas vēsturē. Informāciju pētījumiem skolēni meklējuši dažādos vēstures avotos – dokumentos, vēstulēs, atmiņās, fotogrāfijās, sadzīves priekšmetos, ģimenes relikvijās, kā arī vēstures literatūrā. Darbi izpildīti gan kā referāti, plakāti, maketi, spēles, ceļveži un fotoalbumi.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930