Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Ceturtdiena, 23. septembris
Šodien sveicam: Vanda, Veneranda, Venija
Laika ziņas: Sigulda +8.9℃, D vējš 6.7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Kultūras centra “Siguldas devons” trešās sezonas atklāšana

11. septembris - 13. septembris

Šajā nedēļas nogalē, no 11. līdz 13. septembrim, ar aizraujošu un daudzveidīgu programmu tiks atklāta kultūras centra “Siguldas devons” trešā sezona. Jaunā sezona turpinās iesākto ceļu jaunas pieredzes veidošanā, formas daudzveidības meklēšanā, kā arī veiksmīgas partnerības un sadarbības projektu īstenošanā.

Kultūras centra “Siguldas devons” direktore Jolanta Borīte par jauno sezonu stāsta: “Esam gatavi turpināt pārsteigt, aizraut un vilināt savu skatītāju kultūras notikumu pasaulē, īpaši akcentējot dažādas iespējas veidot savas vēlmes, emocijas un sajūtas. “Siguldas devons” tiek veidots kā iespēju vieta, kā satikšanās vieta, kā izaugsmes vieta, kā jaunu atklāsmju vieta. Mēs ļoti gaidām satikšanos un darām visu, lai šī tikšanās būtu iespējama.”

Trešās sezonas atklāšanā ikviens novadnieks aicināts uz šādiem pasākumiem:

11. septembrī

  • plkst. 18.00 ģitārists Gints Smukais ieskandinās sezonu ģitāras skaņās, vienlaikus iepazīstinot klausītājus ar savu otro studijas albumu “Thaw” (“Atkusnis”). Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar ekspresīvāku ģitārspēles pirkstu stilu, kādu to Gints Smukais iepazinis, ceļojot uz Kanādu un ASV un smeļoties pieredzi no pasaules labākajiem instrumentālistiem. Koncerta programmā skanēs skaņdarbi no ģitārista pirmā un otrā albuma, kā arī latviešu un ārzemju autoru skaņdarbu aranžējumi. Ieeja – bez maksas;
  • plkst. 19.00 tiks atklāta Daugavpils Marka Rotko mākslas centra glezniecības kolekcijas izstāde “Atvērums”, kas ļaus iepazīties ar Latvijas mākslinieku simbolisko laika un telpas pārejas robežu redzējumu gleznieciskās kompozīcijās ar logu, durvju, eju un portālu atainojumu. Izstādē būs skatāms dažādu paaudžu un reģionu mākslinieku veikums, ko vieno dzīves vai radošās darbības piederība Daugavpilij un cieša sadarbība ar Rotko mākslas centru. Ieeja atklāšanas pasākumā – bez maksas.

12. septembrī

  • plkst. 18.00 “Siguldas devonā” būs iespēja baudīt Maestro Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda koncertprogrammu “Dienvidu akvareļi”. (Koncerts izpārdots.) Programmas uzmanības centrā ir Maestro mūzika, kas tapusi 20. gadsimta 60. gados. Tas ir laiks, kad Raimonda Paula mūziku caurstrāvo komponistam tik tuvais džezs. Par tituldarbu izvēlēta svīta “Dienvidu akvareļi”, kas 1965. gadā tikusi ieskaņota Raimonda Paula trio sastāvā, piedaloties saksofonistam Aleksandram Piščikovam. Koncertprogrammā iekļautas arī Maestro atlasītas mūziklu tēmas un dziesmas ar Alfrēda Krūkļa vārdiem. Visi skaņdarbi šajā programmā ietērpti jaunos, krāsainos aranžējumos. Koncertprogrammu paspilgtinās vokālisti Daumants Kalniņš un Ance Krauze.
    Informācija apmeklētājiem, kuri uz koncertu ir iegādājušies biļetes: Lūgums pārbaudīt tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv vai iegādātā biļete ir personalizēta. Ja biļete nav personalizēta, tad nepieciešams to izdarīt, ievadot nepieciešamo informāciju. Apmeklējot pasākumu, kopā ar biļeti nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Šī informācija var tikt izmantota, lai izsekotu Covid-19 inficēšanās gadījumus, ja tādi tiks konstatēti.

13. septembrī

  • plkst. 12.00 bērni aicināti uz muzikālu leļļu teātra izrādi “Brīnuma stabulīte”. Tas būs stāsts par pasaku mežu, kur dzīvo brīnumaini zvēri, kas dara brīnumu lietas. Izrādes autors ir Pēteris Trups, komponists – Andris Eniņš, režisore – Agita Lieldidža. Ieeja – bez maksas;
  • no plkst. 12.00 līdz 15.00 novadnieki aicināti uz Spēļu dienu, kad sadarbībā ar Ziedoņa klasi kultūras centra “Siguldas devons” pagalms pārvērtīsies par spēļu laukumu, kurā bērni un jaunieši varēs sajust sacensību garu un kopā ar draugiem un ģimeni aizvadīt piedzīvojumiem pilnu pēcpusdienu. Ieeja – bez maksas.
  • Aicinām sekot līdzi informācijai par pasākumiem un koncertiem kultūras centrā “Siguldas devons” pašvaldības informatīvajos kanālos, kā arī “Siguldas devona” lapā sociālo tīklu vietnē “Facebook”.

Apmeklējot pasākumus Siguldas novada kultūras centrā “Siguldas devons” apmeklētājiem tiks nodrošināta iespēja justies droši.

Informācija kā tiks nodrošināti vīrusa Covid-19 izplatīšanās ierobežošanas pasākumi norises vietā un pasākumu laikā:

  • saskaņā ar noteikumiem telpās vienuviet varēs atrasties ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj pasākuma norises vai kultūras pakalpojuma sniegšanas vietas platība un infrastruktūra, katram apmeklētājam nodrošinot 3 m² platību līdzšinējo 4m² vietā;
  • pasākumos, kad apmeklētājiem ir fiksētās, personalizētās sēdvietās, varēs sēdēt kopā pa divi, ja personas nav vienas mājsaimniecības pārstāvji; vienas mājsaimniecības locekļi varēs sēdēt ne vairāk kā četru personu grupā. Starp katrām divām aizpildītajām sēdvietu grupām būs nodrošināta viena metra distance. Pametot savu sēdvietu, pasākumu apmeklētājiem būs jāturpina ievērot savstarpēja divu metru distance.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi