Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 18. septembris
Šodien sveicam: Liesma, Elita, Alita
Laika ziņas: Sigulda +7.3℃, ZA vējš 4.8 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Starpdisciplinārā mākslas projekta “Pēc pandēmijas renesanse” izstāde Zaļās Villas kvartālā

27. augusts - 30. septembris

No 27. augusta Siguldā, Zaļās Villas kvartālā, būs apskatāma Latvijas Kultūras akadēmijas studenšu veidotā starpdisciplinārā mākslas projekta “Pēc pandēmijas renesanse” izstāde. Izstādi Zaļās Villas kvartālā būs iespēja apskatīt līdz septembra beigām.

“Pēc pandēmijas renesanse” ir projekts, kas apvieno literāro mākslu, vizuālo mākslu un mūziku. Projekta galvenais fokuss ir apzināt un izprast pandēmijas ietekmi uz jauniešiem un apzināt, kā iegūtā pieredze tiek izpausta mākslā, kā arī radīt mijiedarbību starp dažādiem mākslas veidiem.

Izstādē būs iespēja apskatīt, izlasīt un noklausīties kopumā deviņus darbus, kuri veido trīs starpdisciplinārus mākslas darbus. Darbus varēs baudīt, apskatot vizualizāciju, paralēli klausoties tai paredzēto mūziku un lasot literāro darbu, no kura vizualizācija ir tapusi.

Projekts iesākās jūlija sākumā ar trīs jaunajiem literātiem, kuru uzdevums bija radīt literāru darbu, kas atspoguļotu pandēmijas radīto atmosfēru gan personīgajā dzīvē, gan pasaulē. Tālāk šie darbi anonīmi un pēc nejaušības principa tika izsniegti trīs jaunajiem vizuālajiem māksliniekiem, kuru tālākais uzdevums bija, iedvesmojoties no iegūtā literārā darba, radīt vizuālu mākslas darbu. Augusta sākumā šos vizuālos mākslas darbus varēja apskatīt trīs jaunie mūziķi, kuri katrs sakomponēja mūziku vienai no vizualizācijām.

Starpdisciplinārajā mākslas projektā arī piedalījās jau nozarē pieredzējuši mākslinieki, lai sniegtu ieteikumus, komentārus un savu profesionālo viedokli jaunajiem projekta dalībniekiem. Literātus konsultēja dzejnieks un literatūrkritiķis Raimonds Ķirķis, vizuālajiem māksliniekiem palīdzēja māksliniece Linda Īstenā, savukārt mūziķiem bija iespēja vērsties pie džeza vibrofonista un taustiņinstrumentālista Miķeļa Dzenuškas.

Projektu “Pēc pandēmijas renesanse” līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība Siguldas novada jauniešu projektu konkursa ietvaros.

Ieeja izstādes atklāšanā – bez maksas.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi