Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 18. septembris
Šodien sveicam: Liesma, Elita, Alita
Laika ziņas: Sigulda +7.3℃, ZA vējš 4.8 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Lāčplēša diena

11. novembris 16.00

Godinot brīvības cīņās kritušos un atzīmējot Lāčplēša dienu, pēc divu gadu pārtraukuma, kamēr tika restaurēta un atjaunota Siguldas Jaunā pils, augstākajā torņa smailē atgriezīsies sarkanbaltsarkanais karogs. 11. novembrī no plkst. 16.00 līdz 21.00 Siguldas pils kvartālā ikvienam būs iespēja nolikt piemiņas svecītes par godu tiem, kas aizstāvējuši mūsu dzimteni, simboliski izgaismojot Latviju un aizdegt savu līdzpaņemto lāpu kādā no pils kvartālā esošajiem ugunskuriem, lai dotos savā individuālajā Lāpu gājienā. Tāpat visu šo laiku Siguldas pils kvartālā īpašu atmosfēru radīs mūzikas, dzejas un gaismu saspēle. Šajā gadā vairosim Lāčplēša spēku katrs sevī. Apmeklējot Siguldas pils kvartālu, lūdzam ievērot caurplūdes kustību – ienākšana pa pils vārtiem, bet mājupceļš gar brūzi un dīķi virzienā uz stāvlaukumu.

Lāčplēša dienā no plkst. 17.00 no Allažu pagasta centra līdz Allažu pamatskolai ar lāpām būs izveidots gaismas ceļš, pa kuru varēs doties individuālā piemiņas gājienā un novietot svecīti Latvju zīmes formā pie pamatskolas, pieminot dzimtenes aizstāvjus.

Brīvības cīņās kritušos aicinām pieminēt arī Siguldas pilsētas kapsētā, kur atdusas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris Žanis Ķincis, un Pirmā pasaules kara Latvijas brīvības cīņu brāļu kapos Zinātnes ielas un valsts autoceļa A2 krustojumā, kur apbedīti galvenokārt latviešu brīvības cīnītāji, kā arī daži Igaunijas armijas karavīri. Aicinām nolikt ziedus un sveces par godu brīvībai.

Pasākumi