Ceturtdiena, 22. aprīlis
Šodien sveicam: Armands, Armanda
Laika ziņas: Sigulda +11.4℃, DR vējš 6.3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Koprades laboratorijas #DariSavuPilsētu Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

12. februāris - 31. maijs

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā atvērta jauna vide kultūras un sabiedrības mijiedarbībai, kurā kultūra būs kā atslēga cilvēka un pilsētas dialogam par vietu, kurā dzīvojam. Jaunizveidotajai iniciatīvai izraudzīts motīvs #DariSavuPilsētu, aicinot iedzīvotājus aktīvai līdzdalībai, lai, kopā darbojoties, atklātu savu pilsētu no jauna.

“Laikā, kad kultūras iestāžu durvis apmeklētājiem ir aizvērtas, uz skatuvēm jau ilgāku laiku valda klusums un ir skaidrs, ka dzīve jaunajā realitātē vēl turpināsies, tāpēc kultūras centrs “Siguldas devons” meklē citādas radošās darbības formas. Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā esam izveidojuši trīs koprades laboratorijas, kurās plānots organizēt dažādu mākslas jomu un iedzīvotāju sadarbību. Tā būs platforma, kurā indivīdi un sabiedrība kopumā varēs atklāt savu potenciālu,” par iniciatīvu stāsta kultūras centra “Siguldas devons” direktore Jolanta Borīte.

DABAS LABORATORIJA. NATURE

Laboratorija aicinās pārdomāt cilvēka attiecības ar dabu un caurskatīt savu rīcību tajā. Māksliniece Kristīne Kligina, kausēšanas tehnikā pārstrādājot dažādus plastmasas iepakojumus, ir radījusi skulptūru “Cilvēkzivs”, kuras organisms piepildīts ar ūdenī peldošajiem atkritumiem. Zivs simboliski attēlo cilvēka radīto atkritumu lielo ietekmi uz dzīvo dabu. Veicinot videi draudzīgākas atkritumu apsaimniekošanas metodes, šajā laboratorijā ikviens ir aicināts nest tukšas, saplacinātas PET pudeles un plastmasas iepirkumu maisiņus, kas akcijas gaitā ar mākslinieces rokām turpinās pārtapt mākslā – vairākās dažādu izmēru zivīs.
Aicinājumam līdzdarboties ir atsaukušies Siguldas pilsētas vidusskolas 6.b klases skolēni skolotājas Ināras Vimbas un klases audzinātājas Vitas Brivkas vadībā, un nu laboratorijā “Nature” ir apskatāma arī no viņu savāktā materiāla veidota zivs, ko darinājusi māksliniece Kristīne Kligina.

PILSĒTAS LABORATORIJA. URBAN

Laboratorijā URBAN ir apskatāmas dabas un ūdeņu pētnieces, mākslinieces Santas Purviņas fotoreprodukcijas, kurās var atpazīt Gaujas Nacionālā parka takas un citas iemīļotas vietas dabā. Vērojot Santas Purviņas fotoreprodukcijas, koprades laboratorijā dzirdamas pavasara putnu dziesmas un strautiņu čalošana, ko māksliniece ieskaņojusi pastaigās gar mazajām upītēm un strautiņiem.

NĀKOTNES LABORATORIJA. FUTURE

Laboratorijā FUTURE apskatāma Siguldas novada Jaunrades centra elektronikas un mehatronikas pulciņu un kluba “SIG” ekspozīcija “Sensors – Cilvēks”. Tajā ir iespēja redzēt un interaktīvi izmēģināt arī dažādas tehnoloģijas, kas ļauj aizdomāties par to nākotnes iespējām. Ekspozīcija uzskatāmi atgādina to, ka tehnoloģijas ir rīks, kuru lietošana atvieglo ikdienu un palīdz veidot nākotni.

Koprades laboratoriju saturs būs mainīgs, dodot vietu dažādiem māksliniekiem izmēģināt idejas un veikt eksperimentus, kā arī aicinot iedzīvotājus aktīvai kopradei. #DariSavuPilsētu

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi

       Aprīlis 2021       
12 3 4
56 78910 11
12131415161718
19 20 212223 24 25
262728 2930