Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 18. septembris
Šodien sveicam: Liesma, Elita, Alita
Laika ziņas: Sigulda +8.9℃, A vējš 5.6 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Mākslinieces Annas Vaivares ilustrācijas Siguldas novada bibliotēkā

8. maijs - 03. jūlijs

 

Siguldas novada bibliotēkā līdz 3. jūlijam apskatāma mākslinieces Annas Vaivares ilustrāciju izstāde. Tajā aplūkojamas izteiksmīgas un košas ilustrācijas, īpaši mammas tēls un viņas krāšņā kleita, kas radītas dzejnieces Ērikas Bērziņas grāmatai “Mammas dzejoļi”, kurā autore savos dzejoļos notvērusi katras ģimenes ikdienas mirkļus, radot prieku un vēlmi izbaudīt mazos ikdienas brīžus, kuri nereti paskrien garām. Ieeja – bez maksas.

Anna Vaivare ir ilustratore un komiksu māksliniece, kuras grafiskie stāsti publicēti gan komiksu žurnāla “Kuš!” regulārajos krājumos “Š!” kopš 2011. gada, gan īso stāstu sērijā “Mini kuš!”. Anna Vaivare ir ieguvusi arhitekta kvalifikāciju Rīgas Tehniskajā universitātē, bet pašlaik studē maģistra programmā Latvijas Mākslas akadēmijā Grafikas nodaļā. 2020. gada rudens semestri māksliniece pavadīja, studējot ilustrāciju Beļģijā, Karaliskajā Mākslas akadēmijā Ģentē. Izdevniecībā “Liels un Mazs” iznākušas četras Annas Vaivares ilustrētas grāmatas – Imanta Ziedoņa “Īpašie vārdi” (2013), Leona Brieža dzejoļu krājums “Saputrotā putra” (2015), Ineses Zanderes “Zirgā” (2017) un Ērikas Bērziņas “Mammas dzejoļi” (2020).

Tā kā Ērikas Bērziņas dzejoļu krājums “Mammas dzejoļi” ir personisks ieskats viņas pašas ģimenē, tad galvenie tēli, kas darbojas grāmatas ilustrācijās, tika radīti, iedvesmojoties no Ērikas personiskā arhīva fotogrāfijām. Tālāk gan tie sāka dzīvot paši savu dzīvi, attēlojot gan situācijas, ko apraksta dzejoļi, gan iesaistot citus personāžus. Daži tēli – vārnas no dzejoļa “Vārnu ielas republika” – aizceļoja tālāk arī uz citu dzejoļu ilustrācijām cauri grāmatai.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi