Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Ceturtdiena, 23. septembris
Šodien sveicam: Vanda, Veneranda, Venija
Laika ziņas: Sigulda +8.9℃, D vējš 6.7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Kristīnes Rubenes gleznu izstāde “Cik dzīve ir dāsna!” kultūras centrā “Siguldas devons”

15. jūlijs - 08. augusts

No 15. jūlija kultūras centrā “Siguldas devons” būs apskatāma Siguldā dzimušās mākslinieces un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējas Kristīnes Rubenes gleznu izstāde “Cik dzīve ir dāsna!”. Izstādē apskatāmie darbi gleznoti ilgā laika posmā, katru darba detaļu rūpīgi pārdomājot un izstrādājot.

Kristīnes Rubenes izstāde “Cik dzīve ir dāsna!” “Siguldas devonā” ir pateicības izstāde. Pateicībā radīti darbi par visu to skaisto un harmonisko, kas mums ir apkārt, bet ko bieži vien piemirstam novērtēt. Skatoties Kristīnes gleznās, varētu teikt, ka tur paslēpies īpašs latviskuma kods, kaut kas īsts un patiess, kas uzrunā skatītāja dvēseli tā, kā tikai dzimtā vieta un bērnībā lasīto meža zemeņu smarža spēj.

Mākslinieces darbi izstādei tapuši ilgākā laika posmā, katrs no tiem gleznots mēnešiem, pārdomājot katru centimetru, klājot krāsas kārtu kārtām, lazējot, žāvējot un atkal un atkal lazējot. To varētu saukt par “lēno gleznošanu” – katra detaļa ir pārdomāta un izlolota.

Kristīne Rubene ir gleznotāja un pasniedzēja Latvijas Mākslas akadēmijā. Kristīne ir dzimusi Siguldā, un šī pilsēta viņai ir īpaša. Šī izstāde ir kā skatu punkta maiņa. Ja iepriekšējā izstāde “ES ESMU” Kalnciema kvartālā bija iedziļināšanās savās jūtās un emocijās, līdz sasniegta zināma harmonija, tad šobrīd skatiens vērsts uz ārpusi, aicinot skatītāju līdzi, skatīties un redzēt visapkārt.

Izstāde zālē “Silva” apskatāma no 15. jūlija līdz 8. augustam, darbdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00. Sestdien, 17. jūlijā, izstādes apmeklētājiem būs iespēja izstādē satikt un iepazīt mākslinieci.

Ieejas maksa izstādē – 2,50 eiro, arSiguldas novada iedzīvotāja ID karti – 20% atlaide. Mākslai draudzīgās dienas ir otrdienas, kad ieejas biļete izstādē ir ar 50% atlaidi.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi