Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 16. oktobris
Šodien sveicam: Daiga, Dinija, Dinārs
Laika ziņas: Sigulda +7.9℃, DR vējš 5.6 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Dinas Dubiņas izstāde “Memento Vivere” Siguldas Jaunās pils salonā

6. augusts - 01. septembris

“Memento vivere” – atceries dzīvot! Māksliniece Dina Dubiņa ar Siguldas Jaunās pils salonā izstādē apskatāmajiem darbiem aicina apmeklētājus atcerēties dzīvei tik svarīgos brīžus, kurus nomākuši pēdējā gada notikumi, aicinot cilvēkus priecāties, satikties, draudzēties, baudīt un rotāties! Izstāde Siguldas Jaunās pils salonā būs apskatāma no 6. augusta līdz 1. septembrim.

Izstādē skatītājus priecēs lielformāta gleznas – iespaidi no šī pavasara košajiem saulrietiem un mākslinieces iemīļotā tēma – ķirši. Miniatūras – pārdomas par zūdošiem mirkļiem mums apkārt – sajūtas, enerģijas, stihijas. Dinas Dubiņas darbi gatavoti uz kapara karstās emaljas tehnikā. Apdedzināti 1000 grādu temperatūrā, tie ir izturīgi pret jebkādiem nelabvēlīgiem apstākļiem, un, kas šobrīd svarīgi, – tie ir pat dezinficējami.

Visi materiāli, kuri izmantoti darbos, ir tapuši ugunī – gan metāls, gan emalja, gan pati glezna un rota. Tās sevī glabā un izstaro siltu saules enerģiju. Rotas ir nevis juveliermāksla vai bižutērija, bet tieši rotas, ar kurām rotāties pārliecinātām sievietēm – personībām, to radīšanas tehnoloģiskais process nenomāc domas lidojumu. Emaljas klātas lielos laukumos, lai parādītu un izceltu tās spēku, košumu un plašumu. Rotas ir enerģētiski spēcīgas un sargājošas – jau kopš seniem laikiem ir pazīstamas kapara ārstnieciskās īpašības. Apgleznotas dabīgā zīda tunikas – atvēsinājums karstajās vasarās. Tērpi vairāk domāti pilsētvidei, jo ģeometriski zīmējumi harmoniski sasaucas ar arhitektūru. Šī izstāde ir reāla laikā un telpā, kur darbs ir arī praktiski lietojams, pats ir gan nesējs, gan medijs.

Dina Dubiņa dzimusi Rīgā, beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un Igaunijas Mākslas akadēmijas Metālmākslas katedru, iegūstot maģistra grādu. Māksliniece jau daudzus gadus par savām mājām sauc Siguldu. Izstādēs piedalās kopš 1975. gada. Piedalījusies vairāk nekā 200 izstādēs Latvijā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Ungārijā, Vācijā, Spānijā, Dānijā, Somijā, Japānā, Francijā, ASV un citās valstīs, kā arī vairāk nekā 40 personālizstādēs. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1983. gada. Darbi atrodas Latvijas un Krievijas muzeju fondos, kā arī privātkolekcijās visā pasaulē. Vispasaules rotu izstādēs “Jabloņeca 77” un “Jabloņeca 83” (Čehija) apbalvota ar Goda diplomiem. Savu radošo darbību Dina Dubiņa sākusi kā rotu māksliniece, bet kopš 1985. gada pievērsusies emaljas gleznām, miniatūrām. Tikai pēdējos gados paralēli gleznu radīšanai atgriezusies rotu dizainā. Kopš 1990. gada Dina ir pievērsusies lielformāta emaljas gleznām un ir vienīgā māksliniece pasaulē, kura strādā ar emalju lielos formātos.

Mākslinieces Dinas Dubiņas darbi aplūkojami arī virtuālajā galerijā www.dinadubinaart.com.

Jaunās pils darba laiks katru dienu ir no plkst. 9.00 līdz plkst. 19.00. Ieejas maksa pilī ir 4,50 eiro, studentiem/skolēniem/pensionāriem ieejas maksa ir 2,50 eiro, arSiguldas ID karti 1 eiro.

Pasākumi