Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Trešdiena, 20. oktobris
Šodien sveicam: Leonīds, Leonīda
Laika ziņas: Sigulda +11.1℃, DR vējš 7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Militārās mācības “Sudraba bulta 2021” Siguldas apkārtnē

13. septembris - 19. septembris

Militāro mācību “Namejs 2021” laikā no 13. līdz 19. septembrim Siguldas novada teritorijā norisināsies militārās mācības “Sudraba bulta 2021”, kurās kopumā piedalīsies 2500 karavīru no 16 valstīm.

Mācības tiks organizētas trīs daļās, un tieši trešā mācību daļa sastāvēs no visas Mehanizētās kājnieku brigādes došanās uzdevuma izpildei ārpus tās pastāvīgās izvietojuma vietas – Ādažu bāzes. Šogad par apvidu mācībām ārpus poligona izvēlēta Siguldas apkārtne – Allažu, Krimuldas, Mālpils, Mores pagasts. Lai gan Sigulda nav tālu no Ādažu bāzes, šo spēku pārvietošanas laikā darbībā tiks  pārbaudītas procedūras gan plānojot, gan īstenojot liela mēroga spēku pārvietošanu. Praksē tas nozīmēs, ka Siguldas virzienā dosies gan Latvijas karavīri ar savu kaujas tehniku, gan sabiedrotie, līdzi ņemot savu bruņojumu.

Lai iespējami mazāk traucētu iedzīvotājiem un uz Vidzemes šosejas neradītu nevajadzīgus sastrēgumus, kaujas tehnikas pārvietošana pamatā plānota nakts stundās. Atsevišķu vienību pārvietošanās var notikt arī pa dienu, tādējādi jārēķinās, ka mācību laikā varētu būt iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi.

Visas karavīru un militārās tehnikas aktivitātes notiks ar zemju īpašniekiem saskaņotās teritorijās un pa koplietošanas ceļiem. Pēc mācībām tajās izmantotās teritorijas tiks sakoptas un novērsti bojājumi, ja tādi būs radušies.

Aicinām iedzīvotājus un pilsētas viesus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām un nesatraukties, redzot karavīrus un bruņoto spēku transportlīdzekļus!

Pasākumi