Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 16. oktobris
Šodien sveicam: Daiga, Dinija, Dinārs
Laika ziņas: Sigulda +8.1℃, DR vējš 5.7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Ivetas Šmitas darbu izstāde “Fragmenti” Siguldas Jaunās pils Salonā

3. septembris - 03. oktobris

3. septembrī Siguldas Jaunās pils salonā tika atklāta mākslinieces Ivetas Šmitas personālizstāde “Fragmenti”. Izstādē apskatāmi vizuālās mākslas darbi, kas veidoti autortehnikā ar tušu uz zīda, taču daži darbi veidoti, izmantojot pašgatavotu alkšņa koka čiekuru tušu.

Izstādē “Fragmenti” apskatāmie mākslinieces darbi veidoti, iedvesmojoties no formas un emociju smalkuma. Tā ir portretu sērija vienkāršās pozās un mīmikā, gluži kā fragmenti kādā emociju notikumu lentē. Tiek lasīta ķermeņu valoda, mīmika un pozai tiek piedēvēta nozīme un nojausti stāsti. Šo stāstu izstāstīšanai kā materiāls tiek izmantots zīds, bet galvenais mākslinieciskais izteiksmes līdzeklis ir ar tušu veidota gaismēnas saspēle. Stāstu un emociju bagātību mēs varam tikai nojaust, ieskatoties katrā no portretiem.

Iveta Šmita ir dzimusi Siguldā. Šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļā, tekstilmākslas katedrā. Iveta par sevi stāsta: “Mani iedvesmo japāņu minimālisms un formas lakonisms, renesanses estētika, daba un mirkļa noskaņa. Uzskatu, ka māksla pastāv, lai visos veidos bagātinātu mūsu dzīvi. Savos darbos vēlos uzsvērt vienkāršību, domāju, ka tā var būt spēcīga. Darbos man patīk radīt atmosfēru, tā man ir svarīga.”

Iveta Šmita piedalās dažādās mākslinieku grupu izstādēs kopš 2018. gada. Iepriekšējā radošā darbība saistīta ar dizainu. 2018. gadā saņemta Latvijas Dizaineru savienības Gada balva dizainā, lietu dizaina kategorijā.

Izstāde Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma līdz 3. oktobrim katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00. 


Ieejas maksa Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, studentiem/skolēniem/pensionāriem ieejas maksa – 2,50 eiro, arSiguldas ID karti – 1,00 eiro.

Pasākumi