Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Trešdiena, 20. oktobris
Šodien sveicam: Leonīds, Leonīda
Laika ziņas: Sigulda +11.1℃, DR vējš 7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Militārās tehnikas un ekipējuma apskate stāvlaukumā pie Krišjāņa Barona pieminekļa

14. septembris 10.00

Militāro mācību “Namejs 2021” laikā 14. un 15. septembrī Siguldas novadā būs iespējams apskatīt militāro tehniku un ekipējumu. 14. septembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 Mālpilī, Nākotnes ielā 1, un Siguldā, stāvlaukumā pie Krišjāņa Barona pieminekļa Pils ielā 14A, iedzīvotāju apskatei tiks izvietota Latvijas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sabiedroto spēku militārā tehnika. Interesentiem no militāro mācību dalībniekiem būs iespēja arī saņemt atbildes uz jautājumiem par bruņotajiem spēkiem un NATO.

Savukārt 15. septembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 Siguldā, stāvlaukumā pie Krišjāņa Barona pieminekļa, līdzās NATO sabiedroto spēku militārajai tehnikai būs apskatāms arī Zemessardzes militārais ekipējums un ieroči. Tāpat Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā būs iespējams satikt zemessargus un aplūkot informatīvo stendu par Zemessardzes darbību un nozīmīgumu valsts aizsardzībā. Starp šiem abiem laukumiem plānots nodrošināt interesentu pārvadāšanu ar militāro kvadriciklu un visurgājēju (bagiju), ievērojot visus drošības pasākumus un ceļu satiksmes noteikumus.

Militāro mācību “Namejs 2021” laikā no 13. līdz 19. septembrim Siguldas novada teritorijā norisināsies militārās mācības “Sudraba bulta 2021”, kurās kopumā piedalīsies 2500 karavīru no 16 valstīm. Augsta mācību intensitāte Siguldas apkārtnē būs Allažu, Krimuldas, Mālpils un Mores pagastā.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. Kopā mācībās piedalās aptuveni 9300 dalībnieku. Militāro mācību laikā militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes
Informācijas daļa

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi