Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Trešdiena, 20. oktobris
Šodien sveicam: Leonīds, Leonīda
Laika ziņas: Sigulda +11.1℃, DR vējš 7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Izstāde “Siguldas dzelzceļa stacija laiku lokos” Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

17. septembris - 19. oktobris

Līdz 19. oktobrim Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā būs apskatāma brīvdabas izstāde Siguldas dzelzceļa stacija laiku lokos”. Izstāde veltīta Eiropas kultūras mantojuma dienām un vēsta par Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma vēsturisko lomu pagātnē un mūsdienās.

Izstādes Siguldas dzelzceļa stacija laiku lokos” pamatā ir bagātīgs vizuālais materiāls, kas ļauj izsekot stacijas ēkas pārmaiņām gadu desmitu gaitā, kā arī atskatīties uz dažādām mūsdienu norisēm, kas notikušas stacijas laukumā pēc tā renovācijas. Izstādes vēstījums sastāv no divām daļām – vēsturiskā skatījuma un fotostāsta par Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma izmantojumu mūsdienās. Savukārt otrā izstādes daļa stāsta par Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma izmantojumu pēc renovācijas, kas noslēdzās 2012. gadā. Ja izstādes pirmā daļa vairāk veltīta materiālajai kultūrai, šī daļa runā par nemateriālo kultūru.

Izstādes sagatavošanai izmantoti materiāli no Latvijas Dzelzceļa muzeja un Turaidas muzejrezervāta krājumiem, Siguldas novada pašvaldības arhīva, periodikas, Egila Jemeljanova privātās kolekcijas, kā arī fotogrāfijas no Gintas Zīvertes, Andra Jenerta, Pētera Veģa, Alberta Linarta, Mareka Gaļinovska un citu personiskajiem arhīviem.

Izstādes saturu veidojis Turaidas muzejrezervāta galvenais speciālists Edgars Ceske, bet par vizuālo noformējumu parūpējies Turaidas muzejrezervāta datordizaina speciālists Nauris Dainis. Izstāde tapusi, sadarbojoties ar Siguldas novada pašvaldību.

Pasākumi