×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Pirmdiena, 4. jūlijs
Šodien sveicam: Ulvis, Uldis, Sandis, Sandijs
Laika ziņas: Sigulda +13.4℃, ZA vējš 1.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Muzeju nakts Anšlava Eglīša ekspozīcijā

14. maijs 17.00

14. maijā muzeji visā Latvijā, tostarp Siguldas novadā, aicina uz Muzeju nakti. Lai kopīgi baudītu izstādes, šaha turnīru un dotos ekskursijās, kā arī gūtu jaunu pieredzi un atkalsatikšanās prieku, apmeklētājus gaidīs Anšlava Eglīša ekspozīcija, Skulmju dzimtas mājas, Veco datoru muzejs un Imanta Ziedoņa muzejs.

Anšlava Eglīša ekspozīcija (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems, Krimuldas pagasts) līdzās interaktīvās ekspozīcijas izzināšanai plkst. 17.00 aicina piedalīties šaha turnīrā “Muzeju nakts šaha pēcpusdiena”, kas tiks veltīts simtgadei, kopš Eglīšu ģimene ieguva īpašumā Inciema muižu. Šahs Anšlavam Eglītim bija tuvs. Anšlavs šahu apguva nepilnu 20 gadu vecumā, ārstējot tuberkulozi Šveices klīnikā, kur viņš sastapa francūzi, šaha meistaru Andrē Šeronu, kopš tā brīža šī spēle kļuva par vienu no kaislībām mūža garumā. Šaha turnīru Anšlava viesistabā vadīs Siguldas Valsts ģimnāzijas šaha skolotāja Sandra Harlinska. Spēles notiks pēc ātrā šaha noteikumiem, un turnīra formāts tiks izvēlēts atkarībā no dalībnieku skaita. Anšlava Eglīša ekspozīcija aicina uz turnīru visus šīs senās galda spēles entuziastus – gan interesentus ar priekšzināšanām, gan tādus, kuri vēlas vairāk iepazīt šo intelektuālo sporta veidu. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi anslavs@sigulda.lv.

Informācija par citām Muzeja nakts norisēm Siguldas novadā apskatāma šeit.

Muzeju nakts tradīcija aizsākusies 1999. gadā Francijā, tās mērķis ir iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kuri ikdienā muzejus neapmeklē. Šogad Muzeju nakts Latvijā norisināsies 18. reizi.

Pasākumi