×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Pirmdiena, 15. augusts
Šodien sveicam: Zenta, Dzelde, Zelda
Laika ziņas: Sigulda +28.1℃, DA vējš 3.8 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Jevgeņija Einberga metāla skulptūru izstāde “Metāls kā mīlestība” Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās

27. maijs - 19. jūnijs

Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās līdz 19. jūnijam būs apskatāma siguldieša Jevgeņija Einberga Low Poly mākslas stilā veidotā metāla skulptūru izstāde “Metāls kā mīlestība!”. Katrā no namiņiem būs eksponēta kāda no Jevgeņija veidotajām skulptūrām.

Lai izveidotu skulptūru, sākumā tiek zīmēts 3D modelis, kas pēc tam pa detaļām ar lāzeri tiek izgriezts. Pēc tam detaļas tiek savienotas noteiktā leņķī un kā puzle saliktas kopā. Tad skulptūras ieiet pēdējā etapā – pēcapstrādē –, kad viss tiek sametināts, slīpēts, pulēts un krāsots. Process ir Jevgeņija Einberga eksperiments ar metālu. Mākslinieka mīlestība pret metālu radās Vācijā, kur autors strādāja uzņēmumā, kur tika apgūts darbs ar nerūsējošo tēraudu. Atgriežoties Latvijā, mākslinieks izveidoja savu darbnīcu un, eksperimentējot ar materiālu, nonāca līdz Low Poly tehnikai. Jevgeņijs Einbergs skulptūras veido gan klientiem Latvijā, gan arī pasaulē.

Par savu ceļu radošajā procesā izstādes autors stāsta: “Ceļš uz mākslu bija caur zinātkāri un mīlestību pret metālu. Veidojot savu pirmo skulptūru, es pārdzīvoju sāpes, skumjas un vilšanos. Un tagad, izejot cauri visām ražošanas sarežģītībām, varu saukt sevi par radītāju, kas cenšas radīt kaut ko patiešām izcilu!”

Šogad koprades laboratorijās tiek īpaši izcelti talanti, kas ir mums apkārt. Jevgeņija Einberga metāla skulptūras būs apskatāmas Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā no 27. maija līdz 19. jūnijam.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi