×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Pirmdiena, 3. oktobris
Šodien sveicam: Elza, Ilizana
Laika ziņas: Sigulda +4.9℃, Z vējš 3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Ivetas Šveisbergas izstāde “Keramika & restaurācija” Siguldas Jaunās pils salonā

30. jūnijs - 24. jūlijs

Līdz 24. jūlijam Siguldas Jaunās pils salonā būs apskatāma mākslinieces un restauratores Ivetas Šveisbergas izstāde “Keramika & restaurācija”. Izstādē būs aplūkojami darbi no dažādiem mākslinieces radošajiem periodiem. Tāpat ekspozīcija ļaus apmeklētājam iepazīt mākslas priekšmetu restaurāciju.

Iveta Šveisberga ir keramikas, stikla un porcelāna izstrādājumu restauratore, kā arī mākslu skolas “Baltais flīģelis” zīmēšanas un veidošanas skolotāja.

“Lietas iemieso sevī ne tikai materiālo, bet arī nemateriālo atmiņu, emocionālo informāciju, kas glabāta daudzu gadu garumā. Tā piedod papildu vērtību katrai lietai. Viedokļi par lietu saglabāšanu var atšķirties. Vieni uzskata, ka lietas velk sev līdzi senas, ne vienmēr pozitīvas atmiņas, tās atgādina par sāpīgām pieredzēm. Citi vāc un saglabā visu, uzsverot, ka tikai laiks izšķirs katras lietas vērtību ilgtermiņā. Mums ir iespēja izvēlēties – atbrīvoties no lietām un atmiņām vai tās saglabāt,” par izstādes koncepciju skaidro māksliniece.

Mākslinieces darbi ir iekļauti Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijā (ASV). Tāpat Ivetas Šveisbergas restaurētie un konservētie keramikas, porcelāna un stikla priekšmeti kopš 2005. gada atrodami arī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas un Etnogrāfijas nodaļā, kā arī Rīgas Porcelāna muzejā, Rīgas Jūgendstila centrā, Aleksandra Čaka memoriālajā muzejā, Zuzānu kolekcijā un Marka Rotko mākslas centrā.

Izstādē līdz 24. jūlijam būs skatāmi mākslinieces darbi, kas darināti 1997.–2019. gadam, kā arī īpaša mākslinieces restaurēta 20. gadsimta 30. gadu vāze “Spēlēju dancoju”, kas ir daļa no Zuzānu kolekcijas.

Izstādi iespējams apskatīt Siguldas Jaunās pils darba laikā darbdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 19.00 un brīvdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00. Ieeja izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

Pasākumi