×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Svētdiena, 25. septembris
Šodien sveicam: Rodrigo, Rauls
Laika ziņas: Sigulda +4.2℃, Z vējš 1.3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Kukaiņu nakts Gaujas Nacionālajā parkā

5. augusts 21.00

Gaujas Nacionālā parka krāšņo Gaujas senieleju, Latvijas lielākos devona smilšakmens iežu atsegumus un noslēpumainās alas iecienījuši ne tikai parka apmeklētāji, bet arī daudzas kukaiņu sugas. Dabas aizsardzības pārvaldes Gaujas Nacionālā parka dabas centrs kopā ar projektu “Life for Species” 5. augustā no plkst. 21.00 aicina visus interesentus Kukaiņu naktī iepazīties ar Gaujas senielejas kukaiņu daudzveidību.

No plkst. 21.00 interesenti varēs piedalīties nakts kukaiņu vērošanas vietas izveidē, kā arī baudīt entomologa Nikolaja Savenkova stāstījumu. Klausītājiem būs iespēja ne tikai uzzināt par nakts kukaiņu dzīvesveidu, bet arī mācīties tos atpazīt, izprast to lomu un nozīmību dabas daudzveidības nodrošināšanā. Tāpat varēs arī piedalīties kukaiņu izziņas aktivitātēs un radošajās darbnīcās.

Pēc plkst. 22.00 spilgto spuldžu gaismās sāksies interesantākā un pārsteidzošākā priekšnesuma daļa – kukaiņu šovs –, kur galvenajās lomās būs Gaujas senielejas tauriņi, vaboles, sienāži un citi lidojošie, mazie parka kukaiņi.

Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt lukturi, saliekamo krēslu vai segu ērtākai sēdēšanai un izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus. Automašīnas iespējams novietot Gūtmaņalas stāvlaukumā un ceļa šķērsošanai izvēlēties pazemes gājēju pāreju.

Pasākums tiek organizēts ar Eiropas Komisijas LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras līdzfinansētā projekta “Life for Species” jeb “Apdraudētas sugas Latvijā: uzlabotas zināšanas un kapacitāte, informācijas aprite un izpratne” (LIFE19 GIE/LV/000857) finansiālu atbalstu.

Plašāka informācija, vai apmeklējot tīmekļa vietni www.daba.gov.lv

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi