×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 9. decembris
Šodien sveicam: Tabita, Sarmīte
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

“Grafikas vasaras skola 2022” Siguldas Jaunās pils pagrabstāva Velvju zālē

4. augusts - 18. septembris

Līdz 18. septembrim Siguldas Jaunās pils pagrabstāva Velvju zālē būs skatāma “Grafikas vasaras skola 2022” dalībnieku kopizstāde. 

Siguldietes Patricijas Brektes-Pannetjē mākslas studija “Art Studio Peahen” jau trešo gadu aicināja Siguldas un tās apkārtnes jauniešus piedalīties “Grafikas Vasaras skolā”. Notikums ir kļuvis par tradīciju un gaidītu notikumu vasarā. Tas nodrošina radošas iniciatīvas un pašizpausmes veicināšanu jauniešu vidū, alternatīvu brīvā laika pavadīšanas veidu, popularizē izglītību. Nodarbības vada profesionāli grafikas pasniedzēji, tiek pārstāvētas dažādas tehnikas un notiek inovatīvas radošās darbnīcas ar vieslektoriem.

Pateicoties Siguldas novada pašvaldības kultūras projektu konkursa atbalstam, šogad “Grafikas vasaras skolas” tika uzaicināti izcili mākslinieki un pedagogi – Raitis Hrolovičs iepazīstināja ar kartongriezuma tehniku, Ināra Garklāva – ar tehniku sausā adata un Kristīne Belte – ar tehniku monotīpija un linolejs. Izstādē apskatāmi Emīla Vanaga, Kristiānas Eglītes, Elmas Kalhojas, Sofijas Gaides, Paulas Gavares, Annas Leilandes, Noras Jansones, Dārtas Egles, Madaras Rumbass, Patrīcijas Žaimundes, Rūtas Kaukules un Esteres Adienes darbi dažādās tehnikās. No 25. līdz 29. jūlijam piecās radošās, eksperimentiem piepildītās dienās jaunieši kopā ar profesionāliem pasniedzējiem iepazina dažādus grafikas procesus, vēsturi un tehnoloģiju.

“Grafikas vasaras skolas” mērķis ir caur praktisku darbu un radošiem eksperimentiem paplašināt izpratni par grafiku un amatniecību, popularizēt to. “Grafikas vasaras skolas” mērķauditorija ir jaunieši no 12 līdz 18 gadu vecumam. Šogad “Grafikas vasaras skolas” nodarbībās piedalījās 12 dalībnieki. Projekta mērķis ir jauniešu kvalitatīva kultūrizglītība vasaras periodā un radoša darbošanās, izzināšana, sadarbošanās ar uzaicinātajiem grafikas jomas speciālistiem. Projekta “Grafikas vasaras skola” īstenošanas vieta ir Sigulda, mākslinieces Patricijas Brektes-Pannetjē mākslas studija “Art Studio Peahen” un sadarbības partneru telpas. Ar mākslu skolas “Baltais flīģelis” atbalstu tika nodrošināta lietošanā mazā grafikas prese. Telpas un organizatoriskos darbus uzņēmās biedrība “Peahen”.

Ieeja izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi