×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Piektdiena, 3. februāris
Šodien sveicam: Aīda, Ida, Vida
Laika ziņas: Sigulda -3.3℃, Z vējš 1.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Rīts ar literatūrzinātnieku. Ieva Kalniņa. Allaži un allažnieki: atmiņu skicēs, rakstos un arhīvos Allažu Tautas namā

22. oktobris 11.00

22. oktobrī plkst. 11.00 Allažu Tautas namā aicinām uz šā gada pirmspēdējo cikla “Rīts ar literatūrzinātnieku” pasākumu, kurā literatūrzinātniece Ieva Kalniņa stāstīs Allažiem un allažniekiem  Teodoru Zaļkalnu, brāļiem Stotiem, Hariju Gulbi, Jāni Dreiblatu, Ingu Ābeli un Luīzi Pastori. Kā vienu no stāstījuma avotiem pētniece izmantos dažādas atmiņas, arī savas, kas uzkrājušās, dzīvojot Allažos.

“Allažu ķimelis” un Allažu šūnakmens, no kura veidots Brāļu kapu ansamblis Rīgā, ir Allažu “firmas zīmes”, kas latvietim nāk prātā, domājot par pagastu netālu no Siguldas, taču Allaži atstājuši savus ierakstus arī vairāku izcilu kultūras personību dzīvē. Tēlnieks Teodors Zaļkalns un viņa kanoniskās skulptūras “Sēdošā māmiņa” un “Cūka”, piemineklis Rūdolfam Blaumanim, kapa piemineklis Jānim Porukam un daudzi citi, taču vai zinājāt, ka viņš rakstījis arī dzeju? Dzīvesbiedre Marija Zaļkalne, tēlniece atdusas Allažu kapos, bet kāpēc ne līdzās Teodoram Zaļkalnam Raiņa kapos Rīgā? Starpkaru periodā uz Latvijas Operas skatuves dziedāja Viktors Stots, kas viņu saista ar Allažiem? Viņa brālis Teodors vadījis Allažu kori, un ko par to var uzzināt no arhīva materiāliem? Kāpēc liktenis Liepājas teātra aktieri un kādreizējo teātra direktoru Jāni Dreiblatu bija atvedis uz Allažiem? Allažus par saviem sauc arī rakstnieces Inga Ābele un Luīze Pastore, kāpēc?

Sarunas mērķis ir izcelt no atmiņas, laikrakstu un žurnālu lappusēm piemirsto vai pat nezināmo un atgādināt, cik Allaži ir bagāti.

Dr. philol. Ieva Kalniņa ir Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece. Zinātniskās intereses saistītas ar latviešu dzejas vēsturi 20.–30. gados, atsevišķu dzejnieku dzīves un daiļrades izzināšanu, dzejas tekstu analīzi, tekstoloģiju. Vairāku rakstu krājumu sastādītāja (“Latviešu rakstnieku portreti”, “Poētika tuvplānā: Viena dzejoļa analīzes antoloģija”, “Mūsdienu literatūras teorijas”, kopā ar Kārli Vērdiņu). Sastādījusi Ārijas Elksnes un Veronikas Strēlertes Rakstus.

Cikls “Rīts ar literatūrzinātnieku” norisinās, kultūras centram “Siguldas devons” sadarbojoties ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu. Pasākumu ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” skatāms arī “Siguldas devona” Facebook lapā.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi